Logo Jawor24h.pl
Reklama
KWW Aktywny Powiat

Rusza rekrutacja kluczowej części załogi Mercedes-Benz Manufacturing Poland w Jaworze. Rekrutację prowadzą specjaliści Randstad

Nawet 1000 osób może docelowo znaleźć pracę bezpośrednio w fabryce silników Mercedes-Benz w Jaworze.

© Paweł Sasiela

Właśnie rusza rekrutacja do zakładu, którą prowadzą konsultanci wiodącej agencji zatrudnienia w kraju – Randstad Polska. Aktualnie poszukują pracowników montażu silników. Do dołączenia do załogi najnowocześniej tego typu fabryki na świecie zachęcać będą podczas spotkań z mieszkańcami Jawora i okolic. Aplikować będzie można również przez Internet.

W sierpniu 2017 roku w Jaworze rozpoczęła się budowa nowoczesnego zakładu, w którym produkowane będą silniki benzynowe i wysokoprężne do samochodów osobowych Mercedes-Benz. Po ponad roku od wmurowania kamienia węgielnego pod budowę fabryki, rusza także rekrutacja kluczowej części załogi – pracowników montażu silników. Proces powierzono specjalistom Randstad Polska, którzy mają bogate doświadczenie w pozyskiwaniu kandydatów do pracy w branży motoryzacyjnej. Zrekrutowani pracownicy zostaną zatrudnieni bezpośrednio w Mercedes-Benz Manufacturing Poland.

Szczegóły oferty konsultanci Randstad prezentować będą kandydatom w legnickim biurze agencji zatrudnienia (ul. Ścinawska 1A), ale także na licznych spotkaniach z mieszkańcami, m.in. w trakcie zbliżającego się Święta Chleba i Piernika w Jaworze (w dniach 24-26 sierpnia). Bezpośrednie rozmowy to szansa, by poznać specyfikę pracy w uznanej międzynarodowej firmie.

Mercedes-Benz Manufacturing Poland oferuje możliwość pracy w firmie, która od 130 lat wyznacza trendy w motoryzacji, technologii i innowacyjności. Oferuje atrakcyjny system szkoleń i rozwoju. Gwarantuje możliwość poznania najnowszych technologii produkcyjnych, a przede wszystkim stabilność zatrudnienia – zachęca specjalistka ds. rekrutacji Randstad Polska, Marta Kocoń.

Zadaniem pracowników agencji jest także wsparcie kandydatów na kolejnych etapach rekrutacji. Pierwszy z nich nie wymaga nawet wyjścia z domu – aplikować na ofertę można bowiem przez Internet na stronie www.randstad.pl/mercedes.

- Kandydatów zaprosimy następnie na spotkanie w naszym biurze w Legnicy. W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej będą mieli okazję zapytać o szczegółowe warunki zatrudnienia oraz zaprezentować swoje dotychczasowe doświadczenie zawodowe. Przejdą też test manualny i test na spostrzegawczość. Kolejnym etapem jest już spotkanie z przedstawicielami Mercedes-Benz Manufacturing Poland – wyjaśnia Marta Kocoń z Randstad Polska.

Praca przy montażu silników wymaga od kandydatów przede wszystkim zdolności manualnych. Rekruterzy Randstad poszukują osób z wykształceniem zawodowym lub średnim. Doświadczenie w produkcji jest mile widziane, ale nie jest to warunek konieczny.

Na początku praca w zakładzie odbywać się będzie w systemie jednozmianowym, ale w miarę zwiększania poziomu produkcji w fabryce zostanie wprowadzony system dwuzmianowy, a następnie trzyzmianowy.

Dla lidera globalnego rynku motoryzacyjnego ogromne znaczenie ma bezpieczeństwo – dotyczy to także zakładów należących do koncernu. Pracownicy mogą więc spodziewać się najwyższych standardów w zakresie BHP. Jednocześnie też firma otwarta jest na rozwój swojej załogi – wspiera zdobywanie doświadczenia zawodowego i stawia na innowacyjne pomysły pracowników.

Jeszcze 5 lat temu stopa bezrobocia w powiecie legnickim sięgała 21,3%. Od tego czasu systematycznie spada dzięki m.in. rozwojowi inwestycji. Fabryka Mercedes-Benz to kolejny krok sprzyjający ograniczaniu poziomu bezrobocia w regionie.

