Logo Jawor24h.pl
Reklama
Alior Bank Jawor
Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne z montażem
Biedronka rekrutuje pracowników do nowego sklepu w Jaworze przy ul. Słowackiego

W piątek ostatnie spotkanie policjantów z seniorami w ZUS-ie

W siedzibie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Jaworze trwa cykl spotkań policjantów z mieszkańcami naszego powiatu. Spotkania związane są z bezpieczeństwem seniorów.

© KPP Jawor

Pierwsze spotkanie jaworskich policjantów z seniorami odbyło się w poniedziałek. Dzisiaj o godz. 11:00 zakończyło się kolejne, a ostatnie zaplanowano na piątek w godz. 9:00 - 11:00. Zainteresowane osoby mogą dowiedzieć się jak ustrzec się przed oszustami, którzy stosują różne metody, aby pozbawić seniorów oszczędności.

Wspólne działania pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz policjantów Komendy Powiatowej Policji w Jaworze mają wpłynąć na świadomość seniorów oraz ich najbliższych. Jaworscy funkcjonariusze podpowiedzą jak zapobiegać oszustwom między innymi metodą „na wnuczka” czy „na policjanta”. Seniorzy dowiedzą się również jak bezpiecznie korzystać z internetu, telefonii stacjonarnej czy komórkowej. Podczas spotkania policjanci odpowiedzą na pytania nurtujące osoby starsze oraz przekażą materiały profilaktyczne.

Funkcjonowanie punktów konsultacyjnych jest elementem akcji profilaktycznej pn. „Porozmawiaj w ZUS-ie o bezpieczeństwie” w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktycznego „Wzorowy Senior”, którego celem jest ograniczenie przestępstw powszechnych, w tym głównie na seniorach, edukacja z zakresu odpowiedzialności prawnej, prawidłowe zabezpieczenie własnego mienia oraz sposób postępowania w określonych sytuacjach zagrożenia – dodaje Oficer Prasowy KPP w Jaworze kom. Łukasz Kubiś.

Reklama

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.