Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Szkolenie w Czaplach

W dniu 5 marca br. odbyło się w Czaplach (gm. Pielgrzymka) szkolenie informacyjne przygotowujące do aplikowania o wsparcie w ramach Działania 19.2 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach Inicjatywy LEADER”.

© Materiał prasowy

Wsparcie dla przedsięwzięć: 3.1. Rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej, rekreacyjnej i kulturalnej i 3.5. Inicjatywy nakierowane na tworzenie i rozwój produktów i usług wykorzystujących zasoby lokalne Krainy Wygasłych Wulkanów.

Szkolenie przeznaczone było dla instytucji (organizacji pozarządowych, oraz kościelnych osób prawnych) z terenu Gmin: Bolków, Krotoszyce, Legnickie Pole, Męcinka, Mściwojów, Paszowice, Ruja, Wądroże Wielkie, Pielgrzymka, Świerzawa, Zagrodno, Złotoryja – Gmina Wiejska oraz miasta Wojcieszów i Złotoryja, które chcą aplikować o środki z LGD.

Spotkanie rozpoczęła pani Gabriela Męczyńska, dyrektor biura LGD Partnerstwo Kaczawskie, witając uczestników szkolenia oraz pana Tomasza Sybisa, Wójta Gminy Pielgrzymka. Po przywitaniu zgromadzonych, głos zabrał również pan Wójt Tomasz Sybis, a następnie rozpoczęła się część szkoleniowa poprowadzona przez panią Gabrielę Męczyńską, w której przekazano uczestnikom ważne informacje dotyczące naboru nr 13/2019 i 14/2019. Prowadząca szczegółowo omówiła zasady i warunki naboru wniosków, a także sposób wypełniania wniosku.

W kolejnej części spotkania, pani Ewelina Szkutnik, Sołtys Wsi Czaple i Prezes Fundacji HERON, pokazała pięknie przygotowaną prezentację dotyczącą historii działalności mieszkańców wsi Czaple, wszystkie sukcesy i efekty pozyskanych środków. Po spotkaniu zapraszono wszystkich na zwiedzanie Czapli w celu inspiracji i pokazania dobrych praktyk z wykorzystania środków z inicjatywy Leader w ramach naszej strategii. Rezultaty pracy pani Sołtys i mieszkańców wsi Czaple są naprawdę imponujące. Mogliśmy zobaczyć m.in. Jasionkową Chatę, auto Flinstonów, wiaty, scenę, kamienny grill i skwerek.

Dziękujemy panu Tomaszowi Sybis, Wójtowi Gminy Pielgrzymka za udostepnienie Świetlicy Wiejskiej wraz z zapewnieniem poczęstunku. Podziękowania składamy również pani Ewelinie Szkutnik, Marzenie Szkutnik, Marice Danielczuk i panu Arkadiuszowi Kręcichwost za przygotowanie sali oraz smacznych kanapek i ciasta. Wszystko było wzorowo przygotowane, bardzo dziękujemy. Dużą niespodzianką były również urodzinowe pączki od pana Mariusza Łesiuk, za co serdecznie dziękujemy.

Szkolenie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej z EFRROW, działanie M19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach Inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałanie 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.