Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Ulice Narutowicza i Wieniawskiego oddane do użytku, remont DK3 się przedłuży

Oddane do ruchu zostały ulice Narutowicza i Wieniawskiego w Jaworze, dotychczas zamknięte w związku z trwającym remontem drogi krajowej nr 3 przebiegającej przez miasto.

Fot. materiały prasowe © GDDKiA

Udrożniona została wyremontowana jezdnia, która ułatwi przejazd przez Jawor i poprawi przepustowość na ulicach Lubińskiej i Kuzienniczej. Wciąż jednak trwają prace przy remoncie chodników w tej okolicy. GDDKiA prosi o zachowanie ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

Co ważne, wstępnie planowany termin zakończenia realizacji został przedłużony z powodu wykonania dodatkowych robót, których nie można było przewidzieć na etapie prac dokumentacyjnych. Nowy termin wyznaczony został do połowy grudnia.

Reklama

Komentarze (43)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

grom
grom29 listopada 2017 o 18:29
Dwanaście ofert na budowę drogi ekspresowej S3 z Bolkowa do Kamiennej Góry.
Komisja przetargowa sprawdzi oferty i wyłoni najkorzystniejszą. Umowę z wykonawcą planujemy podpisać w II kwartale 2018r. Zadaniem wyłonionego w przetargu wykonawcy będzie Zaprojektowanie i wybudowanie drogi S3 Legnica (A4) – Lubawka, zadanie III od węzła Bolków (bez węzła) do węzła Kamienna Góra Północ (bez węzła), o długości ok. 16,1 km.

Droga ekspresowa S3 Bolków (bez węzła) - Granica Państwa podzielona została na dwa odcinki: III od Bolkowa (bez węzła) do Kamiennej Góry (bez węzła) oraz IV od Kamiennej Góry (z węzłem) do granicy Państwa. Budowę drogi przewidziano w przekroju dwujezdniowym 2 x 2, szerokość jezdni 2 x 3,5 m plus pas awaryjny 2,5 m, o obciążeniu nawierzchni 115 kN/oś.

Na zadaniu powstaną dwa tunele drogowe w ciągu drogi ekspreswej S3. Zakończenie inwestycji zaplanowane do roku 2023.

Celem inwestycji jest poprawa transportu drogowego, skomunikowanie terenów przygranicznych poprzez autostradę A4 i sieć dróg ekspresowych z centralną Polską, poprawienie warunków jazdy i bezpieczeństwa ruchu oraz wyprowadzenie ruchu tranzytowego z DK3 i DK5 poza rejon miast: Jawor, Bolków, Kamienna Góra i Lubawka.

