Czwartek, 18.04.2024 229

Vice lider na kolanach, Javoria przegrywa

Ku糿ia pokona砤 vice lidera Amico Lubin 5:2 w lidze okr阦owej trampkarzy, a m硂dziki Javorii uleg硑 swoim rywalom 1:2.

Trampkarze Ku糿i po dobrym meczu, pokonali vice lidera okr阦ówki Amico Lubin 5:2. Bohaterem spotkania zosta Dominik Jach, który skompletowa hattricka. Po golu do硂縴li Dawid Duda i Dawid Pere砶a. Gola ju na pocz眛ku spotkania zdoby Pere砶a. Chwil pó糿iej wyrówna硂 Amico. Jednak ten stan rzeczy nie utrzymywa si d硊go. Dzi阫i dwóm trafieniom Dominika Jacha, do przerwy mieli秏y 3:1. Oko硂 45 minuty, Amico zdoby硂 gola kontaktowego. Go禼ie przycisn阬i naszych trampkarzy. Ponadto bramkarz Arkadiusz Korybski za faul na przedpolu zosta ukarany pi阠ioma minutami kary. W bramce zast眕i go Dawid Ka縜rnowicz, który nie da si pokona. Lubinianie nadal nacierali, ale jak nie od dzi wiadomo najlepsz obron jest atak. Ta regu砤 sprawdzi砤 si i w tym meczu. W ci眊u ostatnich 10 minut podopieczni trenera Daniela Ulanickiego zadali dwa ciosy w postaci goli Jacha i Dudy, które przypiecz阾owa硑 w pe硁i zas硊縪ne zwyci阺two. Kolejny raz 秝ietny wyst阷 zaliczy Jach, by on nie do upilnowania dla obro馽ów w niektórych sytuacjach. Na pochwa酬 zas硊guje jednak nie tylko on, al ca砤 dru縴na, bo ka縟y z tych m硂dych ch硂paków do硂縴 swoj cegie砶 do tego zwyci阺twa.

26 maja (sobota), godz. 11:00 - Jawor (Stadion Miejski)
KU琋IA JAWOR - Amico Lubin 5:2
Bramki: Jach x 3, Duda, Pere砶a
Ku糿ia: Arkadiusz Korybski - Szymon Choptiany, Kacper Grabarczyk (64' Eryk Kl阠zar) , Wiktor Jachyra (60' Kacper Zawierucha), Bart硂miej Gwi糳zia - Dawid Duda, Kacper Wo糿iakiewicz (43' Konrad Po潮carz), Aleksander Jach (62' Pior Duda ), Dawid Ka縜rnowicz, Dawid Pere砶a - Dominik Jach(68' Dawid Suder)
S阣ziowa: S砤womir Czyrski
Widzów: 20

Javoria Jawor przegra砤 dzisiaj na w砤snym boisku z Amico Lubin 1:2 (1:2) w ramach 19. kolejki ligi okr阦owej. Jaworzanie nie wykorzystali kilku dobrych sytuacji w pierwszej po硂wie co si potem zem禼i硂 w postaci dwóch goli dla go禼i. Javoria strzeli砤 gola kontaktowego tu przed przerw. W drugiej cz甓ci gry d笨y砤 do wyrównania, gospodarze zagrali lepiej, jednak w tej po硂wie nie pad硑 bramki i podopieczni trenera Marcina Dudka przegrali. Dodajmy jednak, 縠 Javoria zagra砤 bez Moniki Jakimiak, który przebywa na zgrupowaniu kadry wojewódzkiej.

26 maja (sobota), godz. 12:30 - Jawor (Stadion Miejski)
Javoria Jawor - Amico Lubin 1:2 (1:2)
Bramka dla Javorii: Diduszko
JAVORIA: PARZYSZEK B疎J, PIETRUSZKA PAWE, PAWLINOW DAMIAN, KOZIOL DAWID, SMYK WOJCIECH, KOCY MISZ, DUDA KASZ, DIDUSZKO MACIEJ., NOWAK KACPER, CHUDZIK KACPER, SUCHECKI SEWERYN, SASINOWSKI MARCIN, KOPA裇KI KRZYSZTOF, PEREA KACPER, W蔊RZYNOWSKI ALEKS, DUDEK KRYSTIAN, M石YK MICHA.