Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

Wsłuchali się w głosy mieszkańców

W sobotę (23.09) w centum Jawora radni i sympatycy Porozumienia Prawicy zbierali propozycje przedsięwzięć, które zdaniem mieszkańców powinny być wykonane w najbliższym czasie.

Fot. materiał prasowy © Porozumienie Prawicy

- Do 30 września przyjmowane są wnioski do gminnego oraz powiatowego budżetu na 2018 rok. Wyszliśmy z propozycją do mieszkańców, żeby zgłaszali swoje uwagi i propozycje. Zebraliśmy wiele różnych wniosków, które przedstawimy władzom miasta - mówił radny Andrzej Madej. 

- Zeszłoroczna akcja zbierania propozycji mieszkańców do gminnego budżetu zakończyła się wprowadzeniem i realizacją wielu z nich - mówił radny Krzysztof Kowalczyk i dodał: - Dlatego również w tym roku podjęliśmy tego typu rozmowy z Jaworzanami. 

Mieszkańcy zgłaszali uwagi m.in. o braku dalszych działań w związku z gminnym programem wymiany pieców węglowych na ekologiczne oraz podłączenia kamienic/dzielnic do sieci ciepłowniczej z wykorzystaniem środków gminy. Pytali o termin zakończenia remontu drogi krajowej nr 3, darmową komunikację miejską, powstanie placu zabaw obok sądu. Jaworzanie w swoich propozycjach wymieniali remont Zamku Piastowskiego, czy odnawianie elewacji budynków komunalnych.

- Osoby mieszkające w starej zabudowie Jawora, głośno podnosili sygnały na brak odpowiedniej reakcji służb miejskich na utrzymujące się zabrudzenia i nieprzyjemne zapachy pod arkadami oraz zgłaszali problem zdewastowanych i od wielu lat nie remontowanych klatek schodowych w różnych częściach Jawora (Plac Wolności, Rynek, ul. Limanowskiego, ul. Kolejowa). Jednocześnie mieszkańcy zgłaszali problem bardzo niskiego działania gminy na obszarach peryferyjnych takich jak Os. Metalowców, Os. Przyrzecze, Stary Jawor, Os. Słowiańskie czy Robotnicze - mówił radny Jacek Wieczorek. 

Co z basen letnim? To jedne z najczęstszych pytań mieszkańców, którzy uważają, że wizualizacje prezentowane przez burmistrza Jawora obrazujące samą koncepcję remontu basenu są niewystarczające. Podkreślali, że takie wstępne działania koncepcyjne powinny być wykonane znacznie wcześniej niż po 3 latach rządzenia miastem.

W konsultacjach udział wziął starosta jaworski Stanisław Laskowski, który chętnie rozmawiał z mieszkańcami i odpowiadał na ich pytania, np. co z zapowiadaną budową ronda przy cmentarzu. Starosta informował, że wykonana została już dokumentacja techniczna i niedługo dojdzie do realizacji tego zadania. Nie ominęło starosty również pytanie w sprawie sygnalizacji świetlnej.

- Aktualnie przy objazdach, które są w Jaworze, powstał problem płynności w ruchu drogowym. Widzimy te problemy na skrzyżowaniach, w niektórych miejscach. Mieszkańcy sygnalizowali, na których skrzyżowaniach warto zainstalować sygnalizację, m.in. na skrzyżowaniu ulic Legnicka, Wrocławska i Stefana Wyszyńskiego - mówił starosta Stanisław Laskowski. 

Sobotnie konsultacje cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród Jaworzan. Chętnie mówili oni o swoich problemach, uwagach, a także propozycjach na nowe inicjatywy.

- Poruszonych zostało wiele spraw, które będą do przeanalizowana zarówno przez pana burmistrza, jak i powiat - podsumował starosta S. Laskowski. 

