Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Szczęśliwy finał starań Reanimacji

Przedstawiciele Dolnośląskiego Wojewódzkiego Inspektora Budowlanego przeprowadzili dziś na ul. Gabriela Narutowicza w Jaworze kontrolę dotyczącą usunięcia nieodpowiedniego stanu technicznego ulicy.

Fot. jawor24h.pl © Paweł Sasiela

Było to wynikiem działań Ruchu Obywatelskiego "Reanimacja", który od lat walczył o budowę obwodnicy miasta w ciągu drogi S3, wyprowadzenie ciężkiego transportu kruszyw z miasta oraz modernizację drogi krajowej nr 3 przebiegającej przez Jawor. Kiedy modernizacja jaworskiego odcinka DK3 została przerwana, przedstawiciele "Reanimacji" wzmogli swoje działania, m.in. interweniując u Dolnośląskiego Wojewódzkiego Inspektora Budowlanego. Ten zobowiązał GDDKiA do remontu drogi. Prace dobiegły końca i stąd dzisiejsza kontrola ich wykonania.

- Jako przedstawiciel "Reanimacji" uczestniczę w odbiorze końcowym drogi DK3, przebiegającej przez miasto Jawor, a konkretnie ul. Narutowicza, która została naszym pismem zgłoszona do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego jako zagrożenie obiektu budowlanego. W związku z tym dzisiaj odbył się odbiór i wykonanie decyzji nałożonej przez WINB na Generalną Dyrekcję - mówi Jan Gawroński z Ruchu Obywatelskiego "Reanimacja".

Mieszkańcy są zadowoleni z wykonanych prac i jednocześnie apelują do kierowców o wspólną dbałość o nową infrastrukturę, m.in. nie rozjeżdżanie pasów zieleni znajdujących się przy drodze, co niestety znacznie pogarsza estetykę. 

- Nie wnosimy żadnych zastrzeżeń, z wyjątkiem drobnych popraw kosmetycznych, które są na bieżąco dokonywane. Mamy uwagi do drzewostanu, który nie powinien się znaleźć w pasie drogowym. Obecnie nie widzimy jakichkolwiek mankamentów czy niedoróbek w sensie technicznym - dodaje przedstawiciel "Reanimacji".

Przypomnijmy, że w styczniu zeszłego roku w siedzibie wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad doszło do spotkania Jana Gawrońskiego z "Reanimacji" oraz wicestarosty Arkadiusza Baranowskiego z dyrektor oddziału GDDKiA Ewą Bojarczak i zastępcą dyrektora Jackiem Mozalewskim. Rozmowy dotyczyły niedokończonego remontu odcinka drogi krajowej nr 3, biegnącego przez miasto Jawor. Wówczas ze strony GDDKiA padła deklaracja o kontynuacji remontu DK3.

- Jest to finał naszych wieloletnich działań i starań o remont drogi krajowej nr 3, przebiegającej przez miasto Jawor od ul. Narutowicza aż do ul. Mickiewicza. Remont się już prawie zakończył, mamy piękną drogę, która zostanie oddana do użytkowania - kończy Jan Gawroński.

Reklama

Komentarze (5)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

hohoho
hohoho25 stycznia o 16:54
Co wy na to jaworzanie?
http://legnica24h.pl/foto-mpk-wzbogacilo-sie-o-dwa-nowe-autobusy,1145,a.html
Lubię to! 1
:(
:(hohoho25 stycznia o 17:36
Niektórzy widać mają problem z rozróżnieniem efektywności od efektowności. Jaki zarządca, taka flota, jaworzanie widać zdecydowanie gorzej trafili. Jedno gospodarze miast wprowadzają nowoczesna komunikacje miejską, a w Jaworze zakupiono drogo 2 stare smrodliwe rzęchy, które ktoś wycofał z obiegu i to w dodatku wyłącznie (w 100%) ze środków gminy, bez żadnego zewnętrznego dofinansowania.
Lubię to! 2
obserwator
obserwator25 stycznia o 12:54
Jadę codziennie tą ulicą i wiem, że pasy zieleni niszczą najbardziej właściciele posesji przy tej ulicy, parkując swoje pojazdy. Oprócz nich i osób je odwiedzających nikt inny tam nie parkuje. Zaparkowane są zawsze te same pojazdy. To właśnie oni doprowadzili do tragicznego stanu pasów zieleni jeszcze przed remontem ulicy.
Lubię to! 4
ktoś
ktośobserwator27 stycznia o 17:02
a gdzie mają parkować? Parkingi robi się pod blokami, w rynku, ale nie przy tej trasie :-(
Lubię to! 0
jauer
jauer25 stycznia o 12:52
Gawroński na Starostę Jawora !! Chłop zrobi wreszcie porządek z drogami w powiecie
Lubię to! 4

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.