Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Logo Jawor24h.pl
© jok

Udostępnij:

VIII Jaworskie Dyktando

Jaworski Ośrodek Kultury|Dla dzieci|Dla seniora

Jaworski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w VIII Jaworskim Dyktandzie.

Warto przypomnieć kilka faktów z historii tej imprezy. Jej inicjatorką jest polonistka Jolanta Borkowska–Jadrowska, która I Jaworskie Dyktando zorganizowała 13 lat temu w sali rajców. Pisało je wówczas 50 osób. Rok później na liście II Dyktanda było już 100 uczestników. Gdy w 2010 roku odbyła się III edycja, na Jaworskie Dyktando przyjechali także amatorzy ortografii z różnych stron Polski. Podobnie było w kolejnych latach. W tym roku odbędzie się już VIII edycja Jaworskiego Dyktanda, którą swoim patronatem objął Burmistrz Jawora, pan Emilian Bera. Jego Pióro wraz z tytułem Mistrza Ortografii otrzyma zwycięzca. 

Jak co roku, na chwatów czyhać będą ortograficzne sidła i interpunkcyjna toń zawarte w tekstach, nad którymi pracuje polonistka i logopedka, pani Agata Bondarewicz–Buła. Tradycyjnie teksty te do ostatniej chwili chronione będą tajemnicą, a prace uczestników, jak zwykle, zostaną zakodowane, aby zapewnić im anonimowość. W jury zasiądą jaworskie polonistki. 

Do udziału w VIII Jaworskim Dyktandzie można zapisać się telefonicznie lub osobiście w Jaworskim Ośrodku Kultury (tel./fax 76 870 28 78) w terminie do 22 listopada 2017 r.

Teatr Miejski w Jaworze
Wyznacz trasę
23 listopada 16:00
Teatr Miejski w Jaworze

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.