Biedronka rekrutuje pracowników do nowego sklepu w Jaworze przy ul. Słowackiego

Saller LHGM: Podsumowanie 2.kolejki

Druga kolejka IV edycji Saller LHGM przesza do historii.

Warning: getimagesize(upload/img/files/5484c7455113c5484c74551174.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/tbla2/domains/tbla2.linuxpl.info/public_html/site/artykul.php on line 255

Kelnerzy ograli dzi Zjednoczonych 12:5 i utrzymali fotel lidera. Na drug lokat awansowali FC Ambitni po zwycistwie 13:2 z Na Luzie. Podium uzupenia Inter, który w najciekawszym spotkaniu tej kolejki ograli 6:5 Rodo Granowice. Kelnerzy, FC Ambitni i Inter jako jedyni maj komplet punktów po dwóch meczach. Pierwsze zwycistwa odnieli PAS-KUL i Oldboy. Game Over zostali zwolnieni z roli "czerwonej latarni ligi" przez Na Luzie. W klasyfikacji strzelców przewodzi Dariusz Czaja.

Game Over wycigno wnioski sprzed tygodnia i zagrao zdecydowanie lepiej, ale nie wystarczyo to na Oldboyi. W pierwszej poowie Game Over byo do dobrze zorganizowane w obronie i czsto szukao swoich szans w kontratakach. W szeregach Oldboyi znów daa o sobie zna saba skuteczno, bo przed przerw mieli co najmniej kilkanacie okazji. "Starszych Panów" na prowadzenie wyprowadzi w 4 minucie Bronisaw Szymonowicz i by to ich jedyny gol w pierwszej odsonie. Game Over wyrównao na minut przed przerw po trafieniu Jacha. Game Over na drug cz pojedynku wyszo mao skoncentrowane, bo ju po kilkudziesiciu sekundach Piotr Przerywacz uderzeniem prawie z poowy boiska daje swojej druynie prowadzenie. W cigu kolejnych piciu minut Oldboy strzelio jeszcze trzy gole i zrobio si na tablicy 1:5. Game Over starao si jeszcze odrobi te straty, ale bramki Jacha i Zirberminca, jak si póniej okazao, byy ju tylko na osod. Rezultat kocowy ustali w 38 minucie Pawe Bochenek.

W drugim meczu FC Ambitni mierzyli si z Na Luzie. Od pocztku zaznaczya si na boisku dominacja Ambitnych, którzy raz po raz przedostawali si z atwoci pod pole karne Na Luzie. Po 120 sekundach Emilian Borek pokona Poetka. Pomimo przewagi Ambitnych, kolejnego gola strzelili dopiero po dziesiciu minutach gry. Impas w zdobywaniu bramek przeama dopiero Bagiski. Jeszcze przed przerw FC Ambitni zaaplikowali Na Luzie pi trafie, a po przerwie kontynuowali kanonad, zatrzymujc licznik na trzynastu. Ozdob meczu by gol bramkarza FC Ambitnych Patryka Borka, który przeszed z pik sam cae boisko, na kocu min bramkarza i dopeni formalnoci, umieszczajc futbolówk w pustej bramce. Na Luzie mogo przegra wyej, ale w kilku sytuacjach swój zespó z opresji ratowa Poetek.

Kelnerzy "zgodnie z planem" ograli Zjednoczonych Snowidza. Obrocy tytuu na zawodach stawili si w sile szeciu zawodników. Nieobecni byli m. in. Kamil Gobek czy Patryk Przerywacz. Kelnerzy od pocztku nadawali ton grze. Po kwadransie Kelnerzy prowadzili 4:0. Przed przerw Kudacza pokona Pocarz. To trafienie tylko podranio Kelnerów, którzy strzelili do 31 minuty pi goli i byo 9:1. Wówczas stao si jasne, e o jakiejkolwiek niespodziance w tym meczu mona definitywnie zapomnie.  W kocowych fragmentach spotkania druyna ze Snowidzy zdoaa zmniejszy straty. Kelnerzy - Zjednoczeni  12:5.

