Logo Jawor24h.pl
Reklama
KWW Aktywny Powiat

#WOŚPwJAWORZE

Zbliża się kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zobacz, co będzie się działo w Jaworze.

W filmie wykorzystano materiały Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

26. Finał WOŚP odbędzie się 14 stycznia 2018, a jego celem będzie pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Już od rana wolontariusze z serduszkami będą zbierali środki do puszek na ten szczytny cel.

#WOŚPwJAWORZE

Dziel się swoimi wydarzeniami związanymi z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy z nami i innymi użytkownikami portalu jawor24h.pl. Rób zdjęcia, nagrywaj filmy i transmituj wydarzenia, zarówno z przygotowań do zbiórki, jak i w dniu finału. Wystarczy, że zamieścisz publiczny post na Facebooku lub Twitterze wraz z hasztagiem #WOŚPwJAWORZE, a Twoją relację zobaczą nasi użytkownicy i wszyscy obserwujący #WOŚPwJAWORZE. Swoją relację możesz przesłać również poprzez ten formularz. Nie czekaj, daj nam znać!

W Jaworze sztab WOŚP zlokalizowany będzie w Europejskim Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa, gdzie odbędą się m.in. występy teatralne i taneczne, licytacje oraz masa koncertów. Wieczorem nie zabraknie także tradycyjnego światełka do nieba. Fanty na licytację można przekazać do Komendanta jaworskiego Hufca ZHP Michała Czarneckiego, JOKu i ECMEN.

Scena ECMEN

 • 14:00 - Występy małych artystów (Przedszkole nr 2, Przedszkole nr 4, SP 5)
 • 14:45 - Licytacja
 • 15:00 - Spektakl teatralny dla dzieci w wykonaniu aktorów z grupy Wernisaż
 • 15:30 - Występ tancerzy z K'Dance Studio
 • 15:45 - Prezentacje Sportowej Akademii Teakwon-do

Koncerty

 • 16:30 - Dabersi i Bateryjki, Eliza Łabęcka, Wyjście Ewakuacyjne
 • 17:30 - Licytacja
 • 17:45 - July Snow / Absztyfikant Raba-Dżou
 • 18:30 - Chaos CTRL
 • 19:00 - Intruder
 • 19:30 - Poth
 • 20:00 - Światełko do nieba - pokazy fajerwerków i odlotowy tort!
 • 20:30 - GA-GA Zielone Żabki

Atrakcje towarzyszące:

 • od 14:00 - malowanie buziek, modelowanie balonów, zabawy dla dzieci, warsztaty twórcze, otwarty turniej szachowy, chatka słodkości, otwarty turniej strzelectwa sportowego, symulator strzelecki, pokazy ratownictwa medycznego, fotobudka, pokazy crossowe i wiele innych.
Reklama