http://www.radiowroclaw.pl/articles/view/72875/Dwanascie-ofert-na-budowe-drogi-ekspresowej-S3-z-Bolkowa-do-Kamiennej-Gory
Lubię to! 0
friend
friend28 października 2017 o 16:22
Zaproście Komisję Rozwoju Gospodarczego do wizji lokalnej na Limanowskiego - miedzy skrzyżowaniem ze Starojaworską a piekarnią , za Szkołą Podstawową nr 1. Wizja oczywiście po wielkim deszczu. Niech spróbują przejść chodnikami pełnymi kałuż bo kratki ściekowe ( przy piekarni)są wyżej od kałuż, natomiast do skrzyżowania nie ma ani jednej a poniemieckich było 6 - zlikwidowano za wiedzą Inwestora Zastępczego z UM.Woda z rynien z budynków wylewa się na chodniki i nie spływa do zlikwidowanych kratek.
Lubię to! 0
folik
folik13 października 2017 o 18:39
Ale cyrk za darmo i to bez przetargu
Lubię to! 0
Benio
Beniofolik13 października 2017 o 20:30
jaki cyrk? to super wiadomoć
Lubię to! 1
Olek
Olek12 października 2017 o 22:09
Zapytam o modernizacje drogi na placu wolności tego pozostałego odcinka. Wszystko miało być wykonane w tym roku po wpadce jaka odnotowano 2 lata temu a tutaj znów zanosi się na wielkie NIC
Lubię to! 2
borus
borus12 października 2017 o 21:31
Brakuje w branżach fachowców do pilnowania majątku miejskiego. Niezależnie kto wykonuje prace remontowe należy pilnować od czasu powstania dokumentacji wykonawczej.Nie mogą później zganiać na Wykonawców za powstałe błędy, wady, niedoróbki.Każdy musi pilnować własne podwórko.
Lubię to! 0
Pisak
Pisak12 października 2017 o 16:27
Podobno to Urząd Miejski odpowiada za opóźnienia na DK3.
Lubię to! 4
sceptyk
sceptykPisak12 października 2017 o 19:55
I za orkany Ksawery i Ophelia też!!
Lubię to! 5
Stop lanserom
Stop lanserom12 października 2017 o 10:49
Spoko spoko. Już niedługo zostanie uruchomiony serwis internetowy "Obiecanki, cacanki - czyli niespełnione obietnice burmistrza Bery" Serwis będzie otwarty i każdy będzie mógł anonimowo przedstawić i opisać niespełnione deklaracje Bery. Do wyborów samorządowych pewnie się tego nazbira. Ruszamy już wktótce. Niedługo więcej informacji.
Lubię to! 10
Stop krzykaczom
Stop krzykaczomStop lanserom12 października 2017 o 14:50
Grunt to anonimowo, napiszemy byle co, a później niech się tłumaczy, że nie jest wielbłądem.
Lubię to! 8
obiecanki cacanki
obiecanki cacankiStop krzykaczom12 października 2017 o 16:09
To po co obiecuje, jeśli wie że jest nierealne do spełnienia?
Lubię to! 4
#
#Stop lanserom12 października 2017 o 15:15
uważaj bo to będzie działać we wszystkie strony.Ludzie zaczną pytać też Laskowskiego i Baranowskiego , a nawet poseł Witek i jej męża, co zrobili do tej pory.?Może być ciekawie.
Lubię to! 13
tyle w temacie
tyle w temacie#13 października 2017 o 23:33
Jeżeli chodzi o hurt : Inwestycje drogowe na kilkanaście milionów. Fundusze UE na edukacje i politykę społeczną też na kilkanaście milionów. to z ostatnich 3 lat. Laskowski i Baranowski.
Witek Elżbieta - Mercedes, Dworzec PKP , DK-3
to tylko tak na dzień dobry !
Detalu : typu skwerki i imprezki nie liczę . Od tego jest miszcz od "lansu i balansu"
Lubię to! 1
film wysokobudżetowy
film wysokobudżetowy#14 października 2017 o 08:29
dodaj jeszcze jaką dużą wysokopłatną ekipę potrzebował zatrudnić do tego detalu
Lubię to! 0
Ach
AchStop lanserom15 października 2017 o 14:49
Portal mógłby nazywać się Czary Mary Biera Czary
Lubię to! 0
Jaworzanin
Jaworzanin12 października 2017 o 09:14