Reklama

Komentarze (58)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

awe44
awe4427 września 2017 o 13:43
Co z tego że przed zbliżającymi wyborami *** się w głosy wyborców jak nic z tego nie wynika. Przerabiałam już to tyle razy ,że tym razem nie dam się nabrać na obietnice. Podobno przykład idzie z góry
Lubię to! 2
Jaworzanin
Jaworzanin27 września 2017 o 10:57
trudno to pojąć. Z jednej strony miasto i cały powiat odstaje na niekorzyść od reszty kraju ,co zresztą słusznie wytykacie, a z drugiej strony głosujecie w wyborach wciąż na te same osoby.Przecież to jakaś paranoja.A może zróbmy tak ;dwie kadencje i do widzenia (dotyczy wszystkich ;radnych ,burmistrzów, starostów)Zobaczycie ,że w końcu coś się ruszy w tym samorządzie. Naprawdę to zależy tylko od nas!
Lubię to! 5
mieszkaniec Jawora 33
mieszkaniec Jawora 3326 września 2017 o 22:20
Można obiecywać wiele rzeczy, bo byliśmy zdeterminowani żeby się dostać, ale później patrząc na budżet i jego konstrukcję, człowiek sobie uświadamia, że to nie jest takie hop-siup. To jest bardzo ciężka rzecz - mówił Daniel Iwański.
Lubię to! 4
#
#26 września 2017 o 20:53
Panie Madej. Czy to prawda ,że niedługo będzie 20 lat jak Pan zasiada w Radzie Miasta? Więc bardzo proszę o małe podsumowanie .Ile nas mieszkańców Jawora kosztowała Pana obecność w tej radzie . ? I w jaki sposób Jawor dzięki Pana inicjatywą zmienił się na korzyść? Sądzę ,że to dla Pana żaden problem takie zestawienie zrobić , a jest to też okazja by wykazać się przed wyborcami. Powodzenia.
Lubię to! 7
awe44
awe44#27 września 2017 o 13:39
Do Jaworzanki mówi Pani o sobie
Lubię to! 0
Irek
Irek25 września 2017 o 21:53
Pijar niepotrzebny : wniosek - zwolnić panią Żmijewską
Lubię to! 4
borus
borus25 września 2017 o 21:33
Mowa - trawa . Liczą się czyny a na nie potrzeba dużo, dużo pieniędzy. Chęci nie wystarczą, potrzeba wizjonerów i strategów. Od mówienia tylko obija się wargi. Potrzebne sa odciski na rękach od roboty a nie PR.
Lubię to! 3
Oby
Oby25 września 2017 o 21:16
Fronty kamienic w rynku należy odświeżyć. Jak się przyjeżdża ze znajomymi do Jawora pierwsze pytanie "dlaczego to tak wygląda?".

