Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Uwaga kierowcy! Zmiany w organizacji ruchu

W najbliższych dniach zmieniona zostanie organizacja ruchu w obrębie skrzyżowania ul. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego i Poniatowskiego, a także na ul. Szpitalnej.


© materiał prasowy

W obrębie skrzyżowania ulic ks. kard. Stefana Wyszyńskiego i Poniatowskiego zmiany dotyczą:
1. Wprowadzenia lewoskrętu z ul. Poniatowskiego w ul. kard. S. Wyszyńskiego (dawna Rapackiego).
2. Wprowadzenia jazdy na wprost w ul. Poniatowskiego oraz prawoskrętu w ul. ks. kard. S. Wyszyńskiego (dawna Rapackiego)
3. Wprowadzenia jazdy na wprost wraz z jednoczesnym prawoskrętem w ul. Poniatowskiego
4. Wprowadzenia lewoskrętu z ul. ks. kard. S. Wyszyńskiego (dawna Rapackiego) w ul. Poniatowskiego

Zmieniona zostanie również organizacja ruchu na ul. Szpitalnej:

1. Od skrzyżowania ul. Armii Krajowej, Piastowskiej i Strzegomskiej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. 

2. Na Al. Jana Pawła II pozostaje nadal ruch dwukierunkowy – nakaz jazdy w prawo w ul. Szpitalną. 

3. Przy lewej krawędzi jezdni wzdłuż ul. Szpitalnej zostanie wyznaczony pas postoju dający możliwość parkowania większej ilości pojazdów.

Wszystkich kierujących prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności

Reklama

Komentarze (71)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

eee
eee22 września 2017 o 10:46
Jakby Paniusie wiozący swoje dzieci do szkoły np. nr 5 nie parkowały swoich aut na obu zatokach (na których nota bene jest możliwy postój do 1 minuty) to by było znacznie bezpieczniej. Drodzy Rodzice pozwólcie swoim dzieciom być samodzielnymi. Sami stwarzacie dla swoich pociech niebezpieczeństwo.
Lubię to! 2
jaworzanin
jaworzanin22 września 2017 o 10:20
po pierwsze rozmawiamy o głu pim pomyśle dezorganizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Szpitalna Piastowska.Po drugie skąd przekonanie ,że darmowa komunikacja wyeliminuje korki w Jaworze. Już to widzę jak paniusie z dziećmi stoją na przystankach ,żeby zawieść swoje pociechy do szkoły czy przedszkola , a później wracają do domu autobusem.Nie róbcie sobie jaj.
Lubię to! 7
mieszkaniec
mieszkaniecjaworzanin22 września 2017 o 10:41
widać, że jesteś dyletantem w tym temacie, poczytaj sobie publikacje na ten temat i wrócimy do dyskusji
Lubię to! 0
#
#mieszkaniec22 września 2017 o 12:24
po co podpisujesz się mieszkaniec. Napisz prawdę PRACOWNIK STAROSTWA!!
Lubię to! 8
mieszkaniec
mieszkaniecmieszkaniec22 września 2017 o 13:09
jestem mieszkańcem
Lubię to! 1
wstyd
wstyd22 września 2017 o 10:12
Panie Danielu, źdźbło w oku bliźniego widzisz, a belki w swoim nie dostrzegasz? Gdzie ta obiecana darmowa komunikacja miejska dla jaworzan? Jaworzanie chętnie korzystali by z tego, byłoby mniej aut na ulicach, mniejsze korki, czystsze powietrze, łatwiejszy i szybszy dojazd do pracy, szkoły, lekarza.
Lubię to! 2
petycja
petycjawstyd22 września 2017 o 15:02
może jakaś petycja mieszkańców by się w tym temacie przydała?
Lubię to! 0
brak słów
brak słów22 września 2017 o 10:05
A nie zgłaszają się mieszkańcy do Pana Daniela Iwańskiego o uruchomienie w końcu tej dawno im obiecanej darmowej komunikacji miejskiej? Dlaczego nic się w tym względzie nie zmieniło od 3 lat? Jak długo jaworzanie jeszcze muszą na to czekać? Przecież to jest całkowicie zależne wyłącznie od burmistrza i jego większościowej rady.
Lubię to! 2
mieszkaniec
mieszkaniec22 września 2017 o 09:52
No niestety, miasto się w końcu zakorkowało-brak miejskiej komunikacji i do tego doszły jeszcze ograniczenia w ruchu związane z remontem DK3. Można było to przewidzieć i uruchomić miejską komunikację przed tym remontem.
Lubię to! 3
Gregory
Gregorymieszkaniec22 września 2017 o 13:24
Ale odwracacie kota ogonem! Ulica piastowska jest wjazdową do Jawora, więc to nie brak komunikacji miejskiej jest przyczyną korków na tym skrzyżowaniu. Znowu logika typu - a u was murzynów biją!
Lubię to! 4
logika
logikamieszkaniec22 września 2017 o 13:47
Tak Gregory, jak dojeżdża się ze Strzegomia, to wjeżdża się z tamtej strony. Logika podpowiada, że skoro mieszkańcy się nie skarżą, to kto-przyjezdni?
Lubię to! 4
Gregory
Gregorylogika22 września 2017 o 13:54
Mieszkańcy się nie skarżą??? Skąd ten wniosek? To ty chyba nie tylko ze Strzegomia, ale z innej Galaktyki przybyłeś?!
Lubię to! 2
korki
korki22 września 2017 o 09:51
Ja nie widzę tam żadnego problemu z oznakowaniem. Problemem moim zdaniem są korki ze względu na ciągle rosnącą ilość samochodów w mieście, bo brak jest komunikacji miejskiej, którą ludzie mogliby dojeżdżać do pracy i szkoły. Burmistrz 3 lata temu obiecał jaworzanom darmowa komunikacje miejską, ale coś nie spieszy się z realizacja tej obietnicy. No cóż, musimy się jakoś przemęczyć, może ktoś kiedyś ją jaworzanom udostępni.
Lubię to! 2
.
.22 września 2017 o 09:30
Starosta nie chce rozmawiać więc mieszkańcy piszą petycję
Lubię to! 5
Starosta nie chce rozmawiać więc mieszkańcy pis
Starosta nie chce rozmawiać więc mieszkańcy pis22 września 2017 o 09:29
" Ruszyła społeczna inicjatywa na rzecz bezpieczeństwa pod nazwą „Zielone Światło dla Jawora”. Akcja polega na zbieraniu podpisów popierających budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Piastowskiej, Strzegomskiej, Armii Krajowej oraz Szpitalnej. Inicjatorem petycji są mieszkańcy Jawora chcący przywrócenia świateł. Zbieranie podpisów na ulicy spowodowane jest brakiem chęci rozmowy ze strony starosty jaworskiego z przewodniczącym Rady Miejskiej. Przypomnijmy, że zarządcą skrzyżowania jest starosta i to do jego obowiązków należy ewentualne wybudowanie sygnalizacji. W sierpniu, starostę o rozmowę poprosił przewodniczący Rady Miejskiej Jawora. Starosta odmówił spotkania, co wywołało liczne kontrowersje. Do tej pory nie wykazał żadnego zainteresowania spotkaniem z Danielem Iwańskim. – Zbierając podpisy chcemy przekonać starostę do rozmowy, do tego aby nie zamykał się w swoim gabinecie na problemy mieszkańców powiatu – mówi Iwański. Prywatnie Stanisław Laskowski nie musi spotykać się z Danielem Iwańskim, ale jako starosta powiatu niemalże z obowiązku powinien wysłuchać przedstawiciela Rady Miejskiej."

