Logo Jawor24h.pl
Reklama
KWW Aktywny Powiat

Skazani bez wyroku

Łatwo jest rzucać oskarżeniami, trudniej przyznać się do błędu. Szczególnie uwidacznia się to w trakcie kampanii wyborczej.

© materiał prasowy

Podczas kończącej się powoli kampanii w sądzie odbyła się rozprawa z wniosku pełnomocnika KWW Emiliana Bery Razem Michała Bandera w sprawie listu czytelniczki, opublikowanego na portalu jawor24h.pl.

KWW Emiliana Bery Razem w swoim oświadczeniu opublikowanym na portalu społecznościowym Facebook wydał osąd jakoby artykuł pt. „Wybory z JOK w tle” był kłamliwy i działający na szkodę wielu osób i instytucji, dodając, że portalowa informacja zawierała treści nieprawdziwe. W oświadczeniu mogliśmy przeczytać również, że treścią nieprawdziwą było to, iż „pracownicy JOK w godzinach pracy wyklejali plakaty wyborcze Emiliana Bery. Taka sytuacja nigdy nie miała miejsca”.

Dalej KWW Emiliana Bery Razem dodawał: „Wobec zawartych w artykule kłamstw pełnomocnik komitetu pan Michał Bander w trybie wyborczym składa pozew do Sądu Okręgowego o naruszenie dobrego imienia instytucji kultury JOK, pracownikòw, a także komitetu oraz burmistrza Jawora” (pisownia oryginalna – przyp. red.).

Jeszcze dalej w swym oświadczeniu zapędziła się Joanna Piotrowicz-Dębicka, pełniąca obowiązki dyrektora Jaworskiego Ośrodka Kultury. Piotrowicz-Dębicka kandyduje w obecnych wyborach do Rady Powiatu w Jaworze z listy KWW Emiliana Bery Razem. Przed czterema laty startowała bez powodzenia z listy KKW SLD Lewica Razem, a przed ośmioma z listy KW Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Piotrowicz-Dębicka w swym oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej jok.jawor.pl napisała „Publikując kłamstwa portal internetowy opiera się na anonimowym liście czytelniczki, która przekazując zupełnie nieprawdziwe informacje podważa autorytet Burmistrza Miasta Jawora Emiliana Bery oraz instytucji jaką jest Jaworski Ośrodek Kultury”.

Dodajmy od razu, że list opublikowany na portalu jawor24h.pl nie był listem anonimowym, tylko podpisanym z imienia i nazwiska, które w zgodzie z prawem prasowym pozostało do wiadomości redakcji.

Dalej bowiem w swym oświadczeniu Piotrowicz-Dębicka przekracza kolejne granice pisząc: „Artykuł na portalu jawor24h.pl jest nieprawdziwy i ma jedynie na celu zdyskredytowanie mojej osoby jako dyrektora tej placówki, a także Komitetu Wyborczego obecnego burmistrza poprzez pokazanie w podstępny sposób niezgodnej z prawem formy wykorzystania podległej placówki do celów wyborczych”.

W związku ze stwierdzeniami zawartymi w oświadczeniu Piotrowicz-Dębickiej, naruszającymi dobre imię wydawcy, portalu i podważającymi wiarygodność portalu jawor24h.pl, wydawca przygotowuje pozew cywilny przeciw autorce oświadczenia.

Portal jawor24h.pl skazany został bez wyroku. Nie przez sąd, a przez polityczny samosąd. Tak się bowiem złożyło, że decyzją sądu KWW Emiliana Bery Razem już się nie pochwalił, choć kampania wyborcza znalazła się na finiszu. Dlaczego tak się stało? Być może dlatego, iż Sąd Okręgowy w Legnicy I Wydział Cywilny postanowił oddalić wniosek Michała Bandera, Pełnomocnika Komitetu Wyborczego Wyborców Emiliana Bery Razem, stwierdzając, iż wniosek nie zasługuje na uwzględnienie.

W sądowym uzasadnieniu przeczytać możemy m.in.: „podkreślenia wymaga, iż osoby pełniące funkcje publiczne powinny, co do zasady, liczyć się z ewentualnymi wypowiedziami na swój temat (również negatywnymi), wyrażanymi za pośrednictwem wszelkiego rodzaju środków przekazu, zaś usuwanie lub niedopuszczanie do opublikowania takich wypowiedzi przez administratorów portali internetowych, stanowiłoby naruszenie swobody wypowiedzi”.