Komentarze (45)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

alex
alex11 stycznia o 16:19
Rydzyk dostaje grunt warty 11 milionów bez przetargu i za bezcen i wszystko jest ok,. a WOSP opluwają na każdym kroku i sprawdzają każda złotówkę.. Taka podła zmiana.
https://kujawsko-pomorskie.onet.pl/cba-nie-znalazlo-nieprawidlowosci-w-oddaniu-za-bezcen-gruntow-rydzykowi/yl97jsv
Lubię to! 6
mick
mickalex11 stycznia o 22:30
No i gdzie jest ten ukra...ee przepraszam lwowiak?
Lubię to! 6
AK 47
AK 47mick12 stycznia o 11:09
nie domyśliłeś się jeszcze ,że ten lwowiak jest po seminarium???
Lubię to! 2
lwów
lwówmick12 stycznia o 11:37
Też Cię .eee. przepraszam- lubię...Ja wiem skąd mój ród, ale czy wszyscy jaworzanie znają historię swoich przodków.? Wątpię, przecież Wy wszyscy nietutejsi, przeważnie z Kresów albo południowo-wschodnich i centralnych rejonów.naszego pięknego kraju. Wasi dziadkowie czy rodzice przyjechali tu najczęściej nie dlatego że chcieli, ale musieli. Uszanujcie to co przeżyli,
tułaczkę, biedę, strach, uszanujcie wołyńskie groby, ponarskie doły, gdzie być może leżą Wasi przodkowie. To było
genocidum atrox dokonane przez ukraińskie bandy na Polakach. Nie jestem ukraińcem, chociaż pochodzę z przedwojennego lwowskiego. Skąd w Was tyle żółci, tyle nienawiści do ludzi nieznanych..? Uważajcie byście się nawzajem nie pozagryzali, ku uciesze obcych. Guzik mnie obchodzi o. Rydzyk, jeśli jest przekręt, od tego jest prokurator. Tak a propos ziemi : wiecie ile hektarów ziemi w Waszym powiecie poszło za bezcen w ręce dawnych partyjnych nominatów ? A ile w całym dolnośląskim ? Oczywiście nie jest to interesujące, a powinno, bo o tyle jesteście biedniejsi. Koniec wyjaśnień, Kłaniam się.
Lubię to! 0
mick
mickmick12 stycznia o 23:48
Tak, tylko ziemia partyjnych nominatow ma szansę wrócić w ręce ludu, czy tocprzez sprzedaż Czy to przez śmierć klienta itp. A to co dostał kler od państwa jest stracone na amen.oni Tego nigdy nie wypuszczą z tych lepkich łap. Prawda?
Lubię to! 1
ałtor
ałtor11 stycznia o 13:11
tvpis i tvpinfo robi ludziom wodę z mżzgu opluwając kłamiąc i szczując na WOSP. Typowe metody kurskiego
Lubię to! 6
AK 47
AK 4710 stycznia o 15:42
skąd te podłe ataki na WOSP ?Jak nie wiadomo o co chodzi , to chodzi o pieniądze.Przecież dopóki nie powstała Orkiestra to kościół miał monopol na zbiórki charytatywne. WOSP to zagrożenie dla monopolu kościoła i Rydzyka który już zbierał na stocznie i w/g takich pisiorków jak "lwów" dokładnie się z tego rozliczył(hahaha)To kościół dał sygnał żeby zohydzić Orkiestrę i Woodstock, a PISory wykonują polecenie kościoła.I tyle.
Lubię to! 8
kiko
kikoAK 4710 stycznia o 16:58
To nie są ataki tylko szczera prawda o WOŚP.
Lubię to! 3
lwów
lwówkiko10 stycznia o 17:36
Nick AK47 jest mi znany z innych forów internetowych. Ale to raczej inna osoba, ten AK to raczej prymitywny propagandzista, powtarzający bzdury za wiodącymi mediami. Nie wiem dlaczego przeciwstawia dwa dobre pomysły:, WOŚP i Caritas. Oba spełniają swoją rolę, pierwszy raz w roku, drugi cały rok. Każdy ma wybór kogo i kiedy wesprzeć, po co ten hałas ?
Lubię to! 2
jojo
jojokiko11 stycznia o 12:59
Przecież wiodące media to tylko i wyłącznie reżimowa TVP1, która, jak chwali się Pan Kurski, ma najwiekszą oglądalność, nawet w Sylwestra XD

