Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

Ścieżka do Myśliborza coraz bliżej

Wczoraj, 12 lutego, podpisana została umowa pomiędzy Powiatem Jaworskim a „COM-D” sp. z o.o. na budowę ścieżki rowerowej prowadzącej do Parku Krajobrazowego „Chełmy”.

Fot. materiały prasowe / Starostwo Powiatowe w Jaworze © Materiały prasowe / Starostwo Powiatowe w Jaworze

Umowa podpisana - plac budowy przekazany. Wczoraj Powiat Jaworski i Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne i Handlowe „COM-D” sp. z o.o. podpisali  umowę na wykonanie zadania pn. „Budowa ścieżki rowerowej prowadzącej do Parku Krajobrazowego „Chełmy” - celem udostępnienia bogactwa przyrodniczego i rozwoju turystyki w Powiecie Jaworskim”.

Umowę parafowali Starosta Jaworski Stanisław Laskowski, Członek Zarządu Henryk Hawrylewicz, Skarbnik Powiatu Dariusz Subocz oraz Roman Krosnowski Prezes Zarządu PU-PiH „COM-D” sp. z o.o.

Równocześnie z podpisaniem umowy przekazany został wykonawcy plac budowy. Jak zapewnia wykonawca w przeciągu kilkunastu dni spółka „COM-D” przystąpi do prac przygotowawczych, a przy sprzyjających warunkach atmosferycznych ruszą prace budowlane.

Podpisana dzisiaj umowa i przekazany plac budowy to kolejny krok do realizacji tego zadania. Już pod koniec 2014 r. dostrzegając potrzebę realizacji tego typu inwestycji, obiecałem mieszkańcom Jawora, licznie odwiedzającym to miejsce turystom, sportowcom i spacerowiczom, że II etap ścieżki do Myśliborza zostanie zrealizowany możliwie szybko. Już wtedy rozpoczęliśmy intensywne prace by danej obietnicy dotrzymać. Dziś ścieżka do Myśliborza nabiera realnego wymiaru. Wkrótce na placu budowy pojawią się maszyny i sprzęt budowlany, by wiosną można było układać nawierzchnię – komentuje Starosta Jaworski Stanisław Laskowski

Całe zadanie poza pracami budowlanymi, obejmuje dodatkowo mniejsze działania, m.in. montaż wiaty wypoczynkowej, stojaków na rowery, tablic informacyjnych oraz uruchomienie nowej strony internetowej o charakterze stricte turystycznym. Na turystów czekać również będą nowe materiały promocyjne, przedstawiającej walory regionu. Planowany termin zakończenia robót to koniec czerwca br.

Tak więc już niebawem, u progu lata mieszkańcy powiatu oraz turyści będą mogli korzystać do woli z całej ścieżki, która łącznie będzie miała prawie pięć kilometrów długości.   

