Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

Śmiertelne potrącenie pieszego pod Grzegorzowem

W dniu 29.12.2017 r. przed godz. 23.00 na 54 km drogi wojewódzkiej nr 363, pomiędzy Luboradzem a Jaworem doszło do wypadku drogowego.

Zdjęcie ilustracyjne © Zdjęcie ilustracyjne

Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że w trakcie wymijania się z innym pojazdem kierujący samochodem m-ki Lancia, 45-letni mieszkaniec Jawora potrącił pieszego, 61-letniego mieszkańca gm. Mściwojów. W wyniku odniesionych obrażeń pieszy zmarł na miejscu. 

Przeprowadzone badanie wykazało, ze kierujący samochodem był trzeźwy, natomiast od pieszego została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu. Dalsze czynności w tej sprawie, mające na celu wyjaśnienie dokładnych okoliczności i przebiegu tego zdarzenia będzie prowadzić KPP w Jaworze.

Możemy potwierdzić, że pieszy poruszając się poza terenem zabudowanym, po zmroku nie posiadał niestety żadnych elementów odblaskowych.

Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk

Reklama

Komentarze (11)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

aga
aga4 stycznia o 12:37
Kiedy przybyły hieny z firm odszkodowawczych ?
Lubię to! 4
.
.2 stycznia o 19:44
Mysle,ze w każdym takim przypadku, widząc tak poruszającego się pieszego należy dzwonić na policję. To nie donosicielstwo,to w ramach nauki.
Lubię to! 0
Jawor
Jawor2 stycznia o 19:43
31.12 przed godziną 20 ta, taka sama sytuacja,kobieta ubrana na czarno idzie poboczem w kierunku Piotrowic, kawałek za mostem Piotrowickim.
Lubię to! 0
Kierowca z Przyrzecza
Kierowca z Przyrzecza2 stycznia o 13:01
Piesi nie zdają sobie sprawy, jak duże zagrożenie dla samych siebie stwarzają. Chodzą na ciemno ubrani, bez żadnych odblasków. W okresie świątecznym w Jaworze dwa razy PRAWIE potrąciłem osobę na pasach, która oczywiście szła chodnikiem ubrana na ciemno a potem od razu weszła na pasy, na chodniku nie widziałem ich wcale, a na pasach dopiero jak byli w połowie. Nieźle się przestraszyłem jak nagle zobaczyłem kogoś na pasach, 10m przed autem, dobrze że to miasto to jechałem 40km/h
Lubię to! 4
Mieszkaniec
Mieszkaniec2 stycznia o 12:42
Przede wszystkim sami zadbajmy o swoje bezpieczeństwo... nie wymagamjmy odblaskow od gminy i poboczy, myślę że kamizelka odblaskowa za 5 zł spowodowalaby brak tej tragedii zarówno dla kierowcy jak i pieszego.
Lubię to! 6
mieszkaniec
mieszkaniec2 stycznia o 12:32
Brak odblasków to duży problem. Gmina mogłaby pomyśleć o zamówienia kamizelek dla każdego mieszkańca właśnie na takie okoliczności.
Lubię to! 8
B
Bmieszkaniec2 stycznia o 12:39
Jak ktos nie ma wyobrazni, to gmina z kamizelkami nic nie da....
Lubię to! 2
p
pmieszkaniec2 stycznia o 13:09
Gmina nie jest od tego żeby myśleć, jak ktoś nie ma mózgu to mu nic nie pomoże. Sam raz mało co nie przetrąciłem kogoś autem ze 2 lata temu w takiej samej sytuacji, tez przy mijaniu się z innym pojazdem, tylko ten pajac u mnie miał jeszcze słuchawki na uszach.
Lubię to! 2
grieg
griegmieszkaniec2 stycznia o 13:37
Kamizelka za 6 zł - DWA piwa, wstydziłbyś sie naciągać kogokolwiek. No cóż, majątek, jak mam iśc po nią do gminy, to sam kupie, w końcu to moje zycie i moje bezpieczeństwo
Lubię to! 4
kropka
kropka2 stycznia o 12:26
Brak pobocza - gminy powinny zadbać o wycinki drzew przy drogach i wykonac pobocza na odcinkach, gdzie ludzie przemieszczają się między wioskami. 70 lat po wojnie a wciąż nie ma chodników
Lubię to! 10
makak
makakkropka4 stycznia o 23:33
Taa chodnik przy drodze Jawor-Luboradz. To jak chodnik przy drodze legnica-jawor. Chodzenie tymi drogami bez odblaskow nocą to prawie pewna śmierć. A to nie jest gminna droga z tego co wiem.
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.