Reklama

Komentarze (20)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

kropka
kropka1 listopada o 19:40
https://gazetawroclawska.pl/pracuj-dla-mercedesa-w-jaworze/ar/13628474
Lubię to! 0
Skandal
Skandalkropka2 listopada o 10:51
Kolejny emejzon czy inne "zakłady pracy" gdzie będzie praca za głodowe pensje?
Lubię to! 1
Marcin
Marcin23 października o 16:52
Kolejny obuz pracy za głodowe pieniądze na polskiej ziemi,postawiony przez zachód
Lubię to! 0
Caro111
Caro11121 września o 12:11
Opisałem przeprowadzenie testu manualnego przez Panią z randstad co było jakąś farsą i zostało usunięte .To jakieś żarty ten pewnie też usuną
Lubię to! 1
solo
solo4 września o 09:34
http://legnica.naszemiasto.pl/artykul/mercedes-szuka-do-pracy-dzien-otwarty-digital-it-w-mercedes,4785823,art,t,id,tm.html
Lubię to! 1
Solo
Solosolo4 września o 11:14
No i?
Lubię to! 3
no i co?
no i co?Solo4 września o 12:47
sam do siebie piszesz?
Lubię to! 0
borus
borus25 sierpnia o 19:21
Amazon zwozi pracowników z całego Dolnego Śląska do Bielan. Do Mercedesa nie jest daleko - darmowy autobus w Jaworze. Uczyć się, uczyć a nie narzekać.
Lubię to! 0
Borum
Borumborus27 sierpnia o 17:50
"Darmowy" autobus. A Amazon zwozi, bo chce mieć pewność, że niewolnicy będą pracować. A czego się uczyć?
Lubię to! 4
andrzej
andrzej25 sierpnia o 10:23
chciałem zauważyć ,że puki co to żyjemy w powiecie jaworskim, a nie legnickim.Piszę ten komentarz w sobotę 25.08 (ukaże się na stronach około 30-go) i nie mogę trafić na tzw liczne spotkanie firmy Randstad z mieszkańcami.
Lubię to! 3
Jawor
Jawor23 sierpnia o 18:11
A pi..dolicie, Edki i Mariusze. Na wejściu chcielibyście ogromne pieniądze? Trzeba sobie zasłużyć a nie tylko narzekać.
Drzewo rośnie od małego ziarna a rzeka zaczyna się od małej kropli,
itd... a jeżeli dostajesz najniższą krajową to znak, że jesteś wart właśnie takich pieniędzy i musisz coś ze sobą zrobić :) Pozdr wasz Qoucz
Lubię to! 0
Wuon
WuonJawor25 sierpnia o 16:02
Sam pie*****sz. Nie dość, że mają zwolnienia z podatków, dostali kasę państwa to jeszcze zatrudnienie na polskich warunkach przez zewnętrzną firmę za najniższą krajową. No kolego najniższą krajowa dostaniesz bo musisz, przedsiębiorstwo to nie instytucja charytatywna i nie da ci za robienie na taśmie 5000 zł. Więc takie gadki to proszę zachowac dla siebie...
Lubię to! 4
Wiola
Wiola23 sierpnia o 17:13
Wygląda na to że nie będzie zatrudnienia bezpośrednio przez zakład tylko przez firmę .Ciekawe jaką stawkę zaoferują ?
Lubię to! 2
edek
edek23 sierpnia o 14:04
Ile płacą przy takiej pracy na taśmie ?
Lubię to! 2
Monia
Moniaedek23 sierpnia o 16:45
Najniższą krajową, skoro chcą z wykształceniem średnim lub zawodowym, a zwłaszcza jak rekrutują przez zewnętrzną firmę. Nie ma co liczyć na więcej.
Lubię to! 4
Nie
Nie21 sierpnia o 21:09
Za najniższa krajową? Bilet do kona raz w roku? To ja dziękuje...
Lubię to! 3
adam
adamNie23 sierpnia o 18:35
A ty wiesz już wszystko.
Lubię to! 0
Śmieszny jesteś
Śmieszny jesteśadam25 sierpnia o 16:02
Tak bo tak jest w takich firmach, a że ty żyjesz z 500+ to co ty wiesz...
Lubię to! 2
Reklama
Mariusz
Mariusz20 sierpnia o 19:47
Nie kluczowej, lecz "roboli"!
Lubię to! 4
Adam
Adam20 sierpnia o 17:35
Znów burmistrz będzie wypisywał wszędzie to...
Lubię to! 5

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.