Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Trzecia edycja programu „Bardzo Młoda Kultura na Dolnym Śląsku”

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu- dolnośląski operator programu Narodowego Centrum Kultury pn. Bardzo Młoda Kultura na Dolnym Śląsku organizuje cykl 4 spotkań informacyjnych dla przedstawicieli m.in. sektora kultury i oświaty.

© materiał prasowy

Program Bardzo Młoda Kultura na Dolnym Śląsku finansowany jest ze środków Narodowego Centrum Kultury oraz Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Operatorem programu BMK na DŚ został Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu. 

Program dedykowany jest edukatorom i animatorom kultury, którzy poprzez uczestniczenie w nim mogą podnieść swoje kompetencje i zrealizować pomysły na przedsięwzięcia z zakresu edukacji kulturalnej. Podnoszenie kompetencji odbywa się poprzez cykl warsztatów, prowadzonych przez specjalistów z zakresu edukacji kulturowej, a także praktyków wcześniejszych działań. W warsztatach biorą udział trzyosobowe zespoły składające się z przedstawicieli sektora edukacji, kultury oraz organizacji pozarządowych, które w dalszej kolejności przystępują do wprowadzenie w życie swoich pomysłów na przedsięwzięcia kulturalne. Każdy z zespołów otrzymuje 10 tys. zł na zakup niezbędnych materiałów i usług. Może także zatrudnić instruktorów, którzy pomogą zrealizować kolejne działania warsztatowe, szkoleniowe, tym razem adresowane do uczestników przedsięwzięć, dzieci, młodzieży, osób dorosłych.

W ten sposób umiejętności, kompetencje tworzenia kultury, uczestniczenia w niej w sposób twórczy, przenoszone są na osoby rozpoczynające przygodę z edukacją kulturową.

W tym roku w programie BMK na DŚ przewiduje się udział 7 trzyosobowych zespołów z całego Dolnego Śląska, które wystartują w dwuetapowym konkursie regrantingowym poprzedzonym spotkaniami informacyjnymi oraz otwartymi warsztatami z zakresu edukacji kulturowej. Cykl spotkań informacyjnych rozpoczyna się w Jaworze, następne w Oławie, Gryfowie i Kłodzku, a otwarte warsztaty zostaną przeprowadzone w Legnicy. Na spotkania zapraszamy nauczycieli, instruktorów, animatorów kultury, artystów, dziennikarzy, osoby zrzeszone w fundacjach, stowarzyszeniach, których celem statutowym jest działalność edukacyjna i kulturalna oraz wszystkich pasjonatów kultury.  

Realizacja programu jest możliwa dzięki patronatom honorowym samorządów lokalnych. Swojego godła użyczają programowi dolnośląskie miasta i powiaty.

Burmistrz Jawora Emilian Bera oraz Arkadiusz Sikora- koordynator programu Bardzo Młoda Kultura zapraszają wszystkich zainteresowanych na pierwsze spotkanie informacyjne, które odbędzie się  13 marca br., w Europejskim Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa w Jaworze. 

Kolejne zaplanowane spotkania odbędą się:

20 marca godz. od 11:00 do 14:00, Gryfów Śląski, ul. Kolejowa 31 – Hotel „Stacja nad Kwisą”
21 marca godz. od 11:00 do 14:00, Oława, Plac Zamkowy 10  – Liceum Ogólnokształcące nr 1
22 marca godz. od 11:00 do 14:00, Kłodzko, ul. Wojska Polskiego 11 – I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego.

Formularz naboru zostanie zaprezentowany podczas obowiązkowego spotkania kwalifikacyjnego, które odbędzie się 11 kwietnia br., od godz. 11.00 do 14.00 w Zamku Piastowskim w Legnicy.

Aktualności dotyczące programu i spotkań informacyjnych zamieszczane są na stronie www.bardzomlodakultura.pl oraz na portalu Facebook – fun page Bardzo Młoda Kultura na Dolnym Śląsku. 

Reklama

Komentarze (5)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

beniamin
beniamin7 marca o 12:53
o ile pamietam w pierwszej edycji programu JOK już uczestniczył ,,Teatr w walizce" był
Lubię to! 0
BMK na DŚ
BMK na DŚbeniamin7 marca o 15:13
Tak był, lecz chcemy, aby inni też mogli startować
Lubię to! 0
franio
franio7 marca o 09:51
w odpowiednim miejscu to spotkanie może pani menager z ecmen czegoś się nauczy
Lubię to! 0
autor
autor6 marca o 16:38
Niech Emilian B. wysle swoich "ekspertów" od kultury z JOK-u . menager + dyrektor= super duo
Lubię to! 0
BMK na DŚ
BMK na DŚautor7 marca o 11:38
Dziękujemy za opinię, spotkanie jest przewidziane dla wszystkich zainteresowanych kulturą, szczególnie tą realizowaną poza murami instytucji. Liczymy na zainteresowanie osób, które nie mogły swoich pomysłów realizować w instytucjach.

Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.