Logo Jawor24h.pl
Reklama
Bank Spółdzielczy w Jaworze
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Robotyka i automatyka w szkołach Gminy Męcinka – dotacja przyznana!

Symulacja sterowania światłami na skrzyżowaniu, symulacja działania windy czy napełniania zbiornika to tylko niektóre ćwiczenia z zakresu programowania, w których będą mogli brać udział uczniowie szkół w Męcince i Piotrowicach.

© Materiały prasowe / Gmina Męcinka

Samorząd Gminy Męcinka pozyskał dotację na zakup stanowiska szkoleniowego do szkół, które umożliwi przygotowanie młodzieży do dalszych etapów kształcenia z zakresu mechatroniki.

Współczesny rynek pracy wymaga od pracownika posiadania wiedzy i umiejętności związanych z nowoczesnymi technologiami, dlatego naszym szkołom proponujemy już na początkowym etapie nauczania wzbogacenie edukacji konwencjonalnej o elementy obecne we współczesnym przemyśle – mówi wójt gminy Męcinka Mirosław Brzozowski.

Samorząd gminy Męcinka nawiązał współpracę z absolwentami Politechniki Wrocławskiej Stanisławem Furdakiem, Mariuszem Urbańskim oraz Szymonem Wilkiem, którzy w nowym roku szkolnym poprowadzą dla naszych uczniów warsztaty z zakresu nowoczesnych technologii. Nasi partnerzy są m.in. twórcami i konstruktorami scenografii dla opery wystawionej w amfiteatrze w Maceracie we Włoszech, obrotowych gablot w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku i wielu innych konstrukcji dla centrów nauki i sztuki w Polsce i Europie.

Zajęcia z nowoczesnych technologii odbędą się dzięki pozyskanej dotacji w ramach Konkursu Wzmocnij Swoje Otoczenie, którego organizatorem są Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Wójt gminy Męcinka umowę dotacyjną podpisał w czerwcu br.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.