Logo Jawor24h.pl
Reklama
KWW Aktywny Powiat

W poniedziałek kolejna rozprawa przeciwko Urzędowi Miejskiemu

Na 15 października 2018 r. planowana jest druga rozprawa w kolejnej sprawie z powództwa Ewy Uciurkiewicz przeciwko Urzędowi Miejskiemu w Jaworze.

© Paweł Sasiela

Podczas rozprawy mają być słuchani świadkowie i strony postępowania na okoliczność niewykonania wyroku Sądu z kwietnia 2018 r. przywracającego Ewę Uciurkiewicz do pracy w Urzędzie Miejskim w Jaworze oraz bezzasadności kolejnego wręczonego jej wypowiedzenia.

Nie wiadomo jeszcze, czy na sprawie pojawi się Emilian Bera. Przypomnijmy, że 9 października odbyła się rozprawa z powództwa Ewy Uciurkiewicz przeciwko burmistrzowi Jawora, który nie był na niej obecny, gdyż dzień wcześniej trafił do szpitala.

Reklama

Komentarze (232)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

prawdziwe
prawdziwe19 października o 08:21
Miałem osobistą nieprzyjemność poznać właśnie takie oblicze pana Bery jak na tym zdjęciu
Lubię to! 3
Jawor ciagle ten sam
Jawor ciagle ten sam17 października o 15:58
Ta strona to jakis zart...Ciagle tylko Bera be...a inni przyjda i będzie cacy...haha zal24.pl
Lubię to! 2
takie rzondy
takie rzondy17 października o 11:11
Sprawdźcie sobie na BIP zarobki niektórych pracowników Urzędu Miasta i niektórych jednostek za ub. rok - pani Sekretarz Żmijewska prawie 99 tys. netto to chyba ok. 130 tys. brutto, pani naczelnik Sozańska 108 tys. zł, naczelnik Szymczyk prawie 100 tys. zł. Dyr. JOK prawie 50 tys. za kilka miesięcy ub.roku, kierownik Przychodni prawie 100 tys. zł. Zarobki prawie jak w prywatnej firmie. A pracownicy socjalni i wodociągów skarżą się na niskie płace, brakuje pieniędzy na remont basenu, zamku, gminnych kamienic, etc.
Lubię to! 10
lol
loltakie rzondy17 października o 12:25
Pełniąca obowiązki dyrektora joku za 4 miesiące pracy zarobiła 50000. W głowie się nie mieści...
Lubię to! 88
mieszkaniec
mieszkanieclol17 października o 12:46
A mieści Ci się w głowie, aby zatrudniona przez obecnego burmistrza naczelnik wydziału urzędu podległego pod skarbnika z naszego budżetu zarabiała aż 108 tys. zł? W dodatku ani do gminnego, ani do powiatowego budżetu nie wracają wpływy z jej dochodów (z PIT), bo nie jest mieszkanką nie tylko naszej gminy, ale nawet nie naszego powiatu.
Lubię to! 14
podatnik
podatniklol17 października o 12:49
Dyrektor JOK przynajmniej jest jaworzanką, a pani Żmijewska strzegomianką i nie dość, że z naszego budżetu wraz z nią wypływają nasze podatki, z których jest wynagradzana poza naszą gminę, do miejscowości gdzie żyje i wydaje pieniądze, to jeszcze nie wracają do naszego budżetu w postaci wpływów z PIT, tylko zasilają budżet Strzegomia.
Lubię to! 5
nie równo
nie równolol17 października o 13:28
a pracownicy socjalni gminnego MOPS podnoszą, że mało zarabiają...
Lubię to! 5
lol
lollol17 października o 13:58
Oczywiście, że się nie mieści. Cała sytuacja zatrudniania znajomych (zwłaszcza tych o których Państwo piszecie - spoza Jawora) na wysokich stanowiskach z równie wysokimi pensjami powinna zostać nagłośniona. Zwyczajnie zaskoczył mnie fakt, że obecna dyrektor joku zarobiła w 4 miesiące przeszło 50 000 zł, a patrząc na oświadczenia majątkowe z ubiegłych lat, poprzedni dyrektor zarabiał rocznie w granicach 40-45 000 zł. Podejrzewam, że nie tańczył jak mu burmistrz zagrał, stąd takie wynagrodzenie.
Ponadto dziwi mnie fakt, że żadne media (te na skalę ogólnopolską) nie zainteresowały się jeszcze sytuacją polityczną w Jaworze. Bezpodstawne zwolnienia, zatrudnianie niekompetentnych ludzi na wysokich stanowiskach, sianie popłochu w ratuszu, 1.5mln złotych wydane na promocję (pytanie - czyją? Miasta czy burmistrza?), przypisywanie sobie przez burmistrza zasług, z którymi kompletnie nie ma do czynienia, basen za 23mln w małym, zadłużonym mieście... To tylko kilka, które mi - zwykłemu mieszkańcowi rzucają się w oczy.
Dlatego namawiam wszystkich, tych którzy są świadomi tego co dzieje się w naszym mieście, którzy nie są zaślepieni bajkami, które wciska obecna władza, aby w niedzielę ruszyli do urn i rozliczyli 4 lata rządów Bery i jego znajomych.
Lubię to! 16
Ja Sam
Ja Samtakie rzondy17 października o 13:14
są to wynagrodzenia na przeciętnym poziomie, biorąc pod uwagę odpowiedzialność. porponuję przyjrzeć się oświadczeniom majątkowym radnych z prawicy, niektórzy nie pracują a mają ! :) ot i to ! poproszę o przepis na takie żniwa :)
Lubię to! 0
mówisz?
mówisz?Ja Sam17 października o 13:46
Przeciętny poziom powiadasz? Przeciętny poziom kogo? Mieszkańca Jawora, z którego podatków burmistrz wypłaca te wynagrodzenia, jednocześnie tłumacząc, że nie ma w budżecie środków na remont kamienic, zamku czy lokale komunalne i socjalne, do których kolejka jest kilkuletnia? To dlaczego pracownicy gminnych jednostek-wodociągów, mopsu, itp. skarżą się, że bardzo mało zarabiają? Czy tak "przeciętnie", tj. na porównywalnym poziomie, burmistrz wynagradza też innych pracowników urzędu? Moim zdaniem są to horrendalne jak na naszą gminę zarobki.
Lubię to! 8
Logika
Logikatakie rzondy18 października o 13:13
A urzędnicy Jaworznie pracujący od kilku dobrych lat zarabiają niemalże najniższą krajową
Lubię to! 6
jaworzanin
jaworzanin16 października o 23:44
A ja się pytam, co pani sekretarz robiła na konwencji wyborczej EB Razem i to w dodatku wyglądało, jakby miała w ręku program i nadzorowała tą konwencję? Przecież sekretarz ma być apolityczny. Teraz już wszystko jasne, dlaczego były te czystki.
Lubię to! 11
jak to co?
jak to co?jaworzanin19 października o 08:23
no przecież w naborze na sekretarza burmistrz wpisał, że wymaga od kandydata wiedzy w zakresie PR i jak widać przydała się jak ulał podczas kampanii
Lubię to! 1
oświadczenia majątkowe
oświadczenia majątkowe16 października o 21:40
Proszę zobaczyć, ile w 2017r. zarobił burmistrz i ile wypłacił swojej zastępczyni, sekretarzowej, skarbniczce, oraz innym pracownikom urzędu i kierownikom jednostek. http://jawor.bip.net.pl/?c=973
Lubię to! 6
za co?!
za co?!oświadczenia majątkowe19 października o 08:28
A skarbniczce to za to tyle płaci? Za te straty, do których dopuściła? Ciekawe, czy burmistrz w ogóle dopełnił obowiązku zawiadomienia prokuratury o tym? Odpowiedzialność karana za niezawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez funkcjonariusza publicznego zasadza się na swoistym związku funkcjonalnym i treściowym przepisu art. 231 k.k. oraz przepisu art. 304 § 2 k.p.k. Ten pierwszy określa przy wykorzystaniu techniki kryminalizacji blankietowej znamiona przestępstwa nadużycia władzy publicznej, ten drugi statuuje prawny obowiązek denuncjacji, ciążący expressis verbis na instytucji państwowej i samorządowej. W piśmiennictwie z zakresu prawa procesowego powszechnie wskazuje się, że „niedopełnienie obowiązków wynikających z art. 304 § 2 k.p.k. może prowadzić do odpowiedzialności karnej osoby odpowiedzialnej na podstawie art. 231 § 1–3 k.k.”. Podstawą odpowiedzialności karnej jest w tym przypadku niedopełnienie powinności określonej w przepisie procesowym.
Lubię to! 0
jaworzanin
jaworzanin16 października o 19:18
Po tym, co się teraz dzieje, jestem już przekonany, ze Jawor potrzebuje dobrego gospodarza. Nie postawię też swojego krzyżyka na ludzi z EB Razem. Drugi raz nie dam się nabrać. Teraz już wiem, co na myśli miał daniel Iwański mówiąc, że "obiecywaliśmy wiele, aby się dostać". Ludzie, żeby przez 4 lata nie wyremontować letniego basenu a w ostatnim roku wpaść na pomysł, aby to w całości sfinansować ze środków własnych za horrendalnie moim zdaniem wysoką cenę, to już brak słów.
Lubię to! 10
obserwator
obserwator16 października o 15:14
Jednak w Polsce niewiele się zmieniło dla szarego obywatela. Młyny sprawiedliwości dalej mielą powoli, przestępcy czując się bezkarni popełniają kolejne wykroczenia i przestępstwa, zanim ktoś się nimi "zajmie" i uniemożliwi im szkodzenie. A ile przy tym publicznych pieniędzy przepada bezpowrotnie...
Lubię to! 5
Alina
Alina16 października o 12:37
Do dzisiaj myślałam ,że ma kandydata na burmistrza. Od dzisiaj nie ma żadnego. Mam nadzieję, że jeszcze ktoś mnie przekona do zagłosowania na niego . Nie będzie to obecny burmistrz - na pewno !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Lubię to! 6
Andrzej
Andrzej16 października o 12:23
proponuje sprawdzenie wydatków na imprezy w postaci striptisu z okazji Dnia Kobiet . Kto wystawił fakturę i do kogo popłyneły pieniądzie???? to czas rozliczeń i wyjaśnień
Lubię to! 48
tyle w temacie
tyle w temacieAndrzej16 października o 14:14
A Ty myślisz, że kto niby ma to zrobić? radni przez 4 lata składali interpelacje, zapytania i widzisz jakieś rozliczenie na podsumowanie? Zwykły obywatel ma to robić? Jeśli radni widzą coś niepokojącego, to powinni "zaprosić" tu NIK, aby to zbadał. Dużo mówienia, mało działań.
Lubię to! 5
Mira
Miratyle w temacie18 października o 13:16
Reagowali a jakie odpowiedzi dostawali, że nie mogą udzielić odpowiedzi w ustawowym terminie i przekładanie terminu, przekładanie, przekładanie
Lubię to! 2
realista
realistatyle w temacie18 października o 13:24
Jest też tryb skargowy (do rady i do wojewody) w przypadku braku odpowiedzi w ustawowym terminie. Trzeba działać, bo od samego narzekania rzeczywistości się nie zmieni.
Lubię to! 1
urzędnik
urzędnik16 października o 07:09
Pani Elu, na miejscu Laskowskiego, już dawno bym się pozbył takiego dyrektora.
Lubię to! 1
Dyro
Dyrourzędnik18 października o 13:22
I się pozbył teraz Schronisko ma wspaniałego dyrektora
Lubię to! 1
Reklama
Czyli znowu klops
Czyli znowu klops15 października o 22:56
Czyli wychodzi ze robi wszystkich jak chce nawet Sąd!
Lubię to! 8
puci
puci15 października o 22:10
Burmistrz będzie słuchany 17.12.2018r.
Lubię to! 7
jawor
jawor15 października o 19:07
Pani dyrektor jok startuje w wyborach do powiatu. Może niech się pochwali stanem finansów swojej instytucji. Jak JOK wygląda finansowo ??? Radny powinien zachęcić swoimi osiągnięciami
Lubię to! 55
Janusz
Januszjawor15 października o 22:53
Stripris potrafi zorganizowac ze swoim pryncypalem ! Co to nie sukces ? He he
Lubię to! 28
Gregory
Gregoryjawor15 października o 23:58
A czy to prawda, że były przeznaczone fundusze na remont Teatru, ale 4 lata temu po czystkach zniknęły... Czy ktoś coś wie na ten temat?
Lubię to! 5
hehe
heheGregory16 października o 11:10
uwolniono ich energię ;)
Lubię to! 6
lula
lulajawor16 października o 14:15
Tak wygląda, że ciągle szuka na wszystko sponsorów.
Lubię to! 3
Nika
Nika15 października o 12:40
Czytają Wasze komentarze utwierdzam się w przekonaniu, że w Jaworze nigdy nie będzie dobrze bo tutejsi ludzie mają znikomy poziom świadomości umysłu, są zaściankowi, zawistni i toksyczni.
Lubię to! 0
krytyk
krytykNika15 października o 20:12
Nika, rozumiem że nie należysz do tutejszych ludzi i twój poziom świadomości umysłu jest mocno ograniczony.
Lubię to! 11
Zła energia
Zła energiakrytyk15 października o 23:05
Nika w UM pracuje blisko Emilianka;) kubki myje po kawie :-)
Lubię to! 9
21
2114 października o 20:55
Dziś jest nowy filmik na FB z przystanku, wyglądną na to że będzie dobrze.
Lubię to! 2
nores
nores14 października o 19:47
Dlaczego "W poniedziałek kolejna rozprawa przeciwko Urzędowi Miejskiemu" a nie konkretnej odpowiedzialnej osobie . To co UM pójdzie do aresztu i zapłaci karę ???
Lubię to! 8
Koszty
Kosztynores15 października o 18:35
Tak urząd zapłaci karę, a konkretnie to my mieszkańcy zapłacimy kare, a także za pensję prawników co chodza na te rozprawy. Burmistrz Tomczak miał tez sprawę za to że nie respektując postanowień sądu narażał gminę na koszta sądowe i koszty kar.
Lubię to! 7
koszty
kosztyKoszty16 października o 07:41
Są jeszcze koszty drogiej obsługi prawnej, bo wynajął aż 2 pełnomocników. Ciekawe kto je pokrył-burmistrz, czy urząd z publicznych pieniędzy?
Lubię to! 4
Skandale
SkandaleKoszty16 października o 13:22
Urząd skoro są zatrudnieni n garnuszku urzędu
Lubię to! 1
Ewa
Ewa14 października o 16:37
A gdzie są moje niektóre komentarze O
Lubię to! 4
Monia
MoniaEwa15 października o 08:46
Może ci się Monia pomyliło, bo wypisujesz tu i na e-beznadziejne to pewnie tam sa
Lubię to! 2
łubudubu
łubudubu14 października o 11:04
A może my jego zwolnimy?dawajcie wspólnie damy radę...zbiórka 21.10.2018.
Lubię to! 13
Głowa
Głowałubudubu14 października o 17:57
i to nie tylko jego, wraz z nim poleci cała klika świdnicko-strzegomsko-legnicka
Lubię to! 16
wkurzony
wkurzonyłubudubu14 października o 22:14
W odpowiedzi na osiągnięcia EB w ostatniej ulotce wyborczej:

