Logo Jawor24h.pl
Reklama
Psychelab Jawor - Badania Psychologiczne

Uczniowie z SP Snowidza pojechali na wycieczkę do Paryża

28 kwietnia młodzież ze Szkoły Podstawowej w Snowidzy i Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Ambasadzie RP w Dublinie wyruszyła na kolejną wspólną wyprawę, tym razem do Paryża.

© SP Snowidza

To przepiękne miasto od dawna było marzeniem wielu z nich. Uczniowie spędzili tam 3 dni, zwiedzając perełkę architektury barokowej – pałac w Wersalu, wieżę Eiffla, Plac Troccadero z panoramą na Pola Marsowe, Łuk Triumfalny, wyspę La Cité- historyczne centrum Paryża ze słynną Katedrą Notre-Dame,  Montmartre – paryską dzielnicę artystów i rozrywki, Plac du Tertre oraz położoną na wzgórzu bazylikę Sacre Cour z piękną panoramą Paryża. W Luwrze podziwiali najsłynniejsze eksponaty światowej klasy, odwiedzili też Muzeum Perfum Fragonard, gdzie można się zapoznać z metodami wytwarzania perfum.

Dzień czwarty – młodzież zwiedziła Mount St. Michel w Normandii, opactwo położone na wysepce połączonej z lądem tylko wąską groblą. Kolejny, ostatni już dzień to przejazd  do St. Laurent sur Mer i prawdziwa lekcja historii: wizyta w miejscu słynnej operacji lądowania aliantów w czasie II wojny światowej – Omaha Beach, D-day Memorial oraz Muzeum Omaha Beach.

Po krótkim postoju w magicznym Rouen pora na rozstanie. To były piękne chwile, zarówno dla uczniów z Polski, jak i Irlandii. Wszyscy z utęsknieniem czekają na kolejne wspólne wyprawy.

Reklama

Komentarze (2)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Pj
Pj17 maja 2018 o 11:37
Ale im fajnie:) Choć ostatnio to trochę strach do Paryża jechać.
1 Lubię to: 1
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Lint
LintPj17 maja 2018 o 17:34
Nooo można się nieźle rozerwać 😉
3 Lubię to: 3
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.