Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Rozmawiali o bezpieczeństwie

Ponad 50 osób uczestniczyło w debacie społecznej zorganizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Jaworze.

Fot. KPP Jawor © materiał prasowy

Mundurowi podczas spotkania, które odbyło się 9 maja 2017 r. w jaworskim ECMEN-ie rozmawiali z mieszkańcami powiatu na temat poprawy bezpieczeństwa. W jego trakcie omówione zostało funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz działania profilaktyczne jaworskiej jednostki. Zebrani mogli ponadto dowiedzieć się m.in. o programie „Dzielnicowy bliżej nas” oraz aplikacji „Moja Komenda”, a także zapoznać z najnowszymi zagrożeniami w cyberprzesterzeni, zwłaszcza wobec dzieci i młodzieży.

Z ramienia jaworskiej policji w debacie uczestniczył Komendant Powiatowy mł. insp. Andrzej Błaszczak, kierownik Rewiru Dzielnicowych asp.sztab. Jarosław Plewiński, kierownik Referatu Ruchu Drogowego mł.asp. Sylwia Graczyk, asysten ds. nieletnich i patologii oraz prewencji kryminalnej mł.asp. Józef Kolanek oraz detektyw Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą asp.sztab. Paweł Matuszczyk. Moderatorem i prowadzącym spotkanie był oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze podkom. Kordian Mazuryk. Na debatę przybyli również przedstawiciele władz samorządowych, w tym Wicestarosta Jaworski pan Arkadiusz Baranowski oraz przewodniczący Komisji Porządku Publicznego Rady Miejskiej w Jaworze pan Marcin Jankowski.

Spotkanie w sali Europejskiego Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa w Jaworze miało na celu nie tylko omówienie funkcjonowania nowych narzędzi Policji, do jakich z pewnością można zaliczyć Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa czy aplikację „Moja Komenda”, lecz również włączenie społeczeństwa w dyskusję na temat poprawy bezpieczeństwa. Organizatorom tego przedsięwzięcia, czyli jaworskim policjantom, mającym na względzie potrzebę systematycznego diagnozowania aktualnych zagrożeń  zależało bowiem na poznaniu opinii i wymianie poglądów z mieszkańcami w celu zaplanowania działań zapobiegawczych.

Wiedzę tę przekazywali podczas debaty zaproszeni prelegenci. Mł.asp. Sylwia Graczyk omówiła zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wskazując przy tym, które zagrożenia są najczęściej zgłaszane za pośrednictwem tego narzędzia w powiecie jaworskim. Asp.sztab. Jarosław Plewiński przybliżył sylwetki dzielnicowych  miejscowej komendy, przedstawił założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas” a także wskazywał jak łatwo skontaktować się z tymi policjantami  dzięki aplikacji „Moja Komenda”. W dalszej kolejności mł.asp. Józef Kolanek zapoznał uczestników debaty z głównymi obszarami działalności profilaktycznej tutejszej jednostki, natomiast asp.sztab. Paweł Matuszczyk tłumaczył, jakie nowe zagrożenia wykorzystujące metody tzw. psychomanipulacji, w szczególności wobec dzieci i młodzieży pojawiły się ostatnio w Internecie. Debatę wzbogacono przemawiającymi do wyobraźni prezentacjami multimedialnymi.

W drugiej części spotkania odbyła się ożywiona dyskusja, w którą aktywnie włączyły się obecne na sali ECMEN osoby. Przedstawione na debacie pytania, opinie, komentarze i wnioski zostały zanotowane. W najbliższym okresie będą one przeanalizowane i pomogą w wypracowaniu rozwiązań pozwalających na skuteczne przeciwdziałanie zagrożeniom.


Oficer Prasowy KPP w Jaworze
podkom. Kordian Mazuryk

Reklama

Komentarze (4)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Aurora
Aurora12 maja 2017 o 01:48
Niestety ale to było tylko omówienie. Na komendzie tez zazwyczaj tylko omawiamy bo jak się okazuje w praktyce niewiele da się zrobić czy zapobiec. Na marginesie wspomnę, ze syn sąsiada z 33 (centrum oczywiście) chodził po podwórzu z nożem, wymachiwał za plecami przechodzących udając jakby miał wbić ten nóż w plecy. Potem dźgnął w budynek.... czy to w dzisiejszych czasach normalne? Zgłosić to bo mam obawy czy jest poczytalny?
Lubię to! 0
Taka prawda
Taka prawda12 maja 2017 o 00:41
Widok naprawdę zabawny :)
Lubię to! 0
prawie sami policjanci
prawie sami policjanci11 maja 2017 o 10:02
Może to było jakieś szkolenie wewnętrzne Policji otwarte dla słuchaczy zewnętrznych?
Lubię to! 1
.
.11 maja 2017 o 09:31
spotkanie całkowicie bez sensu, sami policjanci i garstka ludzi...dla kogo to było???? Takie pogadanki to może w godzinach popołudniowych żeby więcej ludzi mogło skorzystać
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.