Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Uczniowie I LO zwiedzili Wiedeń i Pragę

Licealiści I LO w Jaworze wraz z opiekunami wycieczki: p. M. Karolonek, p. U. Zarzycką oraz p. J. Kuczwarą odwiedzili dwie stolice europejskie, Wiedeń i Pragę.

© Materiały prasowe

Już dzień po rozpoczęciu podróży, uczestnicy wycieczki ujrzeli wspaniałą panoramę stolicy Austrii, widok ze Wzgórza Kahlenberg, z którego niegdyś Król Jan III Sobieski dowodził swoimi oddziałami w czasie Odsieczy Wiedeńskiej. Zwiedzając atrakcje turystyczne Wiednia, uczniowie mogli poczuć świąteczną atmosferę Jarmarku Bożonarodzeniowego i skosztować austriackich specjałów.

Kolejnym etapem podróży była Praga. Wędrówkę po uliczkach tego pięknego miasta rozpoczęli od Hradczan – siedziby władców czeskich. Uczniowie i opiekunowie odwiedzili najważniejsze punkty na mapie Pragi, smakując przy okazji słynnych czeskich knedlików.

Oba miasta wywarły na uczestnikach wycieczki bardzo pozytywne wrażenie.

Reklama

Komentarze (3)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Tak mi
Tak mi19 grudnia 2018 o 18:33
Może najpierw powinny poznać Polskę ... Malbork, Frombork, Kraków, Warszawę, Auschwitz....i inne miejsca związane z historią Polski. 
 
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
obserwator życia
obserwator życiaTak mi20 grudnia 2018 o 12:23
Odpada. Na fejsiku to się za słabo sprzedaje a dzisiaj trzeba budować swoją markę poprzez media społecznościowe. Liczy się jak wyglądasz, gdzie byłeś i co masz. Reszta jest bez znaczenia. Takie durne mamy czasy.
1 Lubię to: 1
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
mi
mi19 grudnia 2018 o 12:56
Niż demograficzny ma swoje plusy. Kiedyś można było pomarzyć o takiej wycieczce. Trzeba było cieszyć się wypadem do Myśliborza.
1 Lubię to: 1
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.