Piątek, 19.04.2024 442

Sparingowe granie klubów z powiatu jaworskiego

Runda wiosenna coraz bliżej. W ten weekend kluby piłkarskie, między innymi z powiatu jaworskiego, rozegrały kolejne mecze kontrolne.

Jako pierwsza na boisko w kończący się weekend wybiegła jaworska Kuźnia. Podopieczni trenera Marcina Dudka zmierzyli się z czwartoligowym AKS-em Strzegom. Pierwsze dwadzieścia minut zawodów w wykonaniu jaworzan były świetne, czego dowodem było prowadzenie 1:0 po trafieniu Kacpra Grabarczyka. Jednak później strzegomianie zniwelowali przewagę przyjezdnych i odrobili straty ze sporą nawiązką, wychodząc w pewnym momencie drugiej połowy na prowadzenie 5:1. Straty Kuźni zmniejszył w zamieszaniu podbramkowym Michał Mężyk.

Lider legnickiej A klasy grupy III, czyli Klub Sporotwy Męćinka zmierzyła się po raz trzeci tej zimy z klubem z poziomu Klasy Okręgowej. Po remisie z Pogonią Świerzawa i zwycięstwie z Iskrą Księginice, tym razem team pod batutą Adama Gabrysia musiał uznać wyższość Konfeksu Legnica. Zespół Andrzeja Kisiela wygrał 4:1 i pokazuje, że wiosną powinien być jeszcze mocniejszy. Honorowe trafienie dla KS-u zanotował Patryk Rajczykiewicz, który przed kilkoma dniami oficjalnie przeszedł z Wilków Różana do ekipy z Męcinki.

Tempa w sparingach nie zwalnia Piast Bolków. Tym razem bolkowianie rozgromili wicelidera wrocławskiej A klasy grupy I LZS Osiek 6:1. Egzekucja w wykonaniu Piasta nastąpiła dopiero w drugich 45 minut, bowiem do przerwy był remis 1:1. Hattrickiem popisał się Sławomir Szemberski, dwa gole dorzucił Grzegorz Korendał, a listę strzelców uzupełnia Paweł Wrona.

W Piotrowicach doszło do konfrontacji Bazaltu Piotrowice z LZS-em Lipa. Przedstawiciel A klasy prowadził już 2:0, ale drużyna z ósmego szczebla rozgrywkowego zdołała odwrócić losy meczu. LZS nie tylko doprowadził do remisu, ale na pięć minut przed końcowym gwizdkiem przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. Autorem wszystkich bramek dla klubu z B klasy był Rafał Mynarski.

Na sztucznej nawierzchni przy ulicy Grabskiego w Legnicy tradycyjnie "sparowało" Rodło Granowice. Podopieczni Piotra Szukalskiego kolejny raz tej zimy wygrali. Dziś pokonali 6:4 Odrę Malczyce (wrocławska A klasa gr. I). Jeszcze więcej goli padło w potyczce Sokoła Kostrza z Parkiem Targoszyn. Zespół Marka Mackiewicza uległ rywalowi ze świdnickiej B klasy 8:5.

Sparingi klubów z powiatu jaworskiego (24.02-26.02)
AKS Strzegom - Kuźnia Jawor 5:2 (3:1)