Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Ulga specjalnego wykorzystania

Wraz z Nowym Rokiem często dokonuje się nowych rozwiązań. Tak też stało się na Krytej Pływalni Słowianka. Zdaniem naszych Czytelników nie były to jednak trafione pomysły.

Fot. jawor24h.pl © Paweł Sasiela

Jak się okazało zmieniono zapisy dotyczące ulg dla rodzin wielodzietnych czy wykorzystania karnetów dla dzieci przedszkolnych. W tej sprawie otrzymaliśmy w tym tygodniu kilka sygnałów ze strony Czytelników.

- Niedawno została wprowadzona Karta Dużej Rodziny w Jaworze. Burmistrz głośno o tym opowiadał, o walorach i dobrych stronach pomocy rodzinom. Były atrakcyjne zniżki na basen i niektóre imprezy. Wielkim zaskoczeniem  dla mnie było, kiedy „wymyślono" nowe zasady korzystania z tej karty, tzn. kiedy idę z jednym dzieckiem na basen, to już nie obowiązuje KDR, musi być w jednym czasie obecność dwóch rodziców i dziecka lub rodzica i dwóch lub więcej dzieci. W innych miejscach np. w Legnicy obowiązują normalne zasady i każdy może skorzystać z KDR w czasie dogodnym dla niego, a nie tylko wtedy, gdy umówi się z kilkoma członkami rodziny - napisała do nas zawiedziona Czytelniczka.

Na ostatniej sesji w związku z pojawiającym się problemem interweniował radny Krzysztof Detyna.

- Jaworska Karta Dużej Rodziny działa, ale od Nowego Roku zmieniły się zapisy dotyczące wpuszczania na basen rodzin posiadających JKDR. Teraz, żeby uczestnik tego programu wszedł ze zniżką, to musi pojawić się trzyosobowa rodzina. Pojedynczo, tak jak do tej pory, już nie można wejść ze zniżką. Jest to poważne utrudnienie, ponieważ np. kiedy rodzice pracują, a dzieci chodzą do szkoły na zajęcia pozalekcyjne to trudno jest skompletować, by wszystkim trzem osobom pasowało pójść na basen. Każdy ma swoje zajęcia, więc z mojej strony jest gorąca prośba, żeby wrócić do starych zapisów tego programu i żeby każdy, pojedynczo mógł swobodnie korzystać z basenu krytego - apelował radny Krzysztof Detyna.

Okazało się jednak, że niekorzystne zmiany nie dosięgnęły jedynie rodzin wielodzietnych.

- Piszę do Was w imieniu oburzonych rodziców jaworskich przedszkolaków, mając jednocześnie nadzieję, że po opublikowaniu tego listu, sytuacja ulegnie zmianie. Od nowego roku rodziców dzieci uczęszczających do jaworskich przedszkoli spotkało niemiłe zaskoczenie. Dotychczas przedszkolaki otrzymywały co roku bezpłatne karnety wstępu na krytą pływalnię „Słowianka" w Jaworze. W tym roku dzieci również otrzymały karnety, jednak z zastrzeżeniem, iż bezpłatny wstęp na basen możliwy jest wyłącznie do godziny 17:00. Nie wiem kto wpadł na tak „wspaniały pomysł", ale przecież oczywistym jest że dla normalnych, pracujących osób, karnet taki jest niemożliwy do wykorzystania. Dzieci tychże pracujących rodziców od 6-7 rano do godziny co najmniej 15-16 przebywają przecież w przedszkolu. Zanim pracujący rodzice wyjdą z pracy, dotrą do przedszkola, odbiorą dziecko, wrócą do domu, zjedzą jakiś obiad i nawet spróbują dotrzeć na rzeczony basen – za pobyt dziecka będą już musieli zapłacić. Wyznaczona godzina 17:00 to jakaś paranoja! Pytam dla kogo są te karnety? W jakim celu zostały wydane? Czy obecnie ktoś w ogóle z nich korzysta? Czy miasta, które posiada bezpłatną komunikację nie stać na zapewnienie przedszkolakom bezpłatnego korzystania z pływalni? - napisał do nas oburzony rodzic.

