Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Remont drogi powiatowej Luboradz - Mściwojów zakończony

Tuż przed zakończeniem ubiegłego roku dobiegły końca prace remontowe na drodze powiatowej relacji Luboradz - Mściwojów.

Fot. Powiat Jaworski © Powiat Jaworski

Inwestycja ta zrealizowana została dzięki pozyskanej przez Starostwo Powiatowe w Jaworze pod koniec listopada prawie 600 tys. zł dotacji z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Realizacja zadania możliwa była również dzięki wsparciu finansowemu Gminy Mściwojów, która współfinansowała z Powiatem udział własny na poziomie 10%.

Inwestycja obejmowała oczyszczenie i wykoszenie przydrożnych rowów, ścinkę poboczy, przebudowę przepustów pod drogą, ułożenie nawierzchni i poboczy na całym 1,5 kilometrowym odcinku drogi biegnącej od skrzyżowania z drogą wojewódzką 363 do skrzyżowania w Mściwojowie.

„To kolejny już odcinek drogi powiatowej wyremontowany dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym. Powiat Jaworski sukcesywnie realizuje zadania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatowych” – mówi Starosta Jaworski Stanisław Laskowski.

Na początku września zakończone zostały prace polegające na przebudowie drogi w Mysłowie. W sumie, w roku 2017 zrealizowaliśmy inwestycje drogowe o łącznej długości blisko 5 kilometrów, za łączną kwotę 2 063 477 zł" - dodaje Starosta Laskowski.

Reklama

Komentarze (28)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

pol
pol8 stycznia o 21:37
coraz ambitniejsze i coraz bardziej wyszukane słownictwo .. Słowo "gówno" wiedzie prym :)
Lubię to! 0
mulder
mulderpol9 stycznia o 13:45
Waści gramatyka i ortografia też nie należy do wyszukanych.
Lubię to! 4
.
.mulder9 stycznia o 13:53
odezwał się naczelny poprawiacz jaworskiego internetu..
Lubię to! 0
mulder
muldermulder9 stycznia o 14:54
Po prostu razi Pan po oczach, kolejny raz zaczynając zdania małą literą. Może to tylko internet, ale wypada szanować własny język i zasady jego używania.
Lubię to! 2
:)
:)mulder9 stycznia o 15:17
Fazi,ja Ciebie też :*
Lubię to! 0
mulder
muldermulder9 stycznia o 16:54
Nie wiem kim jest Fazi, nie licząc tego misia z programu dla dzieci, ale źle celujesz. Powiedziałbym o tym celowaniu, że jedno oko na Maroko, a drugie na Kaukaz. 😉
Lubię to! 1
ałtor
ałtor8 stycznia o 09:31
Ludzie podniecacie się jakąś droga a Rydzyk dostał juz 70 ,milionów i następne etaty i posady dla swoich ludzi.http://www.newsweek.pl/polska/polityka/lista-ojca-tadeusza-rydzyka-robi-wrazenie-radio-maryja,artykuly,421409,1.html

