Logo Jawor24h.pl
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Saller LHGM: Podsumowanie 5.kolejki

W hicie 5.kolejki FC Ambitni lepsi od Oldboyw.

Warning: getimagesize(upload/img/files/54a855d63d57a54a855d63d5b1.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/tbla2/domains/tbla2.linuxpl.info/public_html/site/artykul.php on line 255

Rodo Granowice po zwycistwie ze Zjednoczonymi zanotowao kolejny awans w ligowej tabeli. Kelnerzy zdobyli darmowe trzy punkty, gdy drugi raz z rzdu na zawody nie przyjechao Na Luzie. Kolejna taka sytuacja bdzie skutkowaa usuniciem tej druyny z rozgrywek. Pierwsze punkty zdobyo Game Over. W meczu koczcym kolejk, Inter po dobrym widowisku ogra PAS-KUL Mciwojów.

Rodo Granowice od wygranej z Kelnerami pnie si w gór tabeli. Dzi pokonali Zjednoczonych Snowidza i zdobyli trzeci komplet punktów z rzdu co zaowocowao awansem na czwart pozycj. Natomiast druyna ze Snowidzy kontynuuje seri poraek i po dzisiejszej spada na ósm lokat.  Zjednoczeni wci maj tylko  trzy punkty na koncie.

Mecz Roda Granowice ze Zjednoczonymi Snowidza rozpocz si od smutnego akcentu. Minut ciszy uczczono pami zmarego bramkarza Roda Krystiana Oki. Granowiczanie do spotkania przystpowali w bardzo okrojonym skadzie, z zaledwie jednym rezerwowym.  Zjednoczeni mieli do dyspozycji prawie dwukrotnie wiksz kadr na ten mecz, ale to nie pomogo.

Po pierwszej poowie Rodo prowadzio tylko 3:2, ale w drugiej czci meczu odskoczyo rywalom. Zaaplikowali im cztery gole. Zjednoczeni byli bezsilni i a siedmiokrotnie przekraczali przepisy w drugich dwudziestu minutach, dziki czemu Rodo miao cztery przeduone rzuty karne. Wykorzystao 50% z nich. Rodo wygrao zasuenie.

Rodo Granowice - Zjednoczeni Snowidza 7:2 (3:2)
Gole dla Roda: Maciej Bronka 3, Dawid Borowiec 2, Robert Fudali, Grzegorz Piskado
Gole dla Zjednoczonych: Grzegorz Wrona, Arkadiusz Bartnicki Bartnicki
Rodo: Tomasz Juzak (BR), Dawid Borowiec, Patryk Kolber, Grzegorz Piskado, Maciej Bronka, Robert Fudali (KPT.)
Zjednoczeni: ukasz Szymaski (BR), Grzegorz Wrona, Bartosz Fiaka, Maciej Szaga, Hubert Pocarz, Krystian Dudek, Micha Janisiów, Krzysztof Kuli, Arkadiusz Bartnicki, Zbigniew Bieryo
óte kartki: Tomasz Juzak (Rodo) oraz Krystian Dudek (Zjednoczeni)
Faule: 1:9 (1:2)

Kelnerzy – Na Luzie 3:0 vo.

W hicie pitej kolejki Saller LHGM FC Ambitni pokonali Oldboyi 5:1. W tym meczu byo wszystko – gole, rzuty karne i kartki. A jeli chodzi o ten ostatni element to sdzia prowadzcy zawody pokaza a dwie czerwone kartki. Po tej porace szanse „Starszych panów” na tytu mistrza Saller LHGM spady praktycznie do zera, a kwestia walki o podium troch si skomplikowaa.

Wynik meczu otworzy ju w czwartej minucie bdcy ostatnio w wietnej dyspozycji Emilian Borek. Niesygnalizowanym uderzeniem z dystansu, z „dzioba” pokona Tadeusza Budziskiego. Po tym trafieniu lider troch si cofn, dajc pogra Oldboyom. Nie potrafili oni tego wykorzysta i pokona dobrze dysponowanego w bramce Patryka Borka. Wygra on miedzy innymi pojedynek jeden an jeden z Marcinem Dudkiem. FC Ambitni nie chcieli poprzesta na jednym trafieniu i po kilku minutach znów ruszyli do bardziej zdecydowanych ataków. W czternastej minucie znów da o sobie zna Emilian Borek, który drugi raz tego popoudnia znalaz recept na weterana halówki w Marcinowicach Tadeusza Budziskiego. Nie by to jednak koniec nieszcz dla bramkarza Oldboyi. W 18 minucie wychodzc z bramki staranowa gracza FC Ambitnych i decyzja nie moga by inna – czerwona kartka. Pomidzy supkami Budziskiego zastpi kapitan zespou Dariusz Stefaniak.