Pełnomocnik KWW Emiliana Bery Razem wniósł zażalenie do Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu, które ten oddalił w dniu 3 października. Jak zatem widać czasu, by pochwalić się wyborcom postanowieniem sądu pełnomocnik KWW Emiliana Bery Razem Michał Bander miał aż nadto. Skoro nie zrobił tego do tej pory, warto pana pełnomocnika wyręczyć.

To nie pierwsza podobna sytuacja. W 2015 roku sąd w trybie wyborczym oddalił podobny wniosek złożony przez ludzi związanych z ówczesnym KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni.

W mediach brylowała wówczas radna Ewelina Szynkler, kandydująca obecnie do Rady Miejskiej w Jaworze z listy KWW Emiliana Bery Razem. Na jednym z portali społecznościowych pojawił się wpis radnej Może się "redaktorowi" odechce publikacji "poezji" i "wierszy"... ;/. Z kolei w innym miejscu radna stwierdzała Dlatego też, aby takie postępowanie nie powtarzało się w przyszłości złożyliśmy pozew….

W naszym tekście „Nie zamkną nam ust” pisaliśmy wówczas: Odbieramy to jako nic innego, tylko próbę wywierania presji na niezależnych dziennikarzy, aby w przyszłości nie próbowali krytykować konkretnych ugrupowań politycznych i konkretnych polityków. Już dziś odczuwamy bowiem, iż dla niektórych przedstawicieli władzy staliśmy się po prostu niewygodni. Ze swej strony możemy podkreślić jedynie, że wciąż będziemy mieć odwagę stać na straży interesu publicznego i społecznego, choćby mówiąc „nie”, gdy władza wbrew obywatelom będzie mówić „tak”.

Nie upłynęło wiele czasu, nadeszła kolejna kampania wyborcza...

Reklama

Komentarze (23)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Ela
Ela19 października o 14:45
Polecam: https://youtu.be/bL9FP9d-Q0g


Lubię to! 20
Bartek -
Bartek -19 października o 12:16
Zobaczcie jak działa EBajka a jak Kowalczyk... nie żebym był zwolennikiem ktoregoś z nich,ale pan Kowalczycz działa spolecznie od kilkunastu lat,jest wszedzie, począwszy od Jawora,Mściwojów , Myślibórz i reszta okolicznych wiosek...pewnie powiedzie ,że pan EB też jest wszędzie, tylko zauważcie róznicę ,kiedy  sie pojawia, tam gdzie można się w pewnien sposób wypromować ,zrobić show !! śmieszą mnie filmiki nagrywane w basenie , na przystanku koło mercedesa czy na stacji PKP. robi to w takich miejscach aby ludzie myśleli ,że wszystko co tam się dzieje to jego zasluga,a w rzeczywistosći tak nie jest. Ciągle tylko zdjęcia jak to grabią liście , wychodzą do ludzi , nagle sprzątają świat...kiedy ?? przed wyborami ....czy przez te lata kadencji EBajki i jego ludzie zrobili cos podobnego ?? wyszli do ludzi ?? pomogli w czym kolwiek ?? otóż nie.... Pan Kowalczyk robi takie rzeczy na porzadku dziennym i nie afiszuje sie w internecie itd. dlaczego ? bo on serio robi coś dla ludzi  a nie po to , aby zrobisz szał przed wyborami zeby zdobyć głosy.
Lubię to! 45
bingo
bingoBartek -19 października o 12:23
cała prawda
Lubię to! 13
Jaworzanin
Jaworzanin19 października o 10:17
Co boicie sie opublikować , mój komentarz bo prawda w oczy kole... ? Hahahahha
Lubię to! 4
Gregory
GregoryJaworzanin19 października o 11:29
Wyjdź i idź wielbić twojego króla skwerków, który się już pakuje. Prawda w oczy pepsi? hahahahahhahaha
Lubię to! 9
KACZOR
KACZORJaworzanin19 października o 12:07
TO JAK TO JEST ? PISZESZ BLOKUJĄ ,A MASZ /0/ POLUBIEŃ, DAM CI JEDNO, NIE PISZ NIKT CIEBIE NIE LUBI😂 BO POLUBIEŃ TO CHYBA NIE BLOKUJĄ.
Lubię to! 15
TAXI
TAXI 19 października o 10:16
Zawijaj się Bera