1. DSAG-S3 została powołana przez Radę Ministrów w drodze rozporządzenia z dnia 3 listopada 2015 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie legnickiej specjalnej strefy ekonomicznej, a Rada Miejska w Jaworze uchwałą nr XI/62/2015 z dnia 24 czerwca 2015 r. jedynie wyraziła pozytywną opinię w tym temacie (zgodnie a art. 4 ustawy o strefach).

2. Ściąganiem do Polski zagranicznych inwestorów zajmuje się Polskiej Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH)-

3. Negocjacje z Mercedesem prowadził polski (obecny) rząd z p. Morawieckim.

5. Fabrykę Mercedesa buduje właściciel tej fabryki.

6. Dworzec PKP remontuje jego właściciel, czyli PKP w ramach Programu Inwestycji Dworcowych.

7. Drogę ekspresową S3 buduje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ze środków rządowych.

8. Drogę krajową DK3 wyremontowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ze środków rządowych.

Pytanie: co przez 4 lata zrobił Burmistrz Bera i EBRazem?

Czy podłączył do miejskiej ciepłowni chociaż jeden dom? W ramach walki ze smogiem zamontował stację pogodową z pomiarem jakości powietrza na budynku JOK-u. Po co? By przestrzegać ludzi przed wychodzeniem z domu, aby nie widzieli co sie dzieje w mieście
Lubię to! 5
?
?wkurzony16 października o 07:43
a czy ta stacja czasami nie pokazuje smogu z Legnicy, gdzie jest nadajnik?
Lubię to! 3
Skandale
Skandalewkurzony16 października o 13:23
Wieść gminna niesie, że tak pomiar jest z legnicy
Lubię to! 2
Ewa
Ewa14 października o 10:50
Pani Elu bardzo trafna opinia o Laskowskim.
Lubię to! 3
Jaworzanin
Jaworzanin14 października o 10:49
gdzie jest mój komentarz????
Lubię to! 2
Reklama
Mieszkaniec
Mieszkaniec13 października o 18:30
Dzisiaj burmistrz kręcił znowu jakiś wywiad pod wiatą przystanku na Cukrowniczej haahah śmiech na sali... Pewnie będzie się chwalił jak to pięknie wyszło. Lepiej niech powie jak zakończy temat łączenia ulicy przez tory kolejowe bo narazie to kpina i nie ważne że teren kolei powinien do czasu remontu ulicy mieć to już uzgodnione
Lubię to! 10
Co to ma być
Co to ma byćMieszkaniec13 października o 19:34
Serio? Chyba sobie kpi z sądu i wymiaru sprawiedliwości. Czyli w poniedziałek stawi się w sądzie, pewnie to sprawa gdzie wyrok nie przekreśla jego startu
Lubię to! 9
Elżbieta
Elżbieta13 października o 17:08
A czy drodzy Jaworzanie zauważyliście ze Laskowski i Bera jada na jednym wózku? Obydwoje zwalniają pracowników traktują ludzi jak śmieci może ich by czas tak potraktować !?!!!!! Dość tego ludzie zrobmy z tym porządek !!!
Lubię to! 14
??
??Elżbieta14 października o 15:14
W starostwie zwolniono jedną osobę i to dyrektora jednostki, to ma być niby to samo?
Lubię to! 5
matrix
matrix??14 października o 16:50
Schronisko za pana RJ przynosiło straty, teraz wychodzi na prostą, natomiast w gminie wywala się z pracy za nic, a nagradza osoby, które spowodowały straty dla gminy, wywala się apolitycznych fachowców i zatrudnia WMW i pijarowców. Na promocję wywalono olbrzymie pieniądze, a gminny zamek, basen, budynki komunalne są obdrapane, aż wstyd zapraszać tu turystów. Burmistrz ciągle nakręca filmiki ze sobą, jak w jakimś reality show.
Lubię to! 10
Jaworzanin
Jaworzanin??15 października o 08:32
inaczej byś na to patrzył gdybyś był tą osobą misiu.
Lubię to! 1
Albert
AlbertElżbieta14 października o 16:36
Pan Burmistrz zwolnił KILKA osób w sposób ...dosyc dziwny i kontrowersyjny, który jak wszyscy wiedzą ma swój finał w sądzie. Ile jest spraw przeciwko Gminie Jawor z tego tytułu ? A czy jest też jakieś postępowanie w prokuraturze, o tym mówił Radny Detyna, kiedy to odebrano mu głos podczas sesji ?
Lubię to! 9
matrix
matrix13 października o 12:43
Może znów będzie można usłyszeć nowomowę o super brygadzie Dżi, co dokonała cudu nad Nysą Szaloną?
Lubię to! 9
realista
realista13 października o 12:24
Mam już dość tych wszystkich e-bajek, kolorowych obrazków i show. Jaworzanie pamiętają, jak budowa S3 miała ruszyć w 2011r., ale były potrzebne pieniądze na warszawkę, gdzie rządzi HGW. Dopiero ten rząd zauważył nas na mapie Polski i wprowadza działania prorozwojowe, bo znaleźliśmy się na mapie miast zagrożonych zapaścią gospodarczą przez brak wizji rozwoju naszego regionu i odebranie nam szansy na rozwój w postaci budowy S3 przez rząd PO-PSL. https://www.power.gov.pl/media/54173/pakiet2.pdf
Lubię to! 14
.
.13 października o 11:59
Ojjj, trochę wyrokiem to pachnie.
Lubię to! 9
Radca
Radca.13 października o 13:52
W przypadku, gdy pracownik zostaje niesłusznie lub bezprawnie zwolniony, po czym wyrokiem Sądu Pracy przywrócony do pracy, a po przywróceniu w niedługim czasie stosunek pracy z pracownikiem ponownie bezzasadnie jest rozwiązany, lub gdy pracodawca nie wykona wyroku Sądu i nie przywróci pracownika na dotychczasowe stanowisko, to w takim przypadku można mówić o naruszeniu zasad współżycia społecznego, oraz złośliwym i uporczywym naruszaniu praw pracowniczych (art. 218 k.k.), gdyż takie działanie pracodawcy faktycznie zmierza do zniweczenia skutku wyroku Sądu Pracy w postaci przywrócenia do pracy pracownika. Takie zachowanie pracodawcy jest przesłanką nie tylko uznania takiego wypowiedzenia za bezzasadne, ale także do wszczęcia postępowania karnego.
Lubię to! 6
Gregory
GregoryRadca14 października o 02:29
Bój się starosto bój, bo to o Tobie mowa! I o zwolnieniu Ryszarda J.
Lubię to! 2
Gregory Pek
Gregory PekRadca14 października o 13:37
A ty bój się bo za tydzień stracisz polityczne zaplecze, poza tym jedna osoba a tu kilkadziesiąt to śmieszny jestes gregory
Lubię to! 9
Hmm
Hmm13 października o 11:52
1. DSAG-S3 została powołana przez Radę Ministrów w drodze rozporządzenia z dnia 3 listopada 2015 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie legnickiej specjalnej strefy ekonomicznej, a Rada Miejska w Jaworze uchwałą nr XI/62/2015 z dnia 24 czerwca 2015 r. jedynie wyraziła pozytywną opinię w tym temacie (zgodnie a art. 4 ustawy o strefach).