http://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/jawor/12039-starosta-nie-chce-rozmawiac-wiec-mieszkancy-pisza-petycje
Lubię to! 3
o
oStarosta nie chce rozmawiać więc mieszkańcy pis22 września 2017 o 09:44
od razu niech zbierają podpisy za uruchomieniem komunikacji miejskiej, żeby odkorkować miasto
Lubię to! 2
darmowa komunikacja miejska
darmowa komunikacja miejskaStarosta nie chce rozmawiać więc mieszkańcy pis22 września 2017 o 09:47
„Można obiecywać wiele rzeczy, bo byliśmy zdeterminowani żeby się dostać […]” – Daniel Iwański http://jawor24h.pl/budzet-niezgody,7073,a.html
Lubię to! 1
szczerze
szczerzeStarosta nie chce rozmawiać więc mieszkańcy pis22 września 2017 o 09:56
Pan Daniel Iwański może by tak się zajął realizacją obietnic wyborczych swoich i swojego pryncypała?
Lubię to! 2
jaworzanin
jaworzanin19 września 2017 o 09:01
DRODZY MIESZKAŃCY! Jeżeli dzisiaj nie zaprotestujemy przeciwko głupocie urzędników ze STAROSTWA to miejcie pewność ,że ta głupota będzie się rozprzestrzeniała w postępie geometrycznym.Proszę RADNYCH MIEJSKICH I POWIATOWYCH ,aby pomogli nam mieszkańcom w walce z urzędniczym *** tyzmem.Do wyborów blisko, i miejcie pewność ,że nie odpuścimy i będziemy nagłaśniać nazwiska urzędników i radnych którzy przyczynili się do głupiej decyzji w/s zmiany organizacji ruchu na gorsze.
Lubię to! 12
jaworzanin
jaworzaninjaworzanin19 września 2017 o 11:00
nie wiem dlaczego wykropkowano. Miało być urzędniczym *** tyzmem
Lubię to! 1
RONDO
RONDO19 września 2017 o 06:43
Nie wiem dlaczego urzędnik który wymyślił tę absurdalną zmianę organizacji ruchu nie wpadł na zrobienie ronda ! to by rozwiązało wszystkie problemy. Uważam, że ludzie powinni pisać pisma do urzędu, ... przecież taką decyzję chyba można zaskarżyć do sądu administracyjnego?
Lubię to! 2
Reklama
kierowca
kierowca18 września 2017 o 22:40
Światła bardzo dobry pomysł tylko jeszcze przywrócić ruch dwukierunkowy na ul.szpitalnej tak jak było kiedyś, bo jest głupotą droga jednokierunkowa przy szpitalu. Szpital ogródki do spacerowania niech przekształci na parkingi bo i tak nikt z nich nie korzysta a mieszkańcy mają miejsca postojowe na podwórkach za domami. I ul.szpitalna będzie umożliwiała dojazd karetek z każdej strony.
Lubię to! 1
jaworzanin
jaworzanin18 września 2017 o 20:20
tak się zastanawiam.Czy jest jakiś idi otyzm który w starostwie nie wymyślą??Dzisiaj zrobili na złość mieszkańcom JPII, Słonecznej, Bema Berlinga itd.Jutro drogi internauto zrobią TOBIE!!
Lubię to! 4
Zdegustowany
Zdegustowanyjaworzanin18 września 2017 o 20:40
Skrzyżowanie w tym rejonie miasta nie jest wyłącznie do obsługi ulic, o których mowa wyżej. Wznieście się ludzie na wyżyny swoich inteligencji...odkopcie ich pokłady i pomyslcie odrobinę. NIE JESTEŚCIE PĘPKIEM ŚWIATA. Bezpieczny dojazd dla karetek do szpitala, miejsca postojowe (których właśnie Wy mieszkańcy potrzebujecie, bo o nich ciągle piszecie), eliminacja kolizji z lewej strony.... Ile można jęczeć .Stosujcie się do obowiązujących przepisów i dziękujcie że nie mieszkacie w Legnicy, Lubinie, Wrocławiu gdzie są cuda techniki w postaci świateł... A korki i tak się tworzą. A zmiany w organizacji ruchu konsultowana i opiniowane są min z policją. Gdyby zmiany były bezzasadne to pewnie by nie zostały wprowadzone . Kropka.
Lubię to! 2
.
.Zdegustowany19 września 2017 o 08:38
Jak Pan słusznie napisał "...Skrzyżowanie w tym rejonie miasta nie jest wyłącznie do obsługi ulic, o których mowa wyżej." W tej chwili przez to skrzyżowanie muszą przejeżdżać nie tylko mieszkańcy ul. Kościuszki, Chopina i całego rejonu za Nysą Szaloną, ale i przejezdni. Nie rzadko jadą autobusy i tiry. Takie opinie mogą pisać tylko osoby, które z tego skrzyżowania nie korzystają i nie wiedzą co się na nim codziennie dzieje.
"...eliminacja kolizji z lewej strony...."!!! Tak, ale tylko wtedy, jak wszyscy będą przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Proszę stań na tym skrzyżowaniu przez chwilę, a zobaczysz ilu kierujących jedzie pod prąd! Spróbuj wyjechać z ul. Piastowskiej (nie chcę pisać, że w lewo do szpitala, bo zakorkujesz całe skrzyżowanie)nie stosując się do stojących tam znaków. Wprowadzenie tego zakazu nie poprawiło bezpieczeństwa i przepustowości tego skrzyżowania.
