X Legnickie Prezentacje Edukacyjne
Logo Jawor24h.pl
Reklama
Psychelab Jawor - Badania Psychologiczne

Tymczasowy areszt dla pary seryjnych włamywaczy - 13 zarzutów i odzyskane 3 skradzione rowery

Jaworscy policjanci zatrzymali dwoje młodych ludzi, którzy byli w posiadaniu skradzionych rowerów.

© Zdjęcie ilustracyjne

Jak się okazało był to wierzchołek góry lodowej, bowiem funkcjonariusze udowodnili podejrzanym szereg innych włamań i kradzieży. Postanowieniem sądu zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Teraz grozi im kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania doszło po tym, jak oficer dyżurny jaworskiej Policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży rowerów. Szybkie działania podjęte przez funkcjonariuszy i przeprowadzone typowania już następnego dnia przyniosły pozytywny efekt w postaci ujęcia dwóch osób. To młodzi mieszkańcy Jawora: 19-letnia dziewczyna oraz jej 21-letni chłopak.

Oboje nie kryli zaskoczenia zatrzymaniem przez policjantów. U zatrzymanych funkcjonariusze odnaleźli skradzione trzy rowery. Jak się później okazało, był to wierzchołek góry lodowej.  Zatrzymanym funkcjonariusze na podstawie zebranego materiału udowodnili szereg innych włamań i kradzieży, zaistniałych w okresie maja i czerwca br. Swoim działaniem zatrzymani wyrządzili straty na kwotę ponad 11 tys. złotych.

Podejrzani usłyszeli łącznie 13 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem. Para miała już wcześniej na swoim koncie podobne czyny. Wobec zatrzymanych, sąd na wniosek prokuratury, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Najbliższe trzy miesiące spędzą oni w odosobnieniu, oczekując na rozprawę sądową. Powrót do przestępstwa czyli tzw. „recydywa”, w ich przypadku spowodowała zwiększenie zagrożenia karą pozbawienia wolności z 10 aż do 15 lat.

_____________________

p.o. Oficer Prasowy
KPP w Jaworze
kom. Łukasz Kubiś
tel. 603-039-942

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Kurs na stopień żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.