Logo Jawor24h.pl
Reklama
KWW Aktywny Powiat

Sylwester Rudziec z nowym rekordem w Wyborach do Rady Powiatu

Sylwester Rudziec na fotelu lidera zmienił Emiliana Berę - 1118 (wynik z wyborów samorządowych do Rady Powiatu z 2014 roku).

© Materiały prasowe

Podczas wyborów samorządowych w 2018 do Radu Powiatu Jaworskiego Sylwester Rudziec uzyskał najlepszy indywidualny wynik wyborczy w historii powiatu jaworskiego z ilością 1153 oddanych na niego głosów w okręgu nr 3 Gminy Wiejskie Powiatu Jaworskiego. Tym samym zasiadł na fotelu lidera, który do tych wyborów należał do Emiliana Bery.

Na pudle znalazł się również Stanisław Witek z tegorocznym wynikiem 1118 odanych głosów na tego kandydata.

Reklama

Komentarze (53)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Serwis
Serwis29 października o 11:21
Lider wyborów nie chce być starostą - dla układów czy z innego powodu.
Lubię to! 1
Zenek
Zenek29 października o 11:09
A kto to wie jak będzie.
Lubię to! 0
Jaworzanie
Jaworzanie29 października o 08:41
byłem mocno zaangażowany z moją rodziną w kampanię wyborczą po stronie PIS.Poświęciliśmy czas i swoje pieniądze. Trud się opłacił ,wygraliśmy. Więc teraz jak słyszę ,że robiliśmy to ,żeby Laskowski dalej był starostą to nam ręce opadają. Taka ma być zapłata za nasze poświęcenie???
Lubię to! 5
senator
senatorJaworzanie30 października o 12:36
Czyli Ty i twoja rodzina robiliście to, żeby Pan Laskowski nie był starostą? A ja myślałem, że do rady idzie się po to bo chce się działać na rzecz i korzyść społeczności lokalnej. A tu proszę... idzie się po to aby komuś dowalić. Słodkie....
Lubię to! 3
on-r
on-rsenatorWczoraj o 16:27
słuchaj senator. Przecież to proste . Ci ludzie głosowali na PIS. PIS wygrał.Więc dlaczego ktoś kto jest raz w PSL , raz u Kowalczyka i nie wiadomo gdzie jeszcze ma być starostą.Wbrew temu co piszą PIS ma ludzi kompetentnych którzy będą dobrze sprawować urząd starosty.I na to ja i wszyscy którzy głosowali na PIS liczymy.
Lubię to! 1
czytelnik
czytelnikJaworzanie30 października o 15:27
I bardzo dobrze. Sprawdzony i doświadczony samorządowiec. Oby tak było!
Lubię to! 1
Kwinto
Kwinto27 października o 12:13
Brawo Laskowski.Ty będzies trzecia raza
Lubię to! 1
Adela
Adela26 października o 14:37
7,41 procenta to faktycznie wręcz powalające poparcie społeczne.
Lubię to! 2
Bartek
Bartek 26 października o 11:36
A ja myślę, że w kolejnych wyborach na posła powinna wystartować Pani Aneta Trela w miejsce Pani Elżbiety Witek. I chyba w to miejsce jest szykowana, w końcu posłanka wiek swój ma i jest tego świadoma, a Pani Trela już ma przetarte szlaki i doświadczenie, potrafi się też zaprezentować.
Lubię to! 2
Adela
Adela26 października o 11:16
Laskowskiemu wyborcy podziękowali 21.10.2018. Koniec i kropka.

