Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Warsztaty tkackie w Zespole Szkół w Jaworze

13 maja od godz. 10:00 w Zespole Szkół w Jaworze "Medyk" odbędą się warsztaty tkackie i pracy z tkaniną „Motanki - Laleczki ziarnuszki”. Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona.

Fot. materiały prasowe © materiał prasowy

Celem warsztatów jest przybliżenie uczestnikom tradycyjnych form tkackich, technik wykonania krajek, pasów i innych elementów słowiańskiego ludowego stroju. Zapoznania z narzędziami i materiałami tkackimi. Przybliżenie symbolicznego znaczenia wzorów ludowych pochodzących ze wschodu. Pokaz przeplatany będzie opowiadaniami o słowiańskiej obrzędowości ludowej związanej z wiosną, ale nie tylko.

Zainteresowani tematyką będą mogli wykonać tzw. Motanki - „Laleczki ziarnuszki”, słowiańskie lalki będące w obrzędowości ludowej symbolem ochrony i dostatku – wypełnione ziarnem stanowiły jego rezerwę, ale również pierwszą garść przeznaczano na wiosenne zasiewy.

Spotkanie poprowadzi lokalna artystka Galina Sażniewa, rzemieślniczka ze Słowiańskiej Pracowni Rzemiosł Dawnych Didara (Pracownia posiada znak Polskie rękodzieło/Polish hand-made w kategorii: Tkactwo, jako wyraz uznania dla walorów estetycznych i wysokiej jakości wykonania). Warsztaty przewidziane są dla grupy do 10 osób, na 3 godziny zegarowe.

Zapisy pod nr tel. 76 870 31 14 lub bezpośrednio w Zespole Szkół w Jaworze przy ul. Rapackiego 1.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.