Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

Starosta jaworski gospodarzem spotkania Komitetu Sterującego SUDETY 2030

19 marca b.r. w Schronisku Młodzieżowym w Jaworze odbyło sie kolejne spotkanie Komitetu Sterującego Porozumienia Sygnatariuszy pn. Sudety 2030.

© Materiały prasowe / Starostwo Powiatowe w Jaworze

Sudety 2030 to inicjatywa ponad 100 samorządów, które wyraziły wolę podjęcia wspólnych działań mających na celu wypracowanie programu dla Sudetów i Przedgórza na wyrównanie dysproporcji w rozwoju społeczno-gospodarczym tego obszaru Dolnego Śląska i odwrócenia bardzo niekorzystnych zjawisk, a w nowej perspektywie finansowej 2021-2027 ubieganie sie o znaczące środki z budżetu państwa i Unii Europejskiej.

Gospodarzami spotkania byli starosta jaworski Stanisław Laskowski oraz prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. Głównym celem spotkania było m.in. omówienie problematyki, która będzie przedmiotem rozmów przedstawicieli Komitetu Sterującego z Dyrekcją Generalną ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej (DG REGIO) podczas wizyty 21 marca  w Brukseli, dotyczących koncepcji finansowania dalszego rozwoju tej części województwa po 2020 roku.

W dalszej części spotkania przedstawiona została propozycja stanowiska Sygnatariuszy Porozumienia w sprawie wykluczenia komunikacyjnego południowej i południowo-zachodniej części Dolnego Śląska. Doprecyzowano również treść pism, które w tej sprawie Porozumienie wystosuje w najbliższym czasie do marszałka województwa dolnośląskiego, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Ministerstwa Rozwoju.

W ostatnim punkcie spotkania omówiono program - Dolny Śląsk Zielona Dolina Żywności i Zdrowia, czyli jak dobrze wykorzystać wspomniany program w ramach działań związanych z pracami przy strategii Sudety 2030, oraz przedstawiono plan organizacji II edycji Sudeckiego Kongresu Samorządowego.

Ustalono również, że najbliższe Walne Zebranie Sygnatariuszy Porozumienia odbędzie się w kwietniu, w Szczawnie-Zdroju, podczas którego podpisana zostanie umowa na wykonanie Strategii Rozwoju Sudety 2030. Spotkanie zakończyło sie konferencja prasową z udziałem lokalnych i regionalnych mediów.

Reklama

Komentarze (8)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

ula
ula24 marca o 12:08
Coraz większy niedobór rąk do pracy, więc szansa dla bezrobotnych - chętnych do pracy
Lubię to! 0
Dolnoslazak
Dolnoslazak22 marca o 20:52
Samorządy razem....inicjatywa godna pochwalenia. Patrząc np. na rozwinięty Wrocław, czy miedzionośne tereny Lubina i Polkowic ..a na gminy pozostałe.... To niestety ale nie ma równowagi .... Ludzie mają takie sama potrzeby i takie same żołądki ..a choćby zarobki są dwa razy mniejsze .... Razem można więcej
Lubię to! 0
solo
solo22 marca o 18:30
Strategia Sudety 2030 zaprezentowana w Brukseli
Reprezentacja samorządowców z Dolnego Śląska wróciła już z Brukseli. Celem wizyty w Komisji Europejskiej było zaprezentowanie strategii Sudety 2030 i zwrócenie uwagi na zróżnicowanie regionu. PKB Dolnego Śląska na poziomie przekraczającym średnią europejską, może oznaczać koniec dotacji. Najbardziej ucierpią na tym gminy z południa.
Termin wyjazdu był nieprzypadkowy. Najbliższe miesiące to ogłoszenie wstępnego projektu budżetu - wyjaśniał Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha
Ośmioosobowa reprezentacja 109 samorządów z naszego województwa przedstawiła europarlamentarzystom prezentację, w której wyjaśniono, jak należy spojrzeć na Dolny Śląsk planując budżet na kolejne lata.

http://www.radiowroclaw.pl/img/articles/76177/Strategia-Sudety-2030-zaprezentowana-w-Brukseli-1.pdf
Lubię to! 0
drog
drog22 marca o 11:06
Jakie pojazdy jeżdżą nią przez stary mostek ????

Tylko rowery i furmanki:-)))
Lubię to! 0
solo
solo20 marca o 20:17
Prym wiedzie teraz Męcinka - widać po inwestycjach w gminie. Powodzenia , tylko niech zrealizują drogę z Piotrowic przez Nysę do Cukrowniczej . Świetny dojazd turystów z S3 w kierunku Przedgórza Sudeckiego
Lubię to! 0
lll
lllsolo21 marca o 13:42
droga w Piotrowicach już jest zrobiona...
Lubię to! 0
solo
sololll21 marca o 16:54
Jakie pojazdy jeżdżą nią przez stary mostek ????
Lubię to! 0
??
??solo22 marca o 12:55
Prym w przechwalaniu się? To już nudne i wcale nie zabawne.
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.