Wtorek, 23.04.2024 616

Tylko ten jeden krok

Przemkw - to tam si rozegra sprawa by albo nie by Kuni Jawor w przyszym sezonie w IV lidze.

Musimy tam po prostu tylko wygra. atwo si mówi, a trudniej bdzie to uczyni, poniewa Zamet to druyna wasnego podwórka. Na 14 meczy wygrali dziewi, odnotowali trzy remisy, a tylko dwa razy przegrali - ze Spart Rudna 1:2 jesieni i z Odr Chobienia 0:2 na wiosn.

Caoksztat twórczoci przemkowian w tym sezonie to 44 punkty i szóste miejsce, wic zajmuj bezpieczn lokat. Zreszt w przerwie zimowej, wobec kopotów kadrowych zarzd nie stawia im zbyt wygórowanych celów. Zdobyli 49 goli i 46 bramek stracili. W minionej serii gier pokonali na wyjedzie Spart Grbocice 1:3. Mimo, e Zamet gra ju w zasadzie o pietruszk to lubi sprawia figla ekipom walczcym o awans i tym, które broni si przed spadkiem.

Bilans spotka Kunia - Zamet jest bezlitosny dla przemkowian. Na osiem meczów, Kunia wygraa siedem razy, a Zamet tylko raz w sezonie 2007/2008 w 1/8 finau Pucharu Polski OZPN Legnica. Po 120 minutach by bezbramkowy remis, a o awansie Zametu przesdziy lepiej wykonywane rzuty karne. W ostatnim starciu na koniec rundy jesiennej w Jaworze, Kunia pokonaa Zamet po trafieniu Krystiana Kalinowskiego.

Nie ma jutro innej opcji ni zwycistwo. Trzeba wygra i jestemy w IV lidze bez ogldania si na rezultat meczu Górnik - Orla. Zawody poprowadzi Piotr Kaczemba, a w rol jego asystentów wciel si Mateusz Lombard oraz Pawe Gurban. Zapraszamy wszystkich do Przemkowa, bo meczów, których stawk jest awans Kunia nie gra codziennie! Pikarzom yczymy powodzenia i aby po 90 minutach mogli witowa awans! Pocztek meczu w niedziel o godzinie 14:00 na stadionie w Przemkowie.