Lubię to! 2
mick
mickałtor8 stycznia o 20:13
Mieszkańców gówno obchodzi Rydzyk i jego miliony. Z tego nic nie dostaniemy. Liczy się to co dostaja nasze gminy.
Lubię to! 6
mieszkaniec
mieszkaniec7 stycznia o 22:17
A mieszkańców gó....no obchodzi kto dał pieniadze PIS PO czy inne opcje. Ważne ze mamy ładną nową drogę, która łatana byłą od wielu lat i nie można było nią jeździć po zimie !
Lubię to! 4
wszystko w temacie
wszystko w temacie7 stycznia o 21:14
Skoro Laskowski tak wszystko robi sam, to dlaczego 0,5 MLN ZŁOTYCH musiało dać MSWiA na tą drogę? Bez tej kasy gówno byłoby, a nie remont. A u władzy jest PIS i on kieruje ministerstwem. Tyle w temacie
Lubię to! 1
RW
RWwszystko w temacie7 stycznia o 21:41
Widać właśnie że nie jesteś w temacie. Za poprzedniego rządu było więcej środków na drogi z ministerstwa niż obecnie.Także poprzedni rząd wynegocjował rekordową pulę środków unijnych, którymi całe szczęscie do teraz zarządzają Urzedy Marszałkowskie - jedyne chyba jeszcze instytucje nie opanowane przez PiS. Poza tym w tekście pisze wyraźnie że Starostwo wyremontowało tą drogę dzięki dotacji z ministerstwa, gminy Mściwojów oraz środków własnych. Gdzie wyczytałeś, że wszystko robi sam? Poza tym od kilkunastu lat pozyskują skąd tylko mogą środki by realizować własne zadania, to jest zupełnie normalne. Równie dobrze można by powiedzieć, że gdyby nie środki unijne i dotacje z ministerstw to żaden samorząd niczego by sam nie zrobił. Takie są realia w samorządach.
Lubię to! 4
do RW
do RWRW7 stycznia o 21:52
cytat z komentarza niżej
"To nie zasługa partii ale osobiste zaangażowanie starosty Laskowskiego, i dobra współpraca z gminą".
Lubię to! 1
RW
RWRW7 stycznia o 22:13
I to się w zasadzie zgadza. Bo ministerstwo samo nie daje i samo nie remontuje dróg. O dotację trzeba wystąpić, trzeba ją dobrze uzasadnić, trzeba ją zrealizować zgodnie z przeznaczeniem (wykonać dokumentację techniczną, zrobić procedury przetargowe, uzyskać pozwolenia i przeprowadzić remont). Gdy wszystko jest zrobione prawidłowo dopiero wtedy następuje zwrot czyli ta właśnie dotacja. Konieczne jest również zabezpieczenie pieniędzy w budżecie na wkład własny i pomocna jest wówczas dobra współpraca z innymi gminami. Tak więc sam Pan widzi, że jednak sporo osób się musi przy tym napracować, bo nic samo się nie robi i nic z nieba nie spada. Mam nadzieję że trochę rozjaśniłem sprawę.
Lubię to! 5
PSP
PSPwszystko w temacie7 stycznia o 22:10
w poprzednich latach rządziła inna opcja i też starostwo zrobilo drogę w Msciawojowie orzez całą wieś az do drogi na Jawor. Drogęw Godziszowej też zrobili. Wiec to chyba jednak nie o tego kto w Warszawie siedzi chodzi, a raczej o to kto potrafi sciagać pieniązki ...
Lubię to! 3
Anna
Anna7 stycznia o 14:00
Prawda jest taka, że od kiedy starosta jest Pan Laskowski wiele dróg w gminie Mściwojów zostało wyremontowanych. To nie zasługa partii ale osobiste zaangażowanie starosty Laskowskiego, i dobra współpraca z gminą .
Lubię to! 4
ala
alaAnna7 stycznia o 14:30
łubu dubu łubu dubu niech żyje nasz starosta. to pisałem ja r.b
Lubię to! 2
Anna
Annaala7 stycznia o 14:36
Nie wiem co w tym złego, że potrafiłam pochwalić osobę która jest odpowiedzialna i od wielu lat potrafi skutecznie współpracować dla dobra mieszkańców ? Jeśli trzeba powtórzę to raz jeszcze. To zasługa Pana Laskowakiego i Pana Forysia, że potrafią współpracować i robią to nie dla własnych interesów a dla nas mieszkańców .
Lubię to! 2
Rysio
Rysioala7 stycznia o 17:32
Powiat to niech się zajmie lepiej tym facetem od geodezji, to co on opowiada to stek bzdur
Lubię to! 7
petent
petentala7 stycznia o 19:59
Albo chłopakiem z nieruchomości bo dnia 20.12 byłam załatwiać w nieruchomościach w starostwie i musiałam czekać bo chłopak tam pracujący musiał 15 minut prywatnie rozmawiać przez komórkę i wyprosił mnie z pokoju
Lubię to! 7
Krzysztof
Krzysztofala7 stycznia o 20:28
Zawsze można złożyć skargę na piśmie
Lubię to! 1
?
?ala8 stycznia o 07:40
Krzysztof to spróbuj zobaczysz jak odzew będzie.
Lubię to! 5
maks
maks6 stycznia o 22:53
Jechałem. Cicho, płynnie, przyjemnie. Brawo!
Lubię to! 6
kolejna inwestycja za PIS-u
kolejna inwestycja za PIS-u6 stycznia o 22:03
Kolejna inwestycja wykonana w Powiecie Jaworskim za rządów PIS , dzięki wsparciu z MSWiA. Za pośrednictwem Urzędu Wojewódzkiego rząd PIS, przekazał dla Powiatu Jaworskiego prawie 500 TYŚ. resztę dołożyły Mściwojów i Powiat (10 procent powiat i 10 procent gmina.) Brawo PIS!
Lubię to! 4
Luboradz
Luboradzkolejna inwestycja za PIS-u7 stycznia o 10:36
Dobra zmiana
Lubię to! 1
nie odpowiadaj
nie odpowiadajkolejna inwestycja za PIS-u7 stycznia o 16:30
do 2014 r. Powiat również remontował drogi, wyremontował warsztaty w szkole pry ul.Wrocławskiej, odnowił "bursę" , wybudował ścieżkę rowerową. Nie ma nic do rzeczy która opcja rządzi w Warszawie czy Wrocławiu. No chyba, że "na siłę" szuka się "sukcesów" .
Lubię to! 4
opowiadam
opowiadamkolejna inwestycja za PIS-u8 stycznia o 18:46
pani Elu, dziękujemy bardzo za wsparcie. Wiemy, że to dzięki pani zaangażowaniu płyną pieniądze z ministerstw rządu PIS. Jeszcze raz dziękujemy.
Lubię to! 1
cześć michał
cześć michałopowiadam9 stycznia o 01:03
jak zebra?
Lubię to! 0
Luboradz
Luboradz6 stycznia o 21:07
A powiat spokojnie cichutko .... Kolejna robota zrobiona ! Dziękujemy wójtowi i staroście !
Lubię to! 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.