Logo Jawor24h.pl
Reklama
Rok-Stol - stolarstwo

Redoksy nie są im straszne

Grupa uczniów z klasy II C I LO w Jaworze, w której chemia jest realizowana w zakresie rozszerzonym, zweryfikowała wiedzę teoretyczną, biorąc udział w zajęciach laboratoryjnych w gościnnych wnętrzach Uniwersytetu Wrocławskiego.

© materiał prasowy / I LO

Tym razem pod lupą znalazły się reakcje utleniania i redukcji zwane krócej reakcjami redoks. Pod czujnym okiem pracowników Wydziału Chemicznego uczniowie przeprowadzili szereg reakcji potwierdzających specyficzne właściwości wybranych substancji utleniających oraz procesów ukazujących zmiany aktywności niemetali na tle układu okresowego.

Warsztaty były świetną formą usystematyzowania wiedzy i umiejętności z jednego z trudniejszych działów programowych.Wyjazd zorganizowany przez nauczyciela chemii - Jadwigę Kuczwarę - był kolejnym z cyklu, w ramach współpracy jaworskiego Liceum z Uniwersytetem Wrocławskim.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Będzie się działo
Reklama

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.