Logo Jawor24h.pl
Reklama
Bank Spółdzielczy w Jaworze
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Wizyta studyjna w żłobku „Trolik” i PORE

Wczoraj, w ramach współpracy z norweskim Oslo, odbyła się wizyta studyjna w żłobku „Trolik" i w Powiatowym Ośrodku Rozwoju Edukacji w Jaworze z udziałem m.in. znanej pedagog FrØydis Aasmundseth.

© Materiały prasowe / PORE w Jaworze

W spotkaniu uczestniczyła znana pedagog w Norwegii FrØydis Aasmundseth – lider sieci przedszkoli w Asker (Morellvein Barnehage) wraz z córką Tine Aasmundseth, właścicielka żłobka „Trolik” oraz dyrektor Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji w Jaworze dr Dorota Domińska-Werbel.

W ramach spotkania przedstawione zostały działalność żłobka oraz poradni psychologiczno-pedagogicznej, omówione zostały napotkane podczas realizacji różnych programów edukacyjnych problemy, dokonano przeglądu sal i wyposażenia dwóch ośrodków w oparciu o doświadczenia polskie i norweskie, przedstawiono regulacje prawne prawa oświatowego i pomocy psychologiczno-pedagogicznej, zaprezentowano przykłady dobrych praktyk w wykorzystaniu najnowszych metod terapeutycznych dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Jako przykład dobrych praktyk zostało również  zaprezentowane Specjalne Przedszkole mieszczące się przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jaworze, gdzie przedstawiono wiele rozwiązań terapeutycznych, metodycznych i edukacyjnych niezbędnych przy pracy z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (wicedyrektorki SOSzW w Jaworze: Magda Wittenberg i Beata Mąsior).

Podczas spotkania zapadło wiele deklaracji o kontynuowaniu współpracy polegającej na przeprowadzeniu w Powiatowym Ośrodku Rozwoju Edukacji wielu szkoleń dla nauczycieli przedszkoli i szkół podstawowych ze strony norweskiej w nowym roku szkolnym 2019/2020.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.