Logo Jawor24h.pl
Reklama
Bank Spółdzielczy w Jaworze
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne z montażem

Sprzedaż i skup cieląt

Rolnictwo i hodowla zwierząt gospodarskich to obecnie jeden z szybciej rozwijających się sektorów Unii Europejskiej. Poszczególne państwa członkowskie oferują bowiem wysokie dotacje dla rolników, w ramach Wspólnej Polityki Rolnej.

© Materiały prasowe / Grupa TipMedia

Rolnictwo i hodowla zwierząt gospodarskich to obecnie jeden z szybciej rozwijających się sektorów Unii Europejskiej. Poszczególne państwa członkowskie oferują bowiem wysokie dotacje dla rolników, w ramach Wspólnej Polityki Rolnej, co przekłada się z kolei na coraz większą mechanizację i łatwość prowadzenia gospodarstw. Duże dofinansowania związane są również z samą hodowlą. Jest więc ona opłacalna, nie tylko dla wielkich przedsiębiorstw. Zadowalająca wydaje się być też cena za niektóre ze zwierząt.

Handel cielętami

W wielu miejscach w Polsce spotkać można skupy zwierząt gospodarskich. Jednym z nich jest http://www.rogofarm.pl/pl. Są one zazwyczaj skupione w okół cieląt, świń, a także kur i kaczek. Te pierwsze jednak wydają się być najbardziej dochodowe. Ich cena sprawia, że wiele rolników decyduje się na hodowlę w celach zarobkowych. Sprzedaż cieląt pozwala na zarobek, ale również i na utrzymanie swojego stada w dobrej kondycji. Wszystkie zwierzęta przechodzą bowiem badania kontrolne, które mogą wykazać jakieś zagrożenie. Da to szansę na eliminację niebezpiecznego czynnika, który może się rozprzestrzeniać na inne zwierzęta. Skup cieląt, prowadzony przez profesjonalistów, to również gwarancja odpowiedniej jakości zwierząt do rozrodu.

Gdzie sprzedać?

Sprzedaż cieląt wydaje się być bardzo łatwa. Czasami ciężko jest jednak znaleźć kupca, który będzie w stanie odebrać zwierzę w określonym miejscu. Zajmują się tym natomiast odpowiednie firmy, których dochód wynika właśnie z handlu. Prowadzą one skup cieląt, a następnie ich masową sprzedaż, co wpływa na możliwość handlu zarówno niewielką ilością, jak i dużymi stadami. Między innymi http://www.rogofarm.pl/pl kieruje swoją ofertę do każdego rodzaju przedsiębiorców z branży rolniczej. Firma współpracuje zarówno z klientami indywidualnymi, jak i z większymi korporacjami. Skupuje i dostarcza zwierzęta przebadane i cechujące się najwyższej klasy mięsem. Mając na celu założenie działalności gospodarczej, skupionej na hodowli, warto więc zastanowić się nad współpracą.

Reklama

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.