Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Triathlonowych Dzieciaków nie będzie

Z okazji Dnia Dziecka Stowarzyszenie Zdrowe Dzieciaki organizowało zawody Triathlonowe Dzieciaki. Niestety tegoroczna edycja nie dojdzie do skutku.

Zeszłoroczna edycja zawodów cieszyła się wielkim zainteresowaniem najmłodszych mieszkańców Jawora. © Paweł Sasiela

Stowarzyszenie wydało w tej sprawie oświadczenie, informując, że przyczyną są niejasności dotyczące kwestii udostępnienia gminnych obiektów.


Z przykrością informujemy, że z powodu niejasności dotyczących kwestii udostępnienia obiektów sportowych na wydarzenie Triathlonowe Dzieciaki 2019, organizatorzy zmuszeni są zrezygnować z tegorocznej edycji.
Informujemy również, iż Stowarzyszenie otrzymało wezwanie do zapłaty w kwocie 500 zł za zeszłoroczna edycję.
Stowarzyszenie złożyło stosowne zamówienie 20 kwietnia 2018 roku i zamówienie to zostało zaakceptowane przez dyrektora OSiR w Jaworze droga mailową. Po odbytej imprezie otrzymaliśmy faktury powiększone dodatkowo o bilety wstępu za każdego zawodnika. 
Z powodu niejasności i niezgodności w informacjach od Gminy Jawor i OSiR Jawor stowarzyszenie musi się wycofać z tegorocznej edycji, nie mogąc ryzykować kolejnych niespodziewanych naliczeń.
Prezes Stowarzyszenia
Justyna Werbel

 

Reklama

Komentarze (70)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Jarosław
Jarosław22 marca o 11:01
Czytając komentarze nie trudno połapać się w czym , a raczej w kim tkwi problem,Pani najpierw coś pisze ,a później sama sobie zaprzecza twierdząc, że nic takiego nie pisała. Masakra. Mądrym gratuluje spostrzegawczości, a naiwnym współczuję łatwowierności.

 
2 Lubię to: 1
Super: 1
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Pompuj Siłę
Pompuj Siłę 17 marca o 11:33
Zamiast jakiegoś tam triathlonu proponuję siłownię : zdrowo i rozwojowo. Najlepsza w Jeleniej Górze
4 Lubię to: 3
Super: 0
Ha ha: 1
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Sportowiec
Sportowiec 16 marca o 18:12
Justynka nie przejmuj się. Sami się odezwą prosząc o pomoc
1 Lubię to: 1
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
do rady
do rady16 marca o 08:14
Ja mam pytanie-czy dyrektor Matkowski zarządzając OSiR, jak organizuje imprezy, to pozyskuje środki z zewnątrz, czy przychodzi po nie do gminy?  Ile gmina przekazuje rocznie p. Matkowskiemu do OSiR i na co? Tak z ciekawości pytam, żeby mieć pełny obraz.
5 Lubię to: 5
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
rodzic
rodzic16 marca o 08:08
I tak się w u nas gasi dobre inicjatywy służące dzieciom... Samorządowy zakład budżetowy (OSiR) jest jednostką sektora finansów publicznych, która odpłatnie wykonuje zadania, pokrywając koszty swojej działalności z przychodów własnych (z możliwością otrzymywania dotacji). OSiR funkcjonuje według tzw. metody finansowania netto (koszty pokrywane są z przychodów własnych). Podstawą gospodarki finansowej jest roczny plan finansowy. Obowiązany jest wpłacać do budżetu jednostki samorządu terytorialnego (gminy) nadwyżkę środków obrotowych, ustaloną na koniec okresu sprawozdawczego, chyba że organ stanowiący gminy (rada) postanowi inaczej. Szanowna rado, przyglądnij się, jaką dotację na podstawie Waszej uchwały otrzymuje OSiR (czy pokrywa ona koszty funkcjonowania, w tym osobowe) i czy jest obowiązany zwracać nadwyżkę środków. Przyglądnij się także, czy OSiR otrzymał od Was dotacje na organizację turnirju piłkarskiego "Mercedes Piast Cup 2019", bo zasady organizacji imprez przez samorządową jednostkę i z wykorzystaniem gminnych obiektów powinny byż jednolite dla wszystkich inicjatyw.
4 Lubię to: 4
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
takie pytanie
takie pytanierodzic16 marca o 09:22
KTO JEST ORGANIZATOREM IMPREZY Z NAZWĄ WŁASNĄ  BOGATEJ FIRMY MOTORYZACYJNEJ-MERCEDES, CZY GMINA I KTO FINANSUJE TĄ IMPREZĘ, WŁĄCZNIE Z KOSZTAMI WYNAJMU OBIEKTU SPORTOWEGO?