Po przerwie, w cigu szeciu minutach FC Ambitni strzelili kolejne dwa gole i prowadzili ju 0:4. Najpierw  futbolówk w siatce umieci Bagiski, a 120 sekund póniej uczyni to Winiewski. Dodajmy, i popularny "Winia" mia dzi pecha pod bramk rywala. Zdoa obi zarówno supek jak i poprzeczk. Lider prowadzi ju 0:4 i wydawao si, i FC Ambitni bd kontrolowa sytuacj. Oldboye mieli w 32 minucie przeduony rzut karny, lecz go nie wykorzystali. W 35 minucie w zamieszaniu podbramkowym Emilian Borek zablokowa pik rk na linii bramkowej i sdzia wskaza na siódmy metr.  Ponadto Emilian borek obejrza czerwon kartk co wykluczyo go z meczu nastpnej kolejki, gdzie dojdzie do starcia lidera z wiceliderem – Interem Marcinowice. Marcin Dudek skutecznie egzekwowa jedenastk, ale dopiero za drugim razem. Za pierwszym Patyk Borek za szybko ruszy i arbiter nakaza powtórk. Oldboye postawili wszystko na jedn kart i rzucili si do ataków, ale przypominay one bicie grochem o cian. W 38 minucie wygran FC Ambitnych przypiecztowa Marcin Bagiski strzelajc gola numer pi.

FC Ambitni z kompletem punktów przewodz w tabeli. Za tydzie czeka ich wane spotkanie z Interem. Z kolei Oldboye spadli an szóst pozycj i do podium trac a pi punktów. Zobaczymy czy uda im si odrobi t strat.

FC Ambitni - Oldboy 5:1 (2:0)
Gole dla FC Ambitni: Emilian Borek 2, Marcin Bagiski 2, Przemysaw Winiewski
Gol dla Oldboyów: Marcin Dudek
FC Ambitni: Patryk Borek (BR), Emilian Borek (KPT.), Przemysaw Winiewski, Artur Wachobow, Kamil Jano, Krystian Pietruszka, Marcin Bagiski, Sylwester Dworakowski, Dawid Gawda, Tomasz Gobiowski.
Oldboy: Tadeusz Budziski (BR), Dariusz Stefaniak (KPT.), Tomasz Horodecki, Piotr Przerywacz, Tomasz Baewski, Bronisaw Szymonowicz, Marcin Dudek, Rafa Majka,Pawe Bochenek, Mariusz Suchecki.
óta kartka: Patryk Borek (FC Ambitni)
Czerwona kartka: Emilian Borek (FC Ambitni; za akcj ratunkow 35') oraz Tadeusz Budziski (Oldboy; za faul - 18')

Game Over do pitej kolejki musiao czeka na pierwsze punkty w rozgrywkach. Dzi GO pokonao juniorów jaworskiej Kuni w efektownym stylu, strzelajc im a dziesi goli. Modzie z Kuni niczym nie przypominaa druyny z poprzednich spotka z mocniejszymi rywalami, gdzie pomimo poraek, pozostawiaa po sobie bardzo dobre wraenia. Nie pomoga nawet obecno trenera Marka Mackiewicza na boisku, który postanowi wesprze swoich podopiecznych.

Worek z golami szybko rozwiza Dawid Zirberminc. Potem paday kolejne trafienia. Juniorzy Kuni próbowali na nie odpowiedzie, ale bezskutecznie. Do przerwy Game Over prowadzio 4:0, a w drugiej czci kontynuowao kanonad strzeleck. Zadanie juniorom Kuni dodatkowo utrudniaa dua liczba fauli. W caym meczu zgromadzili ich a dziewi. Trzy gole przeciwko swoim kolegom z czasów gry w modzieowych zespoach MRKS-u strzeli Dominik Jach. Hattrickiem popisa si równie obecny gracz klubu z ulicy Parkowej Mateusz Bruliski.  List strzelców uzupeniaj  Kamila Szymonowicz, Micha Miedziski  i wspomniany na pocztku Dawid Zirberminc. Honor Kuni uratowa Makowski w samej kocówce. Wygrana zaowocowaa dla Game Over awansem z dziewitej na ósm pozycj. Z koeli juniorzy Kuni s przedostatni.