No właśnie dlaczego ?
Lubię to! 5
Jaworzanka
Jaworzanka25 września 2017 o 20:38
to są chyba jakieś jaja. Panie Madej , ile lat zasiada Pan w radzie ? 15 czy 20 i dalej Pan nie wiesz jakie są potrzeby mieszkańców?? Potrzeba Panu na to następne 10 lat ,żeby się dowiedzieć co potrzebują w pierwszej kolejności mieszkańcy.? Proszę sobie z nas nie żartować.My naprawdę nie jesteśmy baranami.
Lubię to! 8
ja
jaJaworzanka25 września 2017 o 21:12
porozumienie prawicy rzadziło w Jaworze 3 kadencje, j.12 lat, tęsknia za tym co było, dobre posady, dobre pensje i nagrody roczne dla wybranych, towarzyskie nasiadówki u pani rządzącej, to była "elita"!!!!!!!!!!!!
czy znowu chcemy tego samego?
Lubię to! 4
Irek
Irekja25 września 2017 o 21:54
lepsze te nasiadówki niz wałki ze świdnicy i strzegomia
Lubię to! 6
jaworzanka
jaworzankaja26 września 2017 o 21:11
do Irka, czy jestes rodowitym jaworzaninem? , że nie lubisz obcych? mieszkam w Jaworze i wiem ,że większośc z nas, może nawet 90 procent, przybyło tu w latach 70 i 80 i zamieszkało na osiedlach miasta .
Lubię to! 2
Lucek
Lucek25 września 2017 o 17:38
Wrócę do meritum. Akcja zbierania propozycji jak najbardziej przypadła mi do gustu. I pragnę przypomnieć o obietnicy burmistrza w zakresie powstania sali widowiskowej z kinem. Ulotka leży i czeka na przypomnienie w dniu wyborów.
Lubię to! 8
kler
klerLucek25 września 2017 o 19:39
Napisz, że chcesz kosmodrom i metro
Lubię to! 2
Madka
Madkakler25 września 2017 o 20:39
Pan da mam chórom córkę
Lubię to! 0
mieszkaniec
mieszkaniec25 września 2017 o 17:06
Na e-legnicka napisali"JAWOR. Trwają prace nad wprowadzeniem pierwszej w historii miasta komunikacji publicznej. Tym samym Jawor dołącza do grona miast w Polsce, w których taka komunikacja funkcjonuje od lat. To kolejna już inicjatywa władz miasta w kierunku poprawy życia mieszkańców. Projekt jest ambitny, gdyż Jaworzanie będą podróżować miejskimi autobusami całkowicie za darmo." I co będzie komunikacja i to jeszcze za darmo.
Lubię to! 0
Dupa
Dupamieszkaniec25 września 2017 o 18:19
Jak będzie to pogadamy!!
Lubię to! 1
emeryt
emerytmieszkaniec25 września 2017 o 18:34
3 lata temu już mówili o tej bezpłatnej komunikacji
Lubię to! 1
a.
a.emeryt25 września 2017 o 19:25
Mówił a teraz realizuje.
Lubię to! 1
Dziadzisko
Dziadziskoemeryt25 września 2017 o 20:38
No i będziesz pan miał o co się rozchodzi 3 lata to i tak bardzo dobry wynik gdyby dało radę szybciej to by był
Lubię to! 0
Reklama
jesień
jesień25 września 2017 o 10:40
a ten w kapturze to kto?
Lubię to! 1
mieszk
mieszkjesień25 września 2017 o 12:42
Konspiracja czy jak. Jawor ma poważniejsze problemy niż światła !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Lubię to! 4
konsp
konspmieszk25 września 2017 o 12:46
no ale to przecież EB Razem z p.Berą na czele nakręciło wśród mieszkańców tą akcję ze światłami-zachęcało mieszkańców, aby wpisywali się na listy o zrobienie tych świateł
Lubię to! 2
myślący
myślącymieszk25 września 2017 o 12:50
Sygnalizacja świetlna jest potrzebna ale to zadanie starostwa. Dziwię się tylko, że starostwo liczy na kasę Jawora.
Lubię to! 3
to jakis cyrk
to jakis cyrkmieszk25 września 2017 o 12:50
najpierw pytali mieszkańców, czy tego chcą, a potem nie chcą tego zrobić ?
Lubię to! 1
Marcin
Marcinmieszk25 września 2017 o 12:58
wstyd starostwo wstyd
Lubię to! 4
KK
KKmieszk25 września 2017 o 13:16
Dlaczego wstyd, dlatego że burmistrz się wycofał ze wspólnej realizacji?
Lubię to! 3