Reklama

Komentarze (12)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

rodzic
rodzic10 lutego o 18:26
Brawo!!! W zeszłym roku rodzice musieli się tłumaczyć, że dziecko chodzi do przedszkola i w przedszkolu jest informacja, że dzieciaki przedszkolne wchodzą za darmo. Nowy rok-dostaliśmy karneciki i co-informacja że uprawniają do darmowego korzystania od poniedziałku do piątku do godziny 17! Brak słów...
A teraz jeszcze jedno-przyprowadzając dziecko na naukę pływania-opiekun NIE MA PRAWA stanąć za tym małym przejściem z wodą, by poczekać na instruktora i jemu pod opiekę oddać dziecko...bo najwidoczniej Pan Dyrektor się nudzi. Pomimo tego że rodzice zawsze wchodzili tam w specjalnych butach, ewentualnie na boso... Chyba nie wydarzyła się jakaś tragedia na tym obiekcie. Jak rodzic na odpowiadać za zdrowie swojego dziecka gdzieś, gdzie nie ma wstępu-bo zapewne cała wina jakby coś się dziecku wydarzyło, byłaby na rodzica. Czy to jest sposób by rodzice 2-5 latków przychodzili z dziećmi na basen i płacili za wstęp.
Nie czas i miejsce, ale jeszcze tylko zapytam-czy wszystkich na równi obowiązują te same zasady-co do odpłatności, opieki i sposobu korzystania z obiektu jakim jest Słowianka. Niestety z doświadczenia wiem, że są i tu równi i równiejsi. Pozdrowienia dla P. Dyrektora obiektu;(
Lubię to! 4
mama
mamarodzic13 lutego o 08:05
Nie zawsze rodzic może z dzieckiem wejść na basen. Pan dyrektor moim skromnym zdaniem wybitnie utrudnia życie rodzicom i szkołom pływania, które de facto utrzymują basen. I tu nie przesadzam. Gdyby nie szkółki pływackie, na basenie pewnie frekwencja byłaby słabsza i to dużo. Od niedawna rodzice mogą dzieci odprowadzić TYLKO do szatni. Fajnie jak dzieci są samodzielne, sobie już poradzą. Ale maluchy, 3,4,5 latki? Instruktor nie da rady przyjść po dziecko do szatni (szczególnie pan przez damskie prysznice po dziewczynkę - już sobie wyobrażam komentarze pań pod tymi prysznicami ;) ). Pomijając to, że dzieci nie przychodzą na czas, a dzieci jest kilkoro... Wszyscy chcemy dbać o bezpieczeństwo naszych dzieci - niestety na basenach jest ślisko i trzeba uważać na dzieci, które jak to dzieci nad wodą są niesforne...A najlepsze jest wytłumaczenie takich decyzji - bo rodzice wykorzystywali i przy okazji wchodzili na basen... Ręce opadają... Podpowiadam rozwiązanie panie dyrektorze - zegarek (darmowe wejście) na 10 minut dla rodzica odprowadzającego dziecko - jak się nie rozliczy do 10 minut to zapłaci jak za godzinę.
Lubię to! 2
Matka z KDR
Matka z KDR10 lutego o 12:47
Fajnie,że wprowadza się coś dobrego dla rodzin, trochę szumu z tym , a potem po cichaczu się już z tego rezygnuje po niedługim czasie, szkoda,że ta promocja na krótki czas tylko jest aktualna. Jeżeli chcę iść z jednym dzieckiem, bo reszta jest chora albo na innych zajęciach, to już nie jestem rodziną, którą ma możliwość skorzystania z ulgi.
Lubię to! 1
Jaworzanka
Jaworzanka10 lutego o 12:41
Pani w okienku powiedziała, że to zarządzenie dyrektora. Bo też przyszłam z dzieckiem zadowolona, że mamy kartę , ale było po 17 tej i lipa. Cóż wcześniej nie mogłam przyjść.
Lubię to! 3
Rodzic
Rodzic9 lutego o 23:48
Niestety polityki prorodzinnej w Jaworze nie widać. Pytam tylko kto tak na prawdę stoi zamiana tych zasad korzystania Karty Dużej Rodziny?
Lubię to! 1
kdr
kdr9 lutego o 18:20
Fajnie byloby np kupujac w sklepie buty na KDR trzebaby bylo przyprowadzic 3 czlonkow duzej rodziny ! bo na SLOWIANCE takie przepisy wprowadzil pan Matkowski .
Lubię to! 6
Autor  nieznany....
Autor nieznany....9 lutego o 12:13
Nie patrząc już ba karnety czy kartę dużej rodziny to i tak wejście z jednym dzieckiem na basen to koszt 2 razy większy niż w tym samym czasie wejście na basen w Legnicy (gdzie jest nawet większy basen dla zabaw z dzieckiem). Oby z basenem letnim nie było tak że taniej będzie jechać do Strzegomia, o Jaworniku już nie wspominajac - warunki do rekreacji żadne - woda nie specjalna, brak ratowników i sprzętu do wypożyczania....
Lubię to! 7
mieszkanka
mieszkankaAutor nieznany....23 lutego o 10:48
Dokładnie, lepiej jechac do Legnicy bo wychodzi taniej, jest dużo cieplej i większy basen dla małych dzieci.
Lubię to! 0
Jaworzanin
Jaworzanin9 lutego o 11:55
Kto podejmuje tak głupie decyzje? Było dobrze, to trzeba popsuć? Już brakuje pieniędzy w budżecie?
Lubię to! 5
Olek
Olek9 lutego o 11:50
Przypominam w Jaworze dzisiaj rządzi PO i SLD. Wszystko w temacie.
Lubię to! 8
Wsciekly
WscieklyOlek9 lutego o 19:37
W legnicy lepszy basen?? Gdzie ???! Chyba w wyobrazni bo jakos nie widze . No tak wszysko za darmo dla wszystkich ... a basen sam sie utrzyma. Uwaga wracamy do rzeczywistoscie konieci spania . Rzadzi kto rzadi napewno lepiej niz pis
Lubię to! 0
Komentator
KomentatorWsciekly10 lutego o 15:07
Basen na osiedlu Piekary. Byłem, są zniżki. Legnica lepiej dba o duże rodziny.
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.