Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

Szykuje się audyt OSiR-u

W najbliższym czasie w jaworskim Ośrodku Sportu i Rekreacji szykuje się audyt. Urząd Miejski w Jaworze zaprosił do składania ofert na wykonanie kontroli finansowej tej podległej gminie jednostki.

Miejmy nadzieję, że finanse jaworskiego OSiR-u są w lepszym stanie... © Paweł Sasiela

Jak czytamy w Biuletynie Informacji Publicznej przedmiot zamówienia dotyczy wykonania w samorządowym zakładzie budżetowym audytu finansowego, ze szczególnym uwzględnieniem przepływów pieniężnych. Kontrola ma obejmować dwa dowolnie wskazane przez Urząd Miejski lata kalendarzowe (budżetowe) i ma się zakończyć raportem z oceną kontrolowanej jednostki oraz opisem wystąpienia ewentualnych nieprawidłowości osobno dla każdego roku budżetowego wraz ze wskazaniem propozycji rozwiązań.

Co ciekawe, urząd zmienił termin składania ofert. Początkowo miał on upływać 27 lutego (zaproszenie do złożenia oferty z 13 lutego). Dzisiaj opublikowano zmianę, w której urząd informuje, iż ofertę należy składać do dnia 22 lutego 2018 r. do godziny 14.00 w formie pisemnej w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Jaworze lub za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej.

Reklama

Komentarze (67)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

nadzór nad finansami gminy
nadzór nad finansami gminy25 lutego o 20:02
Zgodnie z art. 46 ustawy o samorządzie gminy zatrudniony na podstawie powołania skarbnik gminy jest jednocześnie głównym księgowym budżetu gminy (nie mylić z głównym księgowym urzędu gminy, bo ten jako podległa gminie jednostka budżetowa powinna mieć własnego głównego księgowego zatrudnionego na umowę o pracę) i z mocy ustawy sprawuje on nadzór nad finansami gminy oraz wykonaniem budżetu gminy. To do skarbnika gminy wpływają wszystkie sprawozdania finansowe i budżetowe z podległych jednostek, a ten ma obowiązek je weryfikować i sygnalizować burmistrzowi wszelkie nieprawidłowości. http://www.samorzad.lex.pl/czytaj/-/artykul/skarbnik-gminy-jest-glownym-ksiegowym-budzetu
Lubię to! 3
sporna samokontrola
sporna samokontrolanadzór nad finansami gminy26 lutego o 09:49
W sytuacji, gdy skarbnik gminy (główny księgowy budżetu gminy-jednostki sektora finanów publicznych) wykonuje także obowiązki i odpowiedzialność głównego księgowego urzędu gminy-podległej gminie jednostki budżetowej, to dochodzi do sytuacji, że ta sama osoba jest odpowiedzialna zarówno za całokształt gospodarki finansowej jednostki budżetowej-urzędu gminy (zgodnie z art. 54 ustawy o fianansach publicznych), a jednocześnie w ramach obowiązków związanych ze stanowiskiem skarbnika gminy kontroluje prawidłowość wykonania planu finansowego przez tą jednostkę. Dochodzi więc do połączenia roli kontrolowanego i kontrolującego. Podobny problem dotyczy całości gospodarki finansowej urzędu gminy. Pytanie-jeżeli pod głównym księgowym urzędu gminy, odpowiedzialnym za nadzór i kontrolę gospodarki finansowej urzędu powstały straty, to jak ta sama osoba jako skarbnik ma kontrolować podległe gminie jednostki, jak np. OSiR? Orzecznictwo wskazuje na zakaz łączenia tych funkcji. http://www.rp.pl/artykul/1188734-Skarbnik-gminy-nie-moze-pracowac-jednoczesnie-jako-glowny-ksiegowy.html
Lubię to! 0
Student UW
Student UW23 lutego o 18:17
Niezalezny obserwatorze pomylil chyba ci sie portal
Lubię to! 2
niezależny obserwator
niezależny obserwator23 lutego o 09:48
ale ci Japończycy są gł upi.Podnoszą wiek emerytalny do 70 lat, i to dla kobiet i mężczyzn, po równo.Mało tego okazuje się ,że w Japonii nie ma przywilejów emerytalnych.My ,Polacy musimy dziękować Pani Szydło i PISowi za obniżenie wieku emerytalnego i utrzymanie przywilejów dla wybrańców . A Japończycy czy Niemcy powinni się od nas uczyć!
