Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

Ruszają prace przy budowie kanalizacji w Siekierzycach

W dniu 17 lipca br. podpisana została umowa z wykonawcą zadania pn. „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej oraz wodociągowej w Siekierzycach”.

Zdjęcie ilustracyjne © Zdjęcie ilustracyjne

Inwestycja realizowana będzie przez konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budowy Pieców Przemysłowych „PIEC-BUD” Wrocław sp. z o.o. oraz Przedsiębiorstwo Budownictwa Specjalistycznego i Melioracji Sp. z o.o. w Legnicy. Wartość zadania to ponad 2 mln zł.

Zgodnie z dokumentacją, łączna długość zaprojektowanej sieci kanalizacyjnej to ok. 4 km. Zadanie obejmuje także budowę sieci wodociągowej jako elementu uzupełniającego działania związane z uporządkowaniem gospodarki wodno-ściekowej w obszarze oddziaływania projektu.

Inwestycja ta wymagała będzie wiele pracy ale również wielkiej cierpliwości i wyrozumiałości ze strony bezpośrednich użytkowników czyli mieszkańców Siekierzyc. Mamy jednak nadzieję, iż efekt końcowy, tak długo oczekiwany, wynagrodzi niedogodności, które są nieuniknione podczas tego typu inwestycji. Zakończenie prac planowane jest jeszcze w tym roku. Przypomnijmy, iż na realizację zadania Gmina uzyskała dofinansowanie w ramach RPO WD 2014-2020 Oś Priorytetowej nr 4 „Środowisko i zasoby”, Działanie 4.2 „Gospodarka wodno-ściekowa”, Poddziałania nr  „1.OSI – 4.2.1 Gospodarka wodno–ściekowa – OSI”.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.