Logo Jawor24h.pl
Reklama

Sekcja Emerytów i Rencistów ZNP obchodziła swoje święto

Członkowie jaworskiej sekcji Emerytów i Rencistów ZNP obchodzili swoje święto w środę, 10 października, a sama uroczystość miała miejsce w gościnnych progach siedziby Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Jaworze.

© Materiały prasowe / Starostwo Powiatowe w Jaworze

14 października obchodzony jest w naszym kraju Dzień Edukacji Narodowej, potocznie nazywany Dniem Nauczyciela. Jest to święto nie tylko czynnej kadry pedagogicznej, ale również wielu innych osób zawodowo związanych z oświatą, w tym także emerytów i rencistów.  Z tej okazji, członkowie jaworskiej sekcji Emerytów i Rencistów ZNP obchodzili swoje święto w środę, 10 października, a sama uroczystość miała miejsce w gościnnych progach siedziby Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Jaworze. Świętowano nie tylko z okazji Dnia Edukacji Narodowej, ale uczczono także 100. lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Obok członków sekcji oraz gości ze ZERII, na czele z prezesem Henrykiem Buczakiem, wśród zaproszonych gości byli m.in. starosta jaworski Stanisław Laskowski oraz wiceburmistrz Jawora Agnieszka Rynkiewicz.

Uroczystość poprowadziła Irena Bauer wiceprezes Zarządu Oddziału ZNP w Jaworze, która zaprezentowała „mini” referat nt. roli ZNP w okresie niepodległości Polski. Następnie, wspólnie ze Stanisławem Mazurkiem prezesem Zarządu Oddziału ZNP wręczyła Lucyli Ruli odznakę za 50. lat przynależności do ZNP oraz drobne upominki trzem nowym członkiniom sekcji. Obok części oficjalnej było wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni, zaś niektórzy członkowie związku deklamowali napisane przez siebie wiersze, także o tematyce patriotycznej.

Oczywiście nie zabrakło przemówień i podziękowań. Starosta Stanisław Laskowski przekazał pedagogom - seniorom wyrazy szacunku i wdzięczności za dobrze wypełnianą przez lata misję w szkolnictwie - nauczyciela i wychowawcy. Serdecznie podziękował za wieloletni trud przekazywania kolejnym pokoleniom Polaków wiedzy, doświadczenia i dobrych wzorów. Życzył także seniorom wielu dalszych lat przeżytych w zdrowiu i szczęściu, aby jesień życia okazała się dobrym dla nich czasem.

Wydarzeniu towarzyszyła atmosfera radości ze wspólnego świętowania, był toast oraz słodkości, których fundatorem był starosta jaworski. Kolejne spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej upłynęło w pogodnym nastroju, śpiewie, tańcach i rozmowach - zapewne nt. wspomnień o czasach spędzonych z kredą przy tablicy w szkołach, oraz o tym, czym żyją dziś członkowie sekcji.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.