Lubię to! 2
obywatel AB
obywatel AB22 lutego o 23:15
Kampania burmistrza ruszyła na ostro. Wójcie chwalą nas. Kto ? No my Was, a Wy nas.
Aktywność radnych z EB Razem: Jaśnie Wspaniały Władco, jakie piękne rzeczy zrobiłeś, dlatego panuj nam nadal. Facebook już się grzeje.
Lubię to! 7
fakty
fakty22 lutego o 18:16
Burmistrz mówi o przyszłości, a nie rozliczył się z przeszłości. Czy dostanie zarzut od prokuratora za łamania prawa, o czym głośno w całym mieście?
Lubię to! 12
PIS(psl) i PO  to jedo zło
PIS(psl) i PO to jedo zło22 lutego o 09:58
" korupcja,nepotyzm, kolesiostwo rozlały się dzisiaj w Polsce gminnej i powiatowej w rozmiarach wcześniej nie znanych " J. Kaczyński. Zgadnijcie kiedy to mówił.
Lubię to! 5
???
???22 lutego o 09:06
Kto mi wytłumaczy, dlaczego Emilian Bera wykorzystuje służbowy FB Burmistrza Miasta Jawora do promocji swojej osoby, jako kandydata na burmistrza i do promocji swojego komitety EB Razem? Czy to jest dozwolone? czy nie doszło do przekroczenia uprawnień?
Lubię to! 15
.
.???22 lutego o 14:24
Widoczne uważa,ze Burmistrz,jako instytucja to on. Chyba mu się pomieszało,ze urząd burmistrza trwa bezwzględny na to kto go obejmuje.
Lubię to! 8
do "."
do ".".24 lutego o 11:50
Najczęściej spotykane działania o charakterze korupcyjnym:
· przekupstwo (łapownictwo),
· wykorzystywanie środków budżetowych i majątku publicznego do celów prywatnych lub osobistych korzyści,
· płatna protekcja,
· handel wpływami, np. poparcie w wyborach lub finansowanie partii politycznej w zamian za zdobycie wpływów,
· nieprawidłowości dot. zamówień publicznych, kontraktów, koncesji czy decyzji sądów,
· uchylanie się przed obowiązkiem celnym, podatkowym itp.,
· świadome, niezgodne z prawem dysponowanie środkami z budżetu państwa i majątkiem, który jest dobrem publicznym,
· faworyzowanie,
· nepotyzm, kumoterstwo. http://www.antykorupcja.gov.pl/ak/archiwum-mswia/poradnik-antykorupcyjn/co-to-jest-korupcja/63,Co-to-jest-korupcja.html
Lubię to! 1
bolo
bolo???22 lutego o 14:31
Tobie i podobnym do Ciebie nie tylko nie sposób wytłumaczyć dlaczego,dlaczego,dlaczego. Zakompleksione "wieśki"już się z tym rodzą.Wam przeszkadza Świdnica,Strzegom,Legnica itd.tylko z tego powodu że część ludzi pracujących w UM. pochodzi z tamtych rejonów.Nie zastanawia Was że każdy burmistrz (każdy!!!!) otacza się ludzmi do których ma pełne zaufanie. Tak samo robili jego poprzednicy i tak robi Emilian B. A teraz to-korzystanie FB to przywilej burmistrza .Koniec.Wystartuj do wyborów,wygraj je i będziesz miał taki sam przywilej.Nadążasz.?
