Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Strażacy z OSP Męcinka podsumowali rok

W związku z zakończeniem kolejnego roku działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Męcince w minioną sobotę odbyło się zebranie sprawozdawcze, w którym wzięło udział 40 druhów.

Fot. materiały prasowe / Gmina Męcinka © Materiały prasowe / Gmina Męcinka

Na spotkaniu zostało przedstawione podsumowanie dotyczące funkcjonowania jednostki OSP Męcinka. OSP Męcinka w 2017 r. brała udział w 80 akcjach ratowniczo-gaśniczych. Jednostka jednakże nie tylko ratuje w sytuacjach zagrożenia, ale również aktywnie uczestniczy w życiu społeczno-kulturalnym gminy podczas przedsięwzięć organizowanych przez Gminę Męcinka, parafię, sołectwo oraz inne jednostki OSP z terenu gminy.

Zebranie poprowadził prezes Komendant Gminny Wiesław Gregulski, a szczegółowe sprawozdanie z działalności jednostki przedstawił Adam Zapotocki. Plan działalności na 2018 r. zaprezentował Damian Stadnicki. Sprawozdanie finansowe omówił Tomasz Reczuch. Natomiast Miłosz Sygut przedstawił sprawozdanie komisji rewizyjnej udzielające jednocześnie Zarządowi OSP Męcinka absolutorium.

Obecny na zebraniu Prezes Zarządu Gminnego  ZOSP RP Janusz Hołyński wręczył Wójtowi Gminy Męcinka Mirosławowi Brzozowskiemu uchwałę Zarządu Gminnego ZOSP RP ustanawiającą go Honorowym Prezesem Zarządu Gminnego ZOSP RP w Męcince.

Szczególną aktywność obecnego samorządu Gminy Męcinka w dziedzinie bezpieczeństwa oraz aktywność jednostki OSP Męcinka podkreślił Arkadiusz Delikatny Zastępca Komendanta PSP Jawor.

Składam Wam serdeczne podziękowania. Przede wszystkim za to, że czuwacie dzień i noc nad bezpieczeństwem naszych mieszkańców. Ale dziękuję Wam również za to, że pomagacie samorządowi Gminy Męcinka w pracach gospodarczych i społeczno-kulturalnych. Gratuluję zarządowi prężnej działalności jednostki. Życzę Wam i Waszym rodzinom wszystkiego co najlepsze. Służę Wam wszelka pomocą – podkreślił na zebraniu wójt.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.