Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

Rozgrywki trampkarzy i młodzików po nowemu

Zmiany w rozgrywkach młodzieżowych nie ominą również dolnośląskich lig trampkarzy i młodzików, w których występują zespoły MRKS-u.

Fot. Paweł Sasiela © Paweł Sasiela

Kategoria U-15 (Trampkarz - Junior C) - DLT Trampkarzy 

W sezonie 2017/18 powstały 4 grupy Centralnej Ligi Juniorów U15 PZPN. Każda z nich składa się z 8 zespołów (z Dolnośląskiego ZPN zagrają 2 zespoły: Zagłębie Lubin i Śląsk Wrocław). W rozgrywkach obowiązywać będzie system jednorundowy, co oznacza, iż co pół roku do najwyższej klasy rozgrywkowej może awansować 1 zespół z Dolnego Ślaska, o ile zwycięży baraż (nie mogą przystąpić do niego zespoły Zagłębie II Lubin i Śląsk II Wrocław). CLJ opuszczą bowiem po jesieni 2 drużyny.

W rozgrywkach Dolnośląskiego ZPN podobnie jak w minionym sezonie będziemy mieli I oraz II ligę (w niej wystąpi Kuźnia). I liga, w której zagra 10 zespołów, po jesieni zostanie zmniejszona do 8 drużyn. Do II ligi spadną 2 zespoły, a jeśli mistrz I ligi nie awansuje do CLJ U15 spadnie także 3 zespół. 

II liga, w której zagra 12 drużyn, po jesieni 2017 zostanie podzielona na 2 grupy: wschodnią i zachodnią. Awans do I ligi uzyska tylko mistrz. Z II ligi spadnie ostatni zespół, a do dwóch grup dołączeni zostaną 4 mistrzowie z Okręgowych Lig Trampkarzy. Każdy OZPN od sezonu 2017/2018 zobowiązany został do utworzenia Okręgowej Ligi Trampkarzy (preferowane są ligi 8 zespołowe).


Zespoły występujące w Dolnośląskiej Lidze Trampkarzy w sezonie 2017/18:

Dolnośląska I Liga Trampkarza C1/C2
1. Zagłębie Lubin
2. Miedź Legnica
3. Karkonosze Jelenia Góra
4. FC Wrocław Academy
5. UKS Lechia Dzierżoniów
6. WKS Śląsk Wrocław
7. WKS Śląsk Wrocław S.A
8. Eskadra Bolesławiec
9. Polonia Wrocław
10. Chrobry Głogów

Dolnośląska II Liga Trampkarza C1/C2
1. Parasol Wrocław
2. KS. Polkowice
3. Polonia –Stal-Świdnica
4. Polonia Środa Śląska
5. Kuźnia Jawor
6. Zagłębie II Lubin
7. Miedź II Legnica
8. KS. Oława
9. AP. Oleśnica
10. Chrobry II Głogów


Kategoria U-13 (Młodzik – Junior D) – DLM Młodzików

Jesienią 2017 w rozgrywkach I i II ligi wojewódzkiej młodzików występować będzie po 12 zespołów. Po jesieni I liga zmniejszy się do 8 zespołów. Pierwsze 7 zdobędzie utrzymanie, a ekipy z miejsc 8-12 spadną do II ligi. Awans uzyska mistrz II ligi. Cztery najsłabsze zespoły II ligi spadną, a ich miejsce zajmą mistrzowie poszczególnych okręgów. II liga, w której występować będzie jesienią Kuźnia, podzielona zostanie na 2 ośmiozespołowe grupy: wschodnią i zachodnią. Przydział zespołów do grup II ligi wschodniej i zachodniej będzie uwzględniał odległości między miastami. Każdy OZPN od sezonu 2017/2018 zobowiązany został do utworzenia Okręgowej Ligi Młodzików (preferowane są ligi 8 zespołowe).

Wstępny terminy jesiennych kolejek DLM: 02.09; 9.09; 16.09; 23.09; 30.09: 7.10; 14.10; 21.10; 28.10; 04.11; 11.11 (godz. rozgrywania meczów 11:00)

Po rundzie wiosennej 2018 z I ligi DLM spadną 2 zespoły. Z II ligi DLM awansują mistrzowie, spadną po 2 drużyny z każdej grupy, a zastąpią je mistrzowie lig okręgowych. W każdej lidze dolnośląskiej (dotyczy kategorii Junior C, Junior D) mogą uczestniczyć co najwyżej 2 zespoły z jednego klubu, które zgłoszą na osobnych listach zawodników do rozgrywek.


Zespoły występujące w Dolnośląskiej Lidze Młodzików w sezonie 2017/18:

I liga młodzików:
1. Zagłębie I Lubin
2. Zagłębie II Lubin
3. Miedź Legnica
4. WKS Śląsk Wrocław
5. KS Polkowice
6. FC Wrocław Academy
7. WKS Śląsk Wrocław S.A
8. Chrobry Głogów
9. Górnik NM Wałbrzych
10. AP Chojnik Jelenia Góra
11. Orzeł Ząbkowice - awans z II ligi
12. Eskadra Bolesławiec - awans z II ligi


II liga młodzików:
1. Polonia-Stal Świdnica - spadek z I ligi
2. KS Oława - spadek z I ligi
3. Łużyce Lubań
4. UKS Lechia Dzierżoniów
5. Zagłębie III Lubin
6. Parasol Wrocław
7. Kuźnia Jawor
8. FC Wrocław II Academy
9. Zagłębie IV Lubin - awans OZPN Legnica
10. Górnik Wałbrzych - awans OZPN Wałbrzych
11. Karkonosze Jelenia Góra - awans OZPN Jelenia Góra
12. Polonia Trzebnica - awans DZPN Wrocław

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.