Ludziom popierającym tę partię wymaglowano umysł i zostawiono tylko 3 wyrażenia: "komuchy esbeki i złodzieje", "lewactwo", "wina Tuska i Peło". Reszta to sformatowany czysciutki dysk.
Lubię to! 4
xsiondz
xsiondz10 stycznia o 13:23
lwów jak idzie do szpitala to nie korzysta ze sprzętu z serduszkiem ?
Lubię to! 4
kiko
kikoxsiondz10 stycznia o 17:01
A skąd wiesz, że chodzi do szpitala?
Lubię to! 3
lwów
lwówkiko10 stycznia o 17:27
xiondz to wie wszystko... nawet to kto korzysta z kaczki z serduchem... A gdzie tajemnica spowiedzi ? się pytam ? . No dobra, panie xiondz, w moim wieku do szpitala się raczej nie chodzi, za daleko i sił brak. Zdrowia życzę, lwów
Lubię to! 1
ala
ala10 stycznia o 13:14
lwów złożyłeś wczoraj życzenia imieniowe Adrianowi ?
Lubię to! 2
lwów
lwówala10 stycznia o 17:18
Nie złożyłem, bo nie mam znajomego o tym imieniu. Jeśli Pani poda datę swoich imienin to złożę Pani szczere ,serdeczne życzenia. Piszę to bez żadnych podtekstów, wobec Dam jestem szarmancki i czasem nawet nazbyt wyrozumiałym. Kłaniam się, lwów
Lubię to! 2
xsiondz
xsiondz10 stycznia o 12:12
ten lwów to jakiś ograniczony czytelnik gazetki smoleńskiej albo wyznawca sekty oligarchy z Torunia. Oni tak mają.
Lubię to! 6
GO2018!
GO2018!10 stycznia o 11:36
Wiadomo już, kto może być kandydatem na burmistrza Jawora w tegorocznych wyborach samorządowych – konkurowania z Emilianem Berą nie wyklucza Grzegorz Olszewski.
Lubię to! 1
ariel
ariel10 stycznia o 11:34
Ja z przyjemnością dam na WOSP zamiast na tacę
Lubię to! 5
lwów
lwówariel10 stycznia o 11:51
Daj ! Daj wszystko co masz, a potem do MOPS-u po zasiłek ! Zapewne nigdy w życiu nie dałeś na tace, i nic mi do tego. Ale nie mów tu o przyjemności z dawania....Chyba że.......
Lubię to! 2
ariel
ariellwów10 stycznia o 12:00
lwów gdzie ty się chowałeś ? jesteś taki ograniczony czy tylko tępy ?
Lubię to! 6
mieszkaniec
mieszkanieclwów10 stycznia o 12:10
do lwów. Ale z ciebie dziwak i egoista! Kiedy zachorujesz, będziesz latał po lekarzach i wymagał pomocy, w takim razie co masz przeciwko pomaganiu innym? Nie odpowiadaj, bo na twoje wywody uwgi już nie zwrócę.