Starcie Interu z Rodem zgodnie z przewidywaniami dostarczyo najwicej emocji. Granowiczanie podobnie jak przed tygodniem dali rywali strzeli trzy gole, ale podobnie jak przed tygodniem szybko wrócili do gry i wyrównali stan meczu. Inter jeszcze w pierwszej poowie przekroczy limit fauli.  Obie druyny schodziy na przerw przy prowadzeniu Interu 3:4. W drugiej poowie Rodo miao a cztery przeduone rzuty karne, ale wykorzystao tylko jeden i to na raty, kiedy to Kamil Kowalczyk dobi futbolówk do pustej siatki. W ostatniej minucie drugi komplet punktów Interowi w tej edycji zapewni ukowski. Gdyby Rodo wykorzystao cho cz z podyktowanych rzutów karnych, by moe rezultat byby inny.

Na koniec dnia PAS-KUL Mciwojów spotka si z juniorami jaworskiej Kuni. Modzi zawodnicy z Jawora nie sprostali bardziej dowiadczonym zawodnikom PAS-KULu i przegrali 7:3, nawizujc momentami wyrównan walk. Zadanie modym jaworzanom utrudniao sze fauli zgromadzonych przed przerw.  Po siedmiu minutach gry PAS-KUL prowadzi 2:0. W 17 minucie kontaktowego gola strzeli Bartomiej Gwidzia, ale riposta bya natychmiastowa. Mariusza Kasprzyckiego pokona Grzegorz Grzywa i po pierwszej poowie PAS-KUL prowadzi 3:1. Drug cz ze sporym animuszem rozpocza Kunia, Pereka trafi w supek. Ta niewykorzystana okazja szybko zemcia si na podopiecznych  trenera Marka Mackiewicza. Kasprzycki skapitulowa po raz czwarty po uderzeniu Kowalczyka. Modszy z braci Gwidziaów jeszcze dwukrotnie zdoa pokona Kul, ale na nic to si zdao. PAS-KUL w kolejnych fragmentach tego pojedynku dorzuci jeszcze trzy trafienia i odniós pierwsze zwycistwo w sezonie.

Game Over - Oldboy Jawor 3:6 (1:1)
Gole dla Game Over: Dominik Jach 2, Dawid Zirberminc
Gole dla Oldboy: Bornisaw Szymonowicz 2, Piotr Przerywacz, Mariusz Suchecki, Pawe Bochenek, Adrian Bochenek (sam.)
Game Over: Dawid Kroczak (BR), Dawid Zirberminc, Micha Szymonowicz, Adrian Bochenek (KPT.), Mateusz Bruliski, ukasz Tomczuk, Dawid Trzebniak, Dawid Tusty, Dominik Jach.
Oldboy: Tadeusz Budziski (BR), Bronisaw Szymonowicz, Dariusz Stefaniak (KPT.), Tomasz Kleniuk, Tomasz Baewski, Tomasz Horodecki, Mariusz Suchecki, Piotr Przerywacz, Marcin Dudek, Pawe Bochenek
óta kartka: Dawid Kroczak (Game Over)
Faule: 3:2 (2:1)

FC Ambitni - Na Luzie 13:2 (6:0)
Gole dla FC Ambitni: Emilian Borek 3, Marcin Bagiski 3, Przemysaw Winiewski 3, Kamil Jano, Tomasz Gobiowski, Kacper Grabarczyk, Patryk Borek
Gole dla Na Luzie: Robert Januszczyc 2
FC Ambitni: Patryk Borek (BR), Emilian Borek (KPT.), Sylwester Dworakowski, Krystian Pietrsuzka, Artur Wachobow, Marcin Bagiski, Kacper Grabarczyk, Dawid Gawda, Tomasz Gobiowski, Przemysaw Winiewski, Kamil Jano
Na Luzie: Mariusz Poetek (BR), Micha Michalak, Przemysaw Janisiów, Jarosaw Szumilas (KPT.), Jarosaw Krawczykwoski, Bartos Podoba, Robert Januszczyc, Pawe Krzywicki, Pawe Sobol, Mariusz Rowiski, Kamil Duszeko
Faule: 2:1 (1:1)