Lubię to! 6
as
asbolo23 lutego o 10:54
Czyli sugerujesz, że w urzędach pracują wrogowie ludu i trzeba ich zwalniać? Muszę cię zmartwić, w urzędach pracują ludzie, którzy zostali zatrudnieni do wykonywania określonych zadań. Nie za bardzo ich interesuje, kto jest szefem danej instytucji. Tak samo będą pracowali dla Janka jak i dla Karola. Nie ma również znaczenia czy mieszkają w Jaworze czy w Paszowicach jednak tutaj ma to znaczenie, że wszyscy są przyjaciółmi Królika.
Lubię to! 7
rol
rolbolo23 lutego o 11:08
nie dość, że się mylisz, to Twój sposób odnoszenia się jest arogancki
Lubię to! 4
ople
oplebolo23 lutego o 11:12
Tobie bolo myli się chyba prywatny biznes z państwową instytucją. Dobierać, to sobie może, ale prywatnie.
Lubię to! 7
art. 231 kk?
art. 231 kk?bolo23 lutego o 12:47
do bolo-może lepiej niech prokurator się wypowie, czy to nie jest nadużycie uprawnień przez funkcjonariusza publicznego? Radni powinni to sprawdzić.
Lubię to! 6
??
??bolo23 lutego o 13:23
Bolo przywilej to profil prywatny. Ale burmistrz to urząd. Wiec niech sobie założy nowy profil kandydat na burmistrza i tam robi PR. Kumasz?? Czy masz problem.
Lubię to! 8
rodzaje korupcji
rodzaje korupcjibolo24 lutego o 11:45
https://cba.gov.pl/ftp/filmy/Broszura_dla_Urzednikow_FINALNA_6112015_v1.pdf
Lubię to! 0
autor
autorbolo25 lutego o 10:26
Dobrze napisane Emilian B. czyżby już niedługo zamazana twarz na zdjęciach w prasie ???
Lubię to! 2
ciekawski
ciekawski???24 lutego o 18:53
Hmm, ciekawe co u nas można znaleźć na służbowych komputerach w wydziale promocji gminy? http://www.slawkow.pl/wodociagi-czy-sztab-wyborczy
Lubię to! 0
urzędasek
urzędasekciekawski26 lutego o 10:21
Czy znajdą się na nich materiały związane z kampanią wyborczą kandydata na burmistrza-z logo jego komitetu wyborczego?
Lubię to! 0
Wiosenny Narcyz
Wiosenny Narcyz22 lutego o 07:49
Burmistrz ogłosił, że podjął decyzję, że będzie ponownie kandydował, bo mieszkańcy go motywują do dalszych działań. Ciekawa sprawa, bo mieszkańcy z tej kadencji jeszcze go nie rozliczyli-nie zrealizował prawie nic z tego co obiecał. Naiwnością jest wierzenie we wszystkie komplementy, jakie wpadają w ucho.
Lubię to! 12
Jaworzanka
JaworzankaWiosenny Narcyz22 lutego o 11:01
Bo ja nie chcem ale muszem pasuje jak nic do tego co można przeczytać na plakacie
Lubię to! 4
Jaworzanin
JaworzaninWiosenny Narcyz22 lutego o 22:20
Mieszkańcy Świdnicy, Strzegomia i Legnicy namawiają burmistrza, żeby kandydował znowu, bo dostali od niego pracę, a jak przyjdzie nowy, to ich zwolni i zatrudni jaworzan. Motywują go także, aby zatrudnił jeszcze ich rodziny.
Lubię to! 7
jacek
jacek21 lutego o 18:06
Prawda jest taka, że nigdzie w Jaworze nie ma ciekawej oferty. Osir, Jok czy Ecmen - albo zamknięte albo ceny z kosmosu ! a obsługa zachowuje się tak jak by pracowali za karę
Lubię to! 6
Mieszkaniec
Mieszkaniecjacek22 lutego o 11:09
Jak to się nie dzieje ostatnio bal wszystkich radnych i dyrektorów jednostek do którego pewnie Jok dopłacì a niebawem dzień kobiet za 50zł od głowy
Lubię to! 3
Marian P.