2. Ściąganiem do Polski zagranicznych inwestorów zajmuje się Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH)-dawniej Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ).

3. Negocjacje z Mercedesem prowadził polski (obecny) rząd z p. Morawieckim.

5. Fabrykę Mercedesa buduje właściciel tej fabryki.

6. Dworzec PKP remontuje jego właściciel, czyli PKP w ramach Programu Inwestycji Dworcowych.

7. Drogę ekspresową S3 buduje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ze środków rządowych.

8. Drogę krajową DK3 wyremontowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ze środków rządowych.

Pytanie: co przez 4 lata zrobił Burmistrz Bera i EBRazem?
Lubię to! 24
Wojtek
WojtekHmm13 października o 12:10
Już to widzę, przyszedł Morawiecki i nagle Mercedes zdecydował się zainwestować w Jaworze. Budowa fabryki to nie zakup samochodu i plany dot. inwestycji trwają latami. Dziwię się, że ktoś ten kit kupuje.
Lubię to! 12
real
realWojtek13 października o 13:33
a ja się dziwię, jeśli ktoś kupuje e-bajki o cudotwórcy znad NS
Lubię to! 8
NIE
NIEWojtek13 października o 13:39
racja, dodatkowo burmistrz nie miał w tym żadnego udziału, bo nic nie może
Lubię to! 9
Szok
Szok13 października o 11:47
Kto ustala wynagrodzenie dla kierownik przychodni?! ta osoba musi brać za mocne środki odurzające. Kwota zdecydowanie nie adekwatna do stanowiska i wykonywanej pracy, za dużo w porównaniu do kierowników innych placówek.
Lubię to! 8
Hmm
HmmSzok15 października o 18:43
A inni ile zarabiają? Skąd porównanie?? Ile kierownik zarabia że wieś. Że za dużo. Chce siedzieć.
Lubię to! 0
Koniec
Koniec13 października o 11:33
Na banerach Kandydaci EB, a z głośników samochodu, który wozi te banery leci, że nie chcą iść pod wiat. Moim zdaniem powinni zmienić piosenkę na: "To już jest koniec", bardziej pasuje do obecnej sytacji. To już jest (ich) koniec, nie ma już nic (dla nich do roboty w tym mieście)...
Lubię to! 16
FAKTY vs e-bajki
FAKTY vs e-bajki13 października o 11:21
Budowa naszego odcinka S3 była zaplanowana na 2011r., ale ówczesny rząd PO-PSL odłożył ja na bliżej nieokreślony termin, skazując tym samym naszą gminę na lata stagnacji gospodarczej. Do walki o budowę stanęli mieszkańcy z grupa Reanimacja na czele przy współdziałaniu lokalnych samorządowców (burmistrza Urbańskiego i starosty Laskowskiego), którzy zbierali podpisy pod petycją do rządu o budowę obwodnicy ( http://lubin.naszemiasto.pl/tag/ruch-obywatelski-reanimacja.html ) oraz nasza posłanka p.Witek, która interweniowała "na górze" i chodziła w ramach strajku z mieszkańcami po pasach. Ten rząd znalazł środki na budowę S3 dzięki uszczelnieniu VAT. Jeszcze za burmistrza Urbańskiego przy S3 planowane było utworzenie terenów inwestycyjnych przy ul. Cukrowniczej-w you tube jeszcze są filmiki na ten temat z 2011, 2012, 2013 i 2014r. (https://www.youtube.com/watch?v=rBWcuZf29n8 ). Zatem to wizja rozwoju gminy burmistrza Urbańskiego. W 2014r. przygotowana była dokumentacja do utworzenia tam strefy ekonomicznej. Została ona powołana przez rząd rozporządzeniem resortowym dopiero po reaktywowaniu planów budowy S3. Dzięki kunsztowi negocjacyjnemu p. Morawieckiego zawdzięczamy także pierwszego zagranicznego inwestora-Mercedesa. Ściąganiem do kraju zagranicznych inwestorów zajmuje się rządowa jednostka PAIH (dawna PAIiIZ). https://www.paih.gov.pl/o_agencji
Lubię to! 8
NIE
NIEFAKTY vs e-bajki13 października o 13:40
Tak, jasne, "uszczelnienie" VAT i już miliardy są. Te bajki gadaj Pisowcom. Oni jednych dociskają, a swoich kryją i dają wolną rękę, jeszcze niech polacy za miskę ryżu zap********ą to pobudują sobie Pisowcy pomniki, pałace itp...
Lubię to! 8
bolo
boloFAKTY vs e-bajki13 października o 13:52
lepiej się czujesz jak takie bzdury napiszesz. ?
Lubię to! 4
jakie bzdury?
jakie bzdury?bolo13 października o 14:52
fakty są twarde
Lubię to! 4
konio
konio13 października o 08:43
A ile już za rządów pana Bery było spraw o bezzasadne zwolnienie? Widziałem, że Krzysztof Kowalczyk wystąpił o taka informację do burmistrza.
Lubię to! 14
Reklama
Mieszkanka
Mieszkanka 13 października o 08:17
Jawor do rozwoju potrzebuje spokoju i stabilizacji. Potrzebuje gospodarcza a nie celebryty. Potrzebuje realizacji zadań dla mieszkańców a nie czerwonych dywanów, fleszy i vipowskich przyjęć na miarę Hollywood. Jest kilku kandydatów na fotel burmistrza. Mam nadzieję, że Jaworzanie wybiorą ROZSĄDNIE..
Lubię to! 18
rozsądny
rozsądnyMieszkanka 13 października o 10:47
zgadzam się w 100%
Lubię to! 5
Pisy i pełowy
Pisy i pełowyMieszkanka 13 października o 12:13
Jest 3 kandydatów, a raczej 2, bo chyba p. Bera zrezygnuje ze względu na stan zdrowia... Zresztą wydaje mi się, że wybór jest tylko z 2 kandydatów. oczywiście rodziny radnych i ludzie pościągani i przez nich zatrudnieni będą głosować by pozostać na stołkach ale jawor to nie tylko KWW EB a raczej PO.
Lubię to! 15
wyborca
wyborca13 października o 08:10
A ja postawię na ten portal i ludzi go prowadzących, bo są the best. Dzięki nim dowiadujemy się o wielu rzeczach, które z pewnością byłyby owiane tajemnicą. Na burmistrzowym facebooku można znaleźć różne informacje, nawet te, które nie dotyczą urzędu, jak budowa Mercedesa, remont dworca PKP, burmistrz jeżdżący kolejami PKP w te i we wte, a nawet kampanię wyborczą komitetu pana Bery, ale wszystkich informacji o tym, co dzieje się w urzędzie i jednostkach podległych za sprawą ekipy rządzącej, o których tutaj się dowiadujemy jakoś nie ma.
Lubię to! 14
parafianin
parafianin13 października o 07:56
Z tego co słyszałem, to pierwszy proces o przywrócenie do pracy ciągnął się od października 2016r. do kwietnia 2018r. a drugi o mobbing i unieważnienie porozumienia o rezygnacji ze stanowiska sekretarza ciągnie się od kwietnia 2017r. Normalnie klękajcie narody. Tylko współczuć pracownikom, bo przecież w tym czasie za coś muszą żyć i utrzymać rodzinę i życzyć im zdrowia. Jak łatwo w naszym kraju jest skrzywdzić człowieka. Dziwię się, że takie rzeczy dzieją się w urzędzie.
Lubię to! 10
ksiądz
ksiądz13 października o 07:34
Kościół musi stać po stronie uciskanych i poszkodowanych, bo inaczej nie będzie Kościołem Chrystusa, lecz Kościołem obrządku prywatnego – przypomina w rozmowie z KAI ks. dr Robert Nęcek, organizator konferencji naukowej „Mobbing w białych rękawiczkach”. KAI: Skąd wziął się pomysł na zorganizowanie konferencji „Mobbing w białych rękawiczkach”?
– Idea sięga czasów, kiedy byłem doktorantem na KUL-u i byłem zapraszany do urzędu Rzecznika Praw Obywatelskich przez prof. Andrzeja Zolla, a później przez Panią dyr. Elżbietę Wichrowską-Janikowską, najpierw jako słuchacz, następnie, jako wykładowca. Prowadziłem tam wykłady na temat mobbingu i dyskryminacji. Poza tym, zawsze interesowałem się tematyką społeczną. I chociaż nauczanie Kościoła nie mówi nic na temat mobbingu, to mówi pośrednio o kwestiach związanych z problematyką pracy.
Już Pius XII powiedział takie słynne zdanie, że w dzisiejszych czasach materia z zakładów pracy wychodzi coraz bardziej uszlachetniona, a człowiek coraz bardziej upodlony. Tematyka szanowania człowieka jako pracownika pojawia się również w encyklikach Jana Pawła II. Uważam, że Kościół w dzisiejszych czasach, jeśli chce wygrać wiernych to musi być blisko nich i ich codziennych problemów. A jednym z takich problemów jest właśnie mobbing i znęcanie się nad pracownikami.
Co Kościół może zrobić w sprawie mobbingu?
– Jeżeli prawdą jest, że człowiek jest drogą Kościoła – to uwrażliwianie na sprawy społeczne musi stać się jego udziałem. Społeczna troska Kościoła powinna obejmować świeckie obszary życia. Chodzi przecież o ich etyczny wymiar. Sytuacja pracowników to teren, który nie może być Kościołowi obcy. Encyklika Jana XXIII dotycząca praw człowieka jasno mówi, że prawa pracownicze są jednymi z tych praw. Kościół musi więc stanąć w obronie pokrzywdzonych, bo to jest właśnie jego rola. Trzeba pamiętać, że struktury patologiczne w pracy pogłębiają się, kiedy o tym, co złe, się milczy. Jeśli ofiara milczy, jest ciągle krzywdzona. A na to nie można pozwalać!
Podczas konferencji będzie ksiądz mówił o tym, że mobbing jest wynikiem patologii w strukturach pracy. Co to zdaniem Księdza oznacza?
– Dla mnie mobbing oznacza dokładnie to, co dla prawa, a prawo należy zachowywać. Jest to stwarzanie w miejscu pracy wrogiej i nieetycznej atmosfery, to proces wrogiej komunikacji jaka zachodzi między współpracownikami i między przełożonym a podwładnymi. Jest to izolowanie i ignorowanie, rozpowszechnianie oszczerstw i wyśmiewanie, zlecanie nadmiernej ilości zadań, a w końcu grożenie mające na celu poniżyć – najczęściej kompetentnego i uczciwego – pracownika i zmusić go do odejścia z pracy. Mobbing jest ostatecznie aktem przemocy. Pojawia się tam, gdzie pracownicy są wykorzystywani i instrumentalnie traktowani, i to najczęściej w sprawach, które ich osobiście dotyczą.
Mobbingowi często towarzyszy molestowanie seksualne. Dyrektywy Komisji Europejskiej z 2002 roku definiują molestowanie seksualne jako „sytuację, w której ma miejsce niepożądane zachowanie werbalne, niewerbalne lub fizyczne o charakterze seksualnym, którego celem lub skutkiem jest naruszenie godności osoby, w szczególności przy stwarzaniu atmosfery zastraszenia, wrogości, poniżenia, upokorzenia lub obrazy”. Źródło: https://www.gosc.pl/doc/1009684.Milczenie-ofiar-czyli-o-mobbingu
Lubię to! 9
prawda
prawdaksiądz13 października o 09:36
Ksiądz ma racje, nie wolno milczeć, gdy łamane jest prawo, krzywdzeni są ludzie. Dziwię się radnym z EB Razem, że milczą na temat polityki kadrowej burmistrza, zwłaszcza tym, którzy udzielają się w Kościele. Milczenie jest przyzwoleniem na nieprawidłowe działanie.
Lubię to! 6
parafianin
parafianinksiądz13 października o 14:56
święte słowa, na wszystkich mszach w ta niedzielę powinno być o tym
Lubię to! 5
Zasady, nie kwasy
Zasady, nie kwasy 13 października o 01:04
Za takie postępowanie życzę EB Razem przegranych wyborów. Radnym powinien być człowiek z zasadami.
Lubię to! 17
parafianin
parafianinZasady, nie kwasy 13 października o 07:46
z zasadami o których mówi Kościół katolicki i zasadami prawnymi
Lubię to! 4
Kasia
KasiaZasady, nie kwasy 13 października o 08:00
ja to się dziwię niektórym radnym, którzy kandydują z tego komitetu, zwłaszcza tym, co udzielają się przy kościele, że na takie rzeczy się godzą milcąco
Lubię to! 9
Józek
JózekZasady, nie kwasy 13 października o 08:04
Nie wiem jeszcze na kogo postawię, ale z pewnością nie postawię na ludzi, którzy nie szanują prawa, człowieka albo na to się godzą.
Lubię to! 9
Autor
Autor12 października o 23:53
Opiszcie proszę jak PiS zwalnia ludzi w spółkach skarbu państwa. Chętnie o tym poczytam...
Lubię to! 6
jaworzanin
jaworzaninAutor13 października o 07:27
człowieku, a kogo obchodzi, co dzieje się na górze, my mieszkamy tutaj, nie w Warszawie, tu jest bezrobocie a Bera wywala z roboty wieloletnich bezpartyjnych pracowników, a w ich miejsce zatrudnia swoich ludzi Strzegomia, Świdnicy, Legnicy, Polkowic
Lubię to! 10
PLK
PLKjaworzanin13 października o 12:08
jak Ciebie nie interesuje, co się dzieje z innymi ludźmi, to nie dziw się, że Tobą nikt się nie interesuje. W myśl zasady jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie.
Lubię to! 3
ocknij się
ocknij sięjaworzanin13 października o 13:35
do PLK-wybory ludzi, którzy rządzą na górze będą za rok, teraz są wybory samorządowe i wybieramy ludzi, którzy rządzą w samorządach-kpw?
Lubię to! 2
znaczna różnica
znaczna różnicaAutor13 października o 16:18
PIS wymienia politycznych na politycznych a Bera powywalał apolitycznych jaworzan i zatrudnił swoich spoza Jawora.
Lubię to! 1
KACZOR
KACZORAutor13 października o 21:09
A W AMERYCE CZARNYCH !!!