Góral
Góralmieszk25 września 2017 o 14:16
A kiedy on deklarował wspólną realizację? Jest to ich zadanie własne i niech robią, a jak nie potrafią, niech dadzą kasę Berze to zrobi. Proste jak budowa cepa.
Lubię to! 6
Tony
Tonymieszk25 września 2017 o 14:18
Deklarował, a teraz odstawia szopkę przedwyborczą.
Lubię to! 4
cyrk
cyrk25 września 2017 o 10:37
Najpierw Bera ze swoją ekipą zachęca mieszkańców, aby wypowiadali się, czy te światła są dla nich ważne, a potem nie chce współpracować ze starostwem w tym zakresie? To po co zawraca mieszkańcom ....? Jak mnie pytał, to myślałem, że to on chce je realizować, tylko starosta nie chce, a tu wychodzi na to, że jest dokładnie odwrotnie
Lubię to! 5
Maciej
Maciej25 września 2017 o 10:31
Była akcja Bery, teraz jest reakcja Starostwa. Hahaha, a tyle było komentarzy, że Bera działa pod publiczkę. A tu proszę.
Lubię to! 3
żenada
żenadaMaciej25 września 2017 o 10:35
po co ta cała akcja Bery, skoro to właśnie burmistrz nie chce? po co wciągać mieszkańców w takie rozgrywki?
Lubię to! 3
koszmar
koszmarżenada25 września 2017 o 10:41
Tą sygnalizację powinien zrobić starosta, a nie burmistrz. Burmistrz może ale nie musi dokładać. Starosta powinien już dawno ją zrobić
Lubię to! 3
radosny
radosny25 września 2017 o 10:11
I o to chodzi w funkcji radnego. Blisko ludzi, słuchając ich propozycji, uwag. Widać, że nie boją się dyskutować, rozmawiać, przekonywać. Jestem na TAK
Lubię to! 4
mieszkaniec
mieszkaniec25 września 2017 o 10:06
A dlaczego burmistrz osobiście angażuje się w to, aby były realizowane, skoro nie chce partycypować? Jeśli mu naprawdę zależy na spełnieniu potrzeb mieszkańców, to niech partycypuje w tej inwestycji, jak to robią inni wójtowie dla swoich mieszkańćów, bo ta sygnalizacja jest na terytorium Jawora, nie Paszowic, Wądroża, czy Męcinki i służyć będzie głównie jaworzanom. Panie burmistrzu-ruch jest tylko po Pana stronie, bo starosta od kilku lat deklaruje gotowość do realizacji tej inwestycji i mieszkańcy Pana gminy doczekają się tej sygnalizacji.
Lubię to! 3
jaś
jaś25 września 2017 o 07:42
jest taka wioska Myślibórz k/Jawora , obok znany Wąwóz Myśliborski ,
rezerwat ,stanowisko chronionej paproci,języcznika zwyczajnego.
Z Jawora do Myśliborza kilka km. tylko piechotą można dojść ,
a tam ludzie też mieszkają , no i jest ta perełka turystyczna.
Ktoś powie ,że kilka km można przejść , ale jest to marsz po drodze.
widocznie władzy na turystach nie zależy.
Lubię to! 3
xyz
xyzjaś25 września 2017 o 08:59
W przyszłym roku Starostwo zrobi tam ścieżkę rowerową i chodnik, którym dojdzie się do samego Jawora.
Lubię to! 5
jaś
jaśxyz25 września 2017 o 16:06
a może starostwo reaktywuje komunikację w powiecie , aby można było dojechać z Jawora do każdej wioski nawet w niedzielę.
Lubię to! 4
Małgosia
Małgosiaxyz25 września 2017 o 20:45
Jasiu bardzo ciekawa propozycja bardzo by to pomogło parę razy prawie autostopowicz wlazł mi pod koła było by prościej jaśniej a przede wszystkim bezpieczniej może kiedyś się tego dorobimy
Lubię to! 1
Mieszkanka
Mieszkankaxyz30 września 2017 o 06:51
Ten przyszły rok słyszę od 3 lat
Lubię to! 0
Janina
Janina25 września 2017 o 07:39
Nie będę się rozwodziła, ale chciałabym podziękować młodemu człowiekowi, który zbierał te propozycje. "Przytrzymałam" go prawie pół godziny, aby przekonać się czy naprawdę chce on usłyszeć głos mieszkańców. Przyznam się, że był niesamowicie cierpliwy i wyrozumiały. Powtórzę raz jeszcze - KAMIENICE w RYNKU zamiast być wizytówką miasta, to odstraszają turystów. Czy z drugiego piętra ratusza tego nie widać?
