Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

VII Jaworska Gala Kresowa [ZAPROSZENIE]

Po raz kolejny Jaworski Ośrodek Kultury będzie gościć znakomitych wykonawców podczas kolejnej Jaworskiej Gali Kresowej. Koncerty prowadzić będzie: Aurelia Sobczak - aktorka.

Plakat © Plakat

W koncercie wystąpią:
Zespół „Wszystko w porządku” z Domu Polskiego w Borysowie (Białoruś) Wokalny zespół młodzieżowo – estradowy, działający przy Domu Polskim w Borysowie od 2010 r. Zespół bierze udział w imprezach okolicznościowych zorganizowanych przez Dom Polski w Borysewie, zespół uczestniczył w V Festiwalu „Eurydyka” im. Anny German w Mińsku i otrzymał wyróżnienie. Kierownik zespołu – Ałła Nicijewska.
Zespół „Wesołeczki” z miejscowości Piesek na Białorusi - W repertuarze polskie, rosyjskie i białoruskie piosenki ludowe. Wspaniała harmonia głosów, piękne stroje estradowe i ciekawa choreografia.
Zespół „Słodka czwórka” - kwartet rewelersów ( kontynuator tradycji wokalnych lat 1920-40 ) Zespół Słodka Czwórka w składzie:
Krzysztof Machowski – tenor, Alfred Schelenz- tenor, Adam Baran –baryton,
Zdzisław Zawadka –bas
 
Barbara Twardosz – Droździńska – piosenkarka z Kobrynia, która w swoim repertuarze ma piosenki kresowe, ballady i romanse rosyjskie oraz współczesną polską muzykę rozrywkową, polskie przeboje z lat 50 i 60.
Stanisław Górka - aktor, który swoją popularność zawdzięcza roli kościelnego Zbyszka Sroki w serialu "Plebania". W koncercie wystąpi z repertuarem lwowskim
Tomasz Kuba Kozłowski – autor - koncert poprzedzi multimedialna prezentacja wybranych aspektów kultury i historii Kresów zatytułowana „Świat Kresów”, prezentowana przez Tomasza Kubę Kozłowskiego - autora książek, kolekcjonera, znawcę tematyki kresowej, reprezentanta DSH Warszawska Inicjatywa Kresowa (WIK)
Wstęp wolny
 
Teatr Miejski w Jaworze
7 października 2017 r.
godz. 19:00
Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.