Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Uczniowie I LO na Jasnej Górze

21 marca uczniowie klas trzecich I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze pod opieką katechety - Renaty Aleksiuk oraz wychowawców klas trzecich: Anny Łukaszewskiej, Iwony Zatyki i Agnieszki Węgiel przeżyli w wyjątkowy sposób.

© materiał prasowy / I LO

Pierwszy dzień wiosny przywitali bowiem na Jasnej Górze, uczestnicząc w XXVI Pielgrzymce Maturzystów Diecezji Legnickiej.

Tegoroczny program pielgrzymki był wyjątkowy bogaty. Maturzyści wyruszyli z Jawora już o godzinie piątej rano. Po dotarciu na Jasną Górę mieli możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz zwiedzenia Sanktuarium.

Następnie uczestniczyli w konferencji wygłoszonej przez ks. Wojciecha Węgrzyniaka z Krakowa. Centralnym punktem pielgrzymki była Msza Święta odprawiona w Kaplicy Cudownego Obrazu. Eucharystii przewodniczył biskup-senior Stefan Cichy. Na zakończenie pielgrzymki uczniowie uczestniczyli w drodze krzyżowej odprawionej na wałach jasnogórskich.

Pielgrzymka na Jasną Górę była wyjątkowym wydarzeniem dla tegorocznych maturzystów, którzy mieli możliwość powierzenia swych trosk Matce Bożej. Wszyscy powrócili do swych domów podbudowani i pełni nowych sił.

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

sandra
sandra27 marca o 11:37
Lepiej weżcie sie porządnie do nauki  zamiast jeżdzić i modlić sie.  
1 Lubię to: 1
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.