Kelnerzy - Zjednoczeni Snowidza 12:5 (4:1)
Gole dla Kelnerów: Tomasz Serweciski 4, Dariusz Czaja 4, Pawe Wyga 3, Daniel Nowacki
Gole dla Zjednoczonych: Hubert Pocarz 2, Maciej Szaga, Bartosz Fiaka, Krystian Dudek
Kelnerzy: Miosz Kudacz (BR), Pawe Wyga, Tomasz Serweciski (KPT.), Marcin Serweciski, Daniel Nowacki, Dariusz Czaja
Zjednoczeni: Arkadiusz Bartnicki (BR), Krzysztof Kuli, Zbigniew Bieryo, Krystian Dudek, Hubert Pocarz, Maciej Szaga, Bartosz Fiaka, Grzegorz Wrona (KPT.)
Faule: 4:2 (2:1)

Rodo Granowice - Inter Marcinowice 5:6 (3:4)
Gole dla Roda: Tomasz Juzak 2, Robert Fudali 2, Kamil Kowalczyk
Gole dla Interu: ukasz ukowski 2, Przemysaw Piec, Marcin Woniakiewicz, Artur Mynarczyk, Patryk Kolber (sam.)
Rodo: Eryk Klczar (BR, KPT.), Patryk Kolber, Dawid Borowiec, Tomasz Juzak, Grzegorz Frczek, Karol Skwark, Robert Fudali, Kamil Kowalczyk, Grzegorz Piskado
Inter: Bartosz Lisowski (BR), Krystian Bienias, Przemysaw Piec, Maciej Jania, ukasz Janisiów, Rafa Kozio (KPT.), Artur Mynarczyk, Marcin Woniakiewicz, Pawe Woniakiewicz, Dawid Zapanik, Marek Soroka, Mariusz Szulc, ukasz ukowski, Oskar Miller (BR)
óte kartki: Tomasz Juzak (Rodo) oraz Artur Mynarczyk, Marcin Woniakiewicz (Inter)
Faule: 6:10 (2:6)

PAS-KUL Mciwojów - Kunia Jawor (juniorzy) 7:3 (3:1)
Gole dla PAS-KUL: Wojciech Szyba 2, Grzegorz Grzywa 2, Kamil Kowalczyk 2, Marcin Gobiowicz
Gole dla Kuni: Bartomiej Gwidzia 3
PAS-KUL: Pawe Kula (BR, KPT.), Kacper Stachera (BR), Damian Rczkiewicz, Bartosz Bober, Jakub wis, Marcin Gobiowicz, Wojciech Szyba, Krzysztof Radomski, Kamil Kowalczyk, Grzegorz Grzywa
Kunia: Mariusz Kasprzycki (BR), Patryk Gwidzia (KPT.), Bartomiej Gwidzia, Kamil Papiernik, Dawid Pereka, Aleksander Jach, Dawid Duda, Damian Gerasimowicz, Szymon Choptiany
Faule: 1:6 (1:6)

Sdziowa: Pawe Gurban

"Pitka" kolejki: Oskar Miller (Inter), Bartomiej Gwidzia (Kunia), Tomasz Serweciski (Kelnerzy), Bronisaw Szymonowicz (Oldboy), ukasz ukowski (Inter)

Klasyfikacja strzelców po 2.kolejce:
8 goli - Dariusz Czaja (Kelnerzy)
6 goli - Tomasz Serweciski (Kelnerzy)
5 goli - Marcin Bagiski, Przemysaw Winiewski (FC Ambitni)
4 gole - Daniel Nowacki (Kelnerzy), Kamil Kowalczyk (PAS-KUL), Emilian Borek (FC Ambitni), Bartomiej Gwidzia (Kunia)
3 gole - Pawe Wyga (Kelnerzy), Dawid Zapanik (Inter), Krystian Dudek, Hubert Pocarz (Zjednoczeni Snowidza), Wojciech Szyba (PAS-KUL), Tomasz Juzak (Rodo)