Lubię to! 6
odwrotnie
odwrotnieAdela26 października o 12:08
no właśnie wręcz przeciwnie, bo mu udzielili mandatu społecznego na kolejne 5 lat
Lubię to! 3
andrzej
andrzej26 października o 09:01
jak Laskowski NAPRAWDĘ jest członkiem PSL to niech poczyta co Ludowcy z szefem Kosiniakiem -Kamyszem mówią na temat współpracy i koalicji z PISem.Przekaz jest jasny; ŻADNYCH UKŁADÓW I KOALICJI Z PISEM. Teraz się okaże po co Laskowski wstępował do PSL i gdzie ma honor!
Lubię to! 9
hehe
heheandrzej26 października o 09:48
widać, że mało się znasz na polityce
Lubię to! 0
Krzysztof
Krzysztof 25 października o 21:20
Rudziec na starostę, a za rok w wyborach do Sejmu zamiast Pani Witek. Pani Witek na starostę wtedy i będzie ściągać środku z rządu na powiat i gminy, ma już znajomości na najwyższych szczeblach i jest blisko prezesa. Będzie kasa na drogi itd, a Sylwester będzie pośrednikiem. Jest młody i ma dużo sił, a Pani Elżbieta już przecież swoje lata ma, więc zasługuje na spokojne starostowanie. Popieram
Lubię to! 6
Marek
Marek25 października o 17:56
Ja też widzę Pana Sylwestra w roli posła. Młody, energiczny i skuteczny.Pani Witek wygląda ostatnio na zmęczoną więc może juz czas pomyśleć o emeryturze.
Lubię to! 2
Reklama
podchody
podchody25 października o 16:25
Ktoś się mocno stara, by skłócić p. Witek z p.Laskowskim i skorzystać z zasady, gdzie się dwóch bije, tam trzeci korzysta. PO i SLD nie mogą pogodzić się z przegraną, z tym, że nie udało się przejąć jeszcze powiatu?
Lubię to! 2
Jasia
Jasia 25 października o 15:45
Najaktywniejszy radny in. kadencji a mam nadzieję, że już za rok najaktywniejszy poseł ziemi jaworskiej. Pani Elu, wychowała Pani godnego następcę, pozdrawiam
Lubię to! 3
Janek
Janek25 października o 14:32
Czas Laskowskiego dobiegł kresu.Powiat potrzebuje nowego impulsu który może wnieść np Rudziec.
Lubię to! 7
obserwator
obserwatorJanek25 października o 20:18
Tylko że już pewne że starostą zostanie Laskowski, natomiast do dogadania jest stołek wice
Lubię to! 2
Za związek
Za związekobserwator26 października o 15:27
Starostą na balu.OK
Lubię to! 0
kompetencje
kompetencje25 października o 13:42
Rada powiatu wybiera zarząd w liczbie od 3 do 5, w tym starostę i wicestarostę, w ciągu 3 miesięcy od dnia ogłoszenia wyników wyborów. Nie ma wymogu, aby w skład zarządu wchodzili radni powiatowi, może on się składać z osób spoza rady. Najważniejsze, aby powiatem rządziły osoby kompetentne.
Lubię to! 4
powiatowiec
powiatowieckompetencje25 października o 15:29
Rudziec to najlepszy kandydat na starostę!!! Dostał najwięcej głosów co oznacza, że wyborcy tego oczekują!!!
Lubię to! 2
obserwator
obserwator25 października o 12:01
Starosta bez zmian, vice z PiS / może właśnie Sylwek /, przewodniczący Rady Powiatu bez zmian i w zarządzie kosmetyka. Takie ruchy przewiduję i będzie O.K. . Powiat idzie w dobrą stronę, a jak mówią słowa piosenki - "... po co iść pod wiatr, gdy wieje w dobrą stronę....".
Lubię to! 2
a.
a.obserwator25 października o 12:39
czas na zmiany. Oby...
Lubię to! 2
Wyborca
Wyborca25 października o 11:46
PIS wygrało to jedno, ale czy są w stanie wziąć odpowiedzialność za powiat to drugie. Jeżeli ma się utrzymać poprzedni układ z Laskowskim to znaczy ,że niepotrzebnie głosowaliśmy na PIS. Podpowiadam, że starostą v-ce starostą i członkami zarządu powiatu wcale nie muszą być członkowie Rady Powiatu! Takie rozwiązanie jest w wielu powiatach. Rozważcie to.
Lubię to! 6
wyborca
wyborcaWyborca25 października o 12:47
oho, PO, SLD i EB Razem nie może przeżyć, że nie przejęło powiatu. Podarujcie sobie te podpuchy.
Lubię to! 4
Magda
Magda25 października o 10:43
Najlepszy kandydat na starostę. Na pewno inteligentniejszy, mądrzejszy, lepiej się prezentuje i przystojniejszy co też ma znaczenie, żeby dobrze reprezentować nasz powiat. Grtulacje wielkie i powodzenia w starostowaniu.
Lubię to! 5
PIS vs. PO
PIS vs. PO25 października o 10:02
PIS w pięknym stylu wykosił z powiatu nie tylko PO, ale jeszcze jego miejskiego koalicjanta SLD. Ostał się ino Barański z PO. Berze-lokalnemu liderowi PO-udało się jednak wcisnąć do powiatu 3 swoich ludzi pod szyldem EB Razem. W sumie mają 4 mandaty.
Lubię to! 0
znawca realiów
znawca realiów25 października o 00:07
Zostanie starostą to powinien być dopiero pierwszy krok bo za rok są wybory parlamentarne i myślę, że Sylwek powinien ubiegać się o zostanie posłem. W naszym rejonie brakuje tak wyrazistych i ambitnych osób. Obecna posłanka moim zdaniem za rok nie powinna już startować i zrobić miejsce właśnie dla Sylwka.