1 Lubię to: 1
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Gal
Galrodzic18 marca o 15:46
A ja mam takie pytanie, czy to gmina Jawor splacila długi osirowi, które powstały za czasów poprzedniego Dyrektora? Skoro tak świetnie jest opłacany Osir to dlaczego miał 500 tysięcy długu i pracownicy nie mogli liczyć na żadne podwyżki?? Ile nowych obiektów sportowych doszło do osiru? Imprezy imprezami ale obsługa i modernizację obiektów nie są darmo więc pewnie na wszystko nie dostają dotacji 🤔 I jak jest napisane w piśmie osir chce pomóc tak jak i gmina. A co do warsztatów z Panem Pawłem Korzeniowskim, było super. Siedząc na widowni wszystko było słychać Pani Justyno 😉 gratulacje dla organizatorów 😎
4 Lubię to: 4
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Moim zdaniem
Moim zdaniemGal18 marca o 17:41
Gdyby przez lata wyposażano obiekty sportowe w sprzęt, który można by było odpłatnie udostepniać, zamiast za publiczne pieniądze wyposażać siłownię jednego pana, który zarabia na tym sprzęcie, to byłoby więcej pieniędzy na utrzymanie publicznych obiektów. 
2 Lubię to: 2
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Gal
GalMoim zdaniem18 marca o 18:58
Oczywiście się z tym zgadzam, tylko niewiadomo od kiedy osir był pod kreska.. Można gdybac jedynie. Co nie zmienia faktu że wszystkiego Odrazu zrobić nie można i obiekty sportowe się wynajmuje czy robi się rezerwację za jakąś tam opłata 
1 Lubię to: 1
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Xyz
XyzGal19 marca o 06:56
Drogi galu chciałam powiedzieć tylko tyle że 5 lat temu jak otwieralam szkole pływania słowianka piszczala pustkami. Uważam że równiez wynajmując obiekt i płacąc wynajem przyczynialam się do spłacania długu. Tego nikt nie widzi, nie widzi się ile wprowadziła nowych ofert, to ja byłam inicjatorka urodzin na basenie, kursów przyspieszonych, koloni i warsztatów, nawet bilbordy które na basenie straszył pustkami wypelnilismy reklama co pociagnelo *** firmy do kolejnego wypełniania ich. konsekwentnie podnosimy poziom nauczania i moja szkoła doceniana jest poza jaworem bardzo. Przyprowadzilam jak przedsiębiorca 60 procent klientów spoza jawora.to dzięki mnie na basenie wiszą flagi do nawrotow i dzięki mojej szkole tylko Jaworski basen nie jest zamkniętym bez dostępu środowiskiem. Jesteśmy niezależni i to bardzo sobie cenimy. Co do warsztatów uważam że można było spokojnie zrobić 10 miejsc otwartych dla innych dzieci,ale cóż. Wysyłanie naszej kadry na trybunki a umieszczanie swojej szkoły na dole mówi wszystko gdzie jest granica szkoły i klubu. Każda inicjatywa dla dzieci cieszy i  życzę więcej, smutne że moje inicjatywy uznawane są za mało ważne. Pozdrawiam 
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Gal
Gal Xyz19 marca o 08:56
Pani Justyno może i tak było. Co nie zmienia faktów że jest też druga szkoła Pływania która działa na Słowiance. Dlaczego przez te 5 lat nie otworzyła Pani klubu plywackiego, jakie były przeszkody? Dzieci które obecnie są w tym klubie to zaczynały naukę właśnie u tamtej Pani trener,tak myślę 🤔 jaka jest granica pomiędzy klubem a szkoła Pływania 🤔 pewnie taka że w szkole zdobywa się wiedzę a w klubie doskonali się swoje umiejętności. I dzieciaki z klubu odnoszą sukcesy też poza Jaworem, polecam profil klubu na FB żeby zobaczyć ich wyniki.
