Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

Spacerek po wiedzę…

Kolejny „Spacerek po Jaworze”, zorganizowany 11 kwietnia br. przez Miejską Bibliotekę Publiczną przy współpracy z Muzeum Regionalnym, zaprowadził do Kościoła Pokoju.

© materiał prasowy / I LO

Uczniowie klas I a i b z I Liceum Ogólnokształcącego im Księcia Bolka I w Jaworze skorzystali z okazji zobaczenia unikatowego obiektu, który znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO i  dołączyli do licznej grupy mieszkańców Jawora i turystów z różnych stron kraju zainteresowanych tym zabytkiem.

Zwiedzanie kościoła poprzedził wykład kustosza jaworskiego muzeum Mirosława Szkiłądzia, który przedstawił historię powstania świątyni i jej bogatego wystroju, zwracając uwagę na wyjątkowe dekoracje oraz wyposażenie wnętrza. Wspomagała go Aniela Prokopiak, menadżer obiektu. Potem przyszedł czas, by pod kierunkiem przewodników przyjrzeć się z bliska tej perełce architektury.

Cykl spotkań z jaworskimi zabytkami zapewnia atrakcyjne lekcje historii regionu i historii sztuki. Obcowanie z zabytkami jest dobrą metodą zdobywania wiedzy o przeszłości i dorobku minionych pokoleń. Uwrażliwia młodzież na piękno zabytków, uczy szacunku do śladów przeszłości i odpowiedzialności za zachowanie ich dla następnych pokoleń. Pozwala poznać coś, o czym nie zawsze wiedzą nawet najstarsi mieszkańcy Jawora.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.