mam nadzieję ,że fachowcy z bożej łaski z powiatu ,nie brali udziału w tym remoncie. Po tym jak pokazali nam jak można zdezorganizować ruch , i uprzykrzyć mieszkańcom życie ,na skrzyżowaniu ;Piastowska, Szpitalna , strach pomyśleć co by tam zrobili.Teraz już żadna głupota ze strony starostwa nas nie zaskoczy. Zebrano kilka tysięcy podpisów w/s powrotu do normalności na tym skrzyżowaniu.Ale jak widać nie zrobiło to na władzy starostwa większego wrażenia. Zostało tylko referendum w/s odwołania Rady Powiatu.A jeżeli to nie wyjdzie, to przed wyborami samorządowymi trzeba koniecznie przypominać kto jest za to odpowiedzialny.Będę to przypominał, możecie na mnie polegać.
Lubię to! 12
większościowy jaworzanin
większościowy jaworzaninJaworzanin12 października 2017 o 09:50
w Jaworze mieszka ponad 24 tys mieszkańców, za sygnalizacją opowiedziało się zaledwie 3 tys-po Twojej wypowiedzi wnioskuję, że Ty chyba jesteś z tej mniejszości
Lubię to! 4
Anna
AnnaJaworzanin12 października 2017 o 11:17
Lepiej sprawdź gdzie są problemy z korkowaniem się skrzyzowań. Korek ogromny robi się właśnie tam gdzie funkcjonuje sygnalizacja tj. Na Poniatowskiego .
Lubię to! 5
jaworzanin
jaworzaninAnna12 października 2017 o 15:08
czy nie prościej podpisywać się "pracownik starostwa "zamiast Anna lub "były mieszkaniec Sokółki zamiast właściwy jaworzanin??
Lubię to! 9
Anna
AnnaJaworzanin12 października 2017 o 19:35
Jeżdżę codziennie rano przez.to.skrzyzowanie ... Pracuję w jednym ze sklepów na końcu tej ulicy. Więc bardzo proszę nie opowiadać dyrdymałów. Prawda niestety jest taka że światła w tym miejscu to korki kończące się w okolicach PKO. Zapraszam jutro o poranku ...w południe albo popołudniu a przekonasz się sam
Lubię to! 1
miasto nieprzejezdne
miasto nieprzejezdneAnna12 października 2017 o 19:46
Anka, a w całym mieście są korki, bo są remontowane drogi i brak jest komunikacji miejskiej, na która ludzi mogliby się przerzucić, przez to tez zresztą brakuje miejsc parkingowych. http://samorzad.pap.pl/depesze/temat_dnia/178020/Miasta-nieprzejezdne-
Lubię to! 2
Anna
AnnaAnna12 października 2017 o 21:40
Nie uważam zeby komunikacja miejska zalatwiła sprawę. Proszę tylko popatrzeć na obecnie istniejące przystanki autobusowe- choćby nieopodal skrzyżowania Poniatowskiego i Rapackiego. Autobus, który się tam zatrzymuje blokuje ruch. Nie ma zatoki autobusowej ... Zresztą w pozostałej części miasta też ich nie ma. Miejsc parkingowych owszem jak na lekarstwo. Ale patrząc na inne miasta nie jest lepiej. Jest komunikacja są zapchane parkingi i ciągle korki na skrzyżowaniach
Lubię to! 0
miasto nieprzejezdne
miasto nieprzejezdneAnna12 października 2017 o 22:01
Dlatego, że brakuje transportu zbiorowego i przemyślanie zaprojektowanych remontów dróg i chodników. Na Rapackiego był robiony chodnik, ale tam gdzie przystanek zatoki nie zrobiono, choć chodnik można było w tym miejscu poszerzyć kosztem trawnika, ale za to zrobiono 2 zatoki k. cmentarza wojennego i osoby fizyczne robią sobie z nich parking. O tym że będzie remontowana DK3 od dawna było wiadomo, można było uruchomić w tym czasie transport zbiorowy, część mieszkańców przerzuciłoby się na niego z samochodów, było mniej aut na drodze, mniejsze korki.
Lubię to! 1
zakorkowane miasto
zakorkowane miastoAnna12 października 2017 o 22:10
http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/178046/Czym-po-miescie--Uczestnicy-Kongresu-srodki-na-bezplatna-komunikacje-trzeba-znalexc-w-innym-miejscu
Lubię to! 0
benchmarking
benchmarkingAnna12 października 2017 o 22:18
VI Kongres Transportu Publicznego W-wa http://www.kongrestransportupublicznego.pl/#divProgram
Lubię to! 0
***
***11 października 2017 o 20:17
Pana ze srebrnego samochodu na zdjęciu proponuje ukarać mandatem z parkowanie.