5 Lubię to: 5
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Xyz
XyzGal 19 marca o 11:40
Zapraszam na kawkę na rozmowę bo wyciąga pan/i złe wnioski. Pozdrawiam 
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Gal
GalXyz19 marca o 15:15
Dziękuję ale jestem osobą która kawy nie pija😉 a wnioski wyciągam takie jakie są :) 
1 Lubię to: 1
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Były ratownik
Były ratownik Xyz19 marca o 17:51
Droga Justyno proszę nie wprowadzaj ludzi w błąd bo ja doskonale wiem jak było na początku Twojej działalności na Słowiance. Może i przyczyniła się do częściowej spłaty długu tylko nie zapominaj że oprócz Ciebie działają inne szkoły w tym jedna z Jeleniej Góry a inna szkółka z tego miasta zaczęła wprowadzać zajęcia dla dzieci i to ona zapoczątkowała nauki pływania jako prywatna firma. A co do plakatów itp to każdy miał prawo żeby je wywiesic, wkoncu to jest reklama działalności. Horagiewki dzięki Tobie?? Serio... Zawsze je wywieszalismy na zawody i leżały w kantorku aż wkoncu po któryś zawodach ich poprostu nie sciagnelismy i tak zostało więc proszę Cie nie koloryzuj faktów. Jak ja tam zaczynałem pracę były tylko dwa tory rozłożonedo pływania i żeby nie było wyprzedze Twoja odpowiedź Ty się nie przyczyniłas do tego że teraz jest ich 5 bo też klienci prosili by ich nie ściągać po zawodach. Fakt teraz więcej dzieci i dorosłych przychodzi i korzysta z basenu ale to nie jest tylko dzięki Tobie bo jak pisałem wyżej nie jesteś tam jedyna osoba która szkoli ludzi. Pamiętasz jak donosilas do kierownika bo ratownicy Ciebie nie słuchali i nie robili tego co "kazałas im" robić? Dlaczego mieliby Cie słuchać? I szkoda ze tylel osob wierzy w to co piszesz, bo gdyby wiedzieli ile klamliwych skarg i zazalen napisałas dosłownie na całą obsługę basenu zaczynając od Pań sprzatajacych po kierownika to by było w głębokim szoku. Trochę pokory by Ci się przydało bo widzę że obroslas w piórka bo monopol na naukę pływania Ci nie wyszedł. Byli ludzie którzy wcześniej zaczęli prowadzić zajęcia z nauki więc jesteś tylko częścią tego sukcesu. Kiedyś osir też miał swoją instruktorke i to ona zaczęła prowadzić zajęcia z nauki pływania jako pierwsza . A kit na forum można wciskać każdemu kto nie ma świadomości co się dzieje w danym zakładzie pracy. Może jeszcze wypłatę wszyscy w osirze dostają dzięki Tobie? Justyna trochę pokory.... A skoro mówisz że klub jest prywatny to Twoja szkoła i stowarzyszenie też jest prywatne. Pozdrawiam.Droga Justyno proszę nie wprowadzaj ludzi w błąd bo ja doskonale wiem jak było na początku Twojej działalności na Słowiance. Może i przyczyniła się do częściowej spłaty długu tylko nie zapominaj że oprócz Ciebie działają inne szkoły w tym jedna z Jeleniej Góry a inna szkółka z tego miasta zaczęła wprowadzać zajęcia dla dzieci i to ona zapoczątkowała nauki pływania jako prywatna firma. A co do plakatów itp to każdy miał prawo żeby je wywiesic, wkoncu to jest reklama działalności. Horagiewki dzięki Tobie?? Serio... Zawsze je wywieszalismy na zawody i leżały w kantorku aż wkoncu po któryś zawodach ich poprostu nie sciagnelismy i tak zostało więc proszę Cie nie koloryzuj faktów. Jak ja tam zaczynałem pracę były tylko dwa tory rozłożonedo pływania i żeby nie było wyprzedze Twoja odpowiedź Ty się nie przyczyniłas do tego że teraz jest ich 5 bo też klienci prosili by ich nie ściągać po zawodach. Fakt teraz więcej dzieci i dorosłych przychodzi i korzysta z basenu ale to nie jest tylko dzięki Tobie bo jak pisałem wyżej nie jesteś tam jedyna osoba która szkoli ludzi. Pamiętasz jak donosilas do kierownika bo ratownicy Ciebie nie słuchali i nie robili tego co "kazałas im" robić? Dlaczego mieliby Cie słuchać? I szkoda ze tylel osob wierzy w to co piszesz, bo gdyby wiedzieli ile klamliwych skarg i zazalen napisałas dosłownie na całą obsługę basenu zaczynając od Pań sprzatajacych po kierownika to by było w głębokim szoku. Trochę pokory by Ci się przydało bo widzę że obroslas w piórka bo monopol na naukę pływania Ci nie wyszedł. Byli ludzie którzy wcześniej zaczęli prowadzić zajęcia z nauki więc jesteś tylko częścią tego sukcesu. Kiedyś osir też miał swoją instruktorke i to ona zaczęła prowadzić zajęcia z nauki pływania jako pierwsza . A kit na forum można wciskać każdemu kto nie ma świadomości co się dzieje w danym zakładzie pracy. Może jeszcze wypłatę wszyscy w osirze dostają dzięki Tobie? Justyna trochę pokory.... A skoro mówisz że klub jest prywatny to Twoja szkoła i stowarzyszenie też jest prywatne. Pozdrawiam.
7 Lubię to: 5
Super: 2
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Yxz
YxzByły ratownik 20 marca o 11:42
Proszę pana ja powiedziałam że ja też się przyczyniłam a nie tylko ja a to różnica. Prosze o przedstawienie się z anonimem nie będę dyskutować i proszę mnie nie obrażać. Oczywiście że osir miał instruktorki ale ja również przyczynilam się do wzrostu klientów i oferty które wprowadzamy również dobrze wpływają na rynek. Proszę nie pisać o skargach o których nic ja nic wiem. Atak to nie zawsze jest dobrym wyjście. Ale tak dopieli niektórzy swego prawie pozbył mnie się z basenu.... 