Lubię to! 3
Portier
Portier12 października o 23:45
Pani Uciurkiewicz jest obecnie u Laskowskiego czyli tam gdzie.ją chcą.
Lubię to! 1
...
...Portier13 października o 07:24
oj Ewela,...
Lubię to! 3
zawiedziony
zawiedziony12 października o 21:10
Bera przez takie traktowanie pracowników i ich bezzasadne zwalnianie naraża na szwank wizerunek i dobre imię urzędu. Jawor potrzebuje dobrego gospodarza. Ja po tym co było przez te 4 lata, już w te wszystkie EBajki nie wierzę. Znów naobiecują gruszki na wierzbie, aby się dostać, a potem będzie to samo. Jestem mocno zawiedziony.
Lubię to! 11
brawo
brawo12 października o 21:03
Liczba użytkowników znajdujących się obecnie na portalu-431. Brawo portal. To dzięki Wam ludzie mogą poznać prawdę i za to Was cenią. Tak trzymać. Na takich ludzi warto postawić.
Lubię to! 8
obserwator
obserwator12 października o 20:35
Cenię ten portal za to, że pisze o wszystkim, przynajmniej dowiadujemy się prawdy. Współczuję pracownikom, którzy doświadczyli zachowania adekwatnego do miny na zdjęciu. Widać w niej zaciekłość i złość.
Lubię to! 6
Reklama
nowomowa
nowomowa12 października o 20:27
Pan Bera bardzo lubi używać w swoich wypowiedziach czasu przyszłego. Zrobię to, zrobię tamto. Potem się okazuje, ze zrobił to koś inny.
Lubię to! 9
tjaa
tjaa12 października o 20:13
Już zdążył nakręcić film, jak jeździ pociągiem i wygląda na nim na całkowicie zdrowego.
Lubię to! 12
Edek
Edektjaa12 października o 21:13
Moim zdaniem, to on powinien zmienić zawód na aktora, albo prowadzącego jakieś programy, najlepiej wypadł by w tych z serii reality show, ma do tego smykałkę chłopak i chyba dobrze się w tym czuje, skoro tyle nakręca tych filmików ze sobą. Na burmistrza to ja jednak widzę osobę o innych cechach.
Lubię to! 10
;)
;)tjaa12 października o 22:07
Może pociągiem wrócił do domu a w drodze powrotnej nakręcając film o pociągach? Ja to się dziwię, że nie zrezygnował jeszcze z tej drogiej służbowej limuzyny i kierowcy i nie przesiadł się na miejską komunikację. Że nie zlikwidował wszystkich służbowych ryczałtów na dojazdy odkąd jest miejska komunikacja.
Lubię to! 8
Chory
Chory;)13 października o 13:42
Co?! Podajcie linki!
Lubię to! 2
ksiądz
ksiądz12 października o 20:03
Niestety, nie podoba mi się jak traktowani są ludzie. Rozmawiałem z kilkoma, przyszli bardziej na rozmowę, niż do spowiedzi. Powiem szczerze, że jest to bardzo przykre, jak człowiek słucha ile jeden człowiek może wyrządzić krzywdy drugiemu człowiekowi. Jeszcze bardziej smutne jest, że pobudki, jakimi się kieruje dosyć często sprowadzania się do pożądania lepszej pozycji społecznej, zwiększenia majątku. Niektórzy się nawet popłakali jak opowiadali, jak są traktowani. Niewiele ma to związku z wartościami wyznawanymi przez Kościół katolicki. Źle się dzieje w państwie, w którym nie jest szanowane prawo, ani godność ludzka. Źle się dzieje, jak inni odwracają głowy, aby za wiele nie zobaczyć, nie usłyszeć i udawać katolika.
Lubię to! 10
Ks. Bonifrat
Ks. Bonifratksiądz12 października o 20:21
Eee no tak proszę księdza. Tak księdza? :D
Lubię to! 0
milczenie owiec
milczenie owiecksiądz13 października o 07:31
https://www.gosc.pl/doc/1009684.Milczenie-ofiar-czyli-o-mobbingu
Lubię to! 2
Ania
Aniaksiądz13 października o 10:47
Tak się złożyło że znam wielu pracowników i słyszałam jak są traktowani przez Panią Burmistrz ...czy jest ciche przyzwolenie na takie zachowanie...czy istnieje coś takiego jak etyka pracownika samorządowego
Lubię to! 3
potwierdzam
potwierdzamAnia13 października o 12:03
to prawda
Lubię to! 2
ekipa
ekipaAnia13 października o 16:23
od wielu pracowników słyszy się, na temat zachowania zastępczyni i sposobu traktowania przez nią pracowników, ale burmistrz nic z tym nie robi, bo przecież sam ją powołał
Lubię to! 5
też z Przyrzecza
też z Przyrzecza12 października o 19:39
Właśnie dostałem do skrzynki kolejną porcję ulotek z EB Razem. Otwieram pierwszą i czytam. Krystyna Ostapiuk próbuje mnie przekonać swoją działalnością i otwartością na człowieka i jego problemy. Czytam: "Lubię i chcę pomagać." , "[...] wspieram akcje przeciw przemocy kobiet i dziewcząt[...]", "Wspieram działania na rzecz zapobiegania naruszania praw człowieka, biorę udział w akcjach Amnesty International". Pani Krystyno kochana, jak to się stało, że pod tak wrażliwym okiem, tak się dzieje w gminie, że pracownicy-jaworzanie skarżą się i szukają pomocy zamiast u Pani, to u radnego Detyny, bo z tego, co słychać bezzasadnie zostają pozbawieni pracy i źródła utrzymania, wymuszane są na nich rezygnacje ze stanowisk, skarżą się na złą atmosferę w pracy i szukają pomocy w poradni zdrowia psychicznego? Jest tu mowa nie o pojedynczym już przypadku, ale większej skali zjawiska. Czy z którymś z tych pracowników, którzy zostali bezzasadnie zwolnienie, albo z tymi, którzy w niepokojących okolicznościach odeszli lub poszli na chorobowe, skontaktowała się Pani? Potrafi Pani wytłumaczyć, dlaczego tak się dzieje za rządów obecnego burmistrza? Jeżeli prokuratura podjęła się śledztwa, to znaczy, że uznała to za uzasadnione i konieczne. To jest bardzo niepokojący sygnał. Nie omieszkam Pani o to zapytać przy najbliższej okazji.
Lubię to! 24
to prawda
to prawdateż z Przyrzecza12 października o 21:29
Co się stało z sympatyczną panią, która od lat prowadziła wybory i zawsze można było od niej uzyskać merytoryczne informacje? Co się stało z sympatyczną sekretarką?
Lubię to! 4
?
?to prawda13 października o 07:47
fakt, co się stało z p.Agnieszką?
Lubię to! 2
?
?to prawda14 października o 12:29
Krysiu, gdzie jest nasza kochana Daria?
Lubię to! 2
?
?to prawda14 października o 12:31
fakt, dlaczego przemiłej Darii nie ma już na sekretariacie?
Lubię to! 2
dlaczego Krysiu?
dlaczego Krysiu?też z Przyrzecza12 października o 21:32
Dlaczego poprzedni wieloletni kierowca, który woził różnych burmistrzów został zepchnięty do roli gońca, a nowo zatrudniony młodzieniec dostał nowy samochód, komórkę, chodzi z rączkami w kieszeni i prawdopodobnie zarabia dużo więcej od doświadczonego kolegi?
Lubię to! 11
Skóra, fura i komóra
Skóra, fura i komóradlaczego Krysiu?13 października o 11:16
Czy to on paraduje sobie w garniturku po urzędzie?
Lubię to! 2
to ja mam pytanie
to ja mam pytanieteż z Przyrzecza12 października o 21:37
Czy wiesz Krysiu, gdzie zniknęły panie, które wcześniej pracowały w kancelarii urzędu? Rozmawiałaś z nimi? Wiesz, dlaczego ich tam nie ma i co się z nimi dzieje? Krysiu, czy pracownicy, którzy przy "wietrzeniu urzędu" zniknęli stamtąd, mają za co utrzymać siebie, rodzinę? Czy mają ubezpieczenie, by móc skorzystać z pomocy medycznej? Wiesz, co się z nimi dzieje, czy nie potrzebują pomocy?
Lubię to! 7
CO?!
CO?!to ja mam pytanie13 października o 11:19
Czyli już nie ma szefowej kancelarii (doświadczonej i ogarniętej w tych sprawach kobiecie) co jeszcze rok 2 lata temu pracowała tam?
Lubię to! 2
?
?to ja mam pytanie13 października o 16:24
a no właśnie, gdzie pani Ula, pani Beata, pani Ania? co się z nimi stało i dlaczego ich tam nie ma?
Lubię to! 6
Co?!
Co?!to ja mam pytanie14 października o 21:38
Właśnie, widziałem jakieś młode osoby, a "starzy pracownicy" zostali wywaleni? Czystka przed końcem została przeprowadzona?
Lubię to! 1
pracownik
pracownikteż z Przyrzecza12 października o 21:39
Dlaczego z urzędu zniknęła pani od zamówień publicznych-świetny fachowiec? Czy Pani radna rozmawiała z nią?
Lubię to! 7
katolik
katolikteż z Przyrzecza12 października o 22:51