Niech do ciebie dotrze, że są ludzie dobrzy, życzliwi, ale ... nie dotrze, bo jesteś widocznie z tych innych.
Lubię to! 6
edek
edeklwów10 stycznia o 12:13
Ale ten lwów głupio myśli. Dawno tak głupiej wypowiedzi tu nie było.
Lubię to! 6
lwów
lwówlwów10 stycznia o 12:30
Ataki ad personam to typowe zachowania gdy nie ma się argumentów merytorycznych. Ani to potrzebne ani mądre. Powiedziałem co sądzę, a was ponosi... Nie lubię i nie chcę być złośliwy, ale skoro do was nie dociera to że ktoś może mieć inne zdanie odpowiem tak jak zasługujecie:
Próżnoś repliki się spodziewał,
nie dam ci prztyczka ani klapsa
nie powiem nawet " pies was j.......
bo to mezalians byłby dla psa. .
Być może admin usunie ten wpis, ale zasłużyliście na taką ocenę.
Lubię to! 3
aga
aga10 stycznia o 11:18
Rozumiem , że wyznawcy Rydzyka i pisowcy nie korzystają w szpitalach ze sprzętu z serduszkiem WOSP ?
Lubię to! 8
niezależny obserwator
niezależny obserwator10 stycznia o 10:00
wszystkie rozliczenia finansowe WOSP są ogólnie dostępne na stronach internetowych.Publikuje je też prasa wraz z komentarzami.Wystarczy to przejrzeć żeby stwierdzić ,że "Niepoprawni " po prostu kłamią .No cóż , u nas kłamstwo bardzo dobrze się sprzedaje. A teraz znajdźcie rozliczenia finansowe Caritasu.Życzę powodzenia.
Lubię to! 8
lwów
lwówniezależny obserwator10 stycznia o 11:30
Niezupełnie tak jest, zobacz jak wygląda sprawa sądowa matka kurka- Owsiak. Niepoprawni trochę naciągąją fakty, ale ogólnie piszą jak jest. Nietrafione zakupy nieuzgodnione z dyrekcja szpitali to szkody i dla orkiestry i dla szpitali które często z różnych, zresztą podanych przyczyn nie wykorzystują zakupionego sprzętu. Nie jestem przeciwnikiem WOŚP, ale piszcie prawdę !. Z zebranych pieniędzy utrzymuje sie i Złoty Melon i Mrówka Cała, i czort wie kto jeszcze. Kto wyliczył ile wynoszą koszty obsługi tego przedsięwzięcia, oczywiście ukryte, ale ponoszone przez ludzi. Dziś jaworski policjant chwali się że zabezpieczy zbiórkę zwiększoną ilością patroli, no ok, ale co potem ? policjanci pracują za darmo ?Czy dostaną dni wolne ? Tego akurat nie powiedział. Kosztów ponoszonych przez miasta nikt nigdy nie poda. To jest fakt, to są koszty, a nie zyski....
Jak powiedziałem : nie jestem przeciw, ale też nie bądżcie hipokrytami , nie wszystko złoto co się świeci. Chcecie-dajcie, nie chcecie- nie dajcie, ale dając wiedzcie na co. Caritas robi swoje bez gwiazdorzenia, i robi to dobrze, jak ktoś nie wie, niech się nie wypowiada. To by było na tyle .. lwów
Lubię to! 6
Reklama
kolo
kolo9 stycznia o 23:53
Ja się nie dorzucę do wosp!
Lubię to! 14
edek
edekkolo10 stycznia o 12:18
Nikt ci nie każe.
Lubię to! 4
Chetny
Chetny9 stycznia o 23:08
Nie mogę się już doczekać na WOŚP Jak co roku całą rodziną się dorzucimy .
Lubię to! 8
AK 47
AK 479 stycznia o 20:53
do "Niepoprawni. pl" zastanawiam się jakim trzeba byś sk...synem ,żeby takie bzdury publikować.Nie wystarczy ci ,że nic nie dajesz to jeszcze chcesz obrzydzić innym chęć uczestnictwa w tej imprezie.Jak się odnosić merytorycznie do tego co napisałeś kiedy jedno kłamstwo goni drugie kłamstwo. I tyle jadu wylewa czlowiek ktory uwaza siebie za katolika.
Lubię to! 9
jtak
jtakAK 479 stycznia o 21:00
Mimo wszystko Niepoprawni.pl sensownie tłumaczy jak jest. Obroń Owsiaka konkretnymi argumentami bo napisac że to "kłamstwo" to żaden argument.
Lubię to! 14
konkretny argument
konkretny argumentjtak9 stycznia o 23:49
http://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/legnica/13824-sprzet-od-wosp-pomogl-uratowac-zycie-legniczanki-film
Lubię to! 4
Niepoprawni.pl
Niepoprawni.pl9 stycznia o 17:34
Młodzieży zbierającej do puszek WOŚP można w prosty sposób wyjaśnić naszą odmowną decyzję. Zamiast dyskutować, wręczać krótki wypunktowany spis argumentów. Wystarczy wydrukować sobie mały zapasik i ruszyć w miasto. Proponuje coś w tym rodzaju:

DLACZEGO NIE DAJĘ OWSIAKOWI PIENIĘDZY?

Pieniądze z WOŚP nie trafiają do chorych dzieci, tylko do „chorych” czyli niedofinansowanych instytucji publicznych, jakimi są szpitale. Działalność charytatywna powinna z definicji trafiać do osób (Caritas = miłosierdzie można okazywać osobom, a nie instytucjom)

WOŚP nie pomaga chorym dzieciom, tylko uzupełnia braki wyposażenia szpitali, odciążając w ten sposób budżet państwa z ustawowego obowiązku zapewnienia opieki zdrowotnej swoim obywatelom z zebranych podatków. Wrzucając pieniądze do puszki płacę podatek drugi raz.