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Były ratownik
Były ratownikYxz20 marca o 16:49
Wolę pozostać anonimem. I proszę przeczytać to co napisane zostało na gorze"to dzięki mnie i mojej szkole są horagiewki itp to Ja dałam plakaty" może ktoś oprócz mnie potwierdzi że składałas skargi na każdego. 
2 Lubię to: 2
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
ja
ja Były ratownik22 marca o 11:03
Potwierdzam. Miesiąc bez skargi miesiącem straconym.
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Były ratownik
Były ratownikYxz20 marca o 22:06
A tak wogole dlaczego ja mam się przedstawiać skoro "pani" też ma pseudonim 🤔 atak nie jest dobry? Proszę Pani, najlepsza obrona jest atak. Proszę nie pisać że o żadnych skargach Pani nie wie, teraz proszę się wczuć w skórę tych wszystkich osób z pływalni na których Pani pisała skargi... Jak oni się czują??? Pomyślała Pani o nich??? Atak nie jest bezpodstawny, bo jeśli się mówi A to trzeba powiedzieć B. Tu zachwala Pani swoją szkole, stowarzyszenie a nie widzi Pani ile złego robiła pisząc bezpodstawne skargi! Często ludzie którzy mają swoją działalność obrastaja w piórka a zapominają o "maluczkich" (cytat z bajki) chodzić z podniesionym czołem trzeba umieć i mieć szacunek do każdej jednostki która pracuje dla dobra ogółu! Na "Pani" miejscu wyrazil bym szacunek dla każdego pracownika pochylił czola i poprostu wszystkich przeprosił, bo tak zachowują się ludzie z godnością! 
5 Lubię to: 5
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Anonimowy
Anonimowy Były ratownik 21 marca o 06:42
Brodaty, ktoś to napisał dla Ciebie i wkleiło się kilka razy?  Czy musiałeś sobie to przygotować? Proszę napisać jakie są obowiązki ratownika na pływalni.
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Były ratownik
Były ratownikAnonimowy 21 marca o 09:19
No może i kiedyś miałem brodę ale mojej narzeczonej przestała się podobać to zgolilem 🤔 co do posta wyżej to wysłało się dwa razy, jeśli tak Ci to przeszkadza to mogłeś nie czytać tego dwa razy a innym może pomoże żeby zobaczyli jak bylo. Co do obowiązków ratownika to idź na basen i zapytaj, nie wien czy obecny dyrektor czegoś nie zmienił bo nie miałem okazji pracować z nim. Ale napewno dbanie o to by nikt się nie utopil 🤔
4 Lubię to: 0
Super: 4
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
yxz
yxzXyz19 marca o 19:04
aż dziw, że bez Pani ten basen powstał....
3 Lubię to: 0
Super: 3
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
efekt
efektGal18 marca o 20:17
Organizacje pozarządowe powinny realizować zadana gminy z publicznych pieniędzy tylko w takim zakresie, w jakim gminne jednostki ich nie ralizują-uzupełniać ofertę. Priorytet powinna mieć ednak gminna jednostka, skoro powołano ją do życia. Przez lata rozdzielano środki na sport do organizacji pozarządowych, które wyposażały się w sprzęt sportowy, jakiego brakowało OSiR-owi (przykład siłownia p.Szczygła), zamiast budować i wyposażać gminne bazy sportowe i rozwijać w nich różne dziedziny sportu. Dziś mamy, co mamy. Obecnie jest podobnie, tylko jeszcze większe środki rozdysponowuje się na organizacje pozarządowe i spore pieniądze pochłania gala sportu, na której bawią się urzędnicy.
2 Lubię to: 2
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Dariusz
Dariusz15 marca o 15:57
W pełni zgadzam się z Panią Justyną. Z resztą wielu rodziców i ich dzici może zaświadczyć jej profesionalnemu i pełnemu oddania podejściu na naszych pociech. Fascynuą mnie tacy ludzie, którzy zawsze są pełni pomysłów i wiele rzeczy robią filantropijnie, z myślą o najmłodszym pokoleniu. Impreza super, przyklasnąć należy dwoma rękami i szkoda aby ją zaprzestać orgnizować, tylko dlatego, że ktoś inny piętrzy problemy (pytanie dlaczego? z zazdrości? ) Pani Justyno proszę się nie poddawać i robić swoje. Imprezę można zorganizować również na bazie powiatu które zawsze otwarcie jest nastawiony na takie wydarzenia. Jeszcze jest czas i chętni ludzie aby mogli pomóc. Nic na siłę z miastem. Jeśli OSIR nie chce to proszę lekko zmienić formułę, wybrać lub rozszerzcyć na inne dyscypliny i też będzie dobrze.