Radnym Jadwiga Wojda-Elbrah, Michał Baner, Maciej Pawlinow, to się nie dziwię, że siedzą cicho lub śpiewają, jak im "pan" zagra, bo dostali od niego pracę lub zatrudnił członków ich rodziny. Radny Daniel Iwański dostał intratną posadę zastępcy dyrektora u Mariusza Barańskiego z Platformy Obywatelskiej. Nie mogę natomiast zrozumieć, co mogłoby przesłonić oczy, uszy i usta pracownikowi niezależnego od burmistrza banku? Jako praktykujący katolik, nie wyobrażam sobie też, aby dieta radnego mogła być przysłowiowymi "srebrnikami". Nie rozumiem, milczącej aprobaty pani Krystyny i tego, że pracownicy zamiast u niej, to pomocy szukają u radnego Detyny.
Lubię to! 10
tyle w temacie
tyle w temaciekatolik13 października o 13:49
Radna Jadwiga Wojda-Elbrah i Michał Baner dostali posadki w gminnej Przychodni Rejonowej, a żona Macieja Pawlinowa w samym urzędzie. Sam Maciej Pawlinow na etat w gminnej szkole.
Lubię to! 5
Prac
Prackatolik13 października o 15:50
znaczy etat ma ale nie tylko z historii, podobno dostał jeszcze jeden przedmiot do prowadzenia... Bander dostał gabinet za 100 000 zł bez kontraktu z NFZ i zamiast pracować tam widziany jest w godzinach pracy na szopkach razem z burmistrzem.
Lubię to! 4
też z parafii
też z parafiikatolik13 października o 23:52
Pani Krystyno, czy Pani o tym wszystkim wie? Czy Pani to akceptuje, firmuje swoją osobą?
Lubię to! 4
stołki
stołkikatolik14 października o 16:28
a Michałowi Czarneckiemu Bera dał stołek prezesa w spółce wodnej Młynówka, więc się mocno stara, by Bera się utrzymał i utrzymać swój stołek http://mlynowka-jawor.pl/index.php?p=1_2_zarzad
Lubię to! 5
Co?!
Co?!katolik14 października o 21:39
Michałowi Czarneckiemu - Czy to nie ten od harcerzy? Co promował się?
Lubię to! 0
Pruj
Prujkatolik15 października o 00:53
I posługuje się wizerunkiem harcerza aby zmiękczyć ludzkie serca
Lubię to! 0
Człowiek
Człowiekteż z Przyrzecza13 października o 08:51
Czy pani Krystyna wie, co dzieje się z wieloletnim pracownikiem od spraw obywatelskich-nasza jaworzanką i wieloletnim pracownikiem od podatków-naszą jaworzanką, któremu zamiast zwiększyć w wydziale zatrudnienie, by mógł wyrobić się z pracą, zwłaszcza w okresie wdrażania nowego oprogramowania, to go zwolniono, a gdy jego zadania przejęła osoba ściągnięta ze Strzegomia, to dostała więcej ludzi do pracy? Czy nie potrzebuje jakiejś pomocy? Tak po ludzku pytam.
Lubię to! 7
katolik
katolikCzłowiek13 października o 23:54
Tak wygląda nierówne i instrumentalne traktowanie ludzi. Nie jest to zgodne z wiarą katolicką.
Lubię to! 1
Wiesiek
Wiesiek 12 października o 19:23
Mi by się nie chciało biegać po sądach. Poco mam się pchać gdzieś gdzie mnie nie chcą .
Lubię to! 1
milka
milkaWiesiek 13 października o 07:41
Szacun dla pracowników, którzy podjęli ten trud, bo dochodzenie sądowne swoich praw nie jest ani tanie, ani przyjemne, ani obojętne dla zdrowia. Ale jakby tak wszyscy zwieszali uszy po sobie, nie bronili się przed nieprawidłowym działaniem, to by strach było żyć, bezprawie by się w szybkim tempie szerzyło, a sądy, prokuratura i policja stały by się bezużyteczne.
Lubię to! 7
andzrej
andzrej12 października o 18:34
Ja niestety też nie mam dobrego zdania o panu Berze. Miałem okazję zapoznać się z jego zaciętą miną, jaką widać na zdjęciu. Ma drugą twarz i nie jest ona miła.
Lubię to! 16
dużo
dużoandzrej14 października o 16:29
nie Ty jeden
Lubię to! 2
prawo
prawo12 października o 18:28
ho, odezwali się hejterzy i boty. Burmistrz wyszedł już ze szpitala?Jeżeli jest łamane prawo, to należy go dochodzić, w przeciwnym wypadku niedługo będziemy żyć w państwie bezprawia, bo brak reakcji jet milczącym przyzwoleniem. Mobberzy, przestępcy, itp. na tym żerują.
Lubię to! 3
milka
milkaprawo12 października o 23:28
Święte słowa, szacun dla pracowników, którzy podjęli ten trud, bo dochodzenie sądowne swoich praw nie jest ani tanie, ani przyjemne, ani obojętne dla zdrowia. Ale jakby tak wszyscy zwieszali uszy po sobie i nie bronili się, to by strach było żyć, bezprawie by się w szybkim tempie szerzyło a sądy, prokuratura i policja stały by się bezużyteczne.
Lubię to! 3
sąsiad
sąsiad12 października o 17:53
Rozumiem, że wójt, burmistrz, prezydent miasta ma prawo doboru sobie zespołu, z którym chce pracować, ale dotyczy to wyłącznie stanowisk, na które nie obowiązują nabory, tj. z powołania jak zastępca burmistrza, czy skarbnik, obsługi, a do niedawna też doradcy i asystenta. Łamanie prawa, by pozbyć się pracowników zatrudnionych na umowę o pracę, ze względu na osobiste uprzedzenia, polityczne układy lub inne niemerytoryczne przesłanki, to tylko ujawnia prawdziwą naturę osoby, która tak postępuje. Rozmawiałem z kilkoma pokrzywdzonymi pracownikami i powiem szczerze, że nie spodziewałem się po panu Berze tego. Wydawał mi się miłym człowiekiem. Pozory jak widać mogą jednak mylić. Niestety, nie mam już dobrego zdania o panu Berze.
Lubię to! 11
sztuczny
sztucznysąsiad12 października o 18:31
A tak ładnie gada i cały czas uśmiecha się. Wytrawny widz potrafi jednak zauważyć w mimice twarzy i mowie ciała sygnały, że jest inaczej. ja zauważyłem, ze pan Bera dość często uśmiecha się przez tzw. "zaciśnięte usta".
Lubię to! 8
Boi
Boisztuczny12 października o 22:16
Albo biega oczami po wszystkim tylko nie patrzy na osobę z która rozmawia.
Lubię to! 3
pracownik
pracowniksąsiad12 października o 18:39
Dlaczego nie ujawnia oświadczeń majątkowych za 2017r., które mu złożono w 2018r.? Czyżby było coś do ukrycia, że nie chce ich wrzucić na BIB przed wyborami? Czyżby aż tyle pieniędzy wypłacił swoim pupilkom z naszych podatków? Nie wszyscy mogą liczyć na równe traktowanie, pracownicy wodociągów, co pracują w upale i mrozie muszą pracować za 2100 zł. A ile zarabia nadworny konserwator i kierowca, co snują się po korytarzach z rączkami w kieszeniach?
Lubię to! 8
Orsi
Orsipracownik12 października o 21:45
A doświadczeni i wieloletni pracownicy w UM ile mają?! Niewiele ponad najniższą krajową.
Lubię to! 3
dziurka
dziurkapracownik12 października o 23:30
Aż tyle wypłacił Moni z naszej kasy, że boi się jaworzanom przed wyborami pokazać?
Lubię to! 6
lol
lol12 października o 16:51
No to ciekawe, czy pojawi się w sądzie, czy i tym razem zaniemoże? A może znajdzie się inny powód, by wyrok za szybko nie zapadł?
Lubię to! 10
hehe
hehelol13 października o 07:43
pewnie wrzuci nowomowę o super brygadzie Dżi, co dokonała cudu nad Nysa Szaloną
Lubię to! 4
parafianin
parafianin12 października o 16:44
a taki niby miły, uśmiechnięty i w pierwszych ławach kościelnych siada, kto by pomyślał
Lubię to! 8
Reklama
a jednak
a jednak12 października o 16:41
czyli pan Detyna jednak mówił prawdę o tym, jak traktowani są pracownicy przez pana Berę...
Lubię to! 15
struś
struś12 października o 16:39
Jaką obsługę prawną ten Bera zatrudnił? Skąd przyszła do Jawora taka polityka kadrowa? Chociaż miałby odwagę teraz stanąć przed tym sądem i wytłumaczyć się ze swoich działań.
Lubię to! 9
made in świdnica
made in świdnicastruś12 października o 18:42
Teraz gminę obsługuje świdnicka kancelaria pani Lilli Gruntkowskiej, która udziela razem z ojcem obecnej sekretarzowej-Lechem Markiewiczem we świdnickiej wspólnocie samorządowej. O warunki wyboru tej kancelarii i wynagrodzenie raczej tak łatwo się nie dowiesz
Lubię to! 7
PP
PPmade in świdnica13 października o 08:29
Przewodniczący Zarządu WS Ziemi Świdnickiej– Roman ETEL (Świdnica)-(pojawił się radzie nadzorczej jaworskiej spółki Inwestycje za Bery); Z-ca Przewodniczącego – Lech MARKIEWICZ (Strzegom); Członek Zarządu – Lilla Gruntkowska (Żarów)-(kancelaria prawna Gruntkowska i S-ka za Bery obsługuje naszą gminę, uczestniczy w ruchach kadrowych i procesach sądowych przeciw pracownikom, p. Gruntkowska zasiada w radzie nadzorczej jaworskich spółek) Źródło: http://wspolnotasamorzadowa.org/ludzie-wspolnoty/