Reklama

Komentarze (19)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

urzędnik
urzędnik17 lutego o 15:50
Do zbuntowanego - pani poseł nie ma nic do środków unijnych, tymi dysponuje marszałek. A jak "łatwo" zdobywa się pieniądze z Unii to wie każdy samorządowiec.
Lubię to! 1
Córka ratownika
Córka ratownika15 lutego o 22:38
Przetarg na basen zakończony,basen już wybudowany......22mln najniższa cena , a miasto ma 16!słaby projekt,słabo wyceniony typowe mięso wyborcze.....
Lubię to! 1
Stasiek
Stasiek15 lutego o 18:26
Brawo Panie Starosto.
Lubię to! 1
Ja
JaStasiek16 lutego o 18:12
A Aruś się nie chwali???
Lubię to! 1
urzędnik
urzędnik14 lutego o 21:50
zbuntowany- starania o pozyskanie środków na ścieżkę trwały ponad dwa lata (przygotowanie dokumentacji, wykup gruntów, wniosek o środki unijne), nie jest to więc inwestycja na ostatni rok. A więcej można zobaczyć na stronie powiatu.
Lubię to! 2
zbuntowany
zbuntowanyurzędnik16 lutego o 12:16
Zajrzałem na stronę powiatu. Rzeczywiście jest informacja, że pod koniec 2014 r. podjęto starania o kontynuację budowy ścieżki. Ta informacja ponownie utwierdziła mnie w przekonaniu, że wybory samorządowe powinny być częściej. Przy takim poparciu posłanki z Jawora inwestycja powinna już dawno być zakończona. Widocznie Warszawa jest za daleko od Jawora, albo telefony przestały działać. Proszę brać przykład z wójta Męcinki. Stara się, cały czas zabiega o poparcie posłanki to i gmina na tym korzysta. Inną sprawą jest to, czy tak wypada. No , ale można? Można.
Lubię to! 1
RW
RWzbuntowany16 lutego o 13:09
Bzdury piszesz i do tego politykujesz niepotrzebnie. Procedury wykupu gruntów, sporządzenia dokumentacji technicznej, napisanie wniosku o dofinansowanie z UE(od naboru do przyznania często mija niemal rok!), przeprowadzenie przetargów. Starostwo realizacje inwestycji uzależnia od pozyskania środków zewnętrznych, więc trzeba było czekać również na odpowiedni nabór w RPO. I tutaj żadne zabiegania i poparcia posłanki nie mają żadnego znaczenia. Procedury, praca i decyzje instytucji dotujących - to wszystko składa się na czas realizacji inwestycji. Gdyby powiat miał to realizować wyłącznie z własnych środków, to zrobiłby to w 2 lata. A poza tym to Starostwo w tej kadencji zrobiło sporo więcej inwestycji drogowych i więcej pozyskało z UE, więc kto z kogo miałby brać przykład? Proszę o elementarną rzetelność.
Lubię to! 2
Arek
Arekzbuntowany16 lutego o 19:26
Gdybyś doczytał dokładnie to pieniądze na ścieżkę pochodzą z unii europejskiej czyli z regionalnego programu operacyjnego, którym to zarządza Marszałek Województwa. Warszawa...ministerstwa i rząd nie mają do tego na szczęście nic, włączając Panią Minister. Jeżeli Wójt zabiega o wsparcie to tylko z pożytkiem dla mieszkańców.
Lubię to! 1
Dawny mieszkaniec
Dawny mieszkaniec13 lutego o 23:20
Cieszy inwestycja a jeszcze bardziej że będzie wykonana przez lokalną firmę ,tak trzymać.
Lubię to! 2
Rolki
Rolki13 lutego o 21:38
Tylko proszę o zmianę sposobu łączenia ścieżki przy wjazdach na pola. Podczas mojej nauki jazdy na rolkach miałem problem z utrzymaniem równowagi na krawężnikach skośnych. :D teraz jest już lepiej :) ale dla przyszłych kursantów może to być poprawa bezpieczeństwa.
Lubię to! 0
zbuntowany
zbuntowany13 lutego o 21:07
Bardzo dobra wiadomość. Jednak w każdej beczce z miodem może się zdarzyć łyżka dziegciu. Dlatego na kanwie tej sprawy proponuję, aby wybory samorządowe odbywały się co roku. Wtedy nie będzie zbędnych przestojów i szukania pieniędzy na oczywiste inwestycje. Długo im zeszło. Od września 2014 r.
Lubię to! 1
Arek
Arekzbuntowany17 lutego o 13:52
To jak nazywasz "przestojem" wynika z konieczności opracowania dokumentacji, uzyskania niezbędnych pozwoleń, wykupu nieruchomości, wydzielenia działek i z najważniejszego faktu pozyskania przez powiat pieniędzy na realizację tego zadania.

To co w oczach laika może to wyglądać jak "przestój" w oczach znających temat nazywa się wytężoną pracą nad tym, by inwestycja miała szansę realizacji. Procedur obowiązujących przepisów nie sposób przeskoczyć by skrócić Twój "przestój".
Lubię to! 2
?
?13 lutego o 19:34
Dlaczego komentarze pojawiają się z dużym opróżnieniem ?
Lubię to! 1
Dawny mieszkaniec
Dawny mieszkaniec13 lutego o 18:11
Super informacje a przy okazji tej inwestycji ,zarobi na tym rodzima Jaworska firma .Tak trzymać.
Lubię to! 2
Marta
Marta13 lutego o 17:11
Kolejne przemyślana i realna inwestycja Powiatu. Będzie bezpieczniej na krętej drodze do Myśliborza. Całym serduchem popieram takie zadania !
Lubię to! 0
Reklama
Biegacz
Biegacz13 lutego o 13:41
Starostwo nie zwalnia tempa ! Brawo panie Starosto ! Obiecane wykonane !
Lubię to! 4
Anka
Anka13 lutego o 10:30
Od Costa del Sol po naszą Juratę księżyc sprawdza co noc kto zakochał się latem, a teraz będzie też sprawdzał na ścieżce do Myśliborza. Brawo!
Lubię to! 4
Ala
Ala13 lutego o 10:13
Bardzo dobra wiadomość. Nie mogę się doczekać.
Lubię to! 3
Irek
Irek13 lutego o 08:36
bravo!!!
Lubię to! 3

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.