Lubię to! 9
Ciekawski
Ciekawski25 września 2017 o 01:11
Burmistrz (PO) na nagrodę 15.000 zł dla Agnieszki Rynkiewicz z SLD ma, a na remonty kamienic już nie ma?
Lubię to! 7
Bożenka
Bożenka25 września 2017 o 00:07
Jest co robić niestety. Piszcie ile u was nie była remontowana klatka schodowa? U nas minęło 32lata!! Od ponad 32 lat zarząd nie zadecydował o konieczności remontu czy choćby pomalowania. Pomimo naszych pism, nigdy nie mieli pieniędzy. Wstyd nam kiedy ktoś ma przyjść bo w katakumbach jest przyjemniej. Oczywiście jedna z klatek w Rynku. Dodam, ze nie ma prywatnych lokali....
Lubię to! 3
Autor
Autor24 września 2017 o 23:18
Co tam robią te dwa platfusy? Zgubili się, czy dalej szukają zadymy?
Lubię to! 7
brać przykład
brać przykładAutor24 września 2017 o 23:20
może przyszli podglądnąć, jak powinno się efektywnie pracować?
Lubię to! 6
Radek
RadekAutor24 września 2017 o 23:22
Oni robią kampanię negatywną, szkoda że w ten sposób chcą się wypromować...
Lubię to! 6
myślisz?
myślisz?Radek24 września 2017 o 23:25
tylko tak potrafią?
Lubię to! 4
negatywny odbiór
negatywny odbiórRadek25 września 2017 o 08:15
Panie Danielu, czy Panu nie wstyd?
Lubię to! 5
Love pracę rock&roll
Love pracę rock&rollAutor25 września 2017 o 06:08
Przyszli bo mają do tego prawo ?
Lubię to! 1
X .
X .Autor25 września 2017 o 06:50
Ksiądz i na forach obraża ludzi. Wstyd
Lubię to! 1
podpatrują, jak można inaczej
podpatrują, jak można inaczejAutor25 września 2017 o 08:07
„Można obiecywać wiele rzeczy, bo byliśmy zdeterminowani żeby się dostać, ale później patrząc na budżet i jego konstrukcję, człowiek sobie uświadamia, że to nie jest takie hop-siup.” – Daniel Iwański http://jawor24h.pl/budzet-niezgody,7073,a.html
Lubię to! 7
Reklama
Jan W.
Jan W.24 września 2017 o 23:13
Widać można normalnie rozmawiać z ludźmi i słuchać ich potrzeb, bez negatywnych emocji i nastawiania przeciw konkretnym osobom.
Lubię to! 8
to prawda
to prawdaJan W.25 września 2017 o 08:01
z normalnym, to i przyjemnie porozmawiać
Lubię to! 3
Obserwator
Obserwator24 września 2017 o 23:06
Słuszna inicjatywa brawo Porozumienie Prawicy. Pan Kowalczyk i pan Wieczorek jak zwykle aktywni i zaangażowani.Pozostali radni powinni się od Was uczyć !
Lubię to! 9
to rozumiem
to rozumiem24 września 2017 o 22:25
Sukcesywnie, efektywnie i zgodnie z głosami mieszkańców-inni mogą tylko brać przykład.
Lubię to! 6
Jaworzanin
Jaworzanin24 września 2017 o 22:21
A nikt nie wspomniał o zdewastowanej drodze na ulicy Wyszyńskiego oraz Starojaworskiej przez aktualnie ciągle jeżdżące mimo zakazu auta typu TIR ??? Niedługo będziemy wspominać o pięknym asfalcie w Starym Jaworze .....
Lubię to! 1
Pj 001%
Pj 001%Jaworzanin25 września 2017 o 20:52
To już hejt na Jaworskich stróżów prawa co siedzą tylko w komisariacie bo na zewnątrz marzną w nosek na nich nie można liczyć a ja będąc świadkiem widziałem jak jeden z nich aspirant pił piwo w sklepie poczym wsiadł za kółko spędzony myślał że nie widziałem chłopie strzeż się bo twoje zachowanie woła o pomstwe do nieba zero moralności wracając do tematu jeżdżą tam pojazdy ciężarowe i będą jeździły bo nie ma nikogo kto by ich pociągną do odpowiedzialności
Lubię to! 1
Autor
Autor24 września 2017 o 22:13
Działania przemyślane i rozsądne. Dobry pomysł.
Lubię to! 5

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.