Rzecznik Wspólnoty: Waldemar Brykalski (pojawił się w jaworskim ratuszu za Bery)
Lubię to! 3
nasz Jaworek
nasz Jaworek12 października o 16:36
Afery za Platformy Obywatelskiej na górze, afery za PO na dole, bo przecież Bera to członek Platformy Obywatelskiej a jego zastępczyni to członek SLD. Dobrze, że w tym mieście są jeszcze jakieś niezależne media, to przynajmniej co nieco dowiadujemy się na temat rządów obecnej ekipy od uwalniania energii. Takiej energii, to my u siebie nie chcemy, wracajcie ja sobie uwalniać tam, skąd przyszliście. Faktycznie Jawor potrzebuje dobrego gospodarza.
Lubię to! 9
wojtek
wojtek12 października o 16:26
I po co to było? Teraz trzeba ciągać ludzi po sądach, a sąd i prokurator mają dodatkową pracę. Jeszcze jedne sprawy się nie zakończyły, a już wynikły następne. Czy tak powinien zachowywać się człowiek, który ma zarządzać naszym miastem? Ja będę głosować na ludzi, którzy szanują prawo i człowieka.
Lubię to! 7
szok
szok12 października o 16:19
Nie podejrzewałem, że Bera może się tak zachowywać. Ludzie potrafią przybierać maski.
Lubię to! 7
Ja
Ja 12 października o 16:12
Gołym okiem widać że wszystkie komentarze pisane są przez jedną, góra dwie osoby. Opłacone oczywiście przez wiadomo kogo. Zakompleksione, co przejawia się w ochydnych komentarzach. Jeden styl. Nadmiar informacji itd. Żółć was zalewa, bo pomysłu nie macie Ani na swoje życie, a tym bardziej na to jak uczciwie zebrać głosy w wyborach.
Lubię to! 3
Ty
TyJa 12 października o 18:11
gołym okiem widać, że jesteś hejterem, zdradza Cie nienawiść do ludzi, którzy maja odmienne zdanie od Ciebie i Twojego guru
Lubię to! 5
Jawor
JaworJa 12 października o 19:01
Bla, bla, bla. lepiej mona pakuj walizy, wracasz do Swidnicy
Lubię to! 9
O tak
O takJa 12 października o 19:09
W lewym górnym rogu na stronie głównej jest licznik osób które są aktualnie online, więcej niż jedna ;)
Lubię to! 7
trol
trolJa 16 października o 20:16
A ja pisuję za darmo!
Lubię to! 0
!!!!
!!!!12 października o 16:01
to w końcu się zdecydujcie.Z jednej strony ciągle słyszę ,że za dużo jest urzędasów ,że za dużo to NAS kosztuje ( ostatnio Paweł Kukiz) , a z drugiej płacz ,oburzenie i prokurator jak się któregoś urzędasa zwalnia.
Lubię to! 1
proste
proste!!!!12 października o 18:14
Pościągał ludzi spoza Jawora, zrobiło się za tłoczno i budżet był potrzebny na swoich, więc pozwalniał jaworzan. Zapytaj lepiej, dlaczego do dziś nie opublikował oświadczeń majątkowych, które mu złożyli w 2018r. z a 2017r. Wyszłoby ile wypłacił.
Lubię to! 4
Jawor
Jawor!!!!12 października o 19:02
Ty chyba nie wiesz o co chodzi, chodzi o bezzasdne zwalnianie i mobbing. Mam nadzieje że też będzie poddany temu zjawisku
Lubię to! 5
Zamknięty krąg.
Zamknięty krąg.12 października o 15:56
Pozwany jest Urząd a nie EB. Identycznie jak w przypadku Starostwa w procesie z RJ. Wypowiedzenie dokonane przez SL jest identyvzne jak poczynione przez EB.
Po wyborach będą nowe czystki i jak KK trafi do UM to pokrzywdzona EU powróci na stary stolec i wtedy ruszy nowa lawina zwolnień i procesów.
Lubię to! 2
tajemniczy krąg
tajemniczy krągZamknięty krąg.12 października o 18:16
Ale Ty chrzanisz głupoty. Nie uda Ci siw zastraszyć ludzi, bo czystki kadrowe to zrobiła ekipa Bery-pozwalniali jaworzan, by sobie znaleźć stołki. Starosta w powiecie nie zrobił "wietrzenia urzędu"
Lubię to! 7
Zbyszek
Zbyszektajemniczy krąg14 października o 16:30
Pan Starosta L nie zrobił czystek w powiecie? To jest pan w czarnej *** Proszę się dowiedzieć ilu naczelników zwolnił- wszystkich oraz dyrektorów placówek budżetowych. I proszę więcej nie kłamać.. Następnym razem więcej mogę ujawnić. Pan Laskowski niech sobie przypomni jak żebrał o poparcie kilku osób z SLD na nagraniu słychać jego płacz . Może zostanie ujawnione te nagranie zobaczy się. Co nie zrobi starosta żeby być na stołku. Teraz idzie z listy swojego pracownika prycypała. Śmiech na sali.
Lubię to! 0
katolik
katolik12 października o 15:16
Trzeba być zawziętym człowiekiem trzeba, żeby tak uparcie dążyć do pozbycia się pracownika... Nie po katolicku to. A w Kościele w pierwszych ławkach siada... Współczuję pracownikom. Ja na człowieka, który tak traktuje ludzi głosu nie oddam.
Lubię to! 7
Ks. Bonifrat
Ks. Bonifratkatolik12 października o 20:22
Nie katuj:)
Lubię to! 0
w teczce
w teczce12 października o 15:14
Jak tak można Panie Bera? Obiecywał Pan prace dla jaworzan, a pan zwalania naszych mieszkańców-ludzi bezpartyjnych, by zrobić miejsca swoim ludziom? Nie wstyd Panu?
Lubię to! 9
Ciekawy
Ciekawyw teczce12 października o 20:12
A propos co się stało z Panią z rejestracji w przychodni rejonowej? Była tam a teraz nie ma... fajna osoba, zawsze wszystko dopilnowane było...szkoda szkoda że już tam nie pracuje
Lubię to! 4
Boi
BoiCiekawy12 października o 22:18
przychodnia rejonowa? uuuuu to terytorium zaanektowane przez klikę EB więc tak jak w urzędzie tak i tu były czystki.
Lubię to! 3
info
infoCiekawy13 października o 14:44
a coś więcej nt wietrzenia Przychodni? chcemy poznać prawdę
Lubię to! 2
Ja Sam
Ja SamCiekawy15 października o 11:42
przecież Laskowska pracuje w przychodni i przyjęłą ją nowa kierowniczka, więc o co caman??
Lubię to! 0
Matra
MatraCiekawy18 października o 06:47
Judyta? To ty piszesz?
Lubię to! 0
Reklama
Wywiozą
Wywiozą12 października o 15:07
Podobno we wszystkich sklepach budowlanych brak taczek, będą wywozić ekipę poza miasto, ale niestety tyle ich jest, to będzie trzeba zrobić kilka kursów.
Lubię to! 12
Nostradamus
Nostradamus12 października o 15:00
Burmistrz prawdopodobnie by wygrać wybory pozaciągał "długi wdzięczności" między innymi w Strzegomiu, Świdnicy itd. generalnie tam, skąd przybyli nowi pracownicy. I żeby spłacić długi musiał pewnie im dać ciepłe posadki z tłustą pensją, a że takich wiele wolnych nie było dlatego te czystki były przeprowadzone, ale że w taki sposób przeprowadzał, to świadczy o tym że chyba "wierzyciele" domagali się "zapłaty", ale żeby w taki sposób przeprowadzać ten proces to odpowiada on sam i niech poniesie konsekwencje tego czynu.
Lubię to! 7
cdn
cdnNostradamus12 października o 18:18
postępowania sądowe i prokuratorskie z księżyca się nie wzięły
Lubię to! 7
nie wesoło
nie wesoło12 października o 14:59
pracownicy skarżą się na atmosferę w pracy, traktowanie, korzystają z poradni zdrowia psychicznego
Lubię to! 7
zła ścieżka
zła ścieżka12 października o 14:48
Jawor wydał już na procesy ponad ćwierć miliona złotych. Burmistrz się sądzi, gmina płaci Burmistrz Stanisław Tomczak (z prawej) przed Sądem Okręgowym w Legnicy.
Ponad ćwierć miliona złotych kosztuje gminę Jawor (Dolnośląskie) upór
burmistrza. Stanisław Tomczak (SLD) nie wykonał wyroków sądu, nakazujących mu przywrócić do pracy czterech bezprawnie zwolnionych pracowników Urzędu
Miejskiego. Do konfliktu w jaworskim Urzędzie Miejskim doszło wkrótce po wyborach samorządowych jesienią 1998 roku. Nowy burmistrz Stanisław Tomczak (SLD) i lewicowa ekipa, którą kierował, nie ukrywali, że chcą "przewietrzyć" urząd, usuwając pracowników poprzedniej prawicowej władzy i osadzając na ich miejsce swoich ludzi. Urzędnicy, wiedząc co się święci, powołali Związek Zawodowy Pracowników Samorządowych.
Nie mogąc zrealizować swoich planów w czerwcu 1999 r., rada miejska podjęła
uchwałę o reorganizacji urzędu i burmistrz zaczął wręczać zwolnienia z pracy.
Otrzymali je m.in. dwaj naczelnicy wydziałów Mieczysław Machura i Krzysztof
Sasiela oraz dwaj inspektorzy Michał Lenkiewicz i Joanna Puzyńska.
Sąd Pracy w Jaworze, do którego odwołali się zwolnieni pracownicy, przyznał im rację i nakazał wypłacić odszkodowanie. Burmistrz przegrał apelację i kasację w Sądzie Najwyższym.
Pracujcie w baraku
W styczniu 2001 r. zwolnieni pracownicy wrócili do pracy. Burmistrz wyznaczył
im jednak jako miejsce pracy nie ratusz, ale barak na obrzeżach miasta. Nie
pozwolił kontaktować się z innymi pracownikami urzędu i odciął łączność