16 Lubię to: 7
Super: 8
Ha ha: 1
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Sceptyk
SceptykDariusz15 marca o 21:59
drobiazg taki -  basenu nie maja w powiecie... 
2 Lubię to: 2
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Lili
LiliSceptyk18 marca o 11:56
i środków finansowych na tego typu cele chyba tez nie ;p
1 Lubię to: 1
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Jula
Jula15 marca o 13:54
Szanowna Pani J. zakładajac stowarzyszenie działające charytatywnie wypadałoby mieć plan i pomysły jak je rozkręcić by spełniało swoje zadania i założenia, skąd czerpać środki na ich realizację,jak pozyskiwać sponsorów jak widać Pani tego nie miała i nie ma. Dlatego też szuka Pani winnych Pani niepowodzeń i barku zaradności w tej kwestii oskarżajac instytucje , które jak wynika z pism podały Pani dłoń. Dostała Pani palec a chce całą dłoń, jak wiemy OSiR nie jest instytucją charytatywną, tylko firmą , która musi zarabiać by zapenić swoim pracownikom ciągłość wynagrodzenia. Według mnie Pani swoją postawą zmusza teraz innych do tego by zrealizowali cel , który Pani sobie założyła, nie biorąc pod uwagę, że nie każdy lubi i chce pracować charytatywnie. 
Na koniec moze warto byłoby zapisać się na kurs czy szkolenie na temat pozyskiwania środków, a także z zakresu konwersacji może temat: Sztuka konwersacji drogą do sukcesu byłby na miejscu. Drogą do sukcesu napewno nie są rozkazy i rządania a kompromis i umiejętność negocjacji. 
13 Lubię to: 8
Super: 0
Ha ha: 1
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 4
Lubię to!Udostępnij
doucz się
doucz sięJula15 marca o 17:00
A jakąż to firmą jest OSiR? Pierwsze słyszę...  Stadion jest własnością gminy, a dyrektor OSiR tylko nim zarządza. Środki na wynagrodzenia dla pracowników OSiR (gminnego zakłądu budżetowego) zapewnia rada gminy w uchwale budżetowej, a burmistrz musie je przekazać. 
4 Lubię to: 4
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
turysta
turystadoucz się16 marca o 08:32
Co racja to racja, a Jula wymądrza się bo zapewne jest po kursie: ... Sztuka konwersacji drogą do sukcesu.
1 Lubię to: 1
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
nasze podatki
nasze podatkiJula16 marca o 09:39
Zasady finansowowania samorządowego zakładu budżetowego (OSiR) ujęte są w art. 15 ustawy o finansach publicznych. OSiR nie jest samofinansującym się przedsiębiorstwem. Na swoją dziłalność otrzymuje dotacje z budżetu gminy a dyrektor Matkowski zarządza nie prywatnymi, a publicznymi (gminnymi) obiektami sportowymi. https://www.arslege.pl/samorzadowy-zaklad-budzetowy/k53/a19715/https://www.arslege.pl/samorzadowy-zaklad-budzetowy/k53/a19715/
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
friend
friend15 marca o 13:10
Autor nie zdał matury z j.polskiego. Nie mówi się "dzieciaki" lecz dzieci . Spytajcie się prof. Miodka to ....
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
on-r
on-rfriend15 marca o 20:34
I wylewać swe żale na e-beznadziejne tam jest pewłno takich jak ty, a artykuły na zamówienie są, komentarze też....
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
on-r
on-ron-r16 marca o 10:06
tradycyjnie, ten sam *** podszywa się pod kogoś. Tym razem pode mnie.Czerpie z tego przyjemność ??
1 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 1
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Gal
Gal14 marca o 19:15
A ja się zastanawiam dlaczego Pani Werbel podała tylko odpowiedzi na pisma a swoich nie? Nie ma napisane o co prosiła itp. Miasto jak i Osir chcą wspomóc, napisane jest że w tym czasie obiekt jest wynajęty pod inna impreze więc jaki problem jest zrobic to w innym terminie? Najlepiej jest iść na łatwiznę odwołać imprezę i obwiniać cały świat. A co do warsztatów,które mają się odbyć na słowiance to nie są prywatne bo UKP wyłożył pieniądze by Mistrz mogł przyjechał i poprowadził lekcje z dziećmi. Widzowie mogą zobaczyc wszystko z widowni tak jak jest to napisane na stronie osiru.