Owsiak tylko za część zebranych pieniędzy (ok. 50%) kupuje sprzęt dla szpitali. Reszta idzie na koszty obsługi imprez i koszty własne fundacji. Można to sprawdzić w sprawozdaniu finansowym fundacji dostępnym w internecie. Nie wszyscy artyści grają za darmo, niektórzy pobierają spore gaże. Fundacja wydaje milionowe kwoty na własną siedzibę, nowe samochody, sprzęt studyjny, tzw. „działania propagatorskie”, etaty pracowników itp.

Zgodnie ze statutem fundacji WOŚP, tylko pieniądze z działalności gospodarczej fundacja musi wydać na cele statutowe, czyli ochronę zdrowia. Natomiast pieniądze uzyskane ze zbiórek publicznych, aukcji, darowizn, imprez może legalnie wydać na dowolny cel.

Fundacja WOŚP jest 100% udziałowcem spółki „Złoty Melon”, a J. Owsiak jej prezesem. Spółka w przeciwieństwie do fundacji nie musi ujawniać sprawozdania finansowego. Po co istnieje i dlaczego jest ściśle powiązana z WOŚP?

Zebrane pieniądze Owsiak przetrzymuje do jesieni danego roku obrachunkowego na lokatach, a z odsetek (kilka milionów zł), jak twierdzi, organizowany jest Przystanek Woodstock. Nie chcę, aby z moich datków, a nawet odsetek od nich była finansowana impreza pod hasłem „róbta co chceta”, na której nie obowiązują żadne zasady moralne, a nieletnia młodzież używa narkotyków i alkoholu. Na każdym Przystanku Woodstock promowana jest sekta Hare Kriszna (ma stałą „wioskę”). Jak wygląda ta impreza można zobaczyć wpisując w YT: Przystanek Woodstock (thanks to www.ojciec-dyrektor.de (link is external))

Koszty obsługi WOŚP są bardzo wysokie. Część Owsiak pokrywa z zebranych pieniędzy poważnie uszczuplając kwotę przeznaczoną na zakup sprzętu. Resztę pokrywają np. budżety telewizji publicznej (czas antenowy), budżety miast (en. elektryczna, ochrona policji i straży miejskiej itp.), budżet Obrony Narodowej (np. przelot Owsiaka samolotem F16 w 2010r.) To wszystko są pieniądze z naszych podatków.

Sprzęt dla szpitali kupowany jest bez przetargów, a szpital nie ma wpływu na wybór firmy i negocjację umowy kupna. Sprzęt często stoi nierozpakowany, bo materiały eksploatacyjne do urządzeń są zbyt drogie, lub szpital nie ma pieniędzy na dodatkowy etat dla osoby obsługującej. Są poważne wątpliwości, na jakiej zasadzie wybierane są firmy od których WOŚP kupuje sprzęt.

WOŚP nie jest apolityczna. Przy okazji tej imprezy promują się politycy (szczególnie jednej opcji).

Caritas zbiera rocznie wielokrotnie większą kwotę bez rozgłosu i wydawania publicznych pieniędzy, a pieniądze trafiają do konkretnych potrzebujących osób.

Owsiak otwarcie promuje eutanazję „Osobiście dopuszczam taki sposób pomocy, bo ja to tak rozumiem - eutanazja to dla mnie pomoc starszym w cierpieniach” - to jego wypowiedź dla „Dziennika”.


Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/3828/dlaczego-nie-daje-owsiakowi-argumenty-w-punktach

©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl |
Lubię to! 18
sceptyk
sceptykNiepoprawni.pl9 stycznia o 18:40
Nieprawda!!!
Lubię to! 3
prawda
prawdasceptyk9 stycznia o 19:11
Jeżeli rzekomo to nieprawda to odnieś się merytorycznie do tych argumentów.
Lubię to! 14
Marek
MarekNiepoprawni.pl9 stycznia o 20:12
Żaden wolontariusz nie będzie cie namawiał do dawania. Nie chcesz nie dawaj i nie pisz (tzn. nie wklejaj) czyichś dziwnych przemyśleń.Prosta sprawa. Ja popieram WOŚP i chętnie ich wesprę.
Lubię to! 8
Każdy kij ma dwa końce
Każdy kij ma dwa końceNiepoprawni.pl9 stycznia o 22:49
Wy chyba z jakiejś bajki jesteście, ile waszych dzieci korzystało z tego rzekomo nie działającego drogiego sprzętu ?? Jakim prawem staracie się narzucić komuś swój tok myślenia,co to do cholery jest Rosja Kuba czy inne zacofane Państwo???? Piszecie o caritasie , mało tam przekrętów wychodziło?!?! Nie mówiąc o oligarsze toruńskim,gdzie sa te miliony od Kaczyńskiego??? Na co zostały przeznaczone ile korzyści przyniosą dla zwykłych ludzi,dzieci starców?? Co za obłuda!!!!!
Lubię to! 4
Każdy kij ma dwa końce
Każdy kij ma dwa końceNiepoprawni.pl9 stycznia o 22:53
Nie podoba się,nikt nikogo nie zmusza ,drzwi kościołów stoją otworem, oligarcha z Torunia nadaje i prosi cegiełkę .
Lubię to! 3
munia
muniaNiepoprawni.pl10 stycznia o 13:29
Dużo czasu spędziłam w rożnych szpitalach i czerwonych serduszek było sporo. Moje dzieci korzystały ze sprzętu - więc to nie są pieniądze bez konkretnego adresata. Adresatem tych środków jest każdy noworodek, któremu w legnickim szpitalu robią badania przesiewowe słuchu oraz wiele innych dzieci -wcześniaków i nie tylko oraz my rodzice, wdzięczni za uratowane życie naszych pociech.
Nie można nikomu zabronić czynienia dobra, ofiarowania komuś innemu swojego czasu, pieniędzy, czy po prostu dobrego słowa.
To jest nienormalne aby kościół zabraniał okazania komuś miłosierdzia i jałmużny. Mimo to daję systematycznie i na tacę, na remont i na Caritas i na WOŚP i na chore dzieci i na inne zbiórki. Chcę być po ludzku dobra i dzielić się z innymi.
Lubię to! 2
ivan
ivan9 stycznia o 15:55
Jak to zniesie pis z klerem ? Będzie ciężko.
Lubię to! 5
żenada
żenadaivan10 stycznia o 00:47
Lepiej zajmij się sobą...
Lubię to! 5
!
!9 stycznia o 13:52
no proszę i pokaz fajerwerków nikomu nie przeszkadza
Lubię to! 4
Mieszkaniec
Mieszkaniec9 stycznia o 12:20
Gdyby nie Wośp to wogle już nic w tym Ecmen się nie dzieje.Lokal miał służyć miastu i mieszkańcom zajęć dla dzieci już żadnych kawiarnia porażka w niedzielę nawet lodów tam nie uświadczysz
Lubię to! 15
@
@Mieszkaniec9 stycznia o 12:30
Bankiety, wesela, komunie.... Tak to własnie służy...
Lubię to! 4
maksiu
maksiuMieszkaniec9 stycznia o 14:02
Racja. I zupełnie jak za starych czasów. Stoją piwka na wystawie, prosisz, słyszysz "nie ma", prosisz wiec inne, - "nie ma", jeszcze inne - "nie ma". Są tylko dwa, najczęściej kupowane. Pytam - dlaczego więc stoją na wystawie? Odpowiedź - bo to tylko egzemplarze pokazowe, nie sprzedajemy, a w ofercie nie ma, skonczyły się. Piękny przykład logistyki i biznesu ;)
Lubię to! 15

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.