telefoniczną. Jesienią ubiegłego roku jaworska prokuratura oskarżyła Stanisława Tomczaka o uporczywe niewykonywanie wyroków sądowych. Oskarżeni zostali także Jerzy D., były przewodniczący rady miejskiej, który, jak ustaliła prokuratura, sfałszował uchwałę rady z czerwca 1999 r., umożliwiając burmistrzowi szybkie rozpoczęcie "reorganizacji", oraz skarbnik Teresa G., która miała nakłaniać urzędników przewidzianych do zwolnienia, aby zrezygnowali ze statusu urzędnika mianowanego. Burmistrz nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Utrzymuje, że wykonywał tylko uchwały rady miasta. Gdy proces dobiegał końca i wszystko wskazywało, że sąd ukarze burmistrza, w ostatnich tygodniach burmistrz zaproponował stanowiska w urzędzie Michałowi Lenkiewiczowi i Mieczysławowi
Machurze. Joanna Puzyńska była już w tym czasie na rencie i zaczęła starać się o emeryturę. 26 lipca jaworski sąd skazał burmistrza na sześć miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata, Jerzego D. na jeden rok i dwa miesiące więzienia w zawieszeniu na trzy lata, a Teresę G. uniewinnił. Prokurator zapowiedziała apelację w sprawie burmistrza i skarbnika. Apelację zapowiedział także burmistrz, który uważa, że to zwolnieni pracownicy utrudniali znalezienie
kompromisu.
Z kasy miejskiej
Tydzień przed ogłoszeniem wyroku - w wyniku prowadzonego odrębnie śledztwa - jaworska prokuratura oskarżyła burmistrza Tomczaka o narażenie gminy na poważne straty finansowe z powodu niewykonywania wyroków sądowych i o psychiczne znęcanie się nad podwładnymi. Formami znęcania się było m.in. wyznaczenie zwolnionym pracownikom miejsca pracy "w warunkach urągających godności urzędnika samorządowego". Jak ustaliła prokuratura, kasa gminy w wyniku przegranych procesów musiała wypłacić niesłusznie zwolnionym pracownikom 240 888 zł. Burmistrz z kasy miejskiej opłacał także grzywny, które nakładał na niego sąd za niewykonywanie wyroków, oraz prawnika, który bronił go, gdy został oskarżony o lekceważenie sądowych
decyzji. Grzywny i obrońcy burmistrza kosztowali budżet Jawora kolejne 42 694
złote. Prawdopodobnie wkrótce w tej sprawie zostanie sformułowany akt
oskarżenia.
Władze SLD nie reagowały
Latem ubiegłego roku dochodzący swoich praw jeden ze zwolnionych pracowników urzędu powiadomił o działaniach burmistrza krajowych szefów SLD, m.in. Leszka Millera i Jerzego Szmajdzińskiego. Nie było reakcji. Burmistrz Tomczak mimo procesu i kolejnych zarzutów prokuratury rozpoczął kampanię wyborczą, chcąc ubiegać się o reelekcję. Po wyroku sądu Stanisław Tomczak zrezygnował z ubiegania się o ponowny wybór na stanowisko burmistrza. Źródło: http://forum.gazeta.pl/forum/w,13,2729800,2729800,_wybitni_fachowcy_z_SLD_.html#p2768601
Lubię to! 10
Autor
Autor12 października o 14:46
Oj, oj, oj. Widać znów będzie nagłe pogorszenie zdrowia, w niedzielę, ale nie będzie można przez to wmawiać wszystkim, że załatwiło się S-3, no chyba że pojawi się tam cały i zdrowy...
Lubię to! 8
123
12312 października o 14:46
Nie chciało by mi się po sądach ciągnąć. Tyle.
Lubię to! 2
pracownik
pracownik12312 października o 20:49
A Ty myślisz, że pracownicy, których bezzasadnie zwalnia lub źle traktuje dla własnej przyjemności wylądowali w Sądzie? To nie jest miejsce, w którym przyjemnie spędza się czas, a raczej związane jest ze stresem i odbija się na zdrowiu. Niestety to burmistrz funduje pracownikom, którzy muszą przez to przechodzić. Pracownicy po cichu wszystkim źle potraktowanym kibicują-poza nielicznymi przypadkami, które przy każdej zmianie władzy dziwnie się zachowują, jak chcą coś ugrać dla siebie. Potem i na obecnych tez wieszają psy, aby przypodobać się kolejnemu. Ale tacy wszędzie się zdarzają.
Lubię to! 2
polityka kadrowa
polityka kadrowa12 października o 14:43
Nie wiem, kto temu Berze podpowiada, ale takie działanie prowadzi go w złym kierunku. Już burmistrz Tomczak przekonał się o tym na własnej skórze. Niewiedza i nieświadomość nie zwalniają od odpowiedzialności. http://forum.gazeta.pl/forum/w,13,2729800,2768601,Jawor_za_proces_burmistrza_SLD_buli_panstwo.html
Lubię to! 9
neutralny
neutralny12 października o 14:37
Myślę, że wielu mieszkańców nie wie o tym, co dzieje się w urzędzie i gminnych jednostkach. Dobrze, że ktoś o tym mówi. Dobrze, że są w tym mieście jeszcze jakieś niezależne media.
Lubię to! 16
kamil
kamilneutralny12 października o 15:33
Nie zależne?? chyba kpisz sobie
Lubię to! 0
rozczarowany
rozczarowany12 października o 14:34
jak tak można, zawiodłem się na burmistrzu
Lubię to! 14
czytelnik
czytelnik12 października o 14:34
Mi by się nie chciało po sądach chodzić. Już bym sobie dawno robotę znalaz.
Lubię to! 6
pracownik
pracownikczytelnik12 października o 14:55
Nikt by po sądach nie chodził, gdyby burmistrz nie działał niezgodnie z prawem. Gdyby nikt nie reagował na takie zachowanie, to mielibyśmy w kraju niezły bigos, każdy robiłby co mu się podoba. Bardzo dobrze, że pracownik idzie do sądu, jeżeli został skrzywdzony. Po to właśnie istnieją sądy. Inna kwestia to długotrwałość procesów sądowych. Pracodawcy, którzy łamią prawo pracy powinni pokrywać wszystkie koszty i sądowe i pokrzywdzonego pracownika, może wówczas byłaby refleksja przed podjęciem złej decyzji.
Lubię to! 6
Jwrsk
Jwrskczytelnik12 października o 15:31
Obyś nie musiał
Lubię to! 4
mieszkaniec
mieszkaniec czytelnik12 października o 16:44
to jak cie burmistrz zwolni to se znajdz robote , powodzenia
Lubię to! 4
Reklama
dziwne
dziwne12 października o 14:31
Chryste Panie, jak można się pchać tam gdzie mnie nie chcą
Lubię to! 6
Puknij się
Puknij siędziwne12 października o 14:49
Żenujący komentarz... mam nadzieję, że ciebie wywalą z pracy a wcześniej będziesz odczuwał mobbing. Żałosny jesteś.
Lubię to! 8
mieszkaniec
mieszkaniecdziwne12 października o 14:57
Chryste Panie, jak można tak bezzasadnie kogoś-jaworzanina wywalać z roboty i to jeszcze człowiek, który publicznie obiecuje jaworzanom miejsca pracy.
Lubię to! 5
MałaMi
MałaMidziwne12 października o 15:36
Jako sekretarz gminy ta pani zarabiają ok 9000 tys netto, wiec chyba powinno to wystarczyć za odpowiedź. A należy pamięć, że nie jest to ciężka praca, dodatki, 13-nastki...
Lubię to! 1
żałosna
żałosnaMałaMi12 października o 18:21
Widać zawiść w twojej wypowiedzi, fajnie Ci się siedzi na jej miejscu? Tam u was nie chcieli Ciebie, czy co, że na garnuszek jaworzan przyszłaś?
Lubię to! 3
DużaBunia
DużaBuniaMałaMi12 października o 20:56
MałaMi-Ty chyba mówisz o Monice Żmijewskiej. Zapytaj burmistrza, dlaczego do dziś nie opublikował złożonego do 30 kwietnia przez tą strzegomiankę oświadczenia majątkowego za 2017r.? Boi się ujawnić, ile płaci z naszych podatków swoje doradczyni, czy nie złożyła ona oświadczenia majątkowego? Jaworzanie chętnie by się dowiedzieli, ile wpływów z PIT od wypłaconego jej naszej kasy trafia do gminy Strzegom.
Lubię to! 4
Sk
Skdziwne12 października o 15:52
Mówisz o aktualnym burmistrzu i jego chęci wyboru na 2 kadencję? :D
Lubię to! 3
made in s
made in sdziwne12 października o 16:18
dziwne-uspokój się, dostałaś posadkę za nasze podatki i próbujesz bagatelizować to, co wyprawiacie
Lubię to! 3
qwerty
qwertydziwne12 października o 21:06
no właśnie to po co się pchasz
Lubię to! 0
zasłyszane
zasłyszane12 października o 14:26
Jak zapadł wyrok o przywrócenie, to ją ponownie zwolnił a jak tylko komisarz wyborczy powołał Miejską Komisję Wyborczą w p.Uciurkiewicz w składzie, to burmistrz następnego dnia wyniósł siedzibę tej komisji z Ratusza do budynku na Zamkową 2.
Lubię to! 12
MałaMi
MałaMizasłyszane12 października o 15:37
Ale ona go musi wkurzać;P
Lubię to! 6
mściwy
mściwyMałaMi12 października o 18:22
raczej on pokazuje swoje złe cechy, żeby 9 osób wynieść z ratusza
Lubię to! 6
Aga
AgaMałaMi12 października o 20:58
Tak zachowują się ludzie mściwi, zawistni, itp. Czyżby pan Bera posiadał takie cechy?
Lubię to! 6
Ratush
RatushMałaMi12 października o 22:19
Sam ratusz a podległe miastu instytucje?
Lubię to! 3
nie wesoło
nie wesoło12 października o 14:21
pracownicy skarżą się na atmosferę w pracy, traktowanie, korzystają z poradni zdrowia psychicznego