13 Lubię to: 10
Super: 2
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 1
Lubię to!Udostępnij
Gal2
Gal2Gal14 marca o 22:16
No to trzeba być asem, aby nie wiedzieć o co prosiło stowarzyszenie. " w sprawie udostępnienia obiektów sportowych" . Trzeba umieć czytać ze zrozumieniem,a później pisać , cóż nie wszyscy to potrafią, prawda:). Pytanie drugie co do terminu to najlepiej odpowie dyrektor osir. Proszę się Pana Dyrektora zapytać i napisać co odpowiedział. Dalej,  UKP nie jest czasem prywatnym klubem? Miejski klub Słowianka już dawno nie istnieje. Jeżeli jestem w błędzie to proszę mnie poprawić. Ciekawe ile UKP płaci za wynajem basenu, przecież nie ma możliwości udostępnienia bezpłatnie.  Oglądać a brać udział to dwie całkowicie odrębne rzeczy. Dobranoc
5 Lubię to: 4
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 1
Lubię to!Udostępnij
Gal
GalGal215 marca o 11:21
Nie widze przeszkod zeby sie zapytac ile placi? Nie wiem czy istnieje czy nie. A co jest zlego w tym ze powstal UKP? komus to przeszkadza ze dzieci przychodza na zajecia na plywalnie,czy ktos inny   podjal sie wyzwania zeby taki klub powstal? Przez 18 lat nikt z tym nic nie zrobil a tylko niektore osoby narzekaja ze on jest i to jest przykre i cierpiec beda dzieciaki ! A co do warsztatow to powinny wlasnie dzieciaki z UKP skorzystac najbardziej zeby mistrz mogl przekazac cos ze swojego doswiadczenia zeby dalej mogly sie rozwijac i odnosic sukcesy i godnie reprezentowac nasze miasto! I wszystko mozna bedzie zobaczyc z widowni i prosze nie pisac ze basen bedzie zamkniety dla ludzi...
3 Lubię to: 2
Super: 1
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Gal2
Gal2Gal15 marca o 18:29
Znowu problem czytania ze zrozumieniem, cóż... 
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
turysta
turystaGal216 marca o 08:40
a ty co taki mądrala, jesteś pracownikiem OSIR-u czy ratusza?
2 Lubię to: 2
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Ola
OlaGal215 marca o 11:22
UKP nie jest prywatnym klubem jak wskazuje nazwa. Właśnie zastał ogłoszony nabór dzieci do klubu i każdy rodzic może zapisać swoje dziecko pod warunkiem że umie pływać. Tak UKP płaci za wynajem basenu i to nie małe pieniądze. Może warto zasięgnąć trochę wiedzy zanim będzie się pisało komentarze.
3 Lubię to: 1
Super: 2
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Justyna
Justyna Gal15 marca o 07:28
Proszę się nie kłócić, o innych rzeczach będzie miejsce i czas porozmawiać. Smutne jest ze super impreza nie wypali. Warsztaty mogły być ogólnodostępne jakby kontynuowano projekt klubu miejskiego lecz lepiej podzielić rynek, a Franio gorszy od Zosi. Będzie czas na rozmowy na ten temat również. Miłych warsztatów ubolewam że niedostepnych dla wszystkich.
J. Werbel
2 Lubię to: 1
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 1
Lubię to!Udostępnij
Gal
GalJustyna 15 marca o 11:05
Pani Justyno nikt sie z nikim nie kłoci, nikt nie dzieli dzieci i chyba każdy może zapisać dziecko do UKP ? Chyba ze czegos nie wqiem? Na FB mozna zobaczyc post że został ogłoszony nabor do klubu. A skoro projekt Miejskiego klubu nie wypalil to nie mozna miec pretensje do ludzi ktorzy wzieli sprawy w swoje rece? Słowianka ma juz 18 i przez te lata nikt nie stworzyl klubu...a ten "prywatny" działa krotko a dzieciaki odnosza juz sukcesy i z tego powinnismy sie cieszyc ,ze te male szkraby godnie reprezentuja nasze miasto z czego ja sie osobiscie ciesze ;)
4 Lubię to: 2
Super: 2
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Justyna
Justyna Gal15 marca o 13:15
Proszę pani zapraszam na spotkanie i wtedy mogę wytłumaczyć jaka jest różnica dla dzieci i rynku istnienie klubu miejskiego a klubu prywatnego.
Pozdrawiam 
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Gal
GalJustyna 15 marca o 17:36
A czy jest zakaz zapisów dzieci do UKP? Czy do Olimpii czy Spartakus? Bądźmy ludźmi i cieszmy się z tego że nasze dzieciaki Jaworskie odnoszą sukcesy :) 
3 Lubię to: 3
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Gal
GalJustyna 15 marca o 17:39
Skoro już piszemy to proszę tutaj wytłumaczyc o co chodzi :) 
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
turysta
turystaJustyna 16 marca o 08:42
jak sie znacie, to po co robicie ten cyrk na forum. 