Game Over - Kunia Jawor (juniorzy) 10:1 (4:0)
Gole dla Game Over: Mateusz Bruliski 3, Dominik Jach 3, Kamil Szymonowicz 2, Micha Miedziski, Dawid Zirberminc
Gol dla Kuni: Mariusz Makowski
Game Over: Dawd Trzebiniak (BR), Mateusz Bruliski, Micha Miedziski, Dawid Tusty, Dominik Jach, ukasz Tomczuk, Kamil Szymonowicz, Dawid Zirberminc, Krystian Tusty, Adrian Bochenek (KPT.)
Kunia: Arkadiusz Korybski (BR), Patryk Gwidzia, Bartomiej Gwidzia, Dawid Duda, Mariusz Makowski, Kamil Papiernik, Damian Gerasimowicz, Marek Mackiewicz
óta kartka: Damian Gerasimowicz (Kunia)
Faule: 6:9 (2:5)

Dla Interu Marcinowice mecz z PAS-KULem mia by najtrudniejszym testem z dotychczasowych. I chyba takim by. Inter, zajmujcy pozycj wicelidera, pokona PAS-KUL, cho w pewnym momencie drugiej poowy przegrywa ju 4:2. Dziki tej wygranej „Internazionale” mog si cieszy nie tylko z  drugiej pozycji, ale równie z kompletu zwycistw.
Obie strony zwary przed tym meczem szeregi i zjawiy si w mocnych skadach. Po pierwszej poowie by remis 2:2. Najskuteczniejszy strzelec Interu Dawid Zapanik dzi nie mia swojego dnia, marnujc kilka dobrych okazji. Kopotem do zmartwie dla Interu po dwudziestu minutach gry bya dua liczba przewinie.

Drug poow lepiej rozpocz PAS-KUL, wychodzc na prowadzenie 4:2. Inter stosunkowo szybko odpowiedzia kontaktowym trafieniem Woniakiewicza, a wyrówna Piec. Inter na tych dwóch golach nie poprzesta i strzeli jeszcze dwa. W ostatniej minucie, przystanie 6:4 dla Interu, PAS-KUL mia jeszcze rzuty karny, który w przypadku jego skutecznego  egzekwowania daby jemu 30 sekund nadziei na to, e uda mu si wyrwa chociaby punkt. Rzut karny nie zosta wykorzystany, co zemcio si jeszcze przed kocow syren. Dziea zniszczenia PAS-KULu dokona ukowski, pokonujc po indywidualnym popisie Pawa Kul. Zawodnicy obu ekip stworzyli wietne, wyrównane widowisko. By to z pewnoci jeden z lepszych meczy w tej edycji. Spotkanie mogo si uoy zupenie inaczej dla brzowych medalistów trzeciej edycji, gdyby skutecznie egzekwowali przeduone rzuty karne. Inter wci wiceliderem, a  PAS-KUL jest pity.

PAS-KUL Mciwojów - Inter Marcinowice 4:7 (2:2)
Gole dla PAS-KULu: Bartosz Bober 2, Wojciech Szyba, Krzysztof Radomski
Gole dla Interu: Przemysaw Piec 2, ukasz ukowski 2, Maciej Jania, Marcin Woniakiewicz, Dawid Zapanik
PAS-KUL: Pawe Kula (BR), Micha Garcarek (KPT.), Marcin Gobiewicz, Damian Rczkiewicz, Jakub wis, Wojciech Szyba, bartosz Bober, Krzysztof Radomski, Kamil Kowalczyk, Kacper Stachera (BR)
Inter: Bartosz Lisowski (BR), Przemysaw Piec, Maciej Jania, ukasz Janisiów, Rafa Kozio (KPT.), Artur Mynarczyk, Sebastian Chlebicki, Pawe Woniakiewicz, Marcin Woniakiewicz, Dawid Zapanik, Marek Soroka, Mariusz Szulc, ukasz ukowski, Oskar Miller (BR)
óta kartka: Bartosz Lisowski (Inter)
Faule: 4:8 (3:6)

"Pitka kolejki": Patryk Borek (FC Ambitni) - Maciej Bronka, Dawid Borowiec (obaj Rodo Granowice), Marcin Woniakiewicz (Inter), Marcin Bagiski (FC Ambitni)