Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

Tym razem byliśmy w Poczdamie

Przed świtem, 5 kwietnia tego roku licząca 43 osoby grupa młodzieży z klas od pierwszej do trzeciej z I LO im. Księcia Bolka I w Jaworze wraz z nauczycielami zebrała się przed budynkiem szkoły, aby wyruszyć w kierunku stolicy Brandenburgii.

© materiał prasowy / I LO

Droga, choć długa, minęła bardzo szybko i już przed południem uczniowie przejeżdżali przez historyczny Most Szpiegów, który łączy dawny Berlin Zachodni z Poczdamem - głównym celem podróży. Dzięki panu przewodnikowi uczestnicy dowiedzieli się co nieco o stolicy naszego zachodniego sąsiad. Poznali  też historię sławnego Muru berlińskiego.

Wiedza została uzupełniona w pałacu Cecilienhof, gdzie przeprowadzane były obrady uczestników Konferencji poczdamskiej w 1945 roku, która zadecydowała o losach powojennej Europy.

Kolejnym punktem wycieczki był spacer przez dzielnice, które swoim wyglądem znacznie odbiegały od niemieckich standardów, czyli dzielnice holenderską i rosyjską zwaną Alexandrowką. Po przyjrzeniu się niecodziennym budowlom przypominającym Amsterdam oraz rosyjską wieś na uczniów czekał krótki odpoczynek, po którym przejechali autokarem pod pałac Sanssouci, gdzie zostali oprowadzeni po cudownych, bogato przyozdobionych komnatach i ogromnym parku, który niejednemu zaparł dech w piersi.

Niestety podczas ostatniej części zwiedzania stolicy Brandenburgii, pogoda lekko się pogorszyła, jednak nawet to nie było w stanie zetrzeć z twarzy uśmiechów.

Zmęczeni, z bolącymi od chodzenia nogami i głowami pełnymi nowych informacji, wrócili do domów, czemu towarzyszyły głośne podziękowania dla przewodnika, który prowadził uczniów przez historyczny szlak, kierowców autokaru, a także nauczycieli, którzy zdecydowali się zabrać uczestników na tak wspaniałą przygodę.

Opiekunami wycieczki byli p. p.: Urszula Zarzycka ,Małgorzata Karolonek, Anna Gaździcka oraz Mieczysław Michalski.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.