Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

Trwa akcja „Pasy” na drogach powiatu jaworskiego

Dzisiaj policjanci realizując zadania pod krypt. „Pasy”, sprawdzać będą osoby poruszające się samochodami na terenie naszego powiatu.

© KPP Jawor

Na drogach pojawią się patrole ruchu drogowego i prewencji. Policjanci będą ujawniać przypadki niestosowania się do przepisów nakazujących używania pasów i urządzeń bezpieczeństwa. Szczególną uwagę funkcjonariusze zwrócą na sposób podróżowania naszych pociech. Warto tutaj podkreślić, że w przypadku nie stosowania pasów i urządzeń do przewożenia dzieci kierujący jednorazowo może otrzymać nawet 12 pkt karnych.

Ponadto mundurowi eliminować będą wszelkie inne negatywne zachowania uczestników ruchu drogowego, mające wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Skontrolowanych zostanie maksymalna liczba pojazdów.

Co grozi kierującemu za nieprzestrzeganie przepisów w tym zakresie?

  1. niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy – mandat karny w wysokości 100,00 zł i 2 punkty,
  2. przewożenie dziecka w pojeździe:
    • poza fotelikiem ochronnym lub innym urządzeniem do przewożenia dzieci - mandat karny w wysokości 150,00 zł i 6 punktów,
    • w foteliku ochronnym, siedzącego tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu pojazdu wyposażonego w poduszkę powietrzną dla pasażera – mandat karny w wysokości 150,00 zł i 6 punktów,
  3. kierowanie pojazdem przewożącym pasażerów niekorzystających z pasów bezpieczeństwa – mandat karny w wysokości 100,00 zł i 4 punkty.
Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.