Sam zastanawiam się co chciał uzyskać wprowadzający takie rozwiązanie? Nie ważne, kto to jest? Ale czym się kierował w takim rozwiązaniu?
I nie obrzucajmy się epitetami tylko skupmy się na sednie sprawy.
Lubię to! 1
WZ
WZ18 września 2017 o 18:14
Jakoś nikt teraz nie wspomina, że za wydział komunikacji i zmiany organizacji ruchu odpowiedzialny jest Pan wicestarosta Baranowski. Żadnych gratulacji? Niemożliwe...
Lubię to! 4
###
###18 września 2017 o 13:52
Czy naprawdę nie ma poważniejszych problemów to społeczeństwo ? Kierowca ma obowiązek stosować się do przepisów, do znaków pionowych i poziomych. Jeśli ktoś nie potrafi sobie poradzić z prostą zmiana to na Boga odstawcie swoje auta do garaży bo stwarzacie niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu!
Lubię to! 1
.
.###18 września 2017 o 14:05
Dokładnie tak jest, jak piszesz. Ale po co wprowadzać "prostą zmianę", która nie rozwiązuje problemu? Wręcz go pogłębia. Bo jakie są plusy takiego rozwiązania?
Lubię to! 2
###
###.18 września 2017 o 14:13
Zauważ że teraz jadąc Piastowska masz wykluczoną jedną sytuację kolizyjną z lewej strony (od szpitalnej). Oczywiście pod warunkiem, że ci którzy znaków nie czytają zostawia samochody w garażu ;) bo pewnie zdarza się tacy którzy będą chcieli skrócić sobie drogę i jechać "pod prąd". A to grozi czołówką .... Dlatego trochę rozsądku i uwagi w tym miejscu nikomu nie zaszkodzi
Lubię to! 0
.
.###18 września 2017 o 14:55
Jadąc ul. Piastowską stoi znak STOP z informacją poniżej, jak przebiega droga główna. Że z lewej strony jest droga jednokierunkowa wiedzą tylko miejscowi (skąd pewność, że ktoś w międzyczasie tego nie zmieni), ale i tak musisz ustąpić pierwszeństwa przejazdu, bo w razie stłuczki , niestety to będzie Twoja wina Nie wyjedziesz też bardziej na skrzyżowanie, bo utrudnisz skręt w lewo z Armii Krajowej. A co z przyjezdnymi?
Lubię to! 1
###
###.18 września 2017 o 16:42
Musisz stosować się do znaków obowiązujących nie jeździć na pamięć ... To chyba prosta i jasna zasada ?
Lubię to! 1
.
.###18 września 2017 o 18:25
Dlatego pytam jeszcze raz: jakie są plusy takiego rozwiązania? Bo raz piszesz "... że teraz jadąc Piastowska masz wykluczoną jedną sytuację kolizyjną z lewej strony (od szpitalnej)."
A drugi "Musisz stosować się do znaków obowiązujących nie jeździć na pamięć". Jedno drugiemu przeczy.
Lubię to! 2
jaworzanin
jaworzanin18 września 2017 o 09:21
Właśnie dowiedziałem się z rozmowy telefonicznej ,którą odbyłem z pracownicą ze starostwa ,że odpowiedzialny za zmiany na skrzyżowaniu ulic Szpitalna,Jana Pawla, Piastowska jest Pan Lenkiewicz. Przyznaje, że trudno by mi było wymyślić większą paranoję , ale jak widać urzędników mamy zdolnych.Wyraźnie widać ,że dużo energii i pieniędzy poświęcono na to jak nam kierowcą ZASZKODZIĆ , a nie pomóc.
Lubię to! 7
tak
takjaworzanin18 września 2017 o 13:24
Cierpliwości. Teraz wszyscy krzyczą, a potem się okaże, że ten pomysł wcale nie jest taki zły.
Lubię to! 1
.
.tak18 września 2017 o 14:06
A co w nim dobrego?
Lubię to! 1
mmmmmm
mmmmmm18 września 2017 o 07:32
Zmiana ruchu na skrzyżowaniu "Szpitalna" to ABSURD! Dzisiaj stałem w kolejce aut na ul. Piastowskiej już od "Domu Małych Dzieci" - całe osiedle "Metalowców i cześć miasta od Szpitalnej w dół została wtłoczona w przejazd ulicą Szpitalną i małą, zastawioną samochodami Kopernika. To na pewno nie usprawni jazdy przed szpitalem tylko dodatkowo zatłoczy tę ulicę. Sygnalizacja mogła by coś usprawnić. Najgorsze, że nikt nie pyta mieszkańców o zdanie, nikt ze starostwa nie liczy się ze zdaniem obywateli.
Lubię to! 4
Tapu
Tapu15 września 2017 o 20:57
Pierwsze skrzyżowanie - zwiększy się bezpieczeństwo, ale przepustowość wzrośnie minimalnie na jednej linii. Żeby tam było normalnie trzeba by było zwiększyć przestrzeń albo zdecydowanie. Jakby ludzie się stosowali do zasady, że ze skrzyżowania trzeba zjeżdżać natychmiast to by problemu nie było.