Marian P.21 lutego o 17:37
Dziwne że na zaprzyjaźnionym z ratuszem portalu z Legnicy nic na ten temat nie pisze? Z resztą ostatnio nie ma on dobrej passy bo samorządowcy w regionie głośno mówią że niektórzy byli kuszeni propozycją "dobrej prasy" w zamian za reklamę na tym portalu (przykład Złotoryi która się zbuntowała tym praktykom). Pytanie jak rozlicza się w tym względzie Jawor, o którym można przeczytać na portalu w/w jednie w superlatywach, z dużą ilością zdjęć oczywiście. Ktoś coś wie?
Lubię to! 7
Reklama
Kaktus
Kaktus21 lutego o 17:27
czy niszczarka do papieru działa już całą noc?
Lubię to! 2
sami fachowcy
sami fachowcy21 lutego o 12:38
Nauczyciel zarządza instytucją publiczną realizującą zadania w zakresie kultury fizycznej i turystyki, w tym terenów rekreacyjnych i urządzeń sportowych.
Lubię to! 3
AK 47
AK 4721 lutego o 10:59
tak naprawdę to nie interesuje mnie kto i z jakiej opcji rządzi JOkiem czy OSIRem.Wiem jedno ,że za poprzedniego dyrektora kawiarenka na basenie była czynna.Po meczu czy w upalny dzień można było wypić piwo i coś przekąsić.W Parkowej czy ECMENIE tak samo, było więcej ludzi i asortyment był bogatszy.Nie trzeba audytu ,żeby widzieć,że to wszystko upada.Jeżeli burmistrz nie umie wyciągnąć z tego wniosków to trzeba wymienić burmistrza. Proste prawda?
Lubię to! 21
do AK47
do AK47AK 4721 lutego o 18:09
Bo piwo było za ciepłe??? Kawiarenka była czynna, a OSiR miał 0,5 mln złotych długu. Nie zastanawia cię to? Skądś się ten dług wziął...
Lubię to! 1
lalauś
lalauśdo AK4722 lutego o 09:37
Przyszedł nowy dyrektor i uratował sytuację, bo zamknął kawiarnię? Tak to każdy potrafi.
Lubię to! 1
Olo
Olodo AK4722 lutego o 18:09
a skąd masz takie informacje, że osir miał taki dług? audytu jeszcze nie było, a ty wyglądasz na dobrze poinformowanego?
Lubię to! 2
wiadomości PIS
wiadomości PIS21 lutego o 09:51
szaleństwo PISiorów w nagradzaniu siebie nie ma końca. Teraz Adrian Duda wydał z naszych pieniędzy na same tylko nagrody ponad ćwierć miliona złotych.
Lubię to! 4
tyle z prawa
tyle z prawa21 lutego o 09:26
Art. 304 Kodeks postępowania karnego-Obowiązek zawiadomienia o przestępstwie. § 1. Każdy, dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję. § 2. Instytucje państwowe i samorządowe, które w związku ze swą działalnością dowiedziały się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, są obowiązane niezwłocznie zawiadomić o tym prokuratora lub Policję oraz przedsięwziąć niezbędne czynności do czasu przybycia organu powołanego do ścigania przestępstw lub do czasu wydania przez ten organ stosownego zarządzenia, aby nie dopuścić do zatarcia śladów i dowodów przestępstwa. Art. 231 Kodeksu karnego-Niedopełnienie obowiązków przez funkcjonariusza publicznego. § 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
Lubię to! 0
finanse publiczne
finanse publicznetyle z prawa21 lutego o 16:24
A co, jak funkcjonariusz publiczny nie tylko nie zgłasza, ale jeszcze chroni i jeszcze nagradza osobę, która swoimi zaniedbaniami działa na szkodę gminy?