Lubię to! 9
etem
etemznawca realiów25 października o 09:56
Aga, przestań siać ferment, zajmij się pracą
Lubię to! 1
Ida
Idaznawca realiów25 października o 11:03
Świetny pomysł!!Sylwek na posła!Pani poseł zasługuje na odpoczynek i święty spokój
Lubię to! 3
pytający
pytającyIda25 października o 13:20
PROPONUJĘ OD RAZU ZROBIĆ GO PREZYDENTEM :-)
Lubię to! 3
do pytający
do pytającyIda25 października o 15:31
Wszystko przed nim. Może być starostą, może być wójtem, to dlaczego nie może w przyszłości zostać prezydentem?? To byłoby coś - prezydent z Gminy Męcinka!!!
Lubię to! 1
Trocina
Trocina24 października o 21:06
Oh Sylweter, ja jestem w szoku
Lubię to! 2
Marysia
MarysiaTrocina25 października o 00:20
Wcale mnie ten wynik nie dziwi. W końcu to najaktywniejszy radny a poza tym bardzo pomocny, inteligientny, wrażliwy na różne sprawy i działa bardzo.
Lubię to! 4
Autor
Autor Marysia25 października o 23:03
Doprawdy, niesamowite ...
Lubię to! 2
Reklama
popieram
popieram24 października o 20:03
Zdecydowanie popieram pomysł, żeby Sylwester Rudziec został starostą, a za pięć lat jak minie kadencja obecnego wójta to będę spokojny jak gmina trafi w ręce pana Sylwestra, bo to mądry i uczciwy polityk, a przede wszystkim człowiek.
Lubię to! 27
obrotowy
obrotowy24 października o 17:06
Laskowski jest w PSL, startuje z komitetu Kowalczyka , a teraz ma być w koalicji z PIS ??Czy nikt tego nie widzi?? Przecież to są jaja !!
Lubię to! 7
Obserwator kampanii wyborczych
Obserwator kampanii wyborczych24 października o 16:03
Ja słyszałam, że starostą miał być p. Zbigniew jako lider z terenów wiejskich, tylko że ludzie znów go nie wybrali. Po raz kolejny czerwoną kartę otrzymał.
Lubię to! 7
wieś
wieśObserwator kampanii wyborczych25 października o 09:58
tym bardzie powinien wycofać się z polityki, bo już jaśniej ludzie nie mogą mu dać do zrozumienia, że go nie chcą
Lubię to! 4
nocny Marek
nocny MarekObserwator kampanii wyborczych25 października o 14:44
A drugi kandydat na radnego z listy pana P miał zostać sekretarzem powiatu . Kurde ale nie udało sie szkoda tych nieprzespanych nocy.
Lubię to! 0
układanka
układankanocny Marek25 października o 15:19
EB Razem, w tym ukryci pod tym szyldem ludzie z PO i SLD, chcieli przejąć powiat, lecz się nie udało. Jak znam życie, to pewnie będą próbowali dostać się do władzy w powiecie przez jakąś koalicję. Zdziwiłbym się głęboko, jakby była to koalicja z PP i PSL, a już w ogóle nie wyobrażam sobie aby PIS wszedł w taką koalicje, gdzie za rok są wybory parlamentarne.
Lubię to! 0
coo?!
coo?!nocny Marek25 października o 15:29
a co to za kupczenie stołkami, sekretarz jest z naboru a nie powołania, więc nie można sobie "zaklepać" tego stołka
Lubię to! 2
Sldboy
Sldboy24 października o 13:34
No to beton SLDowski wieje z powiatu i zaczyna wydeptywać siezki w mieście.
Lubię to! 10
ludowy
ludowy24 października o 13:30
Kosiniak Kamysz, szef ludowców stwierdza kategorycznie, że żadnych układanek z PiS.... Czyżby w powiecie jaworskim było inaczej? PiS kontra wróg PSL .... razem? Ręka w rękę?
Lubię to! 9
MieszkNiowe powiatu naprawdę niezależny
MieszkNiowe powiatu naprawdę niezależny ludowy24 października o 14:25
Ludzie przestańcie politykowac. Powiat potrzebuje dobrego gospodarza. Najwyższy czas robić układy z mądrych i doświadczonych ludzi a nie z ludźmi od przypadku .
Lubię to! 6
ups
upsludowy24 października o 14:38
PIS jest wrogiem dla Platformy Obywatelskiej i w pięknym stylu wykosiło z powiatu nie tylko PO, ale jeszcze jego miejskiego koalicjanta SLD. Ostał się ino Barański.
Lubię to! 6
męcinka boy
męcinka boy24 października o 12:36
Sylwester Rudziec na starostę!!!
Lubię to! 20
Tak
Tak24 października o 11:38
I to on powinien być starosta. Pani poseł Pani o tym przecież wie.
Lubię to! 18
Alina
AlinaTak24 października o 12:48
Ja bym bardziej widziała Pana Sylwestra na stanowisku komendanta policji w Jaworze. No np od 2019 roku ;)
Lubię to! 8
ktoś
ktośAlina24 października o 17:19
Będzie i komendantem kiedyś jak nadal będzie pis... Na razie dopiero szkółkę podoficerską zrobił...
Lubię to! 3
z
zTak25 października o 00:09
Starostą albo posłem w miejsce pani poseł!
Lubię to! 6
Jaworowi ludzie
Jaworowi ludzie24 października o 11:24
PIS sprawiło manto reszcie w powiecie. Jest moc BRAWO PIS !!!! Tak trzymać. Schowmenów już dość
Lubię to! 16

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.