PS> Chcesz to Cię odwiozę z naszego Ratuszu ! Jeszcze tylko kilka dni .
Lubię to! 13
Jaworzanin
JaworzaninTAXI 19 października o 13:49
Ratuszu ? Najpierw proponuje skończyć szkołę, później zrobić prawko i możesz wywieźć kogo chcesz, zacznij od siebie...
Lubię to! 1
EBrednie
EBrednieJaworzanin19 października o 14:14
Pakuj się, twoja opcja się kończy.
Lubię to! 11
głos mieszkańca
głos mieszkańca19 października o 10:11
Czyli kolejne EBajki... Czemu nie jestem zdziwiony? Nie wiem czym kierują się ludzie z EB Razem, ale nie podoba mi się to co robią i w jaki sposób postępują, by dostać się i zdobyć władzę, stanowiska, pieniądze, wpływy, etc. Tak to odbieram po tym wszystkim, co się do tej pory w tej kadencji wi kampanii wydarzyło. Ja postawię na ludzi uczciwych, gospodarnych, pracujących, a nie lansujących się.
Lubię to! 11
Skandal
Skandal19 października o 09:44
Powinno się opublikować gdzie się da uzasadnienie wyroku! Niech EB nie myśli że Jawor to ich prywatny folwark i mogą swoją brudną kampanię prowadzić!
Lubię to! 10
Ha ha ha
Ha ha ha 19 października o 08:48
Wstyd ! Wstyd !! I jeszcze raz Wstyd! Piotrowicz, Bera jak Wam nie wstyd !???!!!!! Co Wy wyprawiacie!!!!!! Sąd Wam noski poprzycierał i dalej za nasze się odwołujecie- trochę godności!!!!!!!!!!
Lubię to! 11
mieszkaniec Jawora
mieszkaniec Jawora19 października o 08:28
Pani dyrektor zamiast zajmować się sprawami JOK to zajmuje się kampanią wyborczą. Czy ten duży biały bus to jest pani dyrektor?
Lubię to! 10
Brawo
Brawo19 października o 07:45
Brawo portal! Ukazuje tu się prawdziwe oblicze ludzi z EB Razem. Nie można zastraszać ludzi sądami, za to, że mają odmienne zdanie od ekipy rządzącej. Takie działanie jest sprzeczne ze wszystkimi normami prawnymi i etycznymi.
Lubię to! 24
Max
MaxBrawo19 października o 08:24
W Nas Jaworzanach nadzieja żeby nie rządzili nami tacy ludzie .W niedzielę nie siedzmy w domu tylko głosujemy bo to jest bardzo ważne dla nas i naszych dzieci.
Lubię to! 5
.
.19 października o 07:41
powinniście na fb udostępnić nie cały artykuł tylko wersję skróconą, mówiąca o tym wyroku sadu.
Lubię to! 12
uno
uno.19 października o 08:18
a dlaczego skróconą? ja chcę czytać całość
Lubię to! 3
Reklama
Wstyd
Wstyd19 października o 07:10
KWW EMILIANA BERY w tej kampanii nie sposób zapomnieć. Michalak z byłym wójtem wozili listy hańby po gminie Męcinka, pamiętamy auto służbowe na przystanku, Berę w szpitalu-wstyd
Lubię to! 17
jaworzanin
jaworzaninWstyd19 października o 08:19
i służbowy facebook burmistrza agitujący na komitet Bery, transmitujący konwent ich komitetu, to już było grube przegięcie, ludzie są tym oburzeni
Lubię to! 4
jeszcze nie emerytka
jeszcze nie emerytka Wstyd19 października o 13:59
Naprawdę wstydzę sie ze mieszkam w jaworze , miedzy ludźmi którzy nie doceniają prawdomówności, gospodarności szcunku i skromności Tylko widza reklamę .. Jak małe dzieci . Nie to złoto co sie swieci mowi stare jak swiat przysłowie . Do niedzieli mozna jeszcze przemyśleć na kogo postawić krzyżyk . Ale do wyborow trzeba iść . Dziwi mnie podejście emerytów jak zachwycili sie nowym ... Przepraszam nie wszyscy
Lubię to! 5
emeryt realista
emeryt realistajeszcze nie emerytka 19 października o 14:20
Emeryci w Polsce zarabiają mało i cieszą się, jak im ktoś coś zafunduje, a że z budżetu dostali kilka dofinansowanie do różnych imprez, wycieczek, doposażenia, to się cieszą. Prawda jest jednak taka, że każdy burmistrz im będzie dawał takie, a może nawet lepsze wsparcie, bo nie robi tego z własnej kieszeni, tylko naszych podatków. Podejrzewam, że kolejny jeszcze bardziej się na nas otworzy.
Lubię to! 5
Dla mnie
Dla mnie 19 października o 00:20
Bera out
Lubię to! 21
...
...18 października o 23:57
Emilian Bera skończ waść wstydu oszczędź
Lubię to! 29

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.