Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Teatrzyki dla dzieci w Gminie Męcinka

„Kaczka Cudaczka” i „Bocian i Żaba” – to kolejne teatrzyki zorganizowane dla dzieci z Gminy Męcinka przez Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Wójta Gminy Męcinka.

Fot. materiały prasowe © materiał prasowy

Spektakle teatralne odbyły się 18 października br. w wykonaniu aktorów z Krakowskiego Teatru ART-RE. Aktorzy Zaprezentowali dzieciom adaptację scenariusza wiersza „Kaczka Cudaczka” Jana Brzechwy. Bohaterką opowieści jest niezwykła Kaczka - Cudaczka. Do szopa - pracza idzie w sprawie wyprania piórek. Papuga - fryzjerka ma zmienić jej uczesanie na bardziej twarzowe. Kaczkę Cudaczkę boli głowa idzie więc do sowy - aptekarki. Wreszcie w swojej wędrówce trafia do gabinetu lekarskiego gdzie porad udziela doktor - dzięcioł.

Drugi spektakl teatralny „Bocian i Żaba” przedstawiał historię małej nieposłusznej żabusi – Hanusi. Żabka w poszukiwaniu przygód oddala się od domu. Po drodze spotyka przyjaciół: Biedronka - Leonka, Bocianka - Marianka i Dzięcioła. W trakcie zabawy gubi drogę do domu.

Spektakle uświadomiły dzieciom, że warto być sobą, bo to najlepsza metoda na dobre samopoczucie. Mali widzowie mogli dostrzec konieczność niesienia pomocy słabszym i młodszym.

Wyraziste postaci bohaterów, kolorowe stroje, barwna scenografia to atuty spektakli.

Przedstawienie przyciągnęło do sali widowiskowej w Męcince wiele dzieci tych młodszych i tych starszych z całej gminy.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.