Co do zmian na drugim skrzyżowaniu. Niepotrzebne.
Lubię to! 0
Ccc
Ccc15 września 2017 o 18:12
Brawo dla Jaworskiej drogówki, która w tej chwili wskazuje kierowcom, którzy nie zauważyli zmiany organizacji ruchu na szpitalnej. PANOWIE Z USMIECHEM wskazują zapominalskim właściwy kierunek jazdy ;)
Lubię to! 4
Wąski
Wąski15 września 2017 o 16:46
Panie kierowco z Kościuszki - jak przeczytałem Twój wpis, to przypomniał mi się *** jaki opowiadał Masztalski kilka lat temu w JOK-u
" Jedzie Zyguś Materzok swoim samochodem; obok siedzi przerażony Masztalski.
- Czerwone światła! Co ty to robisz?
A Zygmuś nic. Przejeżdża na czerwonych światłach skrzyżowanie i mówi spokojnie:
- Mój szwagier już dwa lata bez czerwone jeździ i nic mu się nie stało.
Znowu skrzyżowanie i znowu czerwone światła!
- Nie jedź! Mosz czerwone! - krzyczy blady jak ściana Masztalski.
- Mówiłech ci już, że mój szwagier dwa lata bez czerwone jeździ i nic mu się nie stało!
Znowu podjeżdżają do skrzyżowania. Pali się zielone światło, a Zyguś zatrzymuje samochód.
- No jedź! Mosz zielone - krzyczy Masztalski.
- A jak mi szwagier wyjedzie z boku? "
Zasada ograniczonego zaufania, też ma swoje granice. A jak ktoś wcześniej mądrze napisał: "Jadąc z Piastowskiej przynajmniej będę miał pewność że od strony szpitala nikt mi nie wyskoczy...bo widoczność tam słaba". Niby jest zwierciadło, ale aut z pomontowanymi kiepskimi LED-owymi światach do jazdy dziennej, nic nie widać. Według mnie to rozwiązanie jest bardzo dobre. Zastanawiam się po co ten szum. Godzinę temu robiłem test i nawigacja mi pokazała, że przejazd z parkingu pod szpitalem do skrzyżowania koło apteki to niecałe 800 metrów. Przejazd do biedronki zajął mi niecałe 4 minuty (bezpiecznie!!!). Larum podnoszą chyba (moim zdaniem), mieszkańcy Szpitalnej, JP, Kościuszki - pieniacze którzy bezpieczeństwo mają ponad swoją wygodę (dla informacji nie jestem pracownikiem starostwa – pracuję w Świdnicy)
Lubię to! 2
Po co te nerwy
Po co te nerwyWąski15 września 2017 o 20:37
W pełni się zgadzam. Teraz na pewno będzie bezpieczniej. Boli mnie to to wyprawiają ci radni, bezmyślnie nakazują budowę sygnalizacji za 250 tyś. Zł. ktora dopiero wprowadzi korki, oczekiwanie i nerwy. Ratusz znow niewlasciwie prowadzi remont drogi krajowej na limanowskiego, opóźnienia jak dwa lata temu i dlatego się korkują inne drogi np. przy policji.
Lubię to! 1
sceptyk
sceptykPo co te nerwy18 września 2017 o 08:05
Nie ratusz prowadzi remont ,ale Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - agencja rządowa...
Lubię to! 2
jaworzanin
jaworzaninPo co te nerwy19 września 2017 o 20:54
pracowniku starostwa .Swoje genialne przemyślenia,że budowanie sygnalizacji wprowadzi korki powinieneś opatentować.Że też taki talent marnuje się w starostwie.
Lubię to! 1
Kierowca z ul. Kościuszki