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Gal
GalJustyna 15 marca o 11:07
I w jaki sposob rynek ma byc podzelony skoro w Jaworze mamy tylko jeden klub plywacki? tego nie rozumiem
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Rodzic
RodzicJustyna 15 marca o 11:38
Proszę się zastanowić nad faktem, jeżeli na nieckę weszłoby kilkaset osób na pięć torów. Warsztaty jaki miały by sens? UKP wraz z rodzicami zorganizował warsztaty i zapłacił za to. Na trybuny są zaproszeni wszyscy chętni do obejrzenia przebiegu. Dzieci z UKP bardzo ciężko trenują i trzeba się cieszyć, że spotka ich taka możliwość, jak trening z Mistrzem. I z tego co widzę po informacjach na FB warsztaty są dla dzieci, a nie dla trenerów. Jeżeli chce mieć Pani bezpośredni wgląd to zawsze może Pani sobie takie warsztaty zorganizować. Lepiej rozwiązywać problemy, niż je szukać.
2 Lubię to: 2
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
ewelinka
ewelinka14 marca o 13:23
Teraz najwazniejsza jest religia i pielgrzymki a nie jakiś tam sport. Takie czasy
1 Lubię to: 1
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
jaworska
jaworskaewelinka15 marca o 00:45
ewelina to akurat w czarnych marszach "pielgrzymowała"...
5 Lubię to: 3
Super: 0
Ha ha: 2
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Czarny marsz
Czarny marszjaworska16 marca o 10:36
Razem z tą, co nie wybrał jej lud, została odsunięta od władzy, dokleila sobie rzęsy i robi dobrą minę do złej gry. 
1 Lubię to: 1
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Reklama
rodzic
rodzic14 marca o 11:53
O co całe zamieszanie? jak wynika z pism i Miasto i OSiR chcą wesprzeć imprezę trzeba czytać ze zrozumieniem.Myślę, że problem tkwi w osobie Pani Prezes, która chciałabym rządzić miastem i narzucac swoje reguły. OSiR jako firma posiada obiekty , na których musi zarabiac by mieć na pensje dla pracowników. Chyba każdy się zgodzi, że by firma prosperowała musi zarabiac i to jest normalne. Skoro wszystko dla dzieci powinno być za darmo, to moze i Pani Prezes zacznie prowadzic zajęcia z nauki pływania za darmo??? dlaczego za to bierze pieniążki?? zarabiac na dzieciach?? Okropne....
Proszę szanownych krytków " nie wszystko jest złotem co się z wierzchu świeci" .
8 Lubię to: 4
Super: 1
Ha ha: 2
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 1
Lubię to!Udostępnij
Do rodzic
Do rodzicrodzic14 marca o 12:49
Proszę pamiętać, że stowarzyszenie to działa charytatywnie, nic nie zarabiając. To jest ciężka praca wielu rodziców oraz pomoc innych stowarzyszeń w organizacji tej imprezy. A co do nauki pływania to jest osobna działalność. Ale jak ktoś nie ma zielonego pojęcia co pisze to tak właśnie jest. A co do zarabiania na obiektach niech osir powie ile kosztuje zamknięcie basenu na prywatne warsztaty? 
4 Lubię to: 4
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Ola
OlaDo rodzic14 marca o 20:31
Po pierwsze warsztaty z Panem Pawłem Korzeniowskim nie są prywatne, po drugie dla dzieci i nie tylko dla nich to wielka sprawa móc trenować pod okiem mistrza, a po trzecie to prestiż dla naszego miasta.
2 Lubię to: 2
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Justyna
Justyna Ola15 marca o 07:31
Proszę Panią poprosiliśmy żebyśmy mogli wziąć udział w warsztatach jako trenerzy odmówiono nam odsylajac na trybunki, gdzie nic nie słychać. Naszym dzieciom też odmówiono. Powiedziano nam że to impreza zamknięta, to mogło być super wydarzenia dla wszystkich niestety. 
1 Lubię to: 1
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Justyna
Justyna rodzic14 marca o 13:29
Proszę pana/i imprezę Triathlonowe Dzieciaki robię charytatywnie i szykuje ja przez 3 miesiące. W zeszłym roku wplacilismy zgodnie z zamówieniem kwotę 1080 zł za wynajem obiektów. Do tego ostatnio nam doliczone 504 zł co nie było ujęte w zamówieniu. Zwróciliśmy się o korektę faktur Pan dyrektor nie odpisywał kilka miesięcy po czym nieoczekiwanie w grudniu otrzymaliśmy wezwanie do zapłaty z 2 tygodniowym terminem. Zwróciliśmy się o interpretację zarządzeń do naczelnika oświaty i nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Nie wiedząc jak planować wydatki nie zdążyliśmy złożyć projektu do konkursu z Pożytku publicznego. Zwróciliśmy się z prośbą o udostępnienie obiektów do gminy i wyrazili chęć wsparcia jednocześnie wskazując telefon Pana dyrektora osir jako kontaktowy do dalszych ustaleń. Jednakże wyslane kolejne podanie z prośbą o ustalenie terminu już do tej pory nie znalazło odpowiedzi. Brak chęci ustalenia terminu imprezy i niezgodności jeśli chodzi o płatności spowodowało że stowarzyszenie nie może ryzykować kolejnych noeuzasadnionych naliczen.
