Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

Uczniowie PCKZiU na warsztatach logistycznych w Poznaniu

9 lutego klasy 3D oraz 3F wybrały się wraz z opiekunami (Izabelą Walusiak-Zdunek, Agnieszką Tomborską oraz Andrzejem Kłeczkiem) na wycieczkę do Poznania. Celem wyjazdu był udział w warsztatach organizowanych przez Wyższą Szkołę Logistyczną.

Fot. materiały prasowe © materiał prasowy

Wykład zaczął się przedstawieniem oferty Wyższej Szkoły Logistycznej oraz korzyści płynących ze studiowania właśnie w tym kierunku. Następnie podzielono uczniów na dwie grupy.

Jedna udała się na zajęcia w laboratorium, gdzie przybliżono temat kodów kreskowych, a mianowicie tego jak są tworzone, odczytywane. Na koniec zajęć w laboratorium wykładowca zaprezentował również na specjalnej maszynie w jaki sposób działają bramki RFID (ang. radio-frequency-identification). W tym samym czasie druga grupa miała za zadanie ułożyć klocki na paletach według zamówienia. Po zakończeniu zajęć grupy wymieniły się miejscami.

Przed opuszczeniem Wyższej Szkoły Logistycznej uczniowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie i udali się do jednego z pięćdziesięciu oddziałów sortowni firmy kurierskiej DPD (Dynamic Parcel Distribution). Uczestnikom przybliżono na czym polega zawód kuriera. Pani oprowadzająca po magazynie połączonym z sortownią opowiedziała, że ludzie wysyłają paczkami przeróżne rzeczy, w tym między innymi: żywe zwierzęta, np. pszczoły, albo trumnę. I tutaj po zakończeniu wizyty uczestnicy zrobili sobie pamiątkową fotografię.

W drodze powrotnej głodni, choć nasyceni wiedzą, zatrzymali się w KFC w Lesznie, gdzie spożyli bardzo smaczne posiłki. Drogę z Leszna do Jawora umilał pan kierowca, który puszczał piosenki, podczas śpiewania których uczestnicy zdarli sobie całe gardła. Po tej niezwykle ciekawej i edukującej wycieczce uczniowie w spokoju rozeszli się do domu, by kurować zmęczone śpiewaniem struny głosowe.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.