Kierowca z ul. KościuszkiWąski18 września 2017 o 10:07
Polecam do obejrzenia film znajdujący się na innych stronach internetowych również poruszający temat organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu, do którego link kilkakrotnie próbowałem dołączyć do komentarza, a który chyba zgodnie z Regulaminem Roz. III, pkt 2, podpunkt 4 nie był publikowany przez Operatora. Nie chodzi mi o wypowiedzi ludzika filmie, ale o to co dzieje się za ich plecami. W ciągu niecałych 3’ filmu siedmiu kierujących jedzie pod prąd wjeżdżając na skrzyżowanie od ul. Szpitalnej! I tutaj cytat:
"Jadąc z Piastowskiej przynajmniej będę miał pewność że od strony szpitala nikt mi nie wyskoczy...”
W tym momencie można życzyć tylko szczęścia, żeby nie doszło do tragedii.
W naszych wypowiedziach powinno chodzić o meritum sprawy. Nie wiem skąd opinia, że jestem pieniaczem. Ale gratuluję, że swoją wygodę ma Pan ponad bezpieczeństwo.
Osobiście omijam to skrzyżowanie jadąc z ul. Kościuszki przez ul. Łukasińskiego, a w drodze od Siekierzyc przez wiadukt, ul. Wrocławską, Armii Krajowej skręcając na feralnym skrzyżowaniu w prawo w Strzegomską. BEZPIECZEŃSTWO mam ponad swoją wygodę!
A czy wprowadzone na skrzyżowaniu rozwiązanie zdaje egzamin? Proszę przeczytać dzisiejsze komentarze…
Lubię to! 1
Jacek
Jacek15 września 2017 o 00:03
Dlaczego nikt nie pyta mieszkańców o opinię ? W innych państwach tam gdzie jest wydeptana ścieżka buduje się chodnik czyli tam gdzie jest wygodniej ludziom a u nas odwrotnie. jak jest w miarę ok to trzeba to zmienić niestety na przekór ludziom którzy na co dzień korzystają. Brak słów dla pomysłodawców ze starostwa. Totalne nieporozumienie
Lubię to! 3
✓
Jacek15 września 2017 o 06:49
Od opiniowania takich rzeczy jest specjalna komisja z policją na czele. Nie zawsze to co uważasz za dobre i słuszne musi być bezpieczne dla innych. Skrzyżowanie to nie służy wyłącznie mieszkańcom ul. Szpitalnej czy Piastowskiej ale również osobom przyjezdnym . Przypomnę tylko że w ul. Szpitalna bardzo często wjeżdża karetka na sygnale. Jadąc napotykała jadące bezpośrednio na nią samochody. To też niebezpieczna sytuacja....
Lubię to! 2
Reklama
mieszkaniec Jawora
mieszkaniec Jawora14 września 2017 o 20:28
A to, że miasto wprowadziło zmianę organizacji ruchu na Jana Pawła II i zlikwidowało możliwość postoju to nikomu nie przeszkadza ?
Lubię to! 6
Mieszkaniec
Mieszkaniecmieszkaniec Jawora14 września 2017 o 22:13
Nie przeszkadza.
Lubię to! 4
autor2
autor2mieszkaniec Jawora14 września 2017 o 22:28
Miasto wprowadzając zakaz, "zapomniało" że w mieście aut jest coraz więcej, a miejsc parkingowych jak na lekarstwo. Praktycznie w centrum miasta nie ma gdzie zaparkować. Może Radni w końcu zajęliby się tym problemem ? Bo wytykać innym to pierwsi ... a ani ułatwień ani parkingów jakoś w centrum lub niedaleko nie przybyło ....

Od lat aż się prosi zagospodarowanie placu przy ul.Dabrowskiego czy Rapackiego (obecnie Wyszyńskiego) (vis`a`vis byłego POMU) - jakoś w tym temacie miasto milczy. A centrum rynek i boczne uliczki zapchane samochodami aż przejść nie można, pomimo obowiązujących organizacji ruchu (zakazów ruchu, zakazu postoju).
Więc może uderzcie się we własne piersi i zróbcie coś w mieście dla ludzi. - bo skwerki przypadły do gustu jedynie ptakom.... Niebieskim Ptakom....
Lubię to! 3
Kobieta Koń
Kobieta Koń14 września 2017 o 19:29
Przecież wcześniejszą organizację ruchu również ustaliło Starostwo Powiatowe. Zatem, za co brawa, skoro wcześniej było źle?
Lubię to! 6
Autor Janóż
Autor Janóż14 września 2017 o 19:19
Co do zmian na Poniatowskiego, powiem tylko tyle: Wreszcie! Dlaczego trzeba było na to tak długo czekać???
Lubię to! 3
EDFVGF
EDFVGF14 września 2017 o 17:05
Po pierwsze ze szpitalnej nie będą wyjeżdżały auta na skrzyżowanie STRZEGOMSKA/Armii Krajowej/ Piastowska .
Po drugie przy szpitalnej będzie ruch jednokierunkowy i dodatkowe miejsca parkingowe dla pacjentów.
Po trzecie wreszcie będzie skręt w prawo w Dworcową z Poniatowskiego z dwóch stron . Od strony centrum (jadąc z góry), jaki z za przejazdu kolejowego. Nie trzeba będzie robić koła, aby wjechać w Dworcową .
Tym samym będzie mniejszy ruch na skrzyżowaniu Poniatowskiego i Wyszyńskiego.
Brawo STAROSTWO POWIATOWE
Lubię to! 8
:)
:)EDFVGF14 września 2017 o 17:20
Proszę wejść na inne forum i poczytać co jaworzanie naprawdę sądzą o tej zmianie.
Lubię to! 6
Arek
Arek:)14 września 2017 o 18:02
Opadną emocje ... Kierowcy z większa uwaga będą jeździli . I tyle. Po co się napinać ? Rozsądek i rozwaga to doradzam wszystkim ...a nadmiar emocji i energii proponuje spożytkować w inny ciekawszy sposób
Lubię to! 2
dosyć taniej propagandy
dosyć taniej propagandy:)15 września 2017 o 22:21
chodzi O SZTUCZNE FORA WODZIREJA ? Tam gdzie udziela się masażysta cielesny, lokalny koszy-karz czy urzędniczka stanu wolnego
Lubię to! 0
Gregory
GregoryEDFVGF14 września 2017 o 18:06
A gdzie ty masz tu skręt z Poniatowskiego w Dworcową? Przecież to ulica jednokierunkowa?
Lubię to! 1
A
AGregory14 września 2017 o 19:35
Po zmianie nie będzie
Lubię to! 2
123
12314 września 2017 o 16:50
Teraz na skrzyżowaniu armii krajowej ze szpitalną i piastowską jest kompletny chaos i armagedon. Proszę przyjść rano o godzinie 7-8 i zobaczyć jak to wygląda. A zamieszanie jest straszne, jest jeszcze gorzej niż było.
Lubię to! 5
Fidel
Fidel14 września 2017 o 16:41
wreszcie zmiany wprowadzone z głową. Brawo Starostwo. A burmistrz niech zajmie się drogami gminny mi bo dziura goni dziurę. dziurę burmistrz zamiast działać to filmiki kręci. Ile "studio Aleksander" za to wziął, czy wyliczył do oprawy Targow Chleba?
Lubię to! 5
Kierowca
Kierowca14 września 2017 o 15:42
Jadąc z Piastowskiej przynajmniej będę miał pewność że od strony szpitala nikt mi nie wyskoczy...bo widoczność tam slaba.
Lubię to! 7
P
PKierowca14 września 2017 o 17:04
Nie do konca. Jesli ktos bedzie jechal pod "prad" szpitalna a ty wyjedziesz z piastowskiej i dojdzie do wypadku to i tak jest twoja wina....bo ty masz ustapic pierwszenstwa.....taka sama sytuacja jest jesli na jedno kierunkowej wlaczasz sie do ruchu a ktos jedzie pod prad to jest twoja wina.....
Lubię to! 0
Turysta
TurystaP14 września 2017 o 18:10
To po co jedzie pod prąd...?
Lubię to! 1
Autor
AutorP14 września 2017 o 20:21
Jak będzie jechał pod prąd to straci prawko ....Po.to są znaki żeby kierowca się do nich stosował....a nie dyskutował
Lubię to! 2
Kierowca z ul. Kościuszki
Kierowca z ul. KościuszkiKierowca15 września 2017 o 09:26
Nie możesz mieć pewności, że od strony szpitala nikt Ci nie wyskoczy! Wczoraj byłem świadkiem, jak wyskoczył nie zważając na znak zakazu wjazdu i jadąc po wymalowanej białej wysepce. A dzisiaj rano kierowcy na pamięć z ul. Strzegomskiej wjeżdżali w ul. JP II, Szpitalną i pod prąd przez skrzyżowanie w Armii Krajowej!!! Horror!
Lubię to! 0
333
333Kierowca z ul. Kościuszki15 września 2017 o 10:45
od takich zachowań kierowców jest Policja. Kierowca ma OBOWIĄZEK stosowania się do znaków zarówno pionowych jak i poziomych
Lubię to! 3
Kierowca z ul. Kościuszki
Kierowca z ul. KościuszkiKierowca z ul. Kościuszki15 września 2017 o 13:48
A słyszałeś o ograniczonym zaufaniu? Obowiązek kierowca ma, ale nie zawsze do niego się stosuje, w tym wypadku jeżdżąc na pamięć. Nie zachowująć ostrożności łatwo może dojść do tragedii
Lubię to! 1
ble
bleKierowca z ul. Kościuszki15 września 2017 o 14:21
ble ble ble
Lubię to! 1
Kierowca z ul. Kościuszki
Kierowca z ul. KościuszkiKierowca z ul. Kościuszki15 września 2017 o 14:33
Nie ble ble ble, tylko jadąc ul. Piastowską nie możesz mieć pewności, że od strony ul. Szpitalnej nikt Ci nie wyjedzie.
Lubię to! 1
Madziunia
Madziunia14 września 2017 o 13:13
tak próbuje ogarnąć organizacje w obrębie skrzyżowania ulic ks. kard. Stefana Wyszyńskiego i Poniatowskiego i jestem przekonana, ze teraz to dopiero zaczną się tam tworzyć korki :)
a ciekawa jestem co na tę zmiane włąscieiele lokalu z pieczywem jak do nich bedzie towar dostarczany :) chyba spod polo będa chlebek nosic :)
Pomysłowy Dobromir lepiej by tego nie wymyślił :)
Lubię to! 0
ktoś
ktośMadziunia14 września 2017 o 13:28
Z rysunku wynika, że te rozjazdy są już za światłami, więc powinno to usprawnić ruch, bo ci co chcą skręcić nie będą blokować wyjazdu pozostałym.
Lubię to! 7
Madziunia
Madziuniaktoś14 września 2017 o 13:44
Sorki chodziło mi o skrzyżowania ul. Armii Krajowej, Piastowskiej i Strzegomskiej tam jest ten problem który opisałam wcześniej
Lubię to! 1
Sz
SzMadziunia14 września 2017 o 16:12
Przecież to jest obręb skrzyżowania, więc dostawca i tak nie powinien się tam zatrzymać zwłaszcza, że zasłaniał zawsze przejście dla pieszych.
Lubię to! 3

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.