Ciężką pracą otworzyłam szkole pływania i płace sama zus i podatki dając comiesieczny zarabek osir Jawor.  Proszę rozróżniać prywatna działalność i charytatywna bo każdy musi zarabiać jakoś na chleb.
Pozdrawiam i życzę zdrowego podejścia do sprawy.
Justyna Werbel 
 
12 Lubię to: 11
Super: 1
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Biegacz
Biegaczrodzic14 marca o 20:08
Rozumiem zatem, że osoby które biegają tam codziennie po tej niby bieżni( bo do bieżni to daleka droga) też powinny płacić za to, że biegają? Jaki jest koszt biegania na tym olimpijskim obiekcie? Płaci się za przebyty kilometr czy czas aktywności?
3 Lubię to: 2
Super: 0
Ha ha: 1
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
do rodzic
do rodzicrodzic15 marca o 00:42
przede wszystkim osir to nie firma...
1 Lubię to: 1
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Szok
Szok14 marca o 10:03
Stadion który stoi ugorem i każdy może wejść i wypić bro wieczorem... Płatny dla dzieci!!!!!!!! 
10 Lubię to: 6
Super: 0
Ha ha: 1
Wow: 0
Przykro mi: 1
Wrr: 2
Lubię to!Udostępnij
Rodzic
Rodzic14 marca o 09:24
Stadion zawsze był za opłatą!  Niestey kluby, które trenują piłkę nożną  z małymi dziećmi na stadionie tez za to płacą i to nie małe pieniądze!
6 Lubię to: 6
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Tato
Tato14 marca o 09:19
Na striptiz męski na Dzien kobiet pan burmistrz ma pieniadze a na Dzien Dziecka każe dzieciom placic za korzystanie z boiska ! Ale toalety za darmo ! He he ! Wstyd panowie Bera, Szymczyk, Matkowski . 
12 Lubię to: 11
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 1
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Mama
MamaTato14 marca o 09:37
Za Striptiz drogi Tato to zapłaciły kobiety biorące udział w Dniu Kobiet. Bilet wstępu kosztował 65 zł za osobę!!!
5 Lubię to: 4
Super: 0
Ha ha: 1
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Wyborca
WyborcaMama14 marca o 12:10
No za 65zł.faktycznie można pokryć wszystkie te atrakcje ciekawe ile trzeba było dołożyć do tej imprezki może radni poproszą o rozliczenie na sesji
9 Lubię to: 9
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Mama
MamaWyborca14 marca o 15:42
65 zł razy ponad  200 osób daje ładną sumkę i myślę, że miasto to jeszcze na tym zarobiło. Tym bardziej że w cenie biletu były tylko atrakcje i miejsce przy stole 😂
1 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 1
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Wyborca
WyborcaMama14 marca o 22:34
Oj oj nie był bym taki pewny stawiam 15-20 tys.wiec prosty rachunek za bilety brakło.
3 Lubię to: 3
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
wg
wgMama16 marca o 22:38
Ja też myślę, że przychody z biletów nie pokryły kosztów. 
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
?
?Wyborca14 marca o 17:43
Ciekawe jaki koszy wynajęcia Ecmena?
1 Lubię to: 1
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Nauczyciel
NauczycielMama16 marca o 10:43
No ale striptizerkom nie zapłacimy kobiety, tylko organizator, czyli JOK lub wydział od , promocji,, albo ,,kultury,,. A swoją drogą, to coraz lepszą kulturę krzewi się w centrum młodzieży, nie ma co. Striptiz stał się oficjalnym kulturalnym wydarzeniem, niemalże gwoździem programu gminnej instytucji kultury. Po prostu brak słów...
2 Lubię to: 2
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Rodzic
RodzicTato14 marca o 11:12
No cóż, jasno widać,jakie są priorytety obecnej władzy.
2 Lubię to: 2
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Rodzic
Rodzic13 marca o 23:10
Tego nawet nie da się skomentowac już nawet na dzieciach żerują wstyd 
10 Lubię to: 10
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Organizator
Organizator13 marca o 22:30
Serio? Stadion na Przyrzeczu za opłatą? A że toalety za free to szacun... czapki z głów 
6 Lubię to: 6
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij
Obserwator
ObserwatorOrganizator15 marca o 06:46
Tak... Osoby, które piją tam piwko kupują bilety wstępu 😂😂😂
0 Lubię to: 0
Super: 0
Ha ha: 0
Wow: 0
Przykro mi: 0
Wrr: 0
Lubię to!Udostępnij

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.