Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

W sierpniu rusza remont ul. Cukrowniczej

Już w sierpniu rozpoczną się prace przy przebudowie ul. Cukrowniczej w Jaworze, która jest drogą dojazdową do Dolnośląskiej Strefy Aktywności Gospodarczej –S3.

Fot. umwd.dolnyslask.pl © umwd.dolnyslask.pl

- Inwestycja będzie realizowana dzięki wsparciu ze strony samorządu województwa, który zdecydował o przekazaniu na ten cel ponad 10,2 mln zł dofinansowania. Generalny remont Cukrowniczej to bardzo ważny projekt zarówno dla mieszkańców miasta jak i inwestorów strefy ekonomicznej. Nowa droga pozwoli przede wszystkim odciążyć w zasadzie cały teren Jawora od ruchu samochodowego i przenieść go na ul. Cukrowniczą, daleko poza centrum miasta - czytamy na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. 

 

Reklama

Komentarze (16)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

klubek
klubek1 sierpnia 2017 o 21:12
Coś redaktorowi się pofertało : "Nowa droga pozwoli przede wszystkim odciążyć w zasadzie cały teren Jawora od ruchu samochodowego i przenieść go na ul. Cukrowniczą, daleko poza centrum miasta - czytamy na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego."
Przecież z Cukrowniczej tylko na Starojaworską, która jest wąska, kręta i długa .
No to hasło " wszyscy jaworzanie hej da na Cukrowniczą, a nie jeździć Poniatowskiego.
Lubię to! 1
klasyk
klasyk23 lipca 2017 o 18:29
ja tylko czekam, aż mieszkańcy Cukrowniczej, po wyremontowaniu ulicy, zaczną narzekać na natężony ruch do strefy, że tiry rozjeżdżają im ulicę, że poziom hałasu jest nie do zniesienia, że trzęsą się i pękają ich posesje, itp.
Lubię to! 1
sceptycznie
sceptycznie23 lipca 2017 o 18:20
Oby tylko nie było niemiłej niespodzianki z realizacją. Pozwalniał bezpartyjnych fachowców, pozatrudniał POlityków, nie do końca wiadomo, jaka jest faktyczna wartość aktywów w bilansie-czy będzie z czego sfinansować realizację tej inwestycji.
Lubię to! 2
źródła finansowania inwestycji
źródła finansowania inwestycjisceptycznie23 lipca 2017 o 18:46
Kto wbrew przepisom ustawy dopuszcza do podawania w księgach rachunkowych nierzetelnych danych, sporządzenia sprawozdań finansowych niezgodnie z przepisami ustawy lub zawarcia w tych sprawozdaniach nierzetelnych danych, podlega grzywnie lub karze pozbawienia wolności do lat 2, albo obu tym karom łącznie (art. 77. ustawy o rachunkowości). Kiedy księga jest nierzetelna? Art. 193 § 2 Ordynacji podatkowej mówi, że księgi podatkowe uważa się za rzetelne, jeżeli dokonywane w nich zapisy odzwierciedlają stan rzeczywisty. Z wykładni a contrario art. 193 § 2 OP wynika, że księgi są nierzetelne, jeżeli dokonywane w nich zapisy nie odzwierciedlają stanu rzeczywistego. Z kolei stan rzeczywisty to stan faktyczny, a nie prawny. Nierzetelność nie ma związku z błędami w stosowaniu prawa. Przedkładanie nierzetelnych sprawozdań, dla pozyskania środków (źródeł finansowania) na inwestycje, to jeszcze odrębny temat.
Lubię to! 2
jola
jola23 lipca 2017 o 13:14
Most na Nysie nie pozwala na ciężarówki - niech kopalnia wybuduje tymczasowy most
Lubię to! 0
no bo
no bojola2 sierpnia 2017 o 07:30
Przejazd po moście nie jest ograniczony. Ograniczony jest odcinek od mostu do Piotrowic - o szczegóły proszę pytać Wójta.
Lubię to! 0
Wops
Wops23 lipca 2017 o 11:21
I tutaj już nie ma komentarzy pisanych przez "Annę", "Kasię", "Jana" itp., w które wychwalają inwestycję pod niebiosa, i jak to popierają włodarzy. Przypadek? Nie sądzę.
Lubię to! 4
banał
banałWops23 lipca 2017 o 13:27
przecież to było wiadomo już dawno, że jak rząd da na Mercedesa tyle pieniędzy, to i na infrastrukturę musi dołożyć, aby do tego Mercedesa można było dojeżdżać z S3
Lubię to! 2
...
...banał23 lipca 2017 o 17:38
Tutaj było wiadomo, a tam to wielka niespodzianka, szok i niedowierzanie. Brak obiektywizmu widać w każdym calu.
Lubię to! 3
tak sądzę
tak sądzębanał23 lipca 2017 o 17:51
wiesz"...", obiektywizmu moim zdaniem jest tu wystarczająco, a to, że ludzie nie kadzą za coś, co było m.in. przedmiotem negocjacji rządu czy PAIiIZ, to oznacza tylko tyle, że wcale nie są tak naiwni i nie łykają już tego lokalnego pijaru
Lubię to! 2
do Wops
do WopsWops23 lipca 2017 o 18:01
Człowieku, ten pan od dawna ustawia się do zdjęć przy cudzych inwestycjach, pochyla się nad mapami rozbudowy prywatnych firm, zupełnie od niego niezależnych, udziela na ten temat wywiadów, opowiada różne historyjki, zarzuca ludzi swoim wizerunkiem, więc mnie ten brak euforii wcale nie dziwi.
Lubię to! 1
anonim
anonim20 lipca 2017 o 21:45
tak lepiej niech jeżdżą tędy niż przez miasto a co tam tu przecież jest koniec świata i ludzie nie mieszkają
Lubię to! 0
koala
koala20 lipca 2017 o 13:14
Odciąży jak samochody z kamieniem z Męcinki będą jeździły przez Cukrowniczą a nie Limanowskiego
Lubię to! 0
Be
Be20 lipca 2017 o 12:01
a Cukrownicza nie podlega pod starostwo??
Lubię to! 0
.
.Be20 lipca 2017 o 12:30
nie, to droga gminna
Lubię to! 1
Dulka
Dulka.20 lipca 2017 o 13:37
To nie ci dwaj się fotografował sie przy obiecanej dotacji na 30 mln dla kościoła pokoju?. Sprawa ucichla. Co z obiecanymi pieniędzmi?
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.