Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy
Dopłaty do odszkodowań

Rekord Polski podczas Święta Chleba i Piernika

Przed nami obchody Święta Chleba i Piernika w Jaworze. W czasie imprezy po raz trzeci odbędzie się bicie Rekordu Polski na najdłuższy piernik.

Bicie rekordu na najdłuższy piernik w Polsce 2016 Fot. AS © Anna Cybulska

Organizatorzy wydarzenia zadbali o to, by scenariusz po brzegi wypełnić atrakcjami. W piątek 25.08., jeszcze przed oficjalnym otwarciem, będzie można wziąć udział w animacjach piekarsko – cukierniczych, natomiast oficjalnie obchody Święta rozpocznie wielobarwna parada chleba. Kolejnym punktem programu będą wybory najpiękniejszej mieszkanki i najprzystojniejszego mieszkańca Ziemi Jaworskiej. Wieczór zwieńczy występ Natalii Nykiel, która poderwie publiczność do tańca swoimi największymi przebojami!

W sobotę 26.08. atrakcje będą trwały już od południa. Występy artystyczne przygotowane przez miasta partnerskie oraz animacje piekarsko – cukiernicze poprzedzą rozstrzygnięcie konkursów na Piekarza Roku oraz na Rzeźbę Piekarsko – Cukierniczą. To atrakcja, która niezmiennie elektryzuje mistrzów branży i miłośników sztuki kulinarnej. 

Również w sobotę Jawor wraz z Piekarnią i Cukiernią MARTEX po raz trzeci zmierzą się z Rekordem Polski na najdłuższy piernik. Za weryfikację i certyfikację rekordu odpowiada Biuro Rekordów, którego reprezentant będzie obecny na wydarzeniu. Przypomnijmy, że obecny rekord w tej kategorii wynosi 46 metrów i 10 centymetrów i należy, niezmiennie, do Jawora. Wiemy już, że waga tegorocznego wypieku sięgnie blisko 1,5 tony! Zatem z całą pewnością dla nikogo nie zabraknie tego aromatycznego przysmaku.

Drugi dzień zwieńczą dwa występy artystyczne. Scenę rozgrzeje włoski piosenkarz Tony Barletta, natomiast wisienką na torcie będzie koncert Grzegorza Hyżego, którego utwory w ostatnich latach nie schodzą z czołówek list przebojów.

Również ostatniego dnia Święta Chleba i Piernika nie zabraknie atrakcji. Po nabożeństwie dziękczynnym w Kościele Pokoju odbędzie się druga część występów artystycznych miast partnerskich. Wczesnym popołudniem Julka Cymbaluk – zwyciężczyni drugiej edycji MasterChef Junior – poprowadzi pokaz kulinarny, a tuż po nim odbędzie się konkurs w pieczeniu chleba, podczas którego do rywalizacji o miano „Dolnośląskiego Wypieku Roku” staną piekarze i cukiernicy z całej Polski. Ich zadaniem będzie stworzenie wypieku idealnego. Jak sobie poradzą? Dowiemy się wkrótce. Pewnie jest jedno – będzie wyśmienicie!

Na zakończenie obchodów Święta Chleba i Piernika zaplanowano spektakularny pokaz wodny „Hydropolis Water Show”, który dostarczy niezapomnianych wrażeń! Po tak solidnej dawce atrakcji, wybornych smaków i aromatów, nie sposób będzie nie zatęsknić za kolejną edycją jaworskiego święta!

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Ostatnie opinie
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.