Sobota, 20.04.2024 468

Rodo traci tylko 1 punkt do lidera!!

Dobrze spisay si druyny z naszego powiatu w rozgrywkach A-klasy III. 3 z 4 wygray swoje spotkania.

Rodo rozpoczo zmagania jako pierwsze w 18 kolejce, bo ju o 13:30. W porównaniu z ostatnim meczem trener Szukalski dokona tylko jednej zmiany w wyjciowej jedenastce. Zamiast Grzegorza Oki od pierwszych minut ogldalimy Mateusza Winiewskiego. Po pierwszym gwizdku sdziego gocie mogli szybko wyj na prowadzenie, gdy skisowa bramkarz gospodarzy, jednak obyo si bez konsekwencji dla Roda. Poza t sytuacj Wojciech Maciuch broni co do niego naleao przez reszt spotkania. Na pierwszego gola musielimy czeka do 20 minuty spotkania. Wówczas Mateusz Mazur nie da szans bramkarzowi Fenixa uderzajc nie do obrony, po zmyleniu wczeniej obrocy. Nastpnie bylimy wiadkami brutalnej gry oraz czstego komentowania decyzji sdziego przez przyjezdnych. Rodo schodzio na przerw z jednobramkow zaliczk. W drugiej poowie lepsz gr prezentowali zawodnicy z Granowic jednak brakowao "kropki nad i" w postaci drugiego gola. Doczekalimy si. W 82 minucie podwyszy Micha Pawlaczyk uderzajc z lewej strony pola karnego.  Rodo mogo jeszcze podwyszy w sytuacji 3 na 1. Jednak jedno niedokadne podanie spowodowao niepowodzenie w tej akcji. Rodo dziki wygranej traci ju tylko 1 punkt do 1 miejsca.

Rodo Granowice - Fenix Pielgrzymka 2:0(1:0)