Wtorek, 23.04.2024 350

Tylko, a moe a remis

Podziaem punktw zakoczy si dzisiejszy mecz ligi okrgowej modzikw. Javoria Jawor zremisowaa 3:3 (2:2) z rwienikami z Pogoni Gra.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze. Skrzydowy Javorii po rajdzie praw stron boiska, wbieg w pole karne i poda do niepilnowanego kolegi, który nie mia kopotów z umieszczeniem piki w siatce. Rado z prowadzenia nie trwaa dugo. Bd w linii obrony Javorii wykorzystaa Pogo i nie zmarnowaa okazji na wyrównanie. Po chwili modzi jaworzanie mogli znów prowadzi. W 19 minucie w zamieszaniu w polu karnym, odnalaza si Monika Jakimiak, lecz uderzya wprost w bramkarza. 21 minuta to drugi gol dla goci. Z uderzeniem z dystansu nie poradzi sobie Pawe Pietruszka, który przepuci futbolówk pomidzy nogami. Przed przerw zawodnik Javorii zmarnowa wietn okazj na wyrównanie, kiedy to uderzy w supek. Jednak co si odwlecze to nie uciecze. Do remisu udao si doprowadzi kilka chwil póniej, w doliczonym czasie gry pierwszej poowy. Na przerw obie druyny schodziy przy stanie 2:2.

Druga poowa rozpocza si od zagroenia ze strony goci. Strza z rzutu wolnego obroni goalkeeper Javorii. W 43 minucie wymienit okazj na zdobycie gola na 3:2 zmarnowali gospodarze, kiedy to jeden z nich nie trafi na pust bramk. Na szczcie udao si to kilka sekund póniej. Jednak podobnie jak w pierwszej poowie, rado z prowadzenia trwaa zaledwie kilka chwil. Po podobnej akcji jak przy trafieniu na 1:0 dla Javorii, Pogo Góra wyrównaa. Na tym gocie nie chcieli poprzesta, gdy pikarz Pogoni spróbowa szczcia strzaem z dystansu, lecz pika mina prawy supek. 54 minuta to dobra okazji dla Javorii na zmian rezultatu. Jednak zawodnik Javorii zamiast strzela z lewej nogi, uderzy zewntrzn stron prawej stopy i futbolówka mina tylko supek. Jeszcze w doliczonym czasie gry, Pogo miaa szans wywie komplet punktów z Jawora. Na nasze sczcie trafili w poprzeczk.

Podzia punktów, który chyba nie zadowala nikogo. Przed meczem przewidywano, e bdzie to ciki mecz dla Javorii i tak te byo. Spotkanie stao na dobrym poziomie, byo zacite i emocjonujce. Obie druyny stworzyy sobie duo sytuacji podbramkowych jednak w wielu z nich zabrako waciwego wykoczenia lub szczcia. Za tydzie Javoria jedzie do cinawy, gdzie skonfrontuje swoje umiejtnoci z miejscow Odr.

13 maja (niedziela), godz. 12:30 - Jawor (Stadion Miejski)
JAVORIA JAWOR - Pogo Góra 3:3 (2:2)