Lubię to! 2
ehh
ehh***11 października 2017 o 20:35
żeby ciebie nikt nie ukarał...
Lubię to! 1
borus
borus***12 października 2017 o 06:34
Na wiosnę będzie zielono na chodnikach i parkujące samochody znikną
Lubię to! 0
Luk
Luk11 października 2017 o 17:50
A dlaczego nie piszą że na ul. Limanowskiego zostanie oddana w przyszłym roku. BURMISTRZ ROBI FOTY TYLKO JAK COŚ WYCHODZI ALE JAK JUŻ COŚ ZOSTANIE ZAWALONE TO NAWET NIE POINFORMUJE. LUDZI MAJĄCYCH TAM DZIALANOSCI MA Widocznie gdzieś. Brawo brawo brawo
Lubię to! 6
Bolek123
Bolek123Luk11 października 2017 o 18:51
tak się prezentuje Burmistrz dawno mówiłam że to figurant z PO
Lubię to! 6
Mieszkaniec Narutowicza
Mieszkaniec NarutowiczaLuk11 października 2017 o 19:37
A co to nagle burmistrz ma cos wspólnego z remontem DK3? Bo przedtem pisaliście, że przecież remont robi GDDKiA?! i to dzięki posłance Witek i wicestaroście... A teraz, jak się przedłuża, to nagle burmistrz jest winien? Paranoja was ogarnęła czy inna schizofrenia, ogarnijcie się ludzie!!!
Lubię to! 12
Luk
LukMieszkaniec Narutowicza11 października 2017 o 20:26
A czy BURMISTRZ nie pisał u siebie na stronie z3 wszystko idzie dobrze i skończą w terminie?jako główną władzą powinien poinformować. I sam się ogarnij mieszkancu
Lubię to! 6
proste
prosteMieszkaniec Narutowicza11 października 2017 o 20:43
W tym, żeby GDDKiA zrobiła drogę pomagała pani minister i pan wicestarosta. Ale GDDKiA robi tylko nawierzchnię jezdni. Kanalizację miejską musi zrobić gmina. Gdyby jezdnia nie była robiona to i kanalizacja nie.
Lubię to! 5
pamiętam
pamiętamMieszkaniec Narutowicza11 października 2017 o 21:47
pamiętam jak burmistrz pisał że to on rozkopie Jawor .
Lubię to! 2
Komentator
KomentatorMieszkaniec Narutowicza12 października 2017 o 16:16
Ja też to pamiętam. Miał rozkopać. Ale to kolejna ściema burmistrza.
Lubię to! 2
Jw
JwLuk12 października 2017 o 11:05
A dlaczego nie piszą że na ul. Limanowskiego zostanie oddana w przyszłym roku.
Nie rozumiem co zostanie oddane na ulicy Limanowskigo w przyszłym roku ?
Lubię to! 1
Luk
LukJw12 października 2017 o 13:59
Droga na ul Limanowskiego zostanie oddana w przyszłym roku.
Lubię to! 0
Reklama
borus
borus11 października 2017 o 17:26
"wstępnie planowany termin zakończenia realizacji został przedłużony z powodu wykonania dodatkowych robót, których nie można było przewidzieć na etapie prac dokumentacyjnych".
Podobnie będzie z Limanowskiego - ponad 100 -letnie kanalizacje ścieków sanitarnych i deszczowych pozostawiono, bo podobno są "dobre - szczelne". Dziwne , bo w piwnicach budynków po wielkich deszczach pojawia się woda.
Na Limanowskiego zlikwidowano kratki dla wód deszczowych - od skrzyżowania w kierunku Piotrowic.
Sami fachowcy
Lubię to! 1
Gregory
Gregoryborus11 października 2017 o 19:34
Fachowcy ze Starostwa - bo to oni robili ten odcinek ulicy.
Lubię to! 4
ehh
ehhGregory11 października 2017 o 20:44
Nie robili tego fachowcy ze starostwa...
Lubię to! 1
Do ehh
Do ehhGregory11 października 2017 o 21:08
Od skrzyżowania do mostu piotrowickiego robiło starostwo
Lubię to! 4
Ccc
CccGregory12 października 2017 o 11:19
O czym człowieku piszesz kto i gdzie robiło starostwo . Coś ci się pomieszało. Za wody opadowe na terenie miasta odpowiada spółka wodna Młynówka ...należąca do Miasta ?
Lubię to! 1
Jw
Jwborus12 października 2017 o 11:36
O którym odcinku Limanowskiego piszesz , bo od skrzyżowania z DK3 do Witosa są kratki, ale nie do końca spełniają swoją funkcję, robią się kałuże.
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.