Lubię to! 12
kamil
kamilnie wesoło12 października o 15:34
ta ta, cieżka depresja warunki gorsze niż w kamieniołomach...
Lubię to! 0
żanua
żanuakamil12 października o 18:23
jesteś złym człowiekiem
Lubię to! 4
Autorka
Autorkanie wesoło16 października o 17:40
Piszcie konkrety...a nie ogolniki. Duży odsetek społeczeństwa leczy się psychiatrycznie lub korzysta z pomocy psychologicznej.
Lubię to! 0
miastowy
miastowyAutorka16 października o 17:48
Ale jak pracownicy robią to przez pracodawcę i wprowadzoną przez niego atmosferę strachu to inna sprawa. Skandalem jest, aby publiczny pracodawca tak traktował ludzi.
Lubię to! 0
niedietetyk
niedietetyknie wesoło16 października o 17:55
Przecież radny Detyna od dawna mówi o tym, że pracownicy są źle traktowani. Są filmiki, artykuły na ten temat. Trzeba było go posłuchać, jak chciał zabrać na sesji głos, a nie mu go odbierać. Bierne udawanie, że się nic nie widzi, nic nie słyszy i nic nie mówi, oznacza milczącą aprobatę na takie zachowanie. Najbardziej dziwię się radnej Ostapiuk, bo ona nijak nie jest finansowo uzależniona od burmistrza.
Lubię to! 0
emeryt
emeryt12 października o 14:18
nie rozumiem zachowania burmistrza...
Lubię to! 10
też tak myślę
też tak myślę12 października o 14:14
fakt, dziwne, że akurat wystąpiła niedyspozycyjność, jak miał zeznawać
Lubię to! 9
jaworzanin
jaworzanin12 października o 14:11
Ta sprawa nie jest odosobnionym przypadkiem prowadzonej za obecnej kadencji polityki kadrowej. Burmistrz obiecywał jaworzanom pracę, a tymczasem w gminie zwalniani są jaworzanie i zatrudniani mieszkańcy innych gmin. Gmina utrzymuje się m.in. z wpływów z PIT mieszkańców. Od zwolnionych jaworzan traci te wpływy, zyskują natomiast gminy, których mieszkańców burmistrz zatrudnił i to często za wysokim wynagrodzeniem. Chciał o tym mówić radny Detyna na sesji rady, ale przewodniczący rady odebrał mu głos. Dlatego trzeba o tym rozmawiać, nie można takich spraw zamiatać pod dywan ani zachowywać się jak przysłowiowe Trzy Małpy (nic nie widzę, nic nie słyszę, nic nie mówię).
Lubię to! 11
Janek
Janek12 października o 13:26
Sprawa jak każda inna tego samego rodzaju.Nie wiem dlaczego sprawa Pani Uciurkiewicz jest tak wyeksponowana.Dla mnie ważniejszy jest notoryczny brak patroli policyjnych przy przejściach do szkół. Bezpieczeństwo dzieci na przejściach dotyczy nas wszystkich a nie jednostki.
Lubię to! 10
sprawa istotna dla mieszkańców
sprawa istotna dla mieszkańcówJanek12 października o 14:05
Prowadzona przez burmistrza polityka kadrowa ma swoje odzwierciedlenie w budżecie gminy. Ponadto bezzasadne zwolnienie, czy niepokojące sygnały związane ze zmianą stanowiska lub odejściem z pracy dotyczą większej grupy osób, skala tego zjawiska spowodowała zwiększone zainteresowanie sprawami kadrowymi przez radnych, media i organy ścigania. O takich sprawach trzeba rozmawiać, bo dotyczy do sporej grupy jaworzan i mieszkańcu muszą mieć pełny obraz rządów kandydata, którego wybierają.
Lubię to! 12
kamil
kamilsprawa istotna dla mieszkańców12 października o 15:36
Zapoznaj się z kodeksem pracy. Pracodawca ma prawo zwolnić pracownika bez podawania przyczyny.
Lubię to! 2
Kp
Kpsprawa istotna dla mieszkańców12 października o 18:24
oj kamilu, bliski kontakt z kodeksem pracy jak najbardziej przyda Ci się
Lubię to! 5
Jawor
Jaworsprawa istotna dla mieszkańców12 października o 19:08
hahahahahha Dobry żart Kamil ahhahahahhahahah. Lepiej sam zapoznaj się z KP i pakuj walizy 21 kończa się wasze (nie)rzady
Lubię to! 4
ada
adaJanek12 października o 14:16
Tu nawet nie chodzi o Panią E, aczkolwiek serdecznie jej współczuję takiego traktowania, tylko o zachowanie burmistrza.
Lubię to! 8
Autor
AutorJanek12 października o 14:44
Jak sprawa jak każda inna? Burmistrz to jest osoba publiczna, on włada miastem i zrobił sobie z miasta prywatny folwark. Więc nie, nie jest jak inne.
Lubię to! 13
Marcin
Marcin12 października o 13:26
Dla mnie jest to pełna dyskwalifikacja aktualnego burmistrza. Jeśli byłyby w tej sprawie "czysty" to przyszedł by na rozprawę jak człowiek, a nie wymyśla jakieś bzdury
Lubię to! 19
ADAM
ADAMMarcin12 października o 15:17
Przede wszystkim nie powinien dopuścić do takiej sytuacji.Mieszkam i pracuje w Jaworze i nie wyobrażam sobie żeby być tak traktowanym .Musieć swoich praw dochodzić w sądzie bo jestem niewygodnym pracownikiem.
Lubię to! 7
urzędnik
urzędnik12 października o 13:19
Czyli zapłacili jej za ten czas jaki nie pracowała, po czym ponownie zwolnili? Jestem ciekaw powodu tak nagłego zwolnienia, bo mało kto w ogóle wiedział, że została przyjęta.
Lubię to! 10
Radca
Radca12 października o 13:13
W przypadku, gdy pracownik zostaje niesłusznie lub bezprawnie zwolniony, po czym wyrokiem Sądu Pracy przywrócony do pracy, a po przywróceniu w niedługim czasie stosunek pracy z pracownikiem ponownie bezzasadnie jest rozwiązany, lub gdy pracodawca nie wykona wyroku Sądu i nie przywróci pracownika na dotychczasowe stanowisko, to w takim przypadku można mówić o naruszeniu zasad współżycia społecznego, oraz złośliwym i uporczywym naruszaniu praw pracowniczych (art. 218 k.k.), gdyż takie działanie pracodawcy faktycznie zmierza do zniweczenia skutku wyroku Sądu Pracy w postaci przywrócenia do pracy pracownika. Takie zachowanie pracodawcy jest przesłanką nie tylko uznania takiego wypowiedzenia za bezzasadne, ale także do wszczęcia postępowania karnego.
Lubię to! 9
spr
sprRadca12 października o 14:30
oj, to ten prokurator musi mieć pełne ręce roboty
Lubię to! 7
Reklama
wyrok Sądu
wyrok Sądu12 października o 13:10
15 stycznia Sąd Rejonowy w Legnicy przywrócił Ewę Uciurkiewicz do pracy w Urzędzie Miejskim w Jaworze na dotychczasowych warunkach pracy i płacy. Ponadto zasądził Urzędowi Miejskiemu w Jaworze zwrot kosztów zastępstwa procesowego na rzecz powódki oraz koszty sądowe na rzecz Skarbu Państwa.
Od tego wyroku Urząd Miejski w Jaworze wniósł apelację, która została oddalona przez Sąd Okręgowy w Legnicy na rozprawie 12 kwietnia. Ponadto zasądzono od strony pozwanej na rzecz powódki zwrot kosztów zastępstwa procesowego w postępowaniu apelacyjnym. Pisano o tym na tym portalu. https://jawor24h.pl/ewa-uciurkiewicz-przywrocona-do-pracy,10923,a.html
Lubię to! 10
koszty procesu
koszty procesuwyrok Sądu12 października o 14:13
Czy koszty sądowe i koszty wynajętej kancelarii prawnej pokrywane są z budżetu gminy? Pamiętam, że swojego czasu burmistrz Tomczak miał za to zarzut.
Lubię to! 7
Koryto
Korytokoszty procesu12 października o 14:53
No a kto inny płaci? Bera ze swojej skromnej pensji? Jego zausznicy co dostali posadki i nie otrzymują za nie wielkiego wynagrodzenia? Kancelaria jest ze Strzegomia i są to znajomi i płaci im się z budżetu gminy, to korzysta póki jest na stołku.
Lubię to! 5
Jaworzanin
Jaworzanin12 października o 12:55
Czarne chmury gromadzą się nad świdnicką wspólnotą, która rządzi naszym Jaworem. Niech sprawiedliwości stanie się zadość.
Lubię to! 14
oj
ojJaworzanin12 października o 14:32
sprawa zwolnień to jedno, jest jeszcze sprawa naborów
Lubię to! 13
Ha
Ha12 października o 12:40
Ale już bryka po Jaworze. Zapewne do poniedziałku. W poniedziałek pewnie ziazi będzie w nóżkę albo w rączkę.
Lubię to! 17
KACZOR
KACZORHa12 października o 13:12
PEWNIE JEST NA PRZEPUSTCE .W PONIEDZIALEK WRACA DO SZPITALA!!! WE WTOREK BEDZIE W PRACY.
Lubię to! 26
Pacjent
PacjentKACZOR12 października o 16:59
Raczej nie bo szpitale nie dają przepustek .
Lubię to! 3
Rzyg
RzygHa12 października o 14:19
Na pieczonym ziemniaku w przedszkolu był jego Czerepach i robił zdjęcia. Samego hrabiego Emila nie widziałem.
Lubię to! 5
Zainteresowany
ZainteresowanyHa12 października o 17:02
A kiedy go wypisali ze szpitala ?
Lubię to! 3
Pacjent
PacjentZainteresowany12 października o 19:09
A był tam w ogóle?
Lubię to! 4
Odwiedzający
OdwiedzającyZainteresowany12 października o 22:04
dobre pytanie, personel szpitalny pewnie to wie
Lubię to! 5

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.