Lubię to! 2
audyt do nadzoru?
audyt do nadzoru?21 lutego o 09:06
Zamiast zatrudniać tylu audytorów wystarczy 1 dobry gminny ekonomista, który w garści będzie trzymał gminne finanse, te rozlokowane po jednostkach też.
Lubię to! 7
o co tu chodzi?
o co tu chodzi?21 lutego o 08:47
A co to, p.Bera dopiero teraz się ocknął, jak wygląda sytuacja finansowa w OSiR? Ostatni rok kadencji a on dopiero teraz chce tam audytu? A ten niedawno zatrudniony przez niego audytor nie poradzi sobie, czy co, że potrzebuje kogoś na zlecenie?
Lubię to! 5
urzędnik
urzędnik21 lutego o 08:33
ktoś lepiej powinien przyglądnąć się wydatkom na promocję, bo tam to dopiero się dzieje
Lubię to! 5
obserwator 2
obserwator 220 lutego o 22:03
Na pewno wskażą okres kiedy jeszcze dyrektorem nie był Matkowski. Bo po będą kręcić na siebie bata.
Lubię to! 3
urzędnik
urzędnikobserwator 221 lutego o 08:31
A skarbnikiem ciągle jest ta sama osoba, która od lat przyjmuje te sprawozdania i co, zero reakcji? Ale o czym tu mówić, jak sama u siebie (w swoim pionie) "nie widziała" co się przez lata dzieje z gminnymi finansami, dopiero nadzór zewnętrzny musiał to wprost pokazać? Skoro była cicha akceptacja, to nie ma się czemu dziwić.
Lubię to! 4
przewodniczacy
przewodniczacyurzędnik21 lutego o 19:20
pani ,która pracowała na dodatkach mieszkaniowych została niminowana na skarbnika przez swojego szwagra, gdzie miała nabyc doswiadczenie i praktyke żeby zając takie stanowisko? jaki pan taki kram!
Lubię to! 0
się kręci
się kręciurzędnik22 lutego o 09:31
a potem szwagier i brat tej pani znaleźli zatrudnienie w urzędzie w referacie WK
Lubię to! 1
Max
Max20 lutego o 21:06
A audyt JOKu kiedy? Ale proponuję go poszerzyć o sprawy kadrowe.
Lubię to! 8
rzeczowo
rzeczowoMax21 lutego o 08:44
JOK wypłaca odszkodowania za przegrany sprawy sądowe, więc audyt zatrudnienia zdecydowanie by się tam przydał. A poza tym, co się stało ze 100 tyś zł nadwyżki finansowej, jaka została po tamtej kadencji w JOK?
Lubię to! 7
Klex
Klexrzeczowo22 lutego o 08:44
No więc nie 100 a 200 tyś górki było, ale się skończyło
Lubię to! 1
Bożenka
BożenkaMax21 lutego o 09:48
no tu to by było ciekawie jok ecmen rewelacja
Lubię to! 2
genowefa
genowefaMax21 lutego o 10:51
w Joku to już nawet audyt nie pomoże widać że już musi być beznadziejnie skoro dzień kobiet co roku było organizowany bez wstępu a teraz trzeba zapłacić 50zł.jedni na balach bawią się za free a reszta płaci za to ot polityka
Lubię to! 7
Reklama
Autytor
Autytor20 lutego o 20:25
Dlaczego skrócono okres na składanie ofert? Jakie oferty wpłyną to zobaczymy ale ciekawe czy nie wystartuje znana sp. akcyjna z l-cy, która zna się na wszystkim i ze wszystkimi
Lubię to! 4
borus
borus20 lutego o 18:42
Więc budowa basenu a/a
Lubię to! 2
Ania
Ania20 lutego o 18:30
I spółka z wodociągów
Lubię to! 0
jestem za
jestem zaAnia20 lutego o 20:49
najwyższa pora, aby z urzędu wydzielić gospodarkę wodno-ściekową
Lubię to! 0
Olo
Olo20 lutego o 12:01
Śmierdząca sprawa
Lubię to! 4
czytelnik
czytelnik20 lutego o 10:13
Dla mnie to dziwne, bo wszystkie jednostki organizacyjne podlegają gminie i to ona powinna na bieżąco kontrolować stan ich finansów. Pani skarbnik, audytorzy wewnętrzni i Pani sekretarz. Audyt zewnętrzny wydaje się niepotrzebnym dodatkowym wydatkiem gminy. Chyba, że szuka się mocnych kwitów na kogoś...
Lubię to! 7
???
???czytelnik20 lutego o 16:04
przecież dopiero co burmistrz zatrudnił audytora z naboru, to po teraz to zlecenie?
Lubię to! 4
bez jaj
bez jajczytelnik20 lutego o 16:19
Od nadzoru nad finansami gminy jest skarbnik-to do niego wpływają wszystkie sprawozdania finansowe.
Lubię to! 5
hehe
heheczytelnik20 lutego o 16:36
Mocne kwity..., wolne żarty..., wpierw musieliby skarbnika odwołać za brak nadzoru i wieloletnie straty dla gminy. P. Matkowski kandydował do sejmu z list PO i się nie dostał. p.Bera (lokalny lider PO) po wygranych wyborach zatrudnił go na dyrektora OSiR. To na kogo te mocne kwity teraz szykuje Twoim zdaniem-na swojego człowieka?
Lubię to! 7
analiza i nadzór
analiza i nadzórhehe21 lutego o 08:04
Wszystkie sprawozdania finansowe i budżetowe wpływają do skarbnika, z ustawy powinien on na bieżąco sprawować nadzór nad stanem finansów, analizując budżet i sprawozdania (zawarte w nich dane finansowe). Tak działają profesjonalni ekonomiści i finansiści.
Lubię to! 3
lolo
loloczytelnik20 lutego o 20:19
Ktoś brał chyba pieniadze za nadzór nad Osirem, a sprawozdania finansowe ktoś sprawdzał? każdy chce dużo zarabiac bo nadzoruje a tak naprawde na niczym sie nie zna. czyżby brak kompetentnych ?
Lubię to! 7
Mieszkaniec
Mieszkanieclolo20 lutego o 22:53
Brak kompetentnych to teraz norma wszędzie na stołkach siedzą swoi bez jakiegokolwiek pojęcia a najgorsze jest to że są nie do ruszenia to jest energia
Lubię to! 5
do Mieszkańca
do Mieszkańcalolo21 lutego o 08:41
Sorki, ale jak się nagradza ludzi, przez których zaniedbania gmina ponosi straty finansowe, to już jest jakiś matrix, bo to publiczne, nie prywatne pieniądze.
Lubię to! 3
kontroler
kontroler20 lutego o 08:38
i ciekawe kto wygra skoro już przyspieszono termin????
Lubię to! 9
jaworzanin
jaworzaninkontroler20 lutego o 09:21
ja obstawiam, że ktoś powiązany ze świdnicką wspólnotą
Lubię to! 9
Jaworzanin
Jaworzanin20 lutego o 01:04
No to grubo panie Matkowski :/
Lubię to! 5
?!
?!Jaworzanin20 lutego o 09:46
A cóż to, Bera powołał swojego "super dyrektora" a teraz audyt zamawia, aby ktoś mu podpowiedział, jak ma zarządzać jednostką?
Lubię to! 3
kontroler
kontroler?!20 lutego o 20:35
nie chodzi o dyrektora, chodzi o zapłacenie za audyt
Lubię to! 4
?
??!21 lutego o 09:52
czy to będzie Luiza Berg?
Lubię to! 1
do kontroler
do kontroler?!21 lutego o 10:23
chcesz powiedzieć, że audyt już jest zrobiony, tylko szuka się sposobu zapłacenia za niego?
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.