Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Umowa na zakup nowego samochodu dla OSP Pomocne podpisana

W grudniu br. jednostka OSP Pomocne wzbogaci się o nowy samochód ratowniczo - gaśniczy.

Fot. Gmina Męcinka © Gmina Męcinka

„Trudne warunki terenowe górskiej części gminy, w szczególności w okresie zimowym oraz daleka odległość od jednostek PSP zaważyły o podjęciu przeze mnie decyzji o zakupie nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla OSP Pomocne” – informuje Wójt Gminy Męcinka Mirosław Brzozowski.

W wyniku podjętych działań pozyskano dotację z MSWiA w wysokości 208 000 zł oraz z WFOŚiGW we Wrocławiu w kwocie 20 000 zł. Z budżetu Gminy Męcinka pochodzi natomiast 251 946 zł.

Nowy samochód w Pomocnem pojawi się już w grudniu br. Jego producentem jest firma BOCAR Sp. z o.o., która wyłoniona została w drodze przetargu publicznego.

„Nowy samochód ratowniczo – gaśniczy jest niezbędny aby poprawić poziom bezpieczeństwa dla mieszkańców terenów górskich naszej gminy poprzez skrócenie czasu reakcji służb ratowniczych na zdarzenie” – dodaje wójt.

Warto zaznaczyć, że drugi nowy samochód ratowiczo – gaśniczy pojawi się również na nizinnej części gminy, a mianowicie w Męcince. W listopadzie br. jednostka OSP Męcinka otrzyma od Gminy Męcinka pojazd, który również wpłynie na poprawę standardu bezpieczeństwa mieszkańców.

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Roko
Roko5 października 2017 o 18:44
To świetnie ze inwestuje się w sprzet dla osp, niech pracują na dobrym sprzecie. Zawsze jak jest dobre auto w remizie to morale wzrastają. Dobrze słyszeć ze w wielu jednostkach jest coraz lepszy sprzet. Oko cieszą te samochody w końcu era starych rupci się kończy. Ostatnio nowe auto chyba do osp mściwojow trafiło piękna renówka. Lecz moim zdaniem powinnien być poligon cwiczebny dla strazakow, szczegolnie dostepny dla ochotnikow, gdzies w dobrej lokalizacji dla kilku powitow, zeby ochotnicy mogli sie poważnie i konkretnie szkolić w praktyce kiedy tylko